Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje.
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Hubert »

Witam wszystkich , widzę że na forum trochę mały ruch się zrobił więc korzystając z chwili czasu przedstawię wam fajną spółkę która właśnie jest w promocji. Twilio to taka firma która ułatwia komunikację firm z klientami czyli w jednej aplikacji możecie komunikować się z klientem przez każdy kanał komunikacji jak telefon sms , whatsup i wiele innych.
Spółka ma spektakularny wzrost przychodów powiększając je q/q średnio o 60 % przy grosz profit margin na poziomie 50% Firma jest w fazie dynamicznego rozwoju i co kwartał podpisuje umowy z nowymi klientami.
Poniżej 2 wykresy które pokazują dynamikę przychodów
Zrzut ekranu 2021-05-6 o 15.17.43.png
Zrzut ekranu 2021-05-6 o 15.17.43.png (382.51 KiB) Przejrzano 5291 razy
AFRM_FSLY_NET_TWLO_chart-2.png
AFRM_FSLY_NET_TWLO_chart-2.png (47.7 KiB) Przejrzano 5291 razy
Jak widać poziom wzrostu przychodów i dynamika są naprawdę wyśmienite tym bardziej że firma dopiero zaczyna nawiązywać współpracę z firmami w UK i w EU. Prognozy przychodów na następne 2 lata są rewelacyjne i myślę że spółka zaniża lekko swoje prognozy aby ładnie bić po wynikach.

Jeżeli chodzi o wycenę która moim zdaniem dzisiaj jest dość kluczowa gdyż w środowisku rosnącej inflacji przez co rosnącego prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych na rynku będzie presja na spółki growth. Jednak patrząc na TWLO widzimy że spółka już nie jest aż tak drogą patrząc na dynamikę wzrostu przychodu i marży brutto. Ponadto upside jest bardzo wysoki i dość świeży bo wszyscy analitycy potrzymali swoje price targety po wczorajszych wynikach które były bardzo dobre.
AFRM_FSLY_NET_TWLO_chart-3.png
AFRM_FSLY_NET_TWLO_chart-3.png (60.79 KiB) Przejrzano 5291 razy
Reasumując jest to fajna spółka w przyzwoitej cenie w przyszłościowej branży . W krótkim terminie będzie występować duża zmienność ale myśle że za dwa lata cena tych akcji będzie dużo wyżej niż dziś. Jeżeli ktoś z was śledzi tą spółką wrzucie swoje odczucia na jej temat .
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: CoinsMakingCoins »

Hubert pisze: 06 maja 2021, 15:47 (...) ale myśle że za dwa lata cena tych akcji będzie dużo wyżej niż dziś (...)
Zakładasz się o skrzynke dobrego whisky :D?

Ja od siebie dodam, że Twillio jest od prawie 8 lat praktycznie monopolistą jeśli chodzi o komunikację z klientami wsród startupów z USA, mimo, że AWS oferuje podobne usługi w zbliżonych cenach. Zdarzyło mi się wielokrotnie integrować z ich systemem, a w latach 2012-2013 kilkukrotnie odwiedzałem biuro w NY, co też bardzo miło wspominam :).

Bardzo solidne DD Hubert, dobra robota.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Tomek »

Dobre rewizje też dzisiaj wyszły od analityków, ale earnings calla jeszcze nie czytałem:
Screenshot 2021-05-06 at 17.33.49.png
Screenshot 2021-05-06 at 17.33.49.png (429.28 KiB) Przejrzano 5248 razy

Forward PE nawet widzę spadło do rekordowo niskich poziomów, czyli... 1065. He he.
Screenshot 2021-05-06 at 17.40.56.png
Screenshot 2021-05-06 at 17.40.56.png (85.14 KiB) Przejrzano 5244 razy
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Szoł Mi De Many »

A ja nie jestem w stanie mentalnie przemoc sie, gdy PS Forward jest na poziomie 16.50.
Moze jakbym znal ich rozwiazania, to bym mial inne podejscie. Na dzis dziekuje - wole dolozyc do AMZN, NVDIA i temu podobnych
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: winio »

Z drugiej strony, można mieć jak najgorsze zdanie o naszych 'państwowych' spółkach z krajowego banana, ale były tak nieprzyzwoicie tanie (P/BV), że też dały dobrze zarobić (m.in. PEO, TPE i podobne).
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Ostap_Bender »

Skąd ta ostatnia przecena tej spółki?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Ostap_Bender »

Ostap_Bender pisze: 06 maja 2021, 22:54 Skąd ta ostatnia przecena tej spółki?
winio pisze: 06 maja 2021, 19:55 Z drugiej strony, można mieć jak najgorsze zdanie o naszych 'państwowych' spółkach z krajowego banana, ale były tak nieprzyzwoicie tanie (P/BV), że też dały dobrze zarobić (m.in. PEO, TPE i podobne).
Na sprowadzanym szrocie z niemiec też można dobrze zarobić, wolałbym jednak być eksporterem nowych mercedesów (lub tesli :D)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Ostap_Bender »

Skąd ta ostatnia przecena tej spółki?

winio pisze: 06 maja 2021, 19:55 Z drugiej strony, można mieć jak najgorsze zdanie o naszych 'państwowych' spółkach z krajowego banana, ale były tak nieprzyzwoicie tanie (P/BV), że też dały dobrze zarobić (m.in. PEO, TPE i podobne).
Na sprowadzanym szrocie z niemiec też można dobrze zarobić, wolałbym jednak być eksporterem nowych mercedesów (lub tesli :D)
[/quote]
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Hubert »

So far so good :)
Załączniki
TWLO_QQQ_chart.png
TWLO_QQQ_chart.png (42.12 KiB) Przejrzano 4815 razy
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: iMisiek »

Hubert pisze: 23 cze 2021, 10:14So far so good :)
Pytanie przy jakim poziomie para nie będzie szła w tłoki tylko w gwizdek, ale na razie nie mogę narzekać
Załączniki
Screenshot 2021-06-29 202754.jpg
Screenshot 2021-06-29 202754.jpg (126.3 KiB) Przejrzano 4673 razy
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Hubert »

Mamy zjazd po wynikach który były bardzo dobre . Kto nie załapał się na pierwsze kółko ma szanse na drugie . W fundamentach spółki nic się nie zmieniło.
Ponadto technicznie jesteśmy w konsolidacji w przedziale 300 do 400 i właśnie testujemy wsparcie. Ja dobieram !
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Ostap_Bender »

Odnosnie niezlych spolek po przecenie, moze SNAP?
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Hubert »

Wolę FB dużo więcej .
Chmielo
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:44
Tu mieszkam: Siedlce

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Chmielo »

Ostro gruchneło po wynikach, może jakieś zagrożenia na przyszłość sie w callu pojawiły
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Twilio (TWLO) Super spółka w uczciwej cenie

Post autor: Gukwa »

Chmielo pisze: 28 paź 2021, 18:00 Ostro gruchneło po wynikach, może jakieś zagrożenia na przyszłość sie w callu pojawiły
Chyba jest lekki niepokój że może być drogo i inwestorzy martwią się o dynamikę przychodów odnośnie wyceny.

Dynamika przychodów do EV/Rev

FY 2021 - 56.94 % - x17.2
FY 2022 - 30.74% - x13.1
FY 2023 - 30.87% - x10.0

Technicznie jest wsparcie na 280 i ostatnio odbiło. Jestem w pozycjach więc pewnie będę szukał niżej zakupu:)
ODPOWIEDZ