Saxo broker

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Saxo broker

Post autor: Sebo »

Witam, zauważyłem, że Saxo zmienił opłaty. Teraz już wygląda znacznie lepiej.
Kto używa ? Z tego co widzę w opłatach to minimum 5euro miesięcznie za pozycję w portfelu.
Też widzę, że nie mają ETF USA, można mieć ale trzeba być pro.
Ktoś wie jak jest z walutami ?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Saxo broker

Post autor: winnie-the-pooh »

To muszą jeszcze długo popracować na cennikiem.
Wojtas

Re: Saxo broker

Post autor: Wojtas »

Tomek o nim wspominał. Niby dobry broker, pod względem funkcjonalności.
Ale był i jest nadal bardzo drogi.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Saxo broker

Post autor: Sebo »

Nie jest taki drogi 7$ bez przesady, przy większych inwestycjach na dłuższy termin plus bezpieczeństwo.
Lynx ma 5$ i jakoś nikt nie mówi, że jest drogim. Saxo daje nam duże możliwości plus bezpieczeństwo.
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: Saxo broker

Post autor: lenon »

Lynx ma 5$ i jakoś nikt nie mówi, że jest drogim.
For the record - ja mówię, że jest drogi. To jest pośrednik dla IB, który z samego faktu pośrednictwa podnosi opłaty za transakcje z 1$ do 5$. Tak czy inaczej mam tam konto, ale trzymam na nim tylko długoterminowe pozycje. Do bardziej aktywnego tradingu lepiej skorzystać bezpośrednio z IB.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Saxo broker

Post autor: Sebo »

Kurcze nie wiem czy to jest pośrednik do końca, najlepiej sprawdzić strukturę brokera, bo może nie mieć nic wspólnego z IB, wielu brokerów korzysta z IB ale nie mają nic wspólnego.
Saxo teraz chyba ma 5$ za transakcje. Wiele instrumentów, bezpieczny, ale support jakiś jest tragicznym kontakt z nimi jest bardzo słaby. Mają też wiele walut, ale dowiedzieć się jakie to już też nie lada wyzwanie.
adamols
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 21:29
Tu mieszkam: Olsztyn

Re: Saxo broker

Post autor: adamols »

Rowniez sie tym brokerem interesuje, ale mam watpliowosc co do ich oplaty Custody fee- za samo trzymanie akcji na rachunku. Minimalna wysokosc to 5 EUR /mc i tu mam pytanie: czy to 5 euro jest liczone od kazdej spolki, ktorej ma sie akcje (np. mam XOM i PINS, wiec oplata bedzie min 10 euro /mc) ? Czy tez jest to 5 euro niezaleznie czy ma sie jedna czy wiecej spolek w portfelu? Czy ktos moglby sprecyzowac ?
W pierwszej kolejnosci pytalem ich infolinie zeby nie zawracac glowy na forum, ale co tragikomiczne, konsultantka nie byla w stanie odpowiedziec :-) Dziekuje i pozdrawiam !
Ekspata
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:16
Tu mieszkam: Londyn

Re: Saxo broker

Post autor: Ekspata »

A ja olałem Saxo i przeniosłem kasę do IB. Saxo było dobre kilka lat temu. Wtedy było konkurencyjne do innych brokerów, a co najważniejsze dawało dostęp do giełd na świecie i miało dobry suport. Zwrot nastąpił gdy popłynęli na franku w 2015. Teraz jest nadal drogie. Mam wrażenie że pod pretekstem Rodo uszczęśliwiają na siłę i blokują więcej niż muszą. Platformę mają dobrą, ale inni też nie spią.

W Saxo minimalna prowizja dla rachunków Classic to 7USD, a Premium (powyżej 200 000USD) 5USD. Ilu tutaj ma premium?
A w IB dla rachunku fixed 1 USD, a dla Tiered 0,35 USD.

Giełda Polska w Saxo min. 75zł/50zł, a w IB min. 15zł/5zł.
W mBanku min 5zł, a w Exante nie ma minimum.

Z praktyki w IB za tranzakcję 600-800 usd często mam 0,36USD. A na GPW za 3000zł ok 6,5zł.
W IB nie ma opłaty za posiadanie akcji, ETFów, a mniej znane ETFy można kupić bez prowizji.
Natomiast w Saxo oknradną cię za "trzymanie" akcji/ETFów na rachunku co miesiąc min. 5USD + 25% Vat= 6,25USD (dla mieszkańców UE). A ja się pytam za co?

Przy przelewach też trzeba uważać. Niby są bezpłatne w UK ale pamiętam, że może się pojawić tajemnicza opłata banku pośredniczącego.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Saxo broker

Post autor: Ostap_Bender »

Tak jak kolega powyzej napisal - popieranie custody fee od kazdej pozycji to kuriozum ktorego nie ma nigdzie indziej.
Dziwi mnie, ze nie doswiadczyli masowego odplywu klientow co zmotywowaly ich do przegladu oferty.
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Saxo broker

Post autor: Sebo »

Nie przesadzajmy nie jest tak źle, bardzo nie podoba mi się, kiepski support, czytając na ich stronie czasem nie za bardzo rozumie, tak jak do końca jakie waluty są dostępne, oczywiście na e-maile nie za bardzo odpowiadają.
Co do IB trzy minusy, słaby support, opłata 10$-20$ więc też masz opłaty jak w Saxo co miesiąc, brak walut, teraz chyba jest tylko skromne parę sztuk w Saxo masz spory wybór.
Załączniki
IMG_20210615_204114.png
IMG_20210615_204114.png (193.13 KiB) Przejrzano 4612 razy
IMG_20210615_204047.png
IMG_20210615_204047.png (362.72 KiB) Przejrzano 4613 razy
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Saxo broker

Post autor: Ostap_Bender »

Sebo pisze: 15 cze 2021, 15:45 Nie przesadzajmy nie jest tak źle, bardzo nie podoba mi się, kiepski support, czytając na ich stronie czasem nie za bardzo rozumie, tak jak do końca jakie waluty są dostępne, oczywiście na e-maile nie za bardzo odpowiadają.
Co do IB trzy minusy, słaby support, opłata 10$-20$ więc też masz opłaty jak w Saxo co miesiąc, brak walut, teraz chyba jest tylko skromne parę sztuk w Saxo masz spory wybór.
Powyzej 100k$ w IB nie ma inactivity fee. Waluty chyba tez mozna sobie kupic jak ktos nie chce korzystac z margina. Apropo margina, ibkr ma chyba najtanszy margin fee na rynku.
W saxo oprocz platformy transkacyjnej i dostepu do wielu insturmentow podobal mi sie za to ich caly dzial researchu.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: Saxo broker

Post autor: rebahas »

Saxo znowu przyciął prowizję i wygląda to już całkiem nieźle. Do tego jest polska obsługa i dostajemy nasz PIT do rozliczenia. Wymiana waluty 0.25% a i nawet nasza GPW przy większych kwotach tanio wychodzi.

https://www.home.saxo/pl-pl/campaigns/invest-for-less

Dodatkowo widzę, że zakładając konto z jakiś reflink przykładowo YT można dostać bodajże 200 eur na opłaty na pierwsze 3 miesiące.
ODPOWIEDZ