Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

qqqq.png
qqqq.png (106.46 KiB) Przejrzano 4254 razy
Jeżeli ta linia ma jakieś znaczenie to byki poczują za sobą oddech niedźwiedzia :>
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Maro »

Nataniel Rotschild pisze: 02 wrz 2021, 20:33 qqqq.png

Jeżeli ta linia ma jakieś znaczenie to byki poczują za sobą oddech niedźwiedzia :>
Korekta jak najbardziej się przyda bo jak rynek zacznie się rozpędzać i zrobi w ciągu kolejnego pół roku jakieś 50% w górę to będzie niebezpieczne
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Poki co wyszly w piatek slabe dane z rynku pracy, wiec fed bedzie mial kolejna wymowke zeby nie ucinac QE. Tak wiec tym razem niedzwiedzie musza obyc sie smakiem mimo dobrze wygladajacych kreseczek :D
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Spore spadki na PM. Ktoś to szortował?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Jakby rynek uznal, ze tapering nadejdzie szybciej niz sie wydawalo (albo nadejdzie w ogole). Zloto cos ogolnie jest w nielasce, na indexach praktycznie zadnych reakcji.
Moze sie jednak pojawic dodatkowy katalizator jakies wiekszej korekty - problemy chinskiego developera Evergrande. Jak myslicie, nowy Lehmnann Brothers sie szykuje czy uratuja ich bailoutem?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Najciekawsze jest to, że pierwszy sygnał ostrzegawczy dot. evergrande zauważyłem 8 września i właściwie to go zignorowałem.
Wciąż wychodzi brak doświadczenia... :(
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Swoją drogą chyba (w pewnym sensie) siada nam ogólnie 'momentum' jeśli chodzi o zainteresowanie giełdą.
Jakiś rok temu przy takich spadkach jak dzisiaj Forum (a zwłaszcza ten wątek i live) byłoby pełne komentarzy.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: winnie-the-pooh »

Nabieramy dystansu :)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Thorwald »

winio pisze: 20 wrz 2021, 19:41 Swoją drogą chyba (w pewnym sensie) siada nam ogólnie 'momentum' jeśli chodzi o zainteresowanie giełdą.
Jakiś rok temu przy takich spadkach jak dzisiaj Forum (a zwłaszcza ten wątek i live) byłoby pełne komentarzy.
Momentum na Forum to nam spada od spalenia się serwerów. Ciekawe dlaczego ? Przecież spaliły się posty, nie użytkownicy.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Maro »

Thorwald pisze: 21 wrz 2021, 07:49
winio pisze: 20 wrz 2021, 19:41 Swoją drogą chyba (w pewnym sensie) siada nam ogólnie 'momentum' jeśli chodzi o zainteresowanie giełdą.
Jakiś rok temu przy takich spadkach jak dzisiaj Forum (a zwłaszcza ten wątek i live) byłoby pełne komentarzy.
Momentum na Forum to nam spada od spalenia się serwerów. Ciekawe dlaczego ? Przecież spaliły się posty, nie użytkownicy.
Potrzebny jest nowy "lider" był Greg, był Glina teraz nie ma nikogo kto trzyma dyskusję, wrzuca swoje przemyślenia, dzieli się wiedzą i obserwacjami na bieżąco
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Nie zapominaj o Rayu :)
No i oczywiście był też Ryszard 'niedźwiedź' Rotschild, który uaktywniał się przy spadkach.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

Ja już pisałem, że jestem tutaj do końca wizjonerskiego eksperymentu, czyli do końca roku. To forum jest dobre do zadawania pytań dla początkujących, ale niewiele więcej. Wcześniej było oburzenie na mnie, że straszę ludzi swoimi postami, a jak przestałem pisać to tylko wieje wiatr. To też wiele mówi o członkach tego forum.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: winnie-the-pooh »

Ej, RayDalio, czytam każdy Twój post. I fakt, jestem poczatkujący. A kto ma pisać, jak nie ten co ma więcej doświadczenia ?
Oczywiście, też sam coś myślę, ale jak na razie to co tutaj czytam jest szersze niż np. mój horyzont.
Ale może faktycznie się nieco zaktywować warto (o sobie myślę).
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Model tematycznego forum 'php by przemo' ogolnie w ostatnich latach upada na rzecz youtuba, roznego rodzaju subforow na reddicie itd.
Natomiast przemyslenia Tomka i innych ogarnietych inwestorow zawsze jest dobrze posluchac w takiej lub innej formie.
news_only
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:08
Tu mieszkam: W DUPIE

Re: Bear's food

Post autor: news_only »

RayDalio pisze: 21 wrz 2021, 13:31 Ja już pisałem, że jestem tutaj do końca wizjonerskiego eksperymentu, czyli do końca roku. To forum jest dobre do zadawania pytań dla początkujących, ale niewiele więcej.
Widzę, że wyłączyłeś prywatne wiadomości, choć wcześniej dałeś mi kilka rad na odchodne.

Skoro jednak zamierzać i tak odejść, to może dołączysz do nas na Slacka, istniejącego od 2020.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Bear's food

Post autor: RayDalio »

news_only pisze: 25 wrz 2021, 09:16 Widzę, że wyłączyłeś prywatne wiadomości, choć wcześniej dałeś mi kilka rad na odchodne.

Skoro jednak zamierzać i tak odejść, to może dołączysz do nas na Slacka, istniejącego od 2020.
Hej, nie pamiętam, żebym cokolwiek wyłączał. Dzięki za zaproszenie, ale staram się raczej iść w drugą stronę i ograniczać czas spędzany w internecie. Powodzenia!
news_only
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:08
Tu mieszkam: W DUPIE

Re: Bear's food

Post autor: news_only »

Doskonale Cię rozumiem. Od samej dyskusji człowiek nie staje się mądrzejszy, ale od edukacji, czytania i działania.
Dyskusji powinno być jak przypraw w zupie. Nie za dużo.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Bear's food

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 21 wrz 2021, 14:50 Ej, RayDalio, czytam każdy Twój post. I fakt, jestem poczatkujący. A kto ma pisać, jak nie ten co ma więcej doświadczenia ?
Oczywiście, też sam coś myślę, ale jak na razie to co tutaj czytam jest szersze niż np. mój horyzont.
Ale może faktycznie się nieco zaktywować warto (o sobie myślę).
O ja tez czytam posty RayDalio wiec moze zmieni zdanie
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Maro »

news_only pisze: 25 wrz 2021, 09:16
RayDalio pisze: 21 wrz 2021, 13:31 Ja już pisałem, że jestem tutaj do końca wizjonerskiego eksperymentu, czyli do końca roku. To forum jest dobre do zadawania pytań dla początkujących, ale niewiele więcej.
Widzę, że wyłączyłeś prywatne wiadomości, choć wcześniej dałeś mi kilka rad na odchodne.

Skoro jednak zamierzać i tak odejść, to może dołączysz do nas na Slacka, istniejącego od 2020.
Możecie podać namiary na Slacka?
Może tam się dzieje więcej niż tutaj
news_only
Gość niedzielny
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:08
Tu mieszkam: W DUPIE

Re: Bear's food

Post autor: news_only »

Nie wydaje mi się, żeby zgodzili się przyjąć ludzi z przypadku.
Miałem nadzieję ściągnąć Raya, ale to dlatego, że on coś wie i myśli samodzielnie, nieszablonowo.

PS. A co do forum, to jak Ray pisał. Jest dobre do zadawania pytań dla początkujących.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Bear's food

Post autor: sebastianka »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Yellen ... 95993.html

Ciekawe czy to będzie miało wpływ na rynek, myślę, że się dogadają, ale niepewność może wzrosnąć.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Coś rano też czytałem, że parę osób z FEDu zrezygnowało z pracy.
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: arku »

news_only pisze: 27 wrz 2021, 08:25 Nie wydaje mi się, żeby zgodzili się przyjąć ludzi z przypadku.
Miałem nadzieję ściągnąć Raya, ale to dlatego, że on coś wie i myśli samodzielnie, nieszablonowo.

PS. A co do forum, to jak Ray pisał. Jest dobre do zadawania pytań dla początkujących.
Powinieneś spróbować ściągnąć Grega on też myśli nieszablonowo, ale nie wiem czy się zniży do Waszego poziomu bo z tego co kiedyś pisał dostał zaproszenie z jakiejś zamkniętej grupy która gra w wyższej lidze. :-)
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: arku »

RayDalio pisze: 25 wrz 2021, 11:01
news_only pisze: 25 wrz 2021, 09:16 Widzę, że wyłączyłeś prywatne wiadomości, choć wcześniej dałeś mi kilka rad na odchodne.

Skoro jednak zamierzać i tak odejść, to może dołączysz do nas na Slacka, istniejącego od 2020.
Hej, nie pamiętam, żebym cokolwiek wyłączał. Dzięki za zaproszenie, ale staram się raczej iść w drugą stronę i ograniczać czas spędzany w internecie. Powodzenia!
w 100% popieram, uważam że wyniki inwestycyjne są odwrotnie proporcjonalne do czasu spędzanego na różnych forach i grupkach dyskusyjnych
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

winio pisze: 29 wrz 2021, 11:35 Coś rano też czytałem, że parę osób z FEDu zrezygnowało z pracy.
Panowie sobie tradowali instrumentami wrazliwymi na stopy proc (mortgage REITy) bedac jednoczesnie osobami ktorych decyzje wplywaly na wyceny tych insturmentow.
Ciekawe co ma w portfelu J Powell.
ODPOWIEDZ