Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Tylko czekać na backwardation i zacząć budować krótkie pozycję na VIX:)
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

Cudowny prezent na Black Friday. Będę mógł zamknąć większą część swoich PUTów.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Zaraz FED wyjdzie i powie, że koniec taperingu, a o stopach procentowych to nawet przez myśl nie przechodzi im, żeby podwyższyć.


EURUSD_2021-11-26_11-00-52.png
EURUSD_2021-11-26_11-00-52.png (144.91 KiB) Przejrzano 2643 razy
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Bear's food

Post autor: sebastianka »

No i czarny łabędź wylądował... tyle, że ten czarny łabędź to tak naprawdę biały łabądek pomalowany przez chłopców w Afryce czarną farbą.
Niezrozumiała jest dla mnie panika wywołana przez media i reakcja rynków. To nie jest tak, że mamy tylko Alfa,Beta,Delta, tych wirusów i odmian jest już dużo i bodajże kilka miesięcy temu podobne obawy wywoływał wirus Kappa, ale już widzę, że nawet na WHO nie jest oznaczony jako variant of interest więc wydaje się, że to nadmierne sianie paniki, poza tym, mamy teraz technologie mRNA i szczepionkę nowa można opracować w ciągu tygodni.
https://www.who.int/en/activities/track ... -variants/
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... -info.html

Dobrze, można opcje pozamykać i akcje dokupić.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Jesli rzeczywiscie ten wariant znaczaco przebija sie przez szczepionki no to jest nieciekawie (zaaplikowanie nowych szczepionek dla calych populacji nie nastapi z dnia na dzien) - rosna szanse na jakieskolejne trwale lockdowny i oczywiscie na wrzucenie wyzszego biegu na drukarce :).
Na ten moment reakcja jest pewnie wywolana dzialaniami algorytmow, natomiastzobaczymy wkrotce czy to cos zmienia.
Warto jest wrocic do poczatku 2020 roku juz po lockdownie w Wuhan nikt sie covidem nie przejmowal przez caly miesiac, panika na gieldach pojawila sie w marcu.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ostap_Bender pisze: 26 lis 2021, 13:11 zaaplikowanie nowych szczepionek dla calych populacji nie nastapi z dnia na dzien
Dodaj do tego fakt, że ludzie jako istoty (mniej lub bardziej) rozumne niekoniecznie lubią (i chcą) być traktowani jako 'populacja do wyszczepienia', a co za tym idzie coraz więcej osób może odmówić zastrzyku z uwagi na fakt, że poprzednie dawki okazują się mniej skuteczne niż to zapowiadano. Z drugiej strony 'lockdown' nie robi już takiego wrażenia co na początku 2020 roku, więc reakcja giełdy nie powinna być aż tak silna. Pożyjemy, zobaczymy.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

To jest scenariusz przed którym gorąco przestrzegam, kryzys bankowy i likwidacja tradycyjnej bankowości na rzecz jednego banku centralnego,
a teraz przy spadkach akcji banków staje się bardziej realny.

RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

VIX_2021-11-26_15-29-32.png
VIX_2021-11-26_15-29-32.png (88.53 KiB) Przejrzano 2535 razy

Mikołaj z prezentami szybko przyszedł w tym roku ;) Zamykam Panowie i Panie. Zostawiam tylko mniej zmienne pozycje. Obym się nie przeliczył jak na spadkach covidowych ;)
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Jak ktoś lubi ryzyko to z tego miejsca następowało odbicie ostatnie dwa razy.

QQQ_2021-11-26_16-19-50.png
QQQ_2021-11-26_16-19-50.png (88.55 KiB) Przejrzano 2511 razy
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ciekaw jestem zachowania GPW na fixie dzisiaj, zwykle w piątkowy wieczór spada, bo ludzie nie chcą zostawać z papierem na weekend.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

winio pisze: 26 lis 2021, 16:27 Ciekaw jestem zachowania GPW na fixie dzisiaj, zwykle w piątkowy wieczór spada, bo ludzie nie chcą zostawać z papierem na weekend.
Dzięki, oplułem monitor :) to jest ten rodzaj problemów z którym nie miałem do czynienia i nie mam zamiaru :)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Myślałem, że prawdziwy niedźwiedź nie pogardzi żadną strawą.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

winio pisze: 23 lis 2021, 22:55 Skoro uważasz, że koncerny zarobią złote góry to kup na nie LEAPa :)
Nawet ticker masz w tym temacie adekwatny, bo $MRNA.
Moje na wierzchu :)
mrna.JPG
mrna.JPG (92.4 KiB) Przejrzano 2479 razy
Nawet coś na tym zarobię (tj. mniej stracę), bo w MTUM siedzi ta spółka.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

a kupiłeś MRNA ;) ? bo ja kupiłem MRC już mam 6%

Dzisiejsi liderzy

liderzy.png
liderzy.png (7.38 KiB) Przejrzano 2474 razy
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

20211126_190232.jpg
20211126_190232.jpg (51.18 KiB) Przejrzano 2428 razy
To jest ten niebezpieczny budzący grozę wariant. Jak dla mnie to może być nawet wymyślony news po to, aby zbić inflację i dalej gotować ludzi. Nawet jeśli byłby prawdziwy to z Afryki Południowej nie tak łatwo przetargać coś do reszty świata.

Prezydent USA ma najniższy od początku kadencji wskaźnik poparcia między innymi ze względu na szalejąca inflację. Jak widać uwolnienie rezerw ropy naftowej ma o wiele mniejsza moc niż puszczenie newsa z zadupia jakim jest Afryka ;)

Zgaduje, że insajderzy na modernie właśnie się keszuja ;)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2021, 19:14 przez RiszardinioBigusDig, łącznie zmieniany 1 raz.
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Bear's food

Post autor: CzyDe »

RiszardinioBigusDig pisze: 26 lis 2021, 19:06 To jest ten niebezpieczny budzący grozę wariant. Jak dla mnie to może być nawet wymyślony news po to, aby zbić inflację i dalej gotować ludzi. Nawet jeśli byłby prawdziwy to z Afryki Południowej nie tak łatwo przetargać coś do reszty świata.
https://www.cnbc.com/2021/11/26/belgium ... riant.html
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Wykryli to pare dni temu wiec nie mial jak wplynac na statystyki zachorowan (i zwiazanych z tym nadmiarowych smierci).
Chyba jest za malo informacji w tym momencie aby ocenic rzeczywiste zagrozenie.
W konekscie czysto gieldowym ciekawe czy nie wplynie to na wieksza panike/korekte (np. czesc ulicy sie przestraszy i zacznie realizowac dotychczasowe pandemiczne zyski).
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Maro »

To wirus więc musi mutować. Statystyki nie wiem jak w innych częściach świata, ale w PL nic nie pokazują. Pełno osób choruje nikt nie chce iść do lekarza bo się boi kwarantanny albo testu. Bardzo dużo osób choruje bo taki mamy sezon, a wielu osobom zostaje bardzo długo dziwny kaszel na który nic nie pomaga i z czasem ustaje. Testy wśród osób które znam i robiły pokazują co chcą. Wg mnie chwilowa korekta szczególnie że dziś było łatwo bo niska płynność (długi weekend w usa). Duży spadek jak na nowy wariant wirusa, który znamy od półtorej roku i już wszystko było przerobione, chyba że tak jak pisze Ryszard jest drugie dno
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: arku »

RiszardinioBigusDig pisze: 26 lis 2021, 17:19 a kupiłeś MRNA ;) ? bo ja kupiłem MRC już mam 6%

Dzisiejsi liderzy


liderzy.png
ja mam już ponad 8%, kupiłem dziś po 117. Liczę na więcej szczególnie po tak długotrwałych spadkach i przy tym poziomie wyprzedania.
Ta lista liderów to z Twojego portfela czy watchlista?
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

arku pisze: 26 lis 2021, 19:57 ja mam już ponad 8%, kupiłem dziś po 117. Liczę na więcej szczególnie po tak długotrwałych spadkach i przy tym poziomie wyprzedania.
Ta lista liderów to z Twojego portfela czy watchlista?
To tylko pokazanie potencjalnych wygranych jeśli sprawa z covidem byłaby poważna.

8% to jakieś grosze w porównaniu z tym co zarobiłem na vixie :)))
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: arku »

RiszardinioBigusDig pisze: 26 lis 2021, 20:16
arku pisze: 26 lis 2021, 19:57 ja mam już ponad 8%, kupiłem dziś po 117. Liczę na więcej szczególnie po tak długotrwałych spadkach i przy tym poziomie wyprzedania.
Ta lista liderów to z Twojego portfela czy watchlista?
To tylko pokazanie potencjalnych wygranych jeśli sprawa z covidem byłaby poważna.

8% to jakieś grosze w porównaniu z tym co zarobiłem na vixie :)))
nie chodziło mi o licytowanie się kto więcej zarobił i na czym, tylko odniosłem się do Twojego wpisu o MRC
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Ciekawe rzeczy na usdeur +1% :))) przy jednoczesnym +0.16 yield na obligacjach. Do tego potezna wyprzedaz na ropie.
Algorytmy mialy dzisiaj pole do popisu. Coz zobaczymy w nadchodzacym tygodniu jak to rynek na spokojnie oceni.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ja się cieszę, że MTUM spadł mniej niż SP500 i NASDAQ, to dobrze świadczy o składzie tego ETFa. Niecałe -2% to tyle co nic.
Z kolei spadki ropy cieszą mnie jako kierowcę, a bitcoina jako Polaka (bo nie mam) :)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Czas sprawdzić wirusa:)
Załączniki
VIX.png
VIX.png (102.76 KiB) Przejrzano 2256 razy
ODPOWIEDZ