Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Amazon wlasnie poakzal sales miss (zrozumiale po fenomenalnym pandemicznym 2020) i akcje ida -5% na ten moment co pociagnelo caly nasdaq o 1% w dol.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Bear's food

Post autor: korver »

Free Cash Flow -62%... już -7% w after market.
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Bear's food

Post autor: korver »

Baldwin pisze: 29 lip 2021, 17:33
Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 15:51 gold123.png


ag123.png


Dobry mam timing ;) ?
Jeszcze lit od jakiegoś czasu próbuje się wybić.

Złoto mam, bo i tak chciałem odkupić po korekcie, ale na srebro się nie załapałem. ;-)
ja tradycyjnie polecam Kirkland Lake, jeżeli chodzi o złoto. Za 2Q pokazali solidne wyniki, pobili prognozy, przy mimo wszystko mało szałowych cenach kruszcu na rynkach światowych. Jak złoto ruszy to kurs KL poszybuje konkretnie. Już dzisiaj po sprawozdaniu wystrzelił +7%.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

KL jest the best! tez posiadam... :D
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Juz za pare tygodni pokaze sie zaktualizowanie pozycje hedge fundow za Q2, ciekawe co zobaczymy np. w portfelu Bridgewater Associates (w Q1/Q2 pozbywal sie zlota).
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

2000-2020.png
2000-2020.png (131.09 KiB) Przejrzano 4059 razy
Wyglada bardzo podobnie nieprawdaz? Jezeli historia sie powtorzy, lub wystarczy nawet ze "zrymuje" to w ciagu roku, moze poltora czeka nas powtorka z 2001...
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Mógłbyś mi wytłumaczyć? Na komputerze Twoje rysunki źle mi się otwierają (rozciągnięte) i nie mogę przeczytać napisów.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

winio pisze: 09 sie 2021, 15:15 Mógłbyś mi wytłumaczyć? Na komputerze Twoje rysunki źle mi się otwierają (rozciągnięte) i nie mogę przeczytać napisów.
sorry, robilem screeny.

Po lewej to wykres nasdaq od 1992 do 2001. Piekny kanal cenowy zakonczony wybiciem, parabola i zwala w krachu nazwanym .com.
Po prawej wykres nasdaq od 2008 GFC do dzis.

Widac ze to bardzo podobne przebiegi oraz zachowanie rynkow. Jezeli powtorzy sie sytuacja to "dzis" jest okolo 1999 koniec roku, Zwala byla jakos 26 sierpnia 2001. Czyli mamy moze rok +- pare miesiecy na powtirzenie sie scenariusza. Oczywiscie, dzis jest inaczej, jest FED, jest corona itd. Bla,bla, bla...

A tak nawiasem, ma ktos pomysl co sie dzisiaj dzieje? Zloto w dol, TLT/obligacje w dol, a dolar do GORY!!! Rynki plasko z tendencja na minus... ma ktos jakis pomysl?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Duży ruch na Tetherze?
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 15:51 gold123.png


ag123.png


Dobry mam timing ;) ?
Tym razem Ci sie nie udalo jezeli planowales teraz grac na wzrosty. Mamy znowu zwale w metalach.

Jezeli w maju wyczailes ze zloto spadnie, to czapka z glowy. Ja wtopilem i nie wysiadlem n czas z dlugich pozycji (ahhh ta chciwosc).
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Zloto jest ostatnio ubite bo chyba rynek wycenia ryzyko wczesniejszej niz planowano redukcji QE/ podniesienie stop.
Oczywiscie na indexach bez zmian bo ciagle mamy dobre nastroje + wyniki spolek + nadmiar plynnosci. Jednak dlugoterminowo metale ciagle maja b.dobre perspektywy (ktos wierzy w podwyzke stop przez fed przy potrzebowach pozyczkowych rzadu USA i poziomie zadluzenie?)
Nigdy nie bylem zwolennikiem trzymania zlota w portfelu majac niedzwiedzia alternatywe w postacji obligacji tak teraz zloto lub spolki wydobywcze wygladaja naparawde okazyjnie. I mowie to ja, bycze dziecko hossy :).
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Na złoto moim leszczym zdaniem nie ma lepszego wskaźnika niż COT. Jak czerwona linia dojdzie do zera to jest sygnał kupna.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

winio pisze: 12 sie 2021, 21:03 Na złoto moim leszczym zdaniem nie ma lepszego wskaźnika niż COT. Jak czerwona linia dojdzie do zera to jest sygnał kupna.
o jakim wykresie mowisz? Podaj jakiegos linka
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

https://www.barchart.com/futures/commit ... harts/GC*0

Mozna wogole do COT report podchodzic powaznie? Mi sie wiara w COT kojarzy z szuria tradera21 "commercials maja zawsze racje itd"
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Po prostu odpal sobie złoto za ostatnie 20 lat i sprawdź sam, że zwykle mają rację.
Zresztą pisałem, że to opinia leszcza, akurat nie wiem co o tym sądzi Trader 'tylko_fizyk' 21 :)
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

MisUszatek pisze: 12 sie 2021, 16:55
Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 15:51 gold123.png


ag123.png


Dobry mam timing ;) ?
Tym razem Ci sie nie udalo jezeli planowales teraz grac na wzrosty. Mamy znowu zwale w metalach.

Jezeli w maju wyczailes ze zloto spadnie, to czapka z glowy. Ja wtopilem i nie wysiadlem n czas z dlugich pozycji (ahhh ta chciwosc).
Niestety nie mam za bardzo czasu na forum.

Na moich długich pozycjach miałem już konkretny zysk, który zabezpieczyłem sprzedając opcje. Na samych akcjach mam lekki minus, ale teraz jest właśnie moment na kupno więc ręce pod tyłek.

Jak ktoś kojarzy dzień zwalania cen metali szlachetnych to wie dlaczego trzeba było uważać no i rysunek, który wstawiłem trafił praktycznie do celu ;)

W ostatnich dniach był jest świetny moment na kupno bo pozycje długie zostały ostro wytrzepane. Skoro długie zostały wytrzepane to czas na wzrosty :) w końcu nie wszyscy mogą być bogaci.

xxxxxxx.png
xxxxxxx.png (95.78 KiB) Przejrzano 3778 razy
GOLD_2021-08-13_17-30-48.png
GOLD_2021-08-13_17-30-48.png (134.37 KiB) Przejrzano 3778 razy
AG_2021-08-13_17-25-28.png
AG_2021-08-13_17-25-28.png (92.26 KiB) Przejrzano 3778 razy
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

Ostap_Bender pisze: 12 sie 2021, 17:04 Zloto jest ostatnio ubite bo chyba rynek wycenia ryzyko wczesniejszej niz planowano redukcji QE/ podniesienie stop.
Oczywiscie na indexach bez zmian bo ciagle mamy dobre nastroje + wyniki spolek + nadmiar plynnosci. Jednak dlugoterminowo metale ciagle maja b.dobre perspektywy (ktos wierzy w podwyzke stop przez fed przy potrzebowach pozyczkowych rzadu USA i poziomie zadluzenie?)
Nigdy nie bylem zwolennikiem trzymania zlota w portfelu majac niedzwiedzia alternatywe w postacji obligacji tak teraz zloto lub spolki wydobywcze wygladaja naparawde okazyjnie. I mowie to ja, bycze dziecko hossy :).
Rynek najczęściej nie ma pojęcia co się dzieje :) Rynek wierzy w to jaką narrację mu sprzedają tzw. specjaliści. Rzeczywista wartość obligacji USA wynosi 0. Fed jest właścicielem dużej części obligacji dla 10 latek to okolice 50%. Tylko nie mówcie mi, że FED kiedyś zredukuje swój bilans bo zejdę ze śmiechu. Już raz próbowali to robić, giełda się zawaliła i od tego momentu jest tylko pompowanie bilansu. Dla złota nie ma alternatywy. Złoto będę obrzydzać szczególnie w dołkach :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Nataniel Rotschild pisze: 13 sie 2021, 17:39 Rzeczywista wartość obligacji USA wynosi 0.
Zeby byc bardziej precyzyjnym rzeczywista wartosc obligacji USA jest ujemna. Niestety ale tym razem chyba 'this time is different' i tak jak mowisz stopy nigdy nie zostana podniesione natomiast rynek i algorytmy tradingowe jeszcze to uwzgledniaja

Jaki jest Twoj case trzymania zlota? stabilizacja portfela, gra na rozpad calego systemu, utrata kontroli przez FED nad inflacja?
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

Ostap_Bender pisze: 13 sie 2021, 17:49 Zeby byc bardziej precyzyjnym rzeczywista wartosc obligacji USA jest ujemna. Niestety ale tym razem chyba 'this time is different' i tak jak mowisz stopy nigdy nie zostana podniesione natomiast rynek i algorytmy tradingowe jeszcze to uwzgledniaja

Jaki jest Twoj case trzymania zlota? stabilizacja portfela, gra na rozpad calego systemu, utrata kontroli przez FED nad inflacja?
Stopy mogą zostać podniesione w jakimś skrajnym przypadku gdy dolar będzie walczył o utrzymanie statusu waluty światowej.

Case dla złota.

1) W przyszłych 10 latach zmierzamy do nowego systemu finansowego opartego na kryptowalutach narodowych i wyparciu systemu dolarowego na rzecz koszyka walut. Nie wiem jak społeczeństwo zostanie zmuszone do przesiadki na krypto śmieci. Czy to będzie wielka inflacja i nowy system czy metodą zachęt, programów socjalnych, które będą dostępne tylko poprzez kryptowaluty narodowe. Jednak i tak w mojej ocenie kraje między sobą będą musiały pokrywać swoje deficyty handlowe w czymś namacalnym i tu pasuje złoto.

2) Szalone czasy, głupie rządy.Wystarczy spojrzeć na stronę rządową z liczbą przypadków śmierci, wieku, chorób współistniejących na chińską grypę to zrozumie, że coś jest bardzo podejrzanego.

3) Ryzyko wojny.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Michael Burry shortuje ARK-a, hot or not?
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

I tak oto skonczyla sie "korekta" i znowu bedziemy wdrapywali sie na nastepne szczyty S&P oraz Nasdaq.

Ustanowienie reverse Repo i Repo jako standardowe narzedzia FED-u moze pomoc w krotkim terminie z plynnoscia na rynku (brak obligacji na rynku). Obligacje 20 i 30 letnie powinny byc bardziej chodliwe jako ze mozna je szybko wymienic na gotowke w Fedzie. Co powinno stlamsic oprocentowanie na obligacjach dlugoterminowych. Na chwile obecna 1.87% na 30latkach jest tym co fed chce. Zobaczymy na jak dlugo utrzyma sie ten trend. W koncu Fed chce nowe kredyty mieszkaniowe a mozna to osiagnac zbijajac oprocentowanie.

Zloto w trendzie bocznym, srebro spada i moze sie zdarzyc ze zobaczymy krotkotrwale 17-18 dol za uncje na srebrze.

Macie jakies przemyslenia odnosnie rynkow? Widzicie staglfacje? Deflacje? I oczywiscie jaki wplyw na S&P oraz rynek obligacji?
Jak widzicie taki scenariusz ze rynki beda powoli rosnac z mozliwymi korektami 3-5% od czasu do czasu, az gospodarki sie nie podnosa i wtedy bedziemy mieli masywna inflacje rzedu 10-15-20% ?

Ciekawe czy zakonczenie stimi czekow oraz tych wszystkich programow zapomogowych nie skonczy sie fatalnymi wynikami za Q4 i mozliwa duza korekta w Q1 2022? Moje kontakty z USA w nieruchomosciach mowia o duzym rozgrzaniem rynkow w pierwszej polowie 2021 a teraz ostre wychamowanie. Ratunkiem moze byc na 1 moze 2 kwartaly refinansowanie kredytow ale pozniej jezeli M2 nie bedzie rosnac mozemy miec problem z brakiem dolarow i brak plynnosci na rynku.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Baldwin pisze: 17 sie 2021, 18:25 Michael Burry shortuje ARK-a, hot or not?
On od zawsze cos shortuje (taki ma charakter) a jego fundusz poki co nie przebija benchmarku. Poza tym to co widac w formularzu 13f jest opoznione o przynajmniej 45 dni wiec mozna wysunac wniosek, ze shortowal arka w Q2 (albo i nie shortowal tylko jakos hedgowal).
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

I jeszcze taki jeden ciekawy news:
Tim Cook (CEO Apple) zrzucil swoj pakiet akcji warty 0.75 miliarda $:
https://edition.cnn.com/2021/08/27/inve ... index.html

Co o tym myslicie?
Potrzebuje kasy na jakis wypasiony dom czy tez robi cashout na gorce?
J
Jak w ogole podchodzi do aktywnosci insiderow przy ocenie spolki?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: winnie-the-pooh »

UI2021 pisze: Jak kupują, to coś w tym musi być.
Jak sprzedają to nie wiadomo co w tym jest.
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Bear's food

Post autor: CzyDe »

Ostap_Bender pisze: 29 sie 2021, 21:39 I jeszcze taki jeden ciekawy news:
Tim Cook (CEO Apple) zrzucil swoj pakiet akcji warty 0.75 miliarda $:
https://edition.cnn.com/2021/08/27/inve ... index.html

Co o tym myslicie?
Potrzebuje kasy na jakis wypasiony dom czy tez robi cashout na gorce?
J
Jak w ogole podchodzi do aktywnosci insiderow przy ocenie spolki?
A to nie był jego bonus jubileuszowy czy coś takiego? Na 10 lat bycia CEO coś miał dostać, nie zdziwiłbym się że się od razu keszował w takiej sytuacji
Ale może się mylę, bo to mi tylko mignęło w nagłówkach i ja osobiście nie przejmuje się za bardzo w przypadku large i mega capów

Co innego spółeczki na naszej bananowej, tam trzeba przede wszystkim wiedzieć w co gra prezesunio ;)
ODPOWIEDZ