NasdaqGS

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje.
gumiś
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 11:46
Tu mieszkam: Polska

NasdaqGS

Post autor: gumiś »

witam,

czy ktoś z forumowiczów wie który DM w Polsce (najlepiej) lub za granicą umożliwia zakup akcji w ramach NasdaqGS ?

pozdrawiam
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: NasdaqGS

Post autor: mlubinski »

gumiś pisze: 18 mar 2021, 11:52 witam,

czy ktoś z forumowiczów wie który DM w Polsce (najlepiej) lub za granicą umożliwia zakup akcji w ramach NasdaqGS ?

pozdrawiam
chodzi ci o spółki z Nasdaq? Interactive Brokers/Lynx mają, ale też powinien mieć XTB
gumiś
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 11:46
Tu mieszkam: Polska

Re: NasdaqGS

Post autor: gumiś »

chodzi o pewną grupę spółek które są przypisane do subindeksu NasdaqGS. Problem który mam jest taki, że mój DM uniemożliwia mi zakup niektórych spółek technologicznych, a ich częścią wspólną jest to że należą do NasdaqGS.
Przejrzałem ofertę XTB - tu jest nieco lepiej ale niestety nie do końca. Można zakupić niektóre spółki z NasdaqGS, ale nie wszystkie. Najbardziej zadowala mnie Saxo, ale jakoś mam obawy przed zagranicznymi platformami.
Po sprawdzeniu kilku kont demo, widzę teraz że to nie kwestia indeksu, ale raczej selekcji spółek której dokonują domy maklerskie. Nie rozumiem tylko skąd takie działanie, jeśli spółka nie jest oficjalnie na czarnej liście DM.
Ekspata
Gość niedzielny
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2021, 20:16
Tu mieszkam: Londyn

Re: NasdaqGS

Post autor: Ekspata »

Na tym forum większość użytkowników włącznie z gospodarzem działa na IB - Interactive Brokers, który jest istotnie tańszy od SAXO.
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: NasdaqGS

Post autor: mlubinski »

gumiś pisze: 21 mar 2021, 10:13 chodzi o pewną grupę spółek które są przypisane do subindeksu NasdaqGS. Problem który mam jest taki, że mój DM uniemożliwia mi zakup niektórych spółek technologicznych, a ich częścią wspólną jest to że należą do NasdaqGS.
Przejrzałem ofertę XTB - tu jest nieco lepiej ale niestety nie do końca. Można zakupić niektóre spółki z NasdaqGS, ale nie wszystkie. Najbardziej zadowala mnie Saxo, ale jakoś mam obawy przed zagranicznymi platformami.
Po sprawdzeniu kilku kont demo, widzę teraz że to nie kwestia indeksu, ale raczej selekcji spółek której dokonują domy maklerskie. Nie rozumiem tylko skąd takie działanie, jeśli spółka nie jest oficjalnie na czarnej liście DM.
podaj jakieś przykładowe tickery, to ci sprawdzę czy jest na IB
ODPOWIEDZ