Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
bogdan33k
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2021, 10:34
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: bogdan33k »

czy zna ktoś jakieś instrumenty związane z CO2 (dwutlenek węgla) które dostępne są w EU?
KRBN i GRN nie mogę nabyć w IB.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: korver »

Jakie oczekiwania odnośnie najbliższych wyników NIO? Dzisiaj lub jutro po sesji bodajże mają być przedstawione wyniki za 2Q. Czytam o ciągłym braku półprzewodników na rynku, co ma się negatywnie odbić na dostawach, kurs akcji od dwóch miesięcy też buja się jakby w zakresie 40/50$, a teraz jesteśmy idealnie po środku. Ciekaw jestem co powiedzą, bo w porównaniu w ubiegłym rokiem rynek EV mocno ostygł.

"In a new note released on Monday morning, Deutsche Bank analyst Edison Yu said that he expects NIO's second-quarter results to come in above Wall Street's consensus estimate. NIO will report its results after the U.S. markets close on Wednesday, Aug. 9.
Yu and his team estimate that NIO will report a loss of 0.44 Chinese yuan per share (about $0.07) on revenue of 8.57 billion Chinese yuan ($1.32 billion). Both numbers would be better than Wall Street expects. Analysts polled by Thomson Reuters currently expect NIO to report a loss of $0.11 per share on revenue of $1.28 billion.
That wouldn't be a radical surprise, but it's a reason for optimism, and that's probably why the stock is trading higher today. "
https://www.fool.com/investing/2021/08/ ... her-today/
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

korver pisze: 10 sie 2021, 11:30 Jakie oczekiwania odnośnie najbliższych wyników NIO? Dzisiaj lub jutro po sesji bodajże mają być przedstawione wyniki za 2Q. Czytam o ciągłym braku półprzewodników na rynku, co ma się negatywnie odbić na dostawach, kurs akcji od dwóch miesięcy też buja się jakby w zakresie 40/50$, a teraz jesteśmy idealnie po środku. Ciekaw jestem co powiedzą, bo w porównaniu w ubiegłym rokiem rynek EV mocno ostygł.
$NIO will report earnings on Wed, 08/11 9:00 PM EST, czyli jesli to sie zgadza to jutro o 3 nad ranem naszego czasu.

Dostawy i zamowienia w liczbach sa wszystkim doskonale znane, wiec rynek bedzie glownie patrzyl na sprawnosc operacyjna, prognozy, dochody z dzialalnosci poza sprzedaza samochodow itp. Z niespodzianek moze byc np. zapowiedz ekspansjij na inne rynki poza Norwegia, kraza tez plotki nt. nowej premiery pod koniec 2022. Jestem nastawiony neutralnie i nie spodziewam sie zadnych wiekszych rruchow.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: korver »

glina pisze: 11 sie 2021, 07:17
korver pisze: 10 sie 2021, 11:30 Jakie oczekiwania odnośnie najbliższych wyników NIO? Dzisiaj lub jutro po sesji bodajże mają być przedstawione wyniki za 2Q. Czytam o ciągłym braku półprzewodników na rynku, co ma się negatywnie odbić na dostawach, kurs akcji od dwóch miesięcy też buja się jakby w zakresie 40/50$, a teraz jesteśmy idealnie po środku. Ciekaw jestem co powiedzą, bo w porównaniu w ubiegłym rokiem rynek EV mocno ostygł.
$NIO will report earnings on Wed, 08/11 9:00 PM EST, czyli jesli to sie zgadza to jutro o 3 nad ranem naszego czasu.

Dostawy i zamowienia w liczbach sa wszystkim doskonale znane, wiec rynek bedzie glownie patrzyl na sprawnosc operacyjna, prognozy, dochody z dzialalnosci poza sprzedaza samochodow itp. Z niespodzianek moze byc np. zapowiedz ekspansjij na inne rynki poza Norwegia, kraza tez plotki nt. nowej premiery pod koniec 2022. Jestem nastawiony neutralnie i nie spodziewam sie zadnych wiekszych rruchow.
I jak tam po raporcie podtrzymujesz zdanie? Kurs dość mocno jednak oberwał, zaczęły się obniżki Price Target przez analityków. Na pewno EPS i estymacje EPS-ów na kolejne okresy zawiodły inwestorów.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

korver pisze: 16 sie 2021, 21:37 Kurs dość mocno jednak oberwał, zaczęły się obniżki Price Target przez analityków.
Ja tam nie widzę, żeby analitycy coś obniżyli. Za szybko. Analitycy działają natychmiast kiedy cena przebija ich PT, ale kiedy cena idzie w przeciwną stronę to czekają parę miesięcy i wtedy powoli obniżają target. To wszytko pic na wodę, fotomontaż. Popatrz jak spadały PT przez 2019:
Obrazek
Jeszcze przed wystrzałem w czerwcu 2020 analitycy nie widzieli NIO powyżej 100 (wręcz przeciwnie, obniżali PT od roku!!! xD), ale pół roku później już widzą po 400. Widać tutaj idealnie jak PT goni cenę :D. Firma wystrzeliła z 20 na 400 w pół roku, ale wszechwiedzący analitycy te pół roku wcześniej nie wyceniali spółki nawet na 100. No please, tylko idiota może w to wierzyć.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

PS: Jak "sobie policzymy kwadraciki" to NIO było przewartościowane przez całą drogę z 20 na 400, a niedowartościowane kiedy spadało przez dwa lata z 50 na 20. Komedia!
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

korver pisze: 16 sie 2021, 21:37 I jak tam po raporcie podtrzymujesz zdanie? Kurs dość mocno jednak oberwał, zaczęły się obniżki Price Target przez analityków. Na pewno EPS i estymacje EPS-ów na kolejne okresy zawiodły inwestorów.
Biezaca sprzedaz i prognozy sa takie jak mialy byc, bo NIO co miesiac informuje o dostawach, a sprzedaja tyle ile sa w stanie wyprodukowac w swietle dostepnosci czesci i mocy przerobowych, czyli tu zero niespodzianek. Pozytywnie natomiast zaskoczyli dochodowoscia.

Spadki cen IMHO nie maja nic wspolnego z wynikami. Kurs po samym ogloszeniu wynikow sie niewiele zmienil. W ostatnich dniach wyprzedawane sa wszystkie spolki chinskie bez wyjatku, a NIO razem z nimi. Dopoki broker nie dzwoni to spie spokojnie ;-).
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

RayDalio pisze: 16 sie 2021, 22:51 PS: Jak "sobie policzymy kwadraciki" to NIO było przewartościowane przez całą drogę z 20 na 400, a niedowartościowane kiedy spadało przez dwa lata z 50 na 20. Komedia!
OK, ja tez nie za bardzo kupuje zwiekszania targetu cztero-, pieciokrotnie w przeciagu kilku miesiecy, co bylo udzialem dziesiatek albo i setek spolek przez ostatni rok (mysle tu o spolkach growth, ktore przed pandemia mialy targety na stabilnie niskich poziomach). Czy to oznacza jednak, ze w ogole nie nalezy zawracac sobie glowy PT ? Chyba jednak nie do konca, bo w bardzo wielu przypadkach rynek jednak opiera sie na tym parametrze.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Szoł Mi De Many pisze: 17 sie 2021, 11:10 Czy to oznacza jednak, ze w ogole nie nalezy zawracac sobie glowy PT ? Chyba jednak nie do konca, bo w bardzo wielu przypadkach rynek jednak opiera sie na tym parametrze.
No to zadaj sobie pytanie czy takie PT są "actionable" i co zrobiłbyś na ich podstawie. Przedstawię swój scenariusz wieczorem, bo teraz jestem w drodze.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Dawno nie bylo o SEA

$SE

Total GAAP revenue was US$2.3 billion, up 158.6% year-on-year.
Total gross profit was US$930.9 million, up 363.5% year-on-year.
Total adjusted EBITDA1 was US$(24.1) million compared to US$7.7 million for the second quarter of 2020.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

RayDalio pisze: 17 sie 2021, 11:55
Szoł Mi De Many pisze: 17 sie 2021, 11:10 Czy to oznacza jednak, ze w ogole nie nalezy zawracac sobie glowy PT ? Chyba jednak nie do konca, bo w bardzo wielu przypadkach rynek jednak opiera sie na tym parametrze.
No to zadaj sobie pytanie czy takie PT są "actionable" i co zrobiłbyś na ich podstawie. Przedstawię swój scenariusz wieczorem, bo teraz jestem w drodze.
No to sprawdźmy co zrobiłbyś kierując się wskazaniami analityków. Załóżmy, ze postanawiasz to zrobić w prima aprilis 2019, co byłoby dobrym dniem na takie postanowienie. Upside spory, więc inwestujesz 1% portfela, czyli powiedzmy 1/3 docelowej pozycji, po cenie 35,57 CNY:
Obrazek
Po niespełna 3 miesiącach cena leci na łeb 50%, a z nią powoli PT:
Obrazek
Tym razem upside to solidne 126%, chociaż niestety niewiele powyżej twojej oryginalnej ceny wejścia. Dokładasz kolejny 1% i uśredniasz do ceny 26,68 CNY. Teraz już tylko zostaje liczyć zyski! Cena szybko odbija i oscyluje wokół poziomu 23 CNY.
Niestety, po kolejnych 3 miesiącach cena spada poniżej 11 CNY. Jesteś 60% w plecy, analitycy znowu obniżyli PT, ale upside wciąż potężny:
Obrazek
Ładujesz więc kolejny 1% po 10.66 CNY, co daje Ci średnią 21,41 CNY, niecałe 20% poniżej obecnego PT.
Masz już pełną pozycję i modlisz się o odbicie, żeby tylko pozbyć się tego gorącego kartofla. Koledzy z forum się z Ciebie śmieją, bo mimo uśredniania jesteś wciąż 50% w plecy. Ktoś tam pisze o rewizjach w dół i pogarszających się fundamentach. Zaciskasz jednak zęby, bo analitycy obiecali.
Zbawienie przychodzi wraz z nowym rokiem:
Obrazek
Cena pięknie odbija i jesteś dobra 60% do przodu. Tym razem analitycy mówią, że spółka jest przewartościowana o 20%. Wydaje się, że to dobry moment na sprzedaż. Jeśli sprzedałeś to zarobiłeś i wyszedłeś z przygody cało. Jeśli nie uśredniałeś to właśnie wychodzisz na równe 0. Jeśli jednak nie sprzedałeś...
Obrazek
Praktycznie równo w rok od zajęcia pierwszej pozycji jesteś znowu pod wodą blisko 20%.Szaleje covid, wszystko spada, ludzie na forum piszą o końcu świata i kolejnych rewizjach w dół. No ale upside jest, więc czekasz...
Obrazek
Po odbiciu, w czerwcu 2020 jesteś ładne 130% do przodu (lub 40%, jeśli nie uśredniałeś). Wg analityków spółka jest sporo przewartościowana, więc sprzedajesz. 130% w rok... ładny zarobek. Ale chwilę potem cena wystrzeliwuje:
Obrazek
Niestety, cena jest prawie 3 razy wyżej niż PT. Zostaje Ci obserwować rajd z boku:
Obrazek
Spółka staje się niedowartościowana dopiero w lutym 2021, ale to ledwie 11%. Trudno, dobre i 11%, zwłaszcza, że na forum ludzie piszą, że taniej nie będzie, bo to zajebista wizjonerska spółka. Więc kupujesz i na sierpień 2021 kończysz z -30% na nowej pozycji lub mniej jeśli uśredniłeś.

OK, powiecie, że ktoś, kto tak zainwestował i tak jest na plus. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że:
1. Wybrałem idealne momenty na uśrednianie
2. Dobrałem taką wielkość pozycji, że nie wywróciło to portfela, ani nie zniszczyło psychicznie inwestora podczas 60% spadków.
3. To, że inwestor zarobił jest w tym przypadku bardziej wynikiem szczęścia niż umiejętności analityków.
4. Inwestor sprzedał wszystko zanim rajd się rozpoczął naprawdę, czyli podjął cholernie suboptymalną decyzję.
5. Założyłem, że inwestor ma diamond handz i dokłada do pozycji, mimo spadających rewizji (co jest często wskazywane jako "red flag" tutaj na forum i odradzane)
6. No i założyłem, że taki inwestor nie sprzeda jak tylko odrobi te -60% i cena tylko dobije do PT (początek 2020).

Skończyło się na plusie, bo akcje faktycznie wybiły. Co byłoby w przypadku spółki, której cena akcji nie wybija tak szybko? Sprawdźmy XOM:
Obrazek
Wedle tego samego scenariusza co z NIO, inwestor akumulowałby pewie w zakresie 70-90, a sprzedawał w okolicach 50, bo PT spadły na pysk. Porównajcie to ze stabilnością wycen np. w takim Morningstarze:
Obrazek
Tutaj inwestor też akumulował w okolicach 70, ale nie sprzedał w okolicy 50 (prędzej uśrednił!), bo wycena analityka nie goni ceny, tylko wynika z DCF i jest tam gdzie jest, a nie tam gdzie cena akcji.

Na koniec majstersztyk w wykonaniu analityków:
Obrazek
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Obszerny post, szanuję.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Mnie tez sie podoba. Brawo Ray.
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Dzieki Ray za poswiecony czas.
Wiadomo, ze PT powinien byc rozpatrywany w polaczeniu z innymi wskaznikami takimi jak przychody, zyski itp. Pozostaje on jednak jakims drogowskazem dla rynku, Skoro Ty sie nim nie sugerujesz, to jaka masz strategie ? Jaki parametr stosujesz w zamian ?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Szoł Mi De Many pisze: 18 sie 2021, 21:21 Skoro Ty sie nim nie sugerujesz, to jaka masz strategie ? Jaki parametr stosujesz w zamian ?
Musiałbym napisać cały rozdział książki jak nie krótką książkę, a na to nie mam czasu. Ogólnie mówiąc, biorę pod uwagę wszystko, co moim zdaniem nie jest bullshitem. Sednem mojego podejścia jest ocena tego gdzie będzie spółka za 5-10 lat. Poszczególne rzeczy na które patrzę różnią się w zależności od spółki, bo przecież nie będę kierował się tym samym w wycenie MMM, co SHOP.
W przypadku takich spółek jak MMM mam stabilną spółkę, która działa od dekad, ma stabilną sytuację na rynku, sprawdzające się przewidywania revenue i EPS, niewielkie ryzyka itd itp. Łatwo taką spółkę wycenić po historycznych danych.
Problem pojawa się przy nowych spółkach, które jeszcze nie zarabiają, czyli takich jak np NET. Tutaj jest prawdziwa zabawa, bo w pierwszej kolejności muszę ocenić czy w ogóle wierzę w model biznesowy. Czy jestem z pozycji laika stwierdzić na czym polega biznes Cloudflare i na czym tak naprawdę zarabia ta firma. Czy jestem w stanie ocenić, że firma jest lepsza od konkurencji? Czy ma tzw. moat? Jaki jest tzw "total addressable market"? Tylko nie ten podsuwany przez zarząd, ale z jakichś niezależnych raportów na temat danego rynku. Czy firma ma szanse wyjść w przyszłości z nowymi produktami dającymi efekt synergii (taki dodatkowy plus)? Koniec końców, czy firma za 5-10 lat będzie większa?
Jeśli wierzę w biznes to jakie są ryzyka? Zaczynam od 10-K, idę do rozdziału "risks" i czytam. Można się dowiedzieć baaaaardzo wiele z tych ryzyk. Czytam opinię na Morningstar (akurat dla NET nie ma). Czytam opinie na Seeking Alpha, jeśli są sensowne. Jeśli nie ma jakichś czerwonych flag, to jadę dalej.
Teraz staram się określić jak szybko będzie rosnąć firma. Po części patrzę na historię, po części raporty na temat perspektyw danego rynku, po części prezentacje dla inwestorów, modele innych analityków, a do tego trochę swojej subiektywnej oceny. Przydatne jest na przykład spojrzenie w jakim tempie rozwijały się w przeszłości inne firmy z podobnym biznesem (np CELH vs MNST). Firma może nie wykazywać zysku, ale zawsze ma jakieś przychody. Przygotowuję 3 scenariusze: bazowy, optymistyczny i pesymistyczny. Oczywiście mój model przyszłych przychodów na 100% będzie błędny, ale celem jest bycie "vaguely right" niż "precisely wrong". Jeśli mam pi razy drzwi swój model przychodów to staram się ocenić jakie firma będzie mieć marże. Tutaj proces jest ten sam, co przy przychodach. Staram się czerpać z tylu źródeł ile mam do dyspozycji. Mając przychody i marżę mogę już sobie zbudować jakiś model i zobaczyć co mi wyjdzie. Jako WACC stosuję po prostu 10%, mój minimalny pożądany zwrot z inwestycji.
Jeśli obecna wycena firmy jest uzasadniona tym co mi wyjdzie w modelu to kupuję pierwszą transzę, czasami spierając się analizą techniczną, ale tylko i wyłącznie długoterminowymi liniami wsparcia. Obserwuję dalej, korygując ewentualnie mój model. Jeszcze raz, będzie on w 100% błędny, bo nikt nie jest jasnowidzem i nie trafi w "punkt" odległy o 5-10 lat. Taki też będzie każdy inny model, nawet kogoś kto profesjonalnie siedzi nad tym dzień w dzień. W tym tkwi cała zabawa w wycenianiu tych nowych spółek, że ich przyszłość to zagadka.

Osobiście mam tylko jedną spółkę, która nie zarabia jeszcze nic, ale wierzę w jej rozwój przez kolejne dekady i wydaje mi się, że mogę to ocenić. Przed 2020 było ich sporo więcej, ale po szaleństwie z zeszłego roku uważam, że inwestowanie w spekulacyjny growth jest teraz mega ryzykowne. Zresztą, po co sięgać po spekulacyjny growth jak BABA nurkuje? Kupiłem dzisiaj SPORO po $173 i jak będzie spadać to będę tylko dodawał. Zwykle właśnie czekam na takie dary od rynku...

(ofc, to nie jest rekomendacja kupna BABA, róbcie własne DD, ja jestem tylko amatorem)
Rosso
Gość niedzielny
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:57

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rosso »

Dziękuję Ray:)
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert »

No powiem szczerze Ray kawał fajnego postu brawo !
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

A ktoś wie co z Besso, który kupował BABĘ na jesieni 2020?
Bo ja zaczynałem się poważniej pakować w pamiętną wigilię, gdy spadła do 213$, co już wtedy wydawało się być niesamowitą promocją...
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Q'bot pisze: 19 sie 2021, 20:59 Bo ja zaczynałem się poważniej pakować w pamiętną wigilię, gdy spadła do 213$, co już wtedy wydawało się być niesamowitą promocją...
Pakowałeś się? Dlaczego? Bo tak ktoś napisał na forum? Co sprawiło, że pociągnąłeś za spust? Wydawało się być wtedy niesamowitą promocją, a teraz już nie?
Ekspata
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:16
Tu mieszkam: Londyn

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ekspata »

Baba -6.87% dlaczego dzisiaj tak spada? Bidu tylko -3.94%.
as69
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 29 kwie 2021, 22:28
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: as69 »

W trendzie spadkowym tak już jest, że kolejne spadki wywołują kolejne wyprzedaże. Kto wierzy w spółkę ten pomału skupuje, bo jak trend się odwróci, to będzie codzień +6%, a kolejne zakupy będą napądzać kolejne wzrosty, itd. Ot odwieczne siły żądzące rynkiem - strach i chciwość :-)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

RayDalio pisze: 19 sie 2021, 21:56 Pakowałeś się? Dlaczego? Bo tak ktoś napisał na forum? Co sprawiło, że pociągnąłeś za spust? Wydawało się być wtedy niesamowitą promocją, a teraz już nie?
To ja pisałem wtedy na (spalonym) forum, by kupować dip ;P
Teraz to jest już prawie działalność filantropijna, bo promocja rzędu 60% to się w głowie nie mieści, przy tej kapitalizacji...
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Kolejny dzień promocji, czy to już może nie jest promocja a rynek wycenia coś czego nie wiemy?
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Maro pisze: 20 sie 2021, 06:10 Kolejny dzień promocji, czy to już może nie jest promocja a rynek wycenia coś czego nie wiemy?
Niedługo będą nam dopłacać za trzymanie akcji, tak jak za odbiór ropy rok temu ;]
W każdym razie obecne cofnięcie wygląda jak po silnym kryzysie, więc i powrót na szczyty trochę czasu zajmie...
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Technicznie wydaje mi się że jest dobry moment na wejście w KWEB. Testujemy właśnie wieloletnią linię trendu + bardzo duże wyprzedanie na interwale W1.

Obrazek
ODPOWIEDZ