TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Pixel2 pisze: 07 kwie 2021, 20:08 czy można zasilić TastyWorks transferem cryptowaluty?
Nie można niestety

All of the crypto currencies will be held at the custodian Zero Hash in a hot wallet and cannot be transferred into or out of tastyworks. You can only buy crypto and then sell it here but you cannot transfer crypto into or out of the account.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

iMisiek pisze: 07 kwie 2021, 16:25 Rozumiem ze nr klienta to 8 znakowy ciag ktory ukrylem za czerwonym paskiem. Dobrze mysle?
Tak. To jest pełny numer klienta.
NoOneSpecial
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2021, 11:25
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: NoOneSpecial »

iMisiek pisze: 06 kwie 2021, 22:23 Czy ktoś z Was ostatnio (w ciągu np miesiąca) robił przelew walutowy USD z polskiego banku (najlepiej Alior Kantor) do TastyWorks?
Robiłem przelew wczoraj tj. 09.04 około godz 11. I dzisiaj 10.04, mimo, iż jest to sobota, mam pieniądze na koncie. Spodziewałem się zaksięgowania na poniedziałek. Opłata za przelew typu SHA-Ekspress to 10USD.
Awatar użytkownika
Pixel2
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 05 kwie 2021, 10:29
Tu mieszkam: W-w

Re: TastyWorks

Post autor: Pixel2 »

NoOneSpecial pisze: 10 kwie 2021, 11:27 Robiłem przelew wczoraj tj. 09.04 około godz 11. I dzisiaj 10.04, mimo, iż jest to sobota, mam pieniądze na koncie. Spodziewałem się zaksięgowania na poniedziałek. Opłata za przelew typu SHA-Ekspress to 10USD.
te 10SD to od jakiej kwoty przelewu jeśli można zapytać?
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

NoOneSpecial pisze: 10 kwie 2021, 11:27
iMisiek pisze: 06 kwie 2021, 22:23 Czy ktoś z Was ostatnio (w ciągu np miesiąca) robił przelew walutowy USD z polskiego banku (najlepiej Alior Kantor) do TastyWorks?
Robiłem przelew wczoraj tj. 09.04 około godz 11. I dzisiaj 10.04, mimo, iż jest to sobota, mam pieniądze na koncie. Spodziewałem się zaksięgowania na poniedziałek. Opłata za przelew typu SHA-Ekspress to 10USD.
Tak mogę potwierdzić, tylko ja wysłałem przelew w czwartek 8.04 wieczorem. Ja tez zrobiłem przelew typu SHA-Ekspress i opłata wyszła mi także 10USD.
W wersji webowej (ACCOUNTS -> TRANSACTIONS można zobaczyć ze pieniądze pojawiły się 9 kwietnia 2021 23:00:00 (tylko oczywiście jest amerykański format daty).

Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w tym wątku
Michal
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Pixel2 pisze: 10 kwie 2021, 15:00
NoOneSpecial pisze: 10 kwie 2021, 11:27 Robiłem przelew wczoraj tj. 09.04 około godz 11. I dzisiaj 10.04, mimo, iż jest to sobota, mam pieniądze na koncie. Spodziewałem się zaksięgowania na poniedziałek. Opłata za przelew typu SHA-Ekspress to 10USD.
te 10SD to od jakiej kwoty przelewu jeśli można zapytać?
W moim przypadku 10 USD było od 2600 USD, ale myślę ze to jest stała kwota.
Alior nie pobiera kasy za przelew jak u nich wymienisz walutę wiec to koszty banków pośredniczących
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Witam
Wydaje mi sie TastyWorks udostępniło 4 kolumny do wybory.

Pytanie , bo nie mogę znaleźć. Czy w Tastyworks można zobaczyć cenę modelową opcji wg Blacka-Scholesa tak jak Tomek pokazywał na przykładnie
skonfigurowania platformy Lynx?
Załączniki
Screenshot 2021-04-19 172514.jpg
Screenshot 2021-04-19 172514.jpg (73.86 KiB) Przejrzano 9600 razy
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Nie znalazłem tutaj tego.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 19 kwie 2021, 19:49 Nie znalazłem tutaj tego.
Rozumiem ze wykresu Implied volatility to tez sobie nie zrobię czy jestem w błędzie, bo podobno TastyWorks jest super dla opcji

Michał
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Jeśli dobrze pamiętam to wartość modelowa nazywa się w TW 'Theo Price' i można ją wyświetlić.

Na pewno jest wykres IV Rank albo IV Percentile. Więc zgaduję, że samo IV też jest. Mogę potem sprawdzić.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

kuba pisze: 20 kwie 2021, 18:37 Jeśli dobrze pamiętam to wartość modelowa nazywa się w TW 'Theo Price' i można ją wyświetlić.

Na pewno jest wykres IV Rank albo IV Percentile. Więc zgaduję, że samo IV też jest. Mogę potem sprawdzić.
A czy moglbys sprawdzic albo podesłac linka bo jakos nie moge dobrego zapytania w ich stronie zadac ?

W jesli chodzi wartość modelowa to jest Theo - dobrze myślę?
Załączniki
Screenshot 2021-04-20 190016.jpg
Screenshot 2021-04-20 190016.jpg (30.38 KiB) Przejrzano 9638 razy
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: TastyWorks

Post autor: CLM »

Wykres zmiennosci jest dla tylko IV Rank, jednak ostatnio był update platformy, zmienili troche wykresy i jakoś to dziwnie działa, może wkrótce poprawią. To tego jest jeszcze 'IV index' i 'IV percentile' ale jako wartość liczbowa, nie ma wykresu. Na TastyWorks wychodzą z założenia, że i tak te wszystkie wartości przedstawiaja to samo, wiec zdecydowali się że IV Rank będzie głównym wskaźnikiem aby nie komplikować.

'Theo Price' służy też do analizy teoretycznej ceny opcji (wraz z grekami) w konkretnym dniu przy zadanej cenie instrumentu bazowego i zadanym IV- akurat narzędzie do analizy TastyWorks ma bardzo dobre, jest zdecydowanie lepsze niż to co oferuje IB i bardzo sobie chwale.

IB oferuje o wiele wiecej narzędzi do resaerchu i analizy, jednak i tak z wiekszości z nich nigdy nie korzystałem. TastyWorks ma dokładnie to czego potrzebuje na codzien, odpowiednio wyeksponowane, dlatego ja osobiście uważam, że jest platformą stworzoną do trejdingu opcjami. Natomiast moim zdaniem nie nadaje się do trejdingu (szczególnie intraday) akcjami.

TLDR: TW ma mniej funkcji niż IB
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

CLM pisze: 20 kwie 2021, 19:15 Wykres zmiennosci jest dla tylko IV Rank, jednak ostatnio był update platformy, zmienili troche wykresy i jakoś to dziwnie działa, może wkrótce poprawią. To tego jest jeszcze 'IV index' i 'IV percentile' ale jako wartość liczbowa, nie ma wykresu. Na TastyWorks wychodzą z założenia, że i tak te wszystkie wartości przedstawiaja to samo, wiec zdecydowali się że IV Rank będzie głównym wskaźnikiem aby nie komplikować.

'Theo Price' służy też do analizy teoretycznej ceny opcji (wraz z grekami) w konkretnym dniu przy zadanej cenie instrumentu bazowego i zadanym IV- akurat narzędzie do analizy TastyWorks ma bardzo dobre, jest zdecydowanie lepsze niż to co oferuje IB i bardzo sobie chwale.

IB oferuje o wiele wiecej narzędzi do resaerchu i analizy, jednak i tak z wiekszości z nich nigdy nie korzystałem. TastyWorks ma dokładnie to czego potrzebuje na codzien, odpowiednio wyeksponowane, dlatego ja osobiście uważam, że jest platformą stworzoną do trejdingu opcjami. Natomiast moim zdaniem nie nadaje się do trejdingu (szczególnie intraday) akcjami.

TLDR: TW ma mniej funkcji niż IB
Czy dobrze rozumiem ze ten IV Rank o którym wspominasz to jest to co na print screen zaznaczyłem?
Załączniki
Screenshot 2021-04-20 200854.jpg
Screenshot 2021-04-20 200854.jpg (39.57 KiB) Przejrzano 9624 razy
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: TastyWorks

Post autor: CLM »

Tak, to jest IV Rank o którym mówiłem.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

Sprawdziłem i w TW widzę ponad 100 różnych wskaźników, które można nanieść na wykres. Poniżej wklejam wykres, który pokazuje wszystkie zawierające w nazwie 'volatility' - może ktoś znajdzie coś dla siebie :)
Screenshot_2021-04-20_20-27-20.png
Screenshot_2021-04-20_20-27-20.png (292.54 KiB) Przejrzano 9620 razy
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: TastyWorks

Post autor: CLM »

To że wskaźnik ma 'volatility' w nazwie nie znaczy jeszcze, że ma związek z opcjami i implied volatility ;)
A co do wykresowi to mozesz nawet dorzucić kilka spółek w tym samym oknie.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Faktycznie jest coś takiego jak Theo. Dzięki, za mało czytałem helpa.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 20 kwie 2021, 22:12 Faktycznie jest coś takiego jak Theo. Dzięki, za mało czytałem helpa.
Tylko gdzie jest tego opis tego Theo
Ja znalazlem tylko to
https://tastyworks.freshdesk.com/suppor ... 8999905943
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Hejka
A czy ktos moze mi wyjasnic podac link co oznaczjac te lirki D,Q,K, H, X przy cenach ktore sa na pratformie TastyWorks?
Załączniki
Screenshot 2021-04-28 182710.png
Screenshot 2021-04-28 182710.png (10.97 KiB) Przejrzano 9483 razy
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

To są oznaczenia różnych giełd, ale nie kojarzę nigdzie linka z dokładną listę
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Podziekowal

Michał
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Witam

Przelewy robiłem z kantoru Alior Banku i jak wymienisz u nich walutę to jest 0 zł w ramach Licznika

Wg tego co jest napisane

SHA - opcja SHA oznacza, że koszty, związane z realizacją przelewu, dzielone są pomiędzy zleceniodawcę i beneficjenta przelewu. W przypadku przelewów, zlecanych w Banku, zleceniodawca pokrywa koszty Alior Banku, natomiast beneficjent pokrywa koszty swojego banku oraz banków pośredniczących.

Ja tak rozumiem
0 PLN - zleceniodawca pokrywa koszty Alior Banku,
X USD - beneficjent pokrywa koszty swojego banku oraz banków pośredniczących.

Zrobiłem z Alior kantoru i
za pierwszym razem wpłynęło mi do TastyWorks 10 USD niż wysłałem wiec w tym przypadku ten X = 10 USD
za drugim razem było to już 18 USD mniej ale kwota była jakieś 8 razy większa wiec ten X = 18 USD

Czy koszty przelewu SHA-Express zależy od kwoty przelewu?

Michał
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Tomek
Na poprzednim forum w historii TastyWorks są twoje wpisy ze prywatnie korzystałeś z nich?
Czy nadal korzystasz czy już tylko IB/Lynx?

Powiem tak ze Lynx ma troche duże opłaty a w TastyWorks mam dostęp do amerykańskiego rynku a mam tez twój kurs opcyjny w ramach UI 2021 i tez za jakieś czas chciałbym wdrożyć opcje do swoje portfela.

Czy jakieś rady dotyczące TastyWorks bo platforma naprawdę jest szybka ?

Michał
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: TastyWorks

Post autor: Tomek »

U mnie to był epizod. Kiedyś wcześniej korzystałem jeszcze z ThinkOrSwim (to taka pierwotna wersja TastyTrades), ale samej TT używałem bardzo krótko. Nie dlatego, że czegoś jej brakowało, ale księgowość marudziła, że ma dwa razy więcej roboty, jak na koniec miesiąca dostaje dwa statementy i łatwiej im ogarniać rozliczenia, kiedy na jednym zbiorczym rachunku są porobione po prostu oddzielne subkonta. No a IB/Lynx są bardziej kompletne niż Tasty, więc tam przeniosłem 100% inwestycji. Także ja się w temacie platformy Tasty nie mogę wypowiadać, bo tak naprawdę jej nie znam.

Natomiast wszystkie strategie czy zagrania, które omawiam na kursie opcyjnym robionym pod Lynx, są tak samo do zastosowania na Tasty, tu się nic nie zmienia. Trzeba tylko rozgryźć samemu, gdzie co jest i w co tam trzeba poklikać :)
ODPOWIEDZ