Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

glina pisze: 05 kwie 2021, 21:47
Dżin pisze: 05 kwie 2021, 20:57 jaki przewidujesz PT oraz spot dla uranu ?
Hej,
Nie bede zgadywal PT bo w tym wypadku sie nie da.
Ruch na spolkach uranowych zapewne w reakcji na te wiadomosc:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... arthy-says
glina pisze: 03 kwie 2021, 12:52
Dżin pisze: 03 kwie 2021, 09:54 podrzućcie proszę Szwedzkie (i w sumie inne Europejskie też) firmy z Waszych portfeli.
A dlaczego mnie to interesuje to tabela consumer sentiment poniżej.
Aston Martin Lagonda
4D Pharma
Dufry
ASM
BE Semiconductor
Nordic Semiconductor
Carbios
Shop Apotheke N.V,
Sinch
Embracer
Azelio
Cellink
Fluicell
Zaptec
KAMBI

Obserwuje z ewentualnym zamiarem kupna jeszcze CHEMM, EUZ, ZO1, GFG, SMHN, NDX1
dzięki Glina, jak zawsze można na Ciebie liczyć ;-)
Dziś przysiądę do wymienionej Europy - poszukam inspiracji. Twitter aż puchnie od uranowych optymistów. Ewidentnie trend sprzyjający.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

@Dzin
Nie ma za co. Z tym Uranem to oczywiscie ostroznie, bo tak jak wspomniales troche zbyt medialny staje sie ten rajd, a jest natury czysto spekulacyjnej.

Patrzac wstecz, to np. niesamowity rajd na kontenerowcach (DAC, NMCI) odbyl sie po cichu i tym samym wiekszosc go przegapila (i ja tez).

No i nie nalezy spuszczac wzroku z FAAMG. Wczoraj GOOGL, FB, MSFT poteznie wybily ATH. Apple i Amazon pewnie z czasem dolacza. Kapital plynacy w tych gigantow wysysa zycie z calej reszty rynku. Miejsca na wzrosty jest duzo bo FAAMG sa po prostu tanie wzgledem niemalze wszystkiego na rynku.
Moja interpretacja, czemu tak sie dzieje, to ze zniknela z rynku niepewnosc w momencie kiedy ogloszono plany co do nowego opodatkowania.
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Dajcie znac, kto z was praktykuje robienie koleczek pod price upside / target ? Caly czas sie waham, czy trzymac i nic nie robic tak dlugo jak fundamenty sa OK, czy tez jednak rebalansowac po osiagnieciu PT.

Nie trzymam raczej YOLO ani spolek growth w poczatkowym stadium rozwoju, gdzie analitycy moga nie nadazac z targetami za wzrostami przychodow.

Dzieki
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

Robiłem kiedyś dużo backtestów A/B na zasadzie: na czym bym lepiej wyszedł:

A) Kupowanie kiedy upside wysoko i uciekanie do obligacji/gotówki, kiedy upside nisko
B) Kupowanie w losowym momencie i trzymanie, dopóki spółka jest dobra

Z perspektywy paru lat zawsze lepiej wychodziła wersja B. Zdecydowanie lepiej. Z tym, że mówimy tu o spółkach najlepszych na świecie, typu Amazon, Google etc. Na innego typu firmach backtestów nie robiłem.

Tak to mniej więcej wygląda - wchodzę kiedy upside powyżej 20%, a uciekam, kiedy poniżej 10% vs. kup i trzymaj:
P542829_^SPXTR_AMZN_chart.png
P542829_^SPXTR_AMZN_chart.png (155.29 KiB) Przejrzano 3963 razy
Przy uciekaniu na niskich upsidach są co prawda dużo mniejsze obsunięcia, no ale kosztem oddania sporego zysku, więc moim zdaniem nie warto:
P542829_^SPXTR_AMZN_chart-2.png
P542829_^SPXTR_AMZN_chart-2.png (238.13 KiB) Przejrzano 3959 razy
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Tomek pisze: 06 kwie 2021, 17:44 Robiłem kiedyś dużo backtestów A/B na zasadzie: na czym bym lepiej wyszedł:

A) Kupowanie kiedy upside wysoko i uciekanie do obligacji/gotówki, kiedy upside nisko
B) Kupowanie w losowym momencie i trzymanie, dopóki spółka jest dobra

Z perspektywy paru lat zawsze lepiej wychodziła wersja B. Zdecydowanie lepiej. Z tym, że mówimy tu o spółkach najlepszych na świecie, typu Amazon, Google etc. Na innego typu firmach backtestów nie robiłem.

Tak to mniej więcej wygląda - wchodzę kiedy upside powyżej 20%, a uciekam, kiedy poniżej 10% vs. kup i trzymaj:

P542829_^SPXTR_AMZN_chart.png

Przy uciekaniu na niskich upsidach są co prawda dużo mniejsze obsunięcia, no ale kosztem oddania sporego zysku, więc moim zdaniem nie warto:

P542829_^SPXTR_AMZN_chart-2.png
Dzieki Tomek za komentarz. Przejrze w ten sposob swoje pozycje.
W koncu najlepsze wyniki maja nieboszczyki, prawda : ) ?
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Tomek - pytanie odnosnie tego parametru z Ycharts, ktory pokazales: 10-20 & UUP.
On chyba nie jest dostepny w podstawowej wersji Ycharts, ktora sie poslugujemy po uniwerku ?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

To nie jest gotowy parametr, ja go sobie sam zrobiłem w Model Portfolio, ale ta opcja jest dostępna tylko w wersji za 400$/mc.
Szoł Mi De Many
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:03
Tu mieszkam: Tu

Re: Live o wszystkim

Post autor: Szoł Mi De Many »

Tomek pisze: 06 kwie 2021, 20:20 To nie jest gotowy parametr, ja go sobie sam zrobiłem w Model Portfolio, ale ta opcja jest dostępna tylko w wersji za 400$/mc.
Tak myslalem, dzieki
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Tomek pisze: 06 kwie 2021, 20:20 To nie jest gotowy parametr, ja go sobie sam zrobiłem w Model Portfolio, ale ta opcja jest dostępna tylko w wersji za 400$/mc.
Szoł Mi De Many pisze: 06 kwie 2021, 20:07 Tomek - pytanie odnosnie tego parametru z Ycharts, ktory pokazales: 10-20 & UUP.
On chyba nie jest dostepny w podstawowej wersji Ycharts, ktora sie poslugujemy po uniwerku ?
Jak to mawiał klasyk "trzeba mieć fantazję i pieniądze..." ;-)
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Akcjonariusze BABA dostali wsparcie:

Charlie Munger, Vice Chairman of Warren Buffett's Berkshire Hathaway, holds over 165,000 Alibaba (BABA.US) shares, in market value of around US$37.50 million, as of March 2021, according to Daily Journal.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

glina pisze: 07 kwie 2021, 07:57 Akcjonariusze BABA dostali wsparcie:
Skromnie, ale dzięki temu wczoraja BABA rosła ;)
Ale wczoraj oglądałem typa z HK, od którego się przypadkiem dowiedziałem, iż nasz BYD jest w posiadaniu BRK od ponad dekady ^^
eleste
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2021, 15:20
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: eleste »

Prywatne więzienia w US są pod dużą presją od dawna- Geo Inc, Civic Core. A po zwycięstwie Bidena jeszcze bardziej ich zaorało (Biden chce zrezygnować z prywatnych więzień na poziomie centralnym). Taki sentyment może się jeszcze długo utrzymać, ale mam takie przemyślenia, że w dłużyszym okresie nastąpi zmiana. Powody:
- spora część ich biznesów to działalność inna niż więzienia - centra obsługi imigrantów ect
- spora część ich więziennego biznesu to więzienia stanowe
- imigracja będzie rosnąć
- przestępczość pewnie też
Więc moim zdanim likwidacja branży nie grozi.

Na ten moment firmy mają spadek przychodów - co już widać w wynikach za 2020, więc nie jest to jeszcze dobry moment (może bliżej końca kadencji Bidena),a zgodnie z pierwszą zasadą gospodarza to nie ma tematu.

TipRanks niewiele ma do powiedzenia w przypadku tych firm. Byłby ktoś tak miły i wrzucił Morningstara dla tych firm?

Geo wczoraj minus kolejne 20% bo zawiesili wypłatę dywidendy na rzecz spłaty zobowiązań - słabo to wygląda. Na koniec 4 kwartału miał to w portfelu Scion Burrego.
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Live o wszystkim

Post autor: CzyDe »

Taki przyjemny dzisiaj dzień, a taka cisza na forum.
NVDA rzuciła mocną serią newsów, a ten o partnerstwie z NET cieszy podwójnie ;)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Sprzedałem nVidię po 520$, więc przyjemność żadna, zwłaszcza, iż AMD wciąż pozostał w portfelu...

Dobrze chociaż, że dziś portfel walutowy przyzwoicie sobie radzi - ETH na szczytach, może wreszcie kiedyś mi się uda przesłać na czas i sprzedać ;P
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

Co myślicie o VIAC i DISCA ? Czy ceny po ostatnich spadkach nie są atrakcyjne ?
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Thorwald pisze: 13 kwie 2021, 23:29 Co myślicie o VIAC i DISCA ? Czy ceny po ostatnich spadkach nie są atrakcyjne ?
A jak bardzo Cię kusi posiadanie kiepskiej spółki w portfolio, tylko dlatego, że jest tania? ;P
Nie popełniaj moich błędów z przeszłości ;)
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Kto zepsuł hossę, przyznać się!
coin.JPG
coin.JPG (47.17 KiB) Przejrzano 4430 razy
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski »

szybki pump i prawie taki sam dump :)
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

ten cały $Coin wyssał sporo gotówki z rynku, szczególnie widać to na spółkach typu growth.
Awatar użytkownika
Dżin
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2021, 13:06
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Dżin »

Czy znacie serwis albo moze na platformie czy Ycharts da sie ustawic wszystkie nowe Price Targety? W jednym miejscu dla całego portofolio.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

Dżin pisze: 15 kwie 2021, 07:28 Czy znacie serwis albo moze na platformie czy Ycharts da sie ustawic wszystkie nowe Price Targety? W jednym miejscu dla całego portofolio.
w portfelu na TipRanks jest taka mozliwość
Ale na platformie TWS w IB też można
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

Jest już link dostępny do wczorajszego webinara Tomka?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

Jeszcze nie ma, ale powstał jakiś problem techniczny z przekonwertowaniem tego nagrania, bo cały proces się po prostu zawiesza w pewnym momencie, więc nie jestem pewny, czy uda się to odzyskać. Nie mam za bardzo do tego dostępu, bo to jest w chmurze po stronie Lynx, ale jak coś będę wiedział, to dam znać.
ukiman
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: FNC

Re: Live o wszystkim

Post autor: ukiman »

To wielka szkoda :( udało się zrobić kilka zrzutów, ale ... czy jeśli nie uda się zgrać webinaru, będzie choć możliwość zerknięcia jeszcze raz na poszczególne slajdy (oczywiście, wiemy o które chodzi - te z "mięsem", czyli upside'ami)?
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Promocja - pakujemy się na dołku? ^^
qs.JPG
qs.JPG (37.76 KiB) Przejrzano 4167 razy
ODPOWIEDZ