LYNX Broker

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

LYNX Broker

Post autor: Besso »

Archiwalny wątek: -> LYNX Broker

Dalszą dyskusję, proszę prowadzić tutaj.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: LYNX Broker

Post autor: korver »

Witam,

dostałem od brokera wiadomość:

"Doceniamy Cię jako naszego klienta i prosimy o podanie nam informacji dotyczących pochodzenia środków. (...)
Prosimy również o dostarczenie nam dokumentu potwierdzającego pochodzenie środków.
Takim dokumentem może być na przykład:
- roczne zeznanie podatkowe z odpowiedniego roku,
- wyciąg z rachunku bankowego z widocznymi dochodami z zatrudnienia/działalności gospodarczej z bieżącego, odpowiedniego roku,
- rachunek zysków i strat Twojej firmy za dany rok - w przypadku, gdy Twoje środki pochodzą z działalności gospodarczej,
- umowa sprzedaży - w przypadku, gdy Twoje środki pochodzą np. ze sprzedaży nieruchomości,
- umowa darowizny - na wypadek, gdyby Twoje fundusze były darowizną."

czy to normalna procedura? Przyznam, że jest to mój kolejny broker i nigdy czegoś takiego nie miało miejsca. Czy ma to jakiś związek z ostatnią migracją? Przenieśli mnie do Irlandii, jeśli ma to znaczenie. Są jakieś progi/limity wpłat na rachunek?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Kamil
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: LYNX Broker

Post autor: korver »

Przepraszam za post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie - jak wygenerować raport do rozliczenia PITu za rok 2020? Kombinuje już jakiś czas i nie mogę zrobić wcześniejszej daty jak styczeń 2021, czy ma to związek z niedawną migracją i nie zostało to jeszcze dodane?
Awatar użytkownika
Slawer
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:17
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: Slawer »

Tak ma to związek. Musisz wybrać to konto, które miałeś przed migracją klikając w nr konta obok Reports.
Awatar użytkownika
Slawer
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:17
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: Slawer »

Tzn jest tak w IB ale Lynx to to samo.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: LYNX Broker

Post autor: korver »

Slawer pisze: 16 mar 2021, 18:06 Tak ma to związek. Musisz wybrać to konto, które miałeś przed migracją klikając w nr konta obok Reports.
Dzięki.

Swoją drogą, orientujesz się który raport będzie potrzebny do rozliczenia? Z racji na mnogość transakcji opcyjnych zlecam rozliczenie do biura rachunkowego. Potrzebuję:
- TradesExecuted
- ShareDividens
- InterestDetalis
- CfdFinanceDetalis

Czy w głównym raporcie (Activity) wszystko będzie? Wygląda na najbardziej rozbudowany.

Sorry za trywialne pytania, pierwszy rok będę rozliczał się z Lynxa/IB.
Awatar użytkownika
Slawer
Gość niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:17
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: Slawer »

Tak w Activity będziesz miał raczej wszystko.
lenon
Forumowy wyga
Posty: 152
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:31
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: lenon »

korver pisze: 16 mar 2021, 17:11 czy to normalna procedura? Przyznam, że jest to mój kolejny broker i nigdy czegoś takiego nie miało miejsca. Czy ma to jakiś związek z ostatnią migracją? Przenieśli mnie do Irlandii, jeśli ma to znaczenie. Są jakieś progi/limity wpłat na rachunek?
Tak, to normalne, jest to część procedury KYC (Know Your Customer). Każdy broker Cię sprawdzi, podobnie jak wszelkie e-money typu Revolut, Paypal, kryptogiełdy itd. Jeżeli nie dostarczysz im podkładki, że wpłacone przez Ciebie pieniądze pochodzą z 'legalnego' źródła, najprawdopodobniej zamkną Ci konto (nie ze złośliwości, nie mają tu realnego wyboru). Wpłaciłeś np 100k USD, prześlij im np wyciąg z banku z przelewem od pracodawcy, który uprawdopodobni tezę, że te pieniądze zarobiłeś w jakimś okresie czasu. Akceptują też dowody otrzymania spadków, sprzedaży aktywów itd.

Sprawdzali mnie w ramach KYC kilka razy, żadna instytucja domagająca się takiej dokumentacji nie próbowała podważać tego co przekazywałem. Prawdopodobnie wystarczy cokolwiek, co można wrzucić w papiery żeby regulator się odczepił.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: LYNX Broker

Post autor: korver »

lenon pisze: 17 mar 2021, 08:33
korver pisze: 16 mar 2021, 17:11 czy to normalna procedura? Przyznam, że jest to mój kolejny broker i nigdy czegoś takiego nie miało miejsca. Czy ma to jakiś związek z ostatnią migracją? Przenieśli mnie do Irlandii, jeśli ma to znaczenie. Są jakieś progi/limity wpłat na rachunek?
Tak, to normalne, jest to część procedury KYC (Know Your Customer). Każdy broker Cię sprawdzi, podobnie jak wszelkie e-money typu Revolut, Paypal, kryptogiełdy itd. Jeżeli nie dostarczysz im podkładki, że wpłacone przez Ciebie pieniądze pochodzą z 'legalnego' źródła, najprawdopodobniej zamkną Ci konto (nie ze złośliwości, nie mają tu realnego wyboru). Wpłaciłeś np 100k USD, prześlij im np wyciąg z banku z przelewem od pracodawcy, który uprawdopodobni tezę, że te pieniądze zarobiłeś w jakimś okresie czasu. Akceptują też dowody otrzymania spadków, sprzedaży aktywów itd.

Sprawdzali mnie w ramach KYC kilka razy, żadna instytucja domagająca się takiej dokumentacji nie próbowała podważać tego co przekazywałem. Prawdopodobnie wystarczy cokolwiek, co można wrzucić w papiery żeby regulator się odczepił.
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź!
Autovetus
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2021, 00:28
Tu mieszkam: Krakow

Re: LYNX Broker

Post autor: Autovetus »

Witam

Trochę abstrahując od bieżącej dyskusji - czy ktoś tutaj czeka na aktywację konta w Lynx miesiącami , tak jak ja ?
jackb
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:40
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: jackb »

Gdybym otwierał konto to chyba w IB więcej możliwości chyba tańsze opłaty ale coś za coś ...ja się przeniosłem z saxo gdzie miałem dostęp do wszystkiego w lynx jest trochę inaczej i jeśli zacznę aktywniej spędzać czas przy platformie to przeniosę się, takie spostrzeżenie odbiegające w przyszłość.
Amator
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2021, 19:47
Tu mieszkam: Gliwice

Re: LYNX Broker

Post autor: Amator »

Autovetus pisze: 17 mar 2021, 10:43 Witam

Trochę abstrahując od bieżącej dyskusji - czy ktoś tutaj czeka na aktywację konta w Lynx miesiącami , tak jak ja ?
Ja czekam od 26 lutego, support odpowiada mi że robią co mogą aby to aktywować jak najszybciej.

Czy ktoś w ostatnim czasie otwierał konto i ile mniej więcej zajęła aktywacja?
Pedro
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2021, 13:51
Tu mieszkam: Świat

Re: LYNX Broker problemy z otwarciem konta

Post autor: Pedro »

Witam ponownie wszystkich na "spalonej ziemi". Mam pytanie o LYNXa. Czy wiecie co się dzieje z tym brokerem? od prawie 2 miesięcy nie mogą otworzyć mi konta! Bredzą coś mętnie o problemach między nimi a IB, raz o brexicie raz o czymś tam jeszcze. Nie da się ustalić, ani co jest faktycznym problemem, ani kiedy właściwie to się zmieni. Jakaś totalna kaszana. Dotychczas mam konta w DeGiro i właściwie za namową ludzi z tego forum, których szanuję za wiedzę, zdecydowałem się przejść do LYNXa. Jednak ta dziwna historia z otwieraniem konta zaczyna budzić moje wątpliwości. Zastanawiam się czy to jest poważna firma i po co właściwie czekać aż oni się ogarną, kiedy mogę po prostu ich olać i otworzyć konta w IB. Zakładałem, że sensowniejszy na obecnym etapie dla mnie byłby LYNX, jednak teraz serio się waham. Jeśli oni 2 miechy nie mogą otworzyć mi konta (wszystkie dokumenty dostarczyłem), to jak potem będą wyglądały poważniejsze kwestie związane z kasą, którą w pewnym sensie im powierzam? Jeśli ktoś, coś to proszę o pomoc, żebym był w stanie ocenić co właściwie się dzieje. Mam wrażenie, że brexit to tylko wymówka, a tam coś jest nie halo, tylko nie mówią co.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: LYNX Broker

Post autor: winnie-the-pooh »

Zadzwoń do nich i spytaj wprost. Zawsze lepiej pogadać z człowiekiem na "voice".
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: LYNX Broker

Post autor: Tomek »

Wysłałem maila "na górę" do Lynx-a z prośbą o jakiś komentarz do tego, jak obecnie wygląda sytuacja z otwieraniem nowych kont. Jak dostanę odpowiedź, to się podzielę. Obstawiam jednak, że problem leży nie po stronie samego Lynx, tylko Interactive Brokers, które jest zapleczem dla Lynxa, bo to w IB nastał teraz totalny bajzel po migracji z UK. No ale może się mylę. Dam znać, jak się czegoś dowiem.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: LYNX Broker

Post autor: iMisiek »

Tomek pisze: 24 mar 2021, 08:41 Wysłałem maila "na górę" do Lynx-a z prośbą o jakiś komentarz do tego, jak obecnie wygląda sytuacja z otwieraniem nowych kont. Jak dostanę odpowiedź, to się podzielę. Obstawiam jednak, że problem leży nie po stronie samego Lynx, tylko Interactive Brokers, które jest zapleczem dla Lynxa, bo to w IB nastał teraz totalny bajzel po migracji z UK. No ale może się mylę. Dam znać, jak się czegoś dowiem.
OK Tomek jak masz jakies chody to moze zapytaj bo ja chyba tez sie przymierzam

Wiesz na https://www.lynxbroker.pl/otwieranie-rachunku/ jest napisane - "Rachunek inwestycyjny. Otwarcie rachunku jest w pełni online i zajmuje tylko 10 minut."

Z tego co pisza ludzie to chyba kazdy inaczej liczy te 10 minut :-)
Pedro
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2021, 13:51
Tu mieszkam: Świat

Re: LYNX Broker

Post autor: Pedro »

Dzięki seredeczne za zainteresowanie i pomoc (dzięki Tomek za reakcję). Oczywiście dzwoniłem do nich kilkakrotnie, stąd moja uwaga o mętnych tłumaczeniach. Prawdopodobnie macie rację, że coś jest krzywo w IB. Jednak jakby nie było jest to wpieprzająca sytuacja. Najważniejsze, że nic tam nie zdycha na grubo. Nic to, mam nadzieję, że się ogarną i potem będzie już ok. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: LYNX Broker

Post autor: Tomek »

Dostałem krótką odpowiedź, że po migracji faktycznie były kłopoty z otwieraniem nowych rachunków, ale teraz wszystkie problemy są już w pełni rozwiązane i z każdym dniem proces otwierania nowych kont przyspiesza. Ponoć do wszystkich czekających w kolejce był wysyłany e-mail informacyjny o tym, co i jak. Zrobiła się po prostu trochę kolejka tych, którzy musieli czekać prawie dwa miesiące w zawieszeniu i teraz w pierwszej kolejności oni są obsługiwani priorytetowo, żeby wyczyścić backlog. Niedługo powinno wrócić wszystko do normy.
Amator
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2021, 19:47
Tu mieszkam: Gliwice

Re: LYNX Broker

Post autor: Amator »

Ja czekam miesiąc i takiego emaila nie dostałem, także bardzo dziękuję za informacje
Pedro
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2021, 13:51
Tu mieszkam: Świat

Re: LYNX Broker

Post autor: Pedro »

Nie chcę jakoś po nich za mocno jeździć, ale podkładają się niemal co dzień. Dzisiaj miał być webinar - podstawy platformy Lynx. Zapisałem się ze dwa tygodnie temu - termin 25 marca 18.00. Zgodnie z terminem o 17.55 grzecznie siadam przed kompem, próbuję wejść - nic z tego. Zorientowałem się, że jest coś nie tak, bo dostałem wcześniej maila z potwierdzeniem zapisania na webinar, ale nie przesłali mi maila z kodem dostępu. Napisałem krótkiego maila z prośbą o info o co kaman. Po kilku kolejnych minutach dostaję maila, że webinar został przeniesiony na 30 czerwca, czy jakoś tak. Tyle, że nie dowiedzieli się o tym zainteresowani! Może to nie jest znowu jakiś dramat, w sumie drobna sprawa - zapomniało im się, że maja coś do zrobienia, ale takie sytruacje w połączeniu z tymi historiami z otwarciem konta świadczą o tym, że są jakies kłopoty również z ogarnianiem prostych, bieżących temantów, więc nie jest to tylko problem jakichś tam migracji. Uważam, że trzeba unikać takich głupich wpadek, bo PR-owo takie sytuacje strasznie biją w firmę. Ciekawe co będzie dalej - ogarną się, czy nie.
Pedro
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2021, 13:51
Tu mieszkam: Świat

Re: LYNX Broker

Post autor: Pedro »

Tak z obowiązku, żeby inni byłi doinformowani i nie wdepnęli tak, jak ja - dzisiaj na zadane pytanie co z otwarciem mojego rachunku, otrzymałem następującą odpowiedź:: "Uprzejmie informuję, że pański rachunek w LYNX jest w trakcie otwierania. Przewidywany czas otwarcia rachunku to 12 – 26 kwietnia. Status otwarcia może Pan obserwować w Strefie Klienta. O otwarciu rachunku zostanie Pan poinformowany poprzez email". Chyba przestanę się upierać - mam dosyć LYNXa :) 3 miechy trwa już ta zabawa w kotka i myszkę.
iva12
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:14
Tu mieszkam: Polska

Re: LYNX Broker

Post autor: iva12 »

Czy ktoś wie jaka będzie max prowizja Correspondent bank (Citi) przy wyplacie 10000+ PLN z Lynx (wiem że będzie SWIFT z Niemec) na konto banka w Polsce (Millenium).
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: LYNX Broker

Post autor: Wickedfox »

iva12 pisze: 06 kwie 2021, 14:20 Czy ktoś wie jaka będzie max prowizja Correspondent bank (Citi) przy wyplacie 10000+ PLN z Lynx (wiem że będzie SWIFT z Niemec) na konto banka w Polsce (Millenium).
ok 50zł prowizji
ihm321
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2021, 18:34
Tu mieszkam: WAW

Re: LYNX Broker

Post autor: ihm321 »

Ktoś chętny na 50$ za polecenie mnie jako nowego użytkownika w Lynxie?
https://www.lynxbroker.pl/polecenie/
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: LYNX Broker

Post autor: Tomek »

Jak przy rejestracji podasz kupon tradingforaliving.pl, to dostaniesz od brokera zwrot 50 USD na prowizje.
ODPOWIEDZ