Crypto

Towary i surowce, waluty, nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Szoł Mi De Many pisze: 03 cze 2021, 20:20
odrion pisze: 02 cze 2021, 17:08

Jak widzę takie stopy zwrotu to pali mi się żółta lampka. Niedawno (luty) było 65% APY dla USDC.
Jeżeli jeszcze dodamy jakieś LAMBO lokaty:
https://waves-exchange.medium.com/waves ... d8fa1a71ba
to lampka robi się czerwona.

Czytam jeszcze że można zerwać "lokatę" bez utraty odsetek.
Może jestem sceptykiem, ale dla mnie to brzmi too good to be true ;)

Ja mam 15% APY na stakingu ZIL, ale ZIL nie opuszcza mojego cold walleta i to jest ta róznica, która ma dla mnie znaczenie.

Waves z 30% APY powinno wykosić konkurencję. Blockfi, Celcius czy inni z <10% APY na USDC chyba muszą pakować manatki.
Ciekawe na waves jest to, że APY dla BTC to tylko ok 4% and dla USDC 30%. Moja spiskowa teoria jest taka, że dla takich platform wyciąganie środków może być zabójcze. Ludzie jak widzą duże spadki na BTC mogliby wyciągać BTC z waves, żeby sprzedać przy dużych spadkach.
USDC nie spada, więc ludzie nie mają motywacji żeby wyciągać..... Pytanie czy rzeczywiście platforma zarabia tyle na pożyczaniu, żeby zapłacić te 30% odestek, czy może okaże się, że przy wypłatach będzie kto pierwszy ten lepszy.


BlockFi, waves czy inne platformy -> jak się zwiną, to nie zobaczymy środków. Każdy musi ocenić ryzyko zwinięcia i na tej podstawie inwestować lub nie.
Jako jeszcze zielony w temacie nie zrozumialem jednej informacji, ktora chyba jest istotna: ''Ja mam 15% APY na stakingu ZIL, ale ZIL nie opuszcza mojego cold walleta i to jest ta róznica, która ma dla mnie znaczenie''.
Moglbys wytlumaczyc kwestie cold walleta i w jaki sposob zabezpecza to staking ?
Przy okazji: gdzie to robisz ? Binance ?
ZIL można stakować z Ledgera, czyli mam środki na moim portfelu i udostępniam do stakingu, ale środki są na ledgerze.
Ja korzystam z zillet.io
https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... lliqa-ZIL-

Właśnie sprawdziłem i APY spadło do 13.5% ale oprócz ZIL ze stakingu dostajemy jeszcze governance token gZIL.

Mając środki na swoim portfelu możesz stakować. Np mając środki na ledgerze, ale mogą też być inne portfele, np Guarda, Atomic. Czyli masz cały czas środki na portfelu i udostępniasz je do stakingu. W takim przypadku generalnie prawie nie ma ryzyka utraty środków. Chyba, że w stakingu jest slashing (tak jest na DOT) - jak pool, któremu udostępniłeś środki do stakingu nie spełnia wymagań, to zgodnie z regułami może zostać ukarany nie tylko poprzez nie przyznanie nagrody, ale również poprzez zabranie środków z poola. Dlatego jak ktoś stakuje DOT, to jednym z ważnych parametrów, jest to ile DOT włożył do poola operator.

W Binance to już inaczej wygląda - przelewamy środki na giełdę, więc opuszczają nasz portfel. Jeżeli Binance by się zawinął, to tracimy nasze środki. To samo jest dla stable np dla BlockFi.
Dla mnie analiza ryzyka jest kluczowa. Uważam Binance za giełdę o takiej reputacji, że wg mnie ryzyko utraty środków jest niewielkie, ale trzeba pamiętać, że nie ma 100% bezpieczeństwa. Ja korzystam ze stakingu na Binance, ale np ADA trzymam poza, mimo, że w Binance dostałbym większy %. Po prostu u mnie ADA to projekt nr 1 w portfelu i za dużo waży. Ale np mam DOT na Binance, bo staking bezpośredni nie jest najwygodniejszy i tak jak napisałem -robiąc to bezpośrednio mamy ryzyko slashingu jeżeli źle wybierzemy poola.
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Crypto

Post autor: Szoł Mi De Many »

odrion pisze: 03 cze 2021, 21:20
Szoł Mi De Many pisze: 03 cze 2021, 20:17

Dzieki Odrion za otwartosc. Jestes wywazony jak zwykle w swoim podejsciu i opiniach, wiec pytanko nieco odbiegajace od watku: skoro gielda i krypto to mniej niz 50% calego portfela, to co u Ciebie dominuje ? Nieruchomosci ? Bank ziemski : ) ? U mnie wiekszosc bezpiecznie siedzi w indeksowanych obligach, ale docelowo chcialbym moj portfel przemodelowac.
Nieruchomości i metal fizyczny. Nieruchomości obecnie zbliżają się do 50% całości portfela.
Nie liczę tutaj mieszkań na wynajem - to dla mnie inna kategoria (ciężko mi to byłoby liczyć, tym bardziej, że robię to na dźwigni tj. kredycie. Mógłbym to uwzględniać w liczeniu wartości netto, ale akurat ten wskaźnik mnie specjalnie nie interesuje).
Do portfela inwestycyjnego liczę mieszkania, którymi flipuję.
Kiedyś miałem obligacje, w tym korporacyjne, ale wyleczyłem się z takich inwestycji :).
Wszystko jasne, dzieki
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Crypto

Post autor: Szoł Mi De Many »

odrion pisze: 03 cze 2021, 21:42
Szoł Mi De Many pisze: 03 cze 2021, 20:20

Jako jeszcze zielony w temacie nie zrozumialem jednej informacji, ktora chyba jest istotna: ''Ja mam 15% APY na stakingu ZIL, ale ZIL nie opuszcza mojego cold walleta i to jest ta róznica, która ma dla mnie znaczenie''.
Moglbys wytlumaczyc kwestie cold walleta i w jaki sposob zabezpecza to staking ?
Przy okazji: gdzie to robisz ? Binance ?
ZIL można stakować z Ledgera, czyli mam środki na moim portfelu i udostępniam do stakingu, ale środki są na ledgerze.
Ja korzystam z zillet.io
https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... lliqa-ZIL-

Właśnie sprawdziłem i APY spadło do 13.5% ale oprócz ZIL ze stakingu dostajemy jeszcze governance token gZIL.

Mając środki na swoim portfelu możesz stakować. Np mając środki na ledgerze, ale mogą też być inne portfele, np Guarda, Atomic. Czyli masz cały czas środki na portfelu i udostępniasz je do stakingu. W takim przypadku generalnie prawie nie ma ryzyka utraty środków. Chyba, że w stakingu jest slashing (tak jest na DOT) - jak pool, któremu udostępniłeś środki do stakingu nie spełnia wymagań, to zgodnie z regułami może zostać ukarany nie tylko poprzez nie przyznanie nagrody, ale również poprzez zabranie środków z poola. Dlatego jak ktoś stakuje DOT, to jednym z ważnych parametrów, jest to ile DOT włożył do poola operator.

W Binance to już inaczej wygląda - przelewamy środki na giełdę, więc opuszczają nasz portfel. Jeżeli Binance by się zawinął, to tracimy nasze środki. To samo jest dla stable np dla BlockFi.
Dla mnie analiza ryzyka jest kluczowa. Uważam Binance za giełdę o takiej reputacji, że wg mnie ryzyko utraty środków jest niewielkie, ale trzeba pamiętać, że nie ma 100% bezpieczeństwa. Ja korzystam ze stakingu na Binance, ale np ADA trzymam poza, mimo, że w Binance dostałbym większy %. Po prostu u mnie ADA to projekt nr 1 w portfelu i za dużo waży. Ale np mam DOT na Binance, bo staking bezpośredni nie jest najwygodniejszy i tak jak napisałem -robiąc to bezpośrednio mamy ryzyko slashingu jeżeli źle wybierzemy poola.
Dzieki, duzo informacji do poduszki dla takiego zielonego jak ja. Zaczalem malym wkladem na binance i doloze tyle samo do BlockFi. Tak dywersyfikacja na poczatek : )
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

Szoł Mi De Many pisze: 02 cze 2021, 15:10 A co wiadomo o fundamentach tego waves.exchange ? Sporo gield wyparowalo razem ze srodkami, wspominany BlockFi ma srodki i wspolpracuje z duzymi instytucjami, co go przynajmniej w pewnym stopniu uwiarygadnia. Pytam bo 30% brzmi swietnie, ale jak cos jest piekne to tam jest zawsze jakis trup w szafie
Waves jest już znany krypto i rozwijanym od jakiegoś czasu, poza tym środki masz na swoim wallet i tylko jest wrzucasz na contrakt, który był już o ile mi wiadomo adytowany. Owszem jest jakieś ryzyko ale według mnie minimalne i już szybciej można w jakiś farmach umoczyć albo centralnie się nadziać na jakiś scam/rug pull. Przy tym stake USDC/USDT jest ten makament że unstake trwa 14 dni więc jak na standardy krypto to można powiedzieć wieki ;)
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

odrion pisze: 02 cze 2021, 17:08
Szoł Mi De Many pisze: 02 cze 2021, 15:10

A co wiadomo o fundamentach tego waves.exchange ? Sporo gield wyparowalo razem ze srodkami, wspominany BlockFi ma srodki i wspolpracuje z duzymi instytucjami, co go przynajmniej w pewnym stopniu uwiarygadnia. Pytam bo 30% brzmi swietnie, ale jak cos jest piekne to tam jest zawsze jakis trup w szafie
Jak widzę takie stopy zwrotu to pali mi się żółta lampka. Niedawno (luty) było 65% APY dla USDC.
Jeżeli jeszcze dodamy jakieś LAMBO lokaty:
https://waves-exchange.medium.com/waves ... d8fa1a71ba
to lampka robi się czerwona.

Czytam jeszcze że można zerwać "lokatę" bez utraty odsetek.
Może jestem sceptykiem, ale dla mnie to brzmi too good to be true ;)

Ja mam 15% APY na stakingu ZIL, ale ZIL nie opuszcza mojego cold walleta i to jest ta róznica, która ma dla mnie znaczenie.

Waves z 30% APY powinno wykosić konkurencję. Blockfi, Celcius czy inni z <10% APY na USDC chyba muszą pakować manatki.
Ciekawe na waves jest to, że APY dla BTC to tylko ok 4% and dla USDC 30%. Moja spiskowa teoria jest taka, że dla takich platform wyciąganie środków może być zabójcze. Ludzie jak widzą duże spadki na BTC mogliby wyciągać BTC z waves, żeby sprzedać przy dużych spadkach.
USDC nie spada, więc ludzie nie mają motywacji żeby wyciągać..... Pytanie czy rzeczywiście platforma zarabia tyle na pożyczaniu, żeby zapłacić te 30% odestek, czy może okaże się, że przy wypłatach będzie kto pierwszy ten lepszy.


BlockFi, waves czy inne platformy -> jak się zwiną, to nie zobaczymy środków. Każdy musi ocenić ryzyko zwinięcia i na tej podstawie inwestować lub nie.
Nie chce mi się teraz tłumaczyć, bo można poczytać na stronie. Generalnie środki są trzymane na wallet i nie wysyła się ich na jakąś giełdę czy inne Blockfi, Celcius, crypto.com etc.
Z ciekawostek przy ostatnich spadkach lend na FTX na USDT było 3600% - także pewnie poszło likwidacji ładnie, wiadomo że jak ktoś zyskuje to ktoś traci a giełda to nie jest dobry wujek. Generalnie możesz sobie założyć wallet nawet na email aby bardziej szczegółowo popatrzyć jak to wygląda i samemu ocenić. Jak już pisałem Waves to nie jest firma krzak, więc ryzyko oceniam jako średnie bo to chyba w krypto jest max jaki można dać ;)
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

odrion pisze: 03 cze 2021, 21:42 Dla mnie analiza ryzyka jest kluczowa. Uważam Binance za giełdę o takiej reputacji, że wg mnie ryzyko utraty środków jest niewielkie, ale trzeba pamiętać, że nie ma 100% bezpieczeństwa. Ja korzystam ze stakingu na Binance, ale np ADA trzymam poza, mimo, że w Binance dostałbym większy %. Po prostu u mnie ADA to projekt nr 1 w portfelu i za dużo waży. Ale np mam DOT na Binance, bo staking bezpośredni nie jest najwygodniejszy i tak jak napisałem -robiąc to bezpośrednio mamy ryzyko slashingu jeżeli źle wybierzemy poola.
Jak dla mnie ADA to jest już powiedzmy prawie trup coś jak EOS. Przecież oni ciągle coś obiecują a nic do końca zrobić nie mogą - także jak masz już fajnie zarobione to rozważyłbym zmniejszeń pozycji - to takie moje luźne 3 gr i żeby nie było to miałem ADA kupowaną po średnio bodajże 0.09 ale większość już sprzedałem i tylko małem moonbaga sobie zostawiłem.

Aktualnie to radziłbym sobie poczytać i zainteresować się ekosystemem PolkaDOT a szczególnie KSM (Kusama), bo niedługo zaczynają startować pierwsze projekty na KSM tak zwane parachain, bo KSM to jest jaki jakby poligon dla DOT. Nie będę się dalej rozwodził bo tutaj można posłuchać prawdziwego eksperta:

https://www.youtube.com/c/DziennaDawkaD ... ery=kusama

według mnie powinno być spore zainteresowanie KSM i parachain, które się dostaną jako pierwsze.

Drugie to ekosystem Solana i giełda FTX też mają dobry potencjał i też warto mieć to na uwadze.
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Crypto

Post autor: odrion »

Dzięki za opinię. Poczytam jeszcze o tym waves.
Chociaż czytając z ich strony:
"What is USDC Staking
USDC staking is a DeFi interchain product on the Waves blockchain. Funds are accumulated on the Waves blockchain, which are then proxied into DeFi products of the Ethereum ecosystem, including Curve, Uniswap, etc.

When staking USDC, you receive the USDCLP assets in return. USDCLP is the assurance of your funds staked to the smart contract. The USDCLP price is formed from the ratio of the amount of USDC in staking to the amount of USDCLP assets in circulation. Income in USDC is accrued daily and added to the staking pool, while USDCLP is not issued.

At any time, you can unstake USDC, i.e. exchange your USDCLP assets to USDC assets at a new, increased rate. The difference in USDCLP price when you start staking and exit staking will be your income. This difference can only be positive. You can find out more in the FAQ."


to mam wątpliwości czy rzeczywiście USDC zostaje na portfelu.



KSM jak najbardziej popieram. M.in na ostatnich spadkach dobierałem.
Wchodziłeś może w głębsze analizy, który projekt ma szanse na dostanie slotu w pierwszych aukcjach?


Co do ADA, to w trakcie ruchu do góry, trochę zdjąłem z puli, ale zdecydowana większość ciągle w portfelu. Ciągle mam dużą wiarę, że dowiozą to co obiecują - zobaczymy.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

odrion pisze: 04 cze 2021, 16:44 KSM jak najbardziej popieram. M.in na ostatnich spadkach dobierałem.
Wchodziłeś może w głębsze analizy, który projekt ma szanse na dostanie slotu w pierwszych aukcjach?


Co do ADA, to w trakcie ruchu do góry, trochę zdjąłem z puli, ale zdecydowana większość ciągle w portfelu. Ciągle mam dużą wiarę, że dowiozą to co obiecują - zobaczymy.
Z KSM ciekawie stricte spekulacyjnie wygląda CRU, bo głosując swoimi KSM dostaje się od nich KSM nawet jeżeli nie dostaną się na parachain. Z tego co czytałem to mają szanse na dostanie się takie pół na pół, więc jeżeli ktoś gra pod wzrost KSM i jednocześnie nie chce ich zamrażać w jakimś projekcie, głosując na niego, na rok to myślę że CRU jest dobry pomysłem, kwestia czy wypali ;)
Nie rozkminiałem za bardzo tych aukcji ale kolega, który się mocno tym interesuje i dużo wie podrzucał coś takiego:
Bifrost, Acala, Plasm, Moonbeam, Phala
to jest jego pierwsza piątka najmocniejsza i potem druga to
Xrt, pcx, hydra, cru, centrifuge

Na szybko można popatrzeć, że im większe community na twitter/telegram/discord to potencjalnie większe możliwości no ale też sentyment teraz jest jaki jest i sakura (fork Clover na Kusame), 2 dni temu zaczął zbieranie KSM, i do tej pory zebrali niecałe 2k KSM od 334 adresów - no to tak średnio to wygląda.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

Ruszyły aukcję na Kusama.

Zagłosowałem swoimi KSM na Acala (dla KSM jest to Karura)

https://acala.network/karura/join-karura

Widzę do wczoraj dawali jeszcze 10% bonusu.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

Zanabyłem startową pozycję na KEEP - niedawno była pompka z okazji listingu na Binance, ale i wolumeny z tego ładne poszły... Dno na ~20 centach, więc chyba zbytniego ryzyka nie ma...
Partit21
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2021, 11:36
Tu mieszkam: wwa

Re: Crypto

Post autor: Partit21 »

Ciekawy tydzień dla ETH, 26 czerwca ostatni testnet, 25 czerwca wygaśnięcie opcji, RSI w okolicach 30
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

Jak się zapatrujecie w obecnych czasach na trzymanie krypto? Mam wrażenie, że jak leci BTC to automatycznie lecą wszystkie alty, ale jak BTC odbija to alty niekoniecznie, a jak już to trochę lagują względem BTC. Chcę zachować niezmienną ekspozycją na krypto, zastanawiam się tylko, czy w takich okresach jest sens być rozdrobnionym na kilka altów, zamiast trzymać wszystko powiedzmy w głównych krypto. Skoro wszystko już zaliczyło mocną korektę to przecież bez odbicia na BTC, alty raczej nie ruszą nagle do góry. Proszę mnie poprawić, jeżeli mój tok myślenia zbyt bardzo uogólnia. Pzdr
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Crypto

Post autor: Q'bot »

korver pisze: 29 cze 2021, 10:02 czy w takich okresach jest sens być rozdrobnionym na kilka altów, zamiast trzymać wszystko powiedzmy w głównych krypto
Czym większa dywersyfikacja tym lepiej - pamiętaj, że mniejsza kapitalizacja pozwala osiągnąć lepsze zwroty, aniżeli pompowanie walut z powiedzmy TOP 10. No i zawsze możesz mniej stracić, jeśli jakaś część projektów postanowi nie uczestniczyć w kolejnej hossie... XRP już prawie na wymarciu było, a niby 3. co do wielkości...
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

korver pisze: 29 cze 2021, 10:02 Jak się zapatrujecie w obecnych czasach na trzymanie krypto? Mam wrażenie, że jak leci BTC to automatycznie lecą wszystkie alty, ale jak BTC odbija to alty niekoniecznie, a jak już to trochę lagują względem BTC. Chcę zachować niezmienną ekspozycją na krypto, zastanawiam się tylko, czy w takich okresach jest sens być rozdrobnionym na kilka altów, zamiast trzymać wszystko powiedzmy w głównych krypto. Skoro wszystko już zaliczyło mocną korektę to przecież bez odbicia na BTC, alty raczej nie ruszą nagle do góry. Proszę mnie poprawić, jeżeli mój tok myślenia zbyt bardzo uogólnia. Pzdr
Co by nie zrobił król to alty i reszta szitów zawsze leci, bo tak to już działa. Dużo ludzi gra do BTC do tego kontrakty z lewarem więc jest gdzie zagrywać. Podziel sobie portfel na długodystansową część, gdzie jakieś lokalne mniejszej lub większe obsunięcia Cię nie ruszają i ewentualnie dokupujesz oraz na część bardziej dynamiczną gdzie coś tam w miarę aktywnie kupujesz/sprzedajesz coś pod ten schemat:

Obrazek

korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

Dzięki! Bardzo wartościowy materiał. Mnie nie ruszają póki co obecne ruchy. Mam 5% portfela w krypto i nawet jak zejdzie do 0% to „sorry, taki mamy klimat”. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zaliczyłem dwukrotnie zjazdy 50-60% na „bezpiecznych” spółkach giełdowych, więc straty mi bie straszne. Chodzi bardziej o maksymalizację zysków. Krypto nie rozgrywany aktywnie, nie czuje aż tak tego rynku. Kupuje ciekawe projekty, zrzucam na ledgera i zapominam.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

korver pisze: 02 lip 2021, 20:04 Dzięki! Bardzo wartościowy materiał. Mnie nie ruszają póki co obecne ruchy. Mam 5% portfela w krypto i nawet jak zejdzie do 0% to „sorry, taki mamy klimat”. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zaliczyłem dwukrotnie zjazdy 50-60% na „bezpiecznych” spółkach giełdowych, więc straty mi bie straszne. Chodzi bardziej o maksymalizację zysków. Krypto nie rozgrywany aktywnie, nie czuje aż tak tego rynku. Kupuje ciekawe projekty, zrzucam na ledgera i zapominam.
No od czasu do czasu warto pośledzi i na jakimś ATH sprzedać większą część albo całość i potem odkupić sporo taniej aby na tym ledger było więcej i więcej ;) Albo sprzedać tyle aby wyciągnąć wkład a reszta jak to mawia się w krypto idzie na moon baga.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

rebahas pisze: 03 lip 2021, 19:57
korver pisze: 02 lip 2021, 20:04 Dzięki! Bardzo wartościowy materiał. Mnie nie ruszają póki co obecne ruchy. Mam 5% portfela w krypto i nawet jak zejdzie do 0% to „sorry, taki mamy klimat”. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zaliczyłem dwukrotnie zjazdy 50-60% na „bezpiecznych” spółkach giełdowych, więc straty mi bie straszne. Chodzi bardziej o maksymalizację zysków. Krypto nie rozgrywany aktywnie, nie czuje aż tak tego rynku. Kupuje ciekawe projekty, zrzucam na ledgera i zapominam.
No od czasu do czasu warto pośledzi i na jakimś ATH sprzedać większą część albo całość i potem odkupić sporo taniej aby na tym ledger było więcej i więcej ;) Albo sprzedać tyle aby wyciągnąć wkład a reszta jak to mawia się w krypto idzie na moon baga.
Idąć tym tokiem myślenia zacząłem upłynniać część tokenów. Na LUNA zrobiłem 6x więc wystarczy. Sentyment jednak zostaje i małą pozycję zostawię. Dominacja BTC też nieuchronnie zbliża się do 40%, co też działa na wyobraźnie.

Co Panowie obecnie rozgrywacie? Czytam, czytam i chyba zwiększę jedynie ekspozycję na ATOM, a resztę przerzucę na stablecoiny w oczekiwaniu na jakieś korekty, bo nie mam obecnie lepszych pomysłów.

PS. @odrion pisał, że ADA TOP 3 w mkt cap do końca 2021 i trochę wcześniej ma to miejsce, brawo za wyczucie i wytrwałość!
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

Druga sprawa, czy inne giełdy tak jak Binance też zablokowały wypłaty do FIATów? Przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło... Jak w takiej sytuacji mogę scashować część pozycji? Ktoś ma jakiś pomysł?
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Crypto

Post autor: arku »

korver pisze: 20 sie 2021, 13:16 Druga sprawa, czy inne giełdy tak jak Binance też zablokowały wypłaty do FIATów? Przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło... Jak w takiej sytuacji mogę scashować część pozycji? Ktoś ma jakiś pomysł?
Przelać crypto na inną giełdę, np. BitBay i tam się skeszowac do fiat?
tomasz_augustynowicz
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 21 mar 2021, 20:06
Tu mieszkam: WWA

Re: Crypto

Post autor: tomasz_augustynowicz »

kilka kryptowalut pokazuje siłę relatywną wyijając ATH tutaj możecie zobaczyć ich zestawienie w interwale tygodniowym
https://jakoszczedzacnagieldzie.pl/wp-c ... -21_tt.pdf
reuptake
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2021, 11:27
Tu mieszkam: Jeszcze Polska

Re: Crypto

Post autor: reuptake »

korver pisze: 20 sie 2021, 13:16 Druga sprawa, czy inne giełdy tak jak Binance też zablokowały wypłaty do FIATów? Przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło... Jak w takiej sytuacji mogę scashować część pozycji? Ktoś ma jakiś pomysł?
Binance zablokował do wszystkich FIATów? Czy "tylko" SEPA?

Ja używałem niedawno Krakena do wypłat EUR i (dawno) Bitstampa.
wieczny_byk
Gość niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Crypto

Post autor: wieczny_byk »

Zawsze można sobie zamówić kartę debetową Binance i wypłacić z bankomatu.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Crypto

Post autor: korver »

reuptake pisze: 21 sie 2021, 11:20
korver pisze: 20 sie 2021, 13:16 Druga sprawa, czy inne giełdy tak jak Binance też zablokowały wypłaty do FIATów? Przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło... Jak w takiej sytuacji mogę scashować część pozycji? Ktoś ma jakiś pomysł?
Binance zablokował do wszystkich FIATów? Czy "tylko" SEPA?

Ja używałem niedawno Krakena do wypłat EUR i (dawno) Bitstampa.
Przy próbie wypłaty EUR na konto poprzez SEPA:

"Kanał Zawieszony
Ten kanał płatności jest obecnie zamknięty z powodu konserwacji. Spróbuj ponownie później."

Wisi tak od kilku dni. Dzięki za info o karcie Binance, poczytam jakie są warunki, bo podejrzewam, że prowizja swoje zje. Nie mam konta na innej giełdzie, ale skoro piszecie, że tylko Binance póki co ma ten "problem" to chyba nie pozostanie nic innego.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Crypto

Post autor: rebahas »

korver pisze: 23 sie 2021, 13:59 Przy próbie wypłaty EUR na konto poprzez SEPA:

"Kanał Zawieszony
Ten kanał płatności jest obecnie zamknięty z powodu konserwacji. Spróbuj ponownie później."

Wisi tak od kilku dni. Dzięki za info o karcie Binance, poczytam jakie są warunki, bo podejrzewam, że prowizja swoje zje. Nie mam konta na innej giełdzie, ale skoro piszecie, że tylko Binance póki co ma ten "problem" to chyba nie pozostanie nic innego.
Dojechali ich regulacjami i jak się nie podporządkowują to przelewów nie będzie. Kilka dni temu chyba odblokowani USD po swift. Jak chce kasę wypłacać to kartą ichnią bo przelicznik taki jak ma VISA to tego cashback. A patenty na wypłacanie są ale to może na priv się odezwij ;)

Nie wiem czy na Binance nie działa czasem jeszcze wymiana p2p czyli wrzucasz np 1 ETH do Binance i czekasz aż ci kupujący przeleje kasę - często Revolut jest do tego używany i wtedy dajesz cynka że dostałeś i Binance przelewa kupującemu twoje 1 ETH.
ODPOWIEDZ