Skillz

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Skillz

Post autor: Gukwa »

Ciekawostka jak można ze straty operacyjnej 81 milionów wygenerować zysk netto 50 milionów.
Pomógł przy tym spadek cen akcji generując przy tym zysk z wartości godziwej warrantów.
Załączniki
Skillz.jpg
Skillz.jpg (214.68 KiB) Przejrzano 3523 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Skillz

Post autor: Tomek »

Real accounting skillz :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Skillz

Post autor: Ostap_Bender »

Cos takiego jest w ogole dozwolone przy standardach GAAP?
Swoja droga nigdy nie slyszalem o tej spolce, myslalem ze to jakis ultra microcap badziew a tu market cap prawie 5 miliardow $, prawie tyle co nasz KGHM :)).
Analitycy widza solidny upside.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Skillz

Post autor: Gukwa »

Jak zrobisz analizę i będziesz miał pytania to chętnie mogę pomóc bo spółkę mam dość mocno rozpracowaną:)
Nie podejmuję dyskusji na temat ceny akcji:)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Skillz

Post autor: Ostap_Bender »

Wlasnie czytam rozne DD na temat tej spolki, ogolnie gaming i esport zawsze w cenie, pytanie czy sie blizej temu skillz czy ostatnio przecenionemu Activision Bliizard.
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Skillz

Post autor: Hubert »

O ktoś wyciągnął spółkę w której mam 3 % portfela. Teza inwestycyjna jest tak że SKLZ ma platformę która pozwala monetyzować deweloperom gier swoje gry poprzez mach making i granie o kasę ( taki e gaming competion gambling) . Spółka jest młoda ale model biznesowy mi się podoba :)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Skillz

Post autor: Gukwa »

Activision Bliizard to też gry mobilne tak jak skillz. Mają platformę King która wygenerował większe przychody na większej marży nić activision czy blizzard. Gaming to teraz gry mobilne i raczej to się nie odwróci. Ja szukam ekspozycji tylko na gry mobilne bez dodatku starszego brata ale to zależy jaki masz profil inwestycji i co chcesz zbudować w porfelu.

Skillz to taki Netflix z początkowej fazy wzrostu. Dwie cegły na gaz i do przodu. Robią mocno skalę nie patrząc na palenie gotówki.
Mają fajny zarząd CEO Andrew Paradise który ma spore doświadczenie w cyfrowej reklamie oraz CFO Scott Henry który udowodnił w poprzednich firmach że potrafi pozyskać kapitał na działania operacyjne.
Główny problemem to oczywiście koszty marketingu i brak perspektyw zysku przynajmniej do 2023 roku. Dla niektórych to problem dla innych zaleta.
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Skillz

Post autor: lenon »

Ostap_Bender pisze: 04 lis 2021, 11:45 Cos takiego jest w ogole dozwolone przy standardach GAAP?
To jest nawet nakazane. Warrant na akcje to coś jak opcja - daje prawo do zakupu od spółki pewnej ilości akcji w z góry ustalonej cenie za akcję i w ustalonym czasie w przyszłości.

Jeśli spółka powystawiała warranty z ceną strike np 50, to jeśli w dacie wykonania warranta kurs akcji spadnie poniżej 50, nie ma sensu wykonywać praw z niego i jest on bezwartościowy. Jako że spółka musi na bieżąco wyceniać takie liabilities, może zaraportować zmianę wyceny jako income/loss. Nie mam pojęcia jak się liczy taką bieżącą wartość warranta, może też na podstawie modelu B-S?

Swoją drogą 'obdarowani' takimi warrantami kiepsko na tym wyszli. Może to jest składnik wynagrodzenia kadry zarządzającej spółką?
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Skillz

Post autor: Gukwa »

lenon pisze: 04 lis 2021, 12:54 Swoją drogą 'obdarowani' takimi warrantami kiepsko na tym wyszli. Może to jest składnik wynagrodzenia kadry zarządzającej spółką?
Głownie wynagrodzenie kadry tak ale również starają się trochę zdobyć płynność z innych kosztów.
Załączniki
Skillz.jpg
Skillz.jpg (141.58 KiB) Przejrzano 3461 razy
ODPOWIEDZ