TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Dodatkowo podatki wg zasad PL, to daje się policzyć z wyciągów IB/Lynx, ale mimo, że Tasty przekazuje bardzo fajne zestawienia w formacie lepszym do analizy zysk/strata na operacji, to rzeźba jest aby to uzupełnić o kurs NBP.
No i zestawienie operacji na rynku terminowym za rok jest dość lakoniczne: zysk tyle/strata tyle. Za cały rok. Jedna liczba dla futures druga dla opcji na futures. Ops, a daty ?
Już nie wspomnę (bo nie wiem, jak jest na IB/Lynx), że futures rozlicza inny operator i na innych zasadach, np. wykonywany jest settlement dzienny przy utrzymaniu pozycji przez noc. Wszystko fajnie, ale dla Amerykanów, bo my stawiam, że musimy taki settlement rozliczyć kursem NBP.
Zachciało mi się pobawić futures i opcjami na futures, to mam. Dobrze, że niewiele.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Ja innym forum wspominałem ze założyłem konto w TastyWorks i dostałem taka odpowiedz

"...prawo w USA dla UE jest bardzo niekorzystne, ryzykujesz majątkiem, poradę idź do prawnika."

Na cos nie zwróciłem uwagi?
Trej
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2021, 23:45
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Trej »

Czy ktoś próbował już wypłat z TW? Czy przelewy dochodzą? Jak wypłacić, żeby nie było problemów?
Wojtas

Re: TastyWorks

Post autor: Wojtas »

iMisiek pisze: 30 kwie 2021, 20:12Na cos nie zwróciłem uwagi?
Pewnie chodzi im o prawo spadkowe i wysoki podatek od nadwyżki ponad 60 tys. $.
Ale ze spadkiem zawsze są problemy i trzeba zawczasu przemyśleć strategię, jeśli trzymasz tam dużo pieniędzy i masz spadkobierców.

Natomiast tak, to moim zdaniem paranoja. Z góry zakładać, że będą spory ? Że nie będzie system działać normalnie, że niczego się po zgodzie nie wyjaśni, tylko będziemy szli do sądu ?
winnie-the-pooh pisze: 29 kwie 2021, 00:45No i zestawienie operacji na rynku terminowym za rok jest dość lakoniczne: zysk tyle/strata tyle. Za cały rok. Jedna liczba dla futures druga dla opcji na futures. Ops, a daty ?
Czytam i uwierzyć nie mogę, że nie mają dobrego systemu raportowania zdarzeń. Nawet zabawkowy IQ Option taki ma.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Wojtas pisze: 01 maja 2021, 08:07
winnie-the-pooh pisze: 29 kwie 2021, 00:45No i zestawienie operacji na rynku terminowym za rok jest dość lakoniczne: zysk tyle/strata tyle. Za cały rok. Jedna liczba dla futures druga dla opcji na futures. Ops, a daty ?
Czytam i uwierzyć nie mogę, że nie mają dobrego systemu raportowania zdarzeń. Nawet zabawkowy IQ Option taki ma.
Bez problemu można wygenerować zestawienie operacji w csv. I oczywiście są tam również daty każdej transakcji, również futures :-)
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Tak, masz rację. Przyjrzałem się zestawieniu podatkowemu dla Amerykanów. Zaślepienie jakieś. Raport csv jest bardzo dobry, zupełni o nim zapomniałem.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Wojtas pisze: 01 maja 2021, 08:07
iMisiek pisze: 30 kwie 2021, 20:12Na cos nie zwróciłem uwagi?
Pewnie chodzi im o prawo spadkowe i wysoki podatek od nadwyżki ponad 60 tys. $.
Ale ze spadkiem zawsze są problemy i trzeba zawczasu przemyśleć strategię, jeśli trzymasz tam dużo pieniędzy i masz spadkobierców.

Natomiast tak, to moim zdaniem paranoja. Z góry zakładać, że będą spory ? Że nie będzie system działać normalnie, że niczego się po zgodzie nie wyjaśni, tylko będziemy szli do sądu ?
winnie-the-pooh pisze: 29 kwie 2021, 00:45No i zestawienie operacji na rynku terminowym za rok jest dość lakoniczne: zysk tyle/strata tyle. Za cały rok. Jedna liczba dla futures druga dla opcji na futures. Ops, a daty ?
Czytam i uwierzyć nie mogę, że nie mają dobrego systemu raportowania zdarzeń. Nawet zabawkowy IQ Option taki ma.

O prawie spodkowym to slyszalem a chodzi wysoki podatek od nadwyżki ponad 60 tys. $. od spadku ?

Dobrze kojarze?
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 01 maja 2021, 23:42 Tak, masz rację. Przyjrzałem się zestawieniu podatkowemu dla Amerykanów. Zaślepienie jakieś. Raport csv jest bardzo dobry, zupełni o nim zapomniałem.
Z tego co wyszukałem to tutaj są 2 źródła żeby mieć historię swoich operacji

https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... 9939404822

https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... 9939224161

Co jeszcze ?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

W zapleczu jest też miejsce zwane "Tax Center" (i pozostałe, gdzie są potwierdzenia transakcji, statementy, itp.)
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (70.56 KiB) Przejrzano 9969 razy
Patriko
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2021, 12:55
Tu mieszkam: Poznań

Re: TastyWorks

Post autor: Patriko »

Witam serdecznie mam pytanko odnośnie tasty a dokładniej wpłaty czy jest możliwość wpłaty małej kwoty np 500$ w celu nauki na opcjach. Chodzi mi o ta strategie kupowania na niskim violity a odsprzedaż gdy podskakuje do szczytów w przedziale 100dni. Byłbym wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

7 sekund zajęło mi znalezienie odpowiedzi: https://support.tastyworks.com/support/ ... n-account-
Patriko
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2021, 12:55
Tu mieszkam: Poznań

Re: TastyWorks

Post autor: Patriko »

Czyli tak czy inaczej trzeba wpłacić 2k$ jeśli dobrze rozumiem, a jaki jest obecnie minimalny próg wpłat ib albo lynx.?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

Jeśli myślisz o kupowaniu opcji przy niskim IV i sprzedawaniu ich przy wysokim IV, to nie potrzebujesz konta typu margin, więc w Tasty nie ma żadnego dolnego limitu wpłaty. Możesz wpłacić nawet 500 USD. Podobnie jak w IB. Lynx natomiast wymaga wpłaty 30 000 zł.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Tomek pisze: 04 maja 2021, 15:57 Jeśli myślisz o kupowaniu opcji przy niskim IV i sprzedawaniu ich przy wysokim IV, to nie potrzebujesz konta typu margin, więc w Tasty nie ma żadnego dolnego limitu wpłaty. Możesz wpłacić nawet 500 USD. Podobnie jak w IB. Lynx natomiast wymaga wpłaty 30 000 zł.
Chyba najbardziej funkcjonalnie jest konto The Works a tutaj są szczegoły

https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... 0149507753
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Jakby ktoś się zajmował kontraktami terminowymi na ropę, to TheSmallExchange (Ci blisko Tastyworks) od poniedziałku wprowadza microkontrakt /SMO = 0,1 /CL, czyli kontrakt na 100 baryłek, a nie na 1000.
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: TastyWorks

Post autor: CLM »

winnie-the-pooh pisze: 14 maja 2021, 22:10 Jakby ktoś się zajmował kontraktami terminowymi na ropę, to TheSmallExchange (Ci blisko Tastyworks) od poniedziałku wprowadza microkontrakt /SMO = 0,1 /CL, czyli kontrakt na 100 baryłek, a nie na 1000.
Właśnie dotarło newsletterem
https://www.tastytrade.com/shows/small- ... aily_recap
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Witam
Ostatnio zrobiłem rolowanie na opcjach w TastyWorks w historii po paru dniach pojawiło mi sie cos takiego

Jakies 2 slowa wyjasnienia?

Michał
Załączniki
Screenshot 2021-05-21 200958.jpg
Screenshot 2021-05-21 200958.jpg (6.6 KiB) Przejrzano 9569 razy
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Odsetki od dodatniego salda gotówki?
U mnie co jakiś czas wpada po kilka centów i nie ma to związku z rolowaniem opcji :-)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Witam
Zrobiłem następujące transakcje na opcjach (pomijam prowizje brokera dla łatwiejszego liczenia) z tym samy terminem wygasania opcji
Najpierw było Sell PUT 2,40 USD a później Buy PUT 0,06 USD

Jako maksymalny zysk tej opcji mógłby być 240 USD wiec jak powianiem liczyć zysk procentowy z tej opcji
a) Cena sprzedaży do ceny kupna czyli 2,40/0,06 = 4000%
b) Osiągnięty zysk do maksymalnego zysku czyli (2,40-0,06)/2,40 = 97,5%
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Z samej transakcji to bym powiedział, że 97,5%.
Ale co do samej efektywności kapitałowej operacji, to bym to odnosił do zaangażowania kapitału, czyli do "buying power",który miałeś zablokowany.
Czyli Eff = (2,40-0.06)/BP_used.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 24 maja 2021, 19:31 Z samej transakcji to bym powiedział, że 97,5%.
Ale co do samej efektywności kapitałowej operacji, to bym to odnosił do zaangażowania kapitału, czyli do "buying power",który miałeś zablokowany.
Czyli Eff = (2,40-0.06)/BP_used.
A czy buying power można jakoś sprawdzić w historii TastyWorks?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Wydaje mi się, że nie, a przynajmniej teraz w dokumentacji transakcji tego nie widzę nigdzie. Ale z grubsza można to obliczyć, parę razy podawali dość dokładny wzór jak liczą buying power. Tyle, że aby to policzyć wstecz, trzeba by znać kurs instrumentu bazowego przynajmniej na otwarciu opcji. Powinno być to gdzieś w helpie też. BP się zmienia, ale jak pozycja idzie na korzyść, to maleje, więc początkowa wartość jest najważniejsza.
Niemniej spodziewam się, że przy czystych sprzedanych opcjach PUT ,czy CALL efektywność nie będzie zbyt duża, bo one wymagają dużego BP z natury swojej rzeczy. Może zatem to wyjść myląco.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 24 maja 2021, 22:37 Wydaje mi się, że nie, a przynajmniej teraz w dokumentacji transakcji tego nie widzę nigdzie. Ale z grubsza można to obliczyć, parę razy podawali dość dokładny wzór jak liczą buying power. Tyle, że aby to policzyć wstecz, trzeba by znać kurs instrumentu bazowego przynajmniej na otwarciu opcji. Powinno być to gdzieś w helpie też. BP się zmienia, ale jak pozycja idzie na korzyść, to maleje, więc początkowa wartość jest najważniejsza.
Niemniej spodziewam się, że przy czystych sprzedanych opcjach PUT ,czy CALL efektywność nie będzie zbyt duża, bo one wymagają dużego BP z natury swojej rzeczy. Może zatem to wyjść myląco.
Czesc Winnie-the-pooh
Wydaje sie w wzor o ktorym mowisz jest tutaj
https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... ecured-put

Policze sie w swoim execlu zeby miec to na kilka sposobów
Chyba wszystkie te wyliczenia sa tutaj (3 strony) - https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... 1920170081
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Właśnie usłyszałem, że TW pracują z PayPal aby akceptować transfery do nich. Zobaczymy czy w obie strony.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 25 maja 2021, 21:55 Właśnie usłyszałem, że TW pracują z PayPal aby akceptować transfery do nich. Zobaczymy czy w obie strony.
A jakiś link o tym , bo ja pytałem na czasie o możliwość zakupów akcji cząstkowych (fractional shares) ?
Na razie nie ma takiej możliwość ale moze pojawi sie przyszlosci
ODPOWIEDZ