ATVI, SAM

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje.
peikmann
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2021, 10:56
Tu mieszkam: Wejherowo

ATVI, SAM

Post autor: peikmann »

Cześć. Co myślicie o tych dwóch spółkach:
(ATVI) Activision Blizzard
(SAM) The Boston Beer Company

Obserwuje te spółki od maja tego roku a teraz mocne spadki. Tak duże, że strach kupować :) Wydaje mi się, że Przychody, zyski netto i gotówka z działalności operacyjnej jest zadowalająca. Dobrze czytam dane?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: ATVI, SAM

Post autor: RayDalio »

Skoro obserwujesz te spółki od pół roku to zrób nam przysługę i przedstaw nam lepiej te spółki i swoją analizę, żeby było się do czego odnieść. Pół roku to sporo czasu, żeby gruntownie przeanalizować dwie spółki.
news_only
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:08
Tu mieszkam: W DUPIE

Re: ATVI, SAM

Post autor: news_only »

peikmann pisze: 27 wrz 2021, 22:32Wydaje mi się, że Przychody, zyski netto i gotówka z działalności operacyjnej jest zadowalająca. Dobrze czytam dane?
Chyba tak.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: Baldwin »

Obydwie spółki co najwyżej hold obecnie.
Blizzard ma głośną sprawę w sprawach honorowych, że tak to ujmę i może jeszcze się tam dużo namieszać.
SAM nie trafił z napojem i od około 7xx mam PUTa, który wkrótce będę realizował.

Ogólnie te spółki przetrwają swoje burze, ale potrzebują mocnego impulsu by trend się odmienił.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: ATVI, SAM

Post autor: Ostap_Bender »

Baldwin pisze: 28 wrz 2021, 21:09 Blizzard ma głośną sprawę w sprawach honorowych, że tak to ujmę i może jeszcze się tam dużo namieszać.
Pytanie czy to ma az taki wplyw na prognozy przychodo/zyskow spolki? Dla mnie Activiation wyglada interesujaco w segmencie gamingowym to ciagle najwieksza firma z tej branzy.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: Baldwin »

Przecież jest spory odpływ graczy... Ponadto w aferkę zamieszani są topowi ludzie, którzy te gry wymyślali, jak oni odejdą, to czy następcy utrzymają poziom produkcji? Sądząc po takich redach jest to mocno ryzykowne podejście.
Moim zdaniem i tak nie są już w stanie nic nowego, świeżego wymyślić, więc potencjał wzrostu jest dość znikomy. Powiedziałbym te molochy idą w kierunku spółek dywindendowych. Za plan pójścia w mobilki z Diablo Blizzard został mocno skrytykowany przez lojalnych graczy, a to miał być ten rozwój, z kolei stylistyką nie pasują mi zbytnio do nowego gracza z mobilek, gdzie sprzedaje się trochę inna kolorystyka, czas grania, etc.
W sumie to żałuję, że puta na nich nie postawiłem pod ten trend co jest obecnie.

Jak już z wielkich producentów to zastanawiałbym się nad TTWO, oni mają przed sobą nowe GTA, choć to daleka perspektywa, ale generalnie mam wrażenie, że gracze bardziej żyją tymi produkcjami, Blizzard jest bardziej nerdowski i to ich spycha będzie latami spychać w niszę, a np. COD ma dużą konkurencję, IMHO. Na ich miejscu szukałbym jakiegoś dużego studia do przejęcia.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: arku »

Ja akurat inwestuję głównie w oparciu o AT i moim zdaniem jest szansa że ATVI kończy korektę i powróci do wzrostów- silne wsparcie na 72-74, jeśli przełamiemy na zamknięciu interwału W1 możliwy ruch do 65. Sam kupiłem w zeszłym tygodniu i liczę że to jednak koniec spadków.
SAM w trendzie spadkowym, ale wyprzedanie jest tak ekstremalne że raczej potencjał spadkowy się wyczerpuje. Myślę że jest duża szansa na korektę w górę z tych poziomów.
Oczywiście nie jest to rekomendacja :-)
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: Baldwin »

Sparafrazuję naszego gospodarza, pamiętaj, że obecnie jest wciąż szansa, że woda obniży poziom WSZYSTKICH łódek ;)

Z drugiej strony, ja się mało skupiam na tych spółkach, ponieważ widzę z 50 lepszych spółek do grania na giełdzie w chwili obecnej, więc kto wie, może masz całkowitą rację.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: arku »

ja też widzę masę ciekawszych spółek, ale pytanie było o te konkretne więc się odniosłem, ATVI wyskoczyło mi w skanerze i spełnia moje założenia więc zagrałem pod koniec spadków/odbicie. Jeśli będzie inaczej i będzie dalej spadać nie będę się spierał z rynkiem i wywalę ze zdefiniowaną stratą. Od tego jest odpowiedni MM.
Spółki SAM akurat nie mam w portfelu i nie zamierzam, ale widzę że jest skrajnie wyprzedana więc technicznie jest szansa na odbicie. Podkreślam odbicie, bo wg. moich narzędzi i interwałów których używam ta spółka jest w trendzie spadkowym. Ale wskaźniki sugerują że czas na wzrostową korektę w tym trendzie. Zobaczymy jak będzie
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: ATVI, SAM

Post autor: RayDalio »

Kolego @pekimann, jak z tą analizą? Bo przeczytałbym coś chętnie przez weekend.
peikmann
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2021, 10:56
Tu mieszkam: Wejherowo

Re: ATVI, SAM

Post autor: peikmann »

RayDalio pisze: 01 paź 2021, 14:03 Kolego @pekimann, jak z tą analizą? Bo przeczytałbym coś chętnie przez weekend.
No dobra. Na początek moja analiza techniczna. Ale uwaga nie jest to rekomendacja dla Ciebie :)

ATVI:

DI +27 przecina od dołu DI-27 dając sygnał do kupna.
MFI rośnie od dołu więc można powiedzieć, że jest potwierdzenie.
Bollinger - wnioskuje, że nic nie mogę wywnioskować.


SAM:

Narazie nie widzę, żadnych sygnałów na kupno pod wzrosty.
Załączniki
SAM.jpg
SAM.jpg (392.52 KiB) Przejrzano 4063 razy
AVTI.jpg
AVTI.jpg (423.13 KiB) Przejrzano 4063 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: ATVI, SAM

Post autor: RayDalio »

Fascynujące. Czyli ATVI w miarę do kupna. Co robi ta spółka? Jakieś noktowizory (Active-vision)?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: ATVI, SAM

Post autor: Baldwin »

Na marginesie, obrazek dot. SAM pokazuje znamiennie, że opierając się jedynie na technicznej można nieźle wtopić. ;)
Chodzi o ten moment ostrego spadku, gdzie można byłoby upatrywać choćby dead cat bounce'a - nic takiego nie nastąpiło, bo wycena (jak bardzo przesadzona, to też widać na obrazku) spółki była tylko i wyłącznie oparta o prognozy sprzedażowe nowych napojów, które nie zażarły, więc spółka "wróciła na z góry upatrzone pozycje".
news_only
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:08
Tu mieszkam: W DUPIE

Re: ATVI, SAM

Post autor: news_only »

RayDalio pisze: 03 paź 2021, 12:21Co robi ta spółka? Jakieś noktowizory (Active-vision)?
Myślę, że to firma z branży medycznej, która produkuje leki do leczenia zaćmy. Sądząc po nazwie (active-vision).
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: ATVI, SAM

Post autor: Ostap_Bender »

RayDalio pisze: 03 paź 2021, 12:21 Fascynujące. Czyli ATVI w miarę do kupna. Co robi ta spółka? Jakieś noktowizory (Active-vision)?
Mozesz sobie wlaczyc noktowizor jak grasz w kolejne Call of Duty od nich :))
ODPOWIEDZ