Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Nataniel Rotschild pisze: 26 lip 2021, 16:15 Dlatego dorzucam prognozy analityków z aplikacji, którą robię w wolnym czasie ;)
Daj znać, co z tą aplikacją, bo sam myślałem nad tym, zwłaszcza po lekturze ostatnich wpisów w Live o wszystkim czy by czegoś podobnego nie zrobić, choć raczej rozliczając analityków z prognoz. Ranking analityków to byłoby to.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Baldwin pisze: 26 lip 2021, 18:54
Nataniel Rotschild pisze: 26 lip 2021, 16:15 Dlatego dorzucam prognozy analityków z aplikacji, którą robię w wolnym czasie ;)
Daj znać, co z tą aplikacją, bo sam myślałem nad tym, zwłaszcza po lekturze ostatnich wpisów w Live o wszystkim czy by czegoś podobnego nie zrobić, choć raczej rozliczając analityków z prognoz. Ranking analityków to byłoby to.
Cos takiego juz jest, subskrypcja premium na tipranks.com.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

Baldwin pisze: 26 lip 2021, 18:54 Daj znać, co z tą aplikacją, bo sam myślałem nad tym, zwłaszcza po lekturze ostatnich wpisów w Live o wszystkim czy by czegoś podobnego nie zrobić, choć raczej rozliczając analityków z prognoz. Ranking analityków to byłoby to.
Ta funkcjonalność jest już gotowa. Muszę tylko odpowiedni hosting znaleźć. Chciałbym tam też wprowadzić dużo więcej funkcji w stylu dodawania portfela z akcjami. Rozliczenia roczne. Możliwość dzielenia się swoim portfelem z innymi ;)
masterinho
Gość niedzielny
Posty: 11
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:49
Tu mieszkam: wwa

Re: Bear's food

Post autor: masterinho »

Prognozy analityków z tipranks są za darmo w Lynx lub IB, więc warto nawet dla tej opcji załozyć tam konto:)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

MisUszatek pisze: 26 lip 2021, 16:26
Teraz to chyba SMH... i wszystko co zwiazane z prockami... To taki pewniak na chwile obecna. Z czasem jak wroca obawy inflacyjne to dokupowalbym TLT albo bezposrednio obligacje USA. I czekal na szok plynnosci. Jak bedzie zwala (50-70% na gieldzie) to i tak wszyscy uciekaja do Obligacji. W czasie szoku plynnosci, sprzedac wszystkie obligacje i zaladowac sie po korek w zloto lub akcje spolek wydobywczych... i czekac na inflacje rzedu 15%-20%. Sprzedac czesc jak zloto bedzie po 5000 i kupic farme, zalozyc ogordzenie, pare foliakow i jak Bill Gates isc w produkcje zywnosci. W miedzyczasie zyc z dywident jak zloto bedzie po 15000. Co bedzie pozniej nie wiadomo, ale mysle ze upadek dolara i... nie wiadomo co tak naprawde. Gielda i wszystko co papierowe bedzie nic nie warte. Tylko fizyk, zywnosc i mysle ze bron. Ale to naprawde juz moje niedzwiedzie myslenie. To taki moj plan ale czy prawidlowy... cholera wie
Jak już się bawimy w wizje lekko zaprawione traderem to odniosę się też do następnego postu po cytowanym:
też mi się wydaje, że FED wie co robi, chociaż nam z zewnątrz może się wydawać, że to bez sensu.
(teraz odrobina folii)
Jakby nie było w FEDzie rządzi naród, który jak chyba żaden inny (od zarania dziejów) zna się na pieniądzach :)
Dodatkowo, temu narodowi - jak żadnemu na świecie - zależy na tym, żeby USA było w jak najlepszej kondycji gospodarczej (a co za tym idzie, militarnej). W przeciwnym wypadku w rok pewnie znikną z mapy - kto wie, może ponownie na kilka tysięcy lat?

Żeby czymś poprzeć moje przemyślenia - strategia GEM (momentum) jednoznacznie i nieprzerwanie wskazuje na USA (SP500 - VOO lub z Europy CSPX.L).

PS: Gdybym był w FEDzie robiłbym to samo (czyt. drukował dolary i ładował w gospodarkę) - jakby nie było okradam wtedy cały świat i pompuję w mój kraj.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

A co innego niby mieli robic w obliczu niespotykanego wczesniej kryzysu plynnosciowego spowodowanego lockdownem?
To czy dodruk powinien byc kontynuowany w sytuacji gdy gospodarka odbila i pojawiaja sie problemy podazowe to juz inna sprawa.
Pewnie wiedza, ze dodruk to koniecznosc - bez niego oprocentowanie rzadowego/korporacyjnego/prywatnego idzie w gore i wywraca caly system :).
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ostap_Bender pisze: 27 lip 2021, 12:52 Pewnie wiedza, ze dodruk to koniecznosc - bez niego oprocentowanie rzadowego/korporacyjnego/prywatnego idzie w gore i wywraca caly system :).
Ale czy z drugiej strony nie wywraca przede wszystkim rynków EM, czyli m.in. ich największego gospodarczego wroga - Chiny?
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

winio pisze: 27 lip 2021, 10:48
MisUszatek pisze: 26 lip 2021, 16:26
Teraz to chyba SMH... i wszystko co zwiazane z prockami... To taki pewniak na chwile obecna. Z czasem jak wroca obawy inflacyjne to dokupowalbym TLT albo bezposrednio obligacje USA. I czekal na szok plynnosci. Jak bedzie zwala (50-70% na gieldzie) to i tak wszyscy uciekaja do Obligacji. W czasie szoku plynnosci, sprzedac wszystkie obligacje i zaladowac sie po korek w zloto lub akcje spolek wydobywczych... i czekac na inflacje rzedu 15%-20%. Sprzedac czesc jak zloto bedzie po 5000 i kupic farme, zalozyc ogordzenie, pare foliakow i jak Bill Gates isc w produkcje zywnosci. W miedzyczasie zyc z dywident jak zloto bedzie po 15000. Co bedzie pozniej nie wiadomo, ale mysle ze upadek dolara i... nie wiadomo co tak naprawde. Gielda i wszystko co papierowe bedzie nic nie warte. Tylko fizyk, zywnosc i mysle ze bron. Ale to naprawde juz moje niedzwiedzie myslenie. To taki moj plan ale czy prawidlowy... cholera wie
Jak już się bawimy w wizje lekko zaprawione traderem to odniosę się też do następnego postu po cytowanym:
też mi się wydaje, że FED wie co robi, chociaż nam z zewnątrz może się wydawać, że to bez sensu.
(teraz odrobina folii)
Jakby nie było w FEDzie rządzi naród, który jak chyba żaden inny (od zarania dziejów) zna się na pieniądzach :)
Dodatkowo, temu narodowi - jak żadnemu na świecie - zależy na tym, żeby USA było w jak najlepszej kondycji gospodarczej (a co za tym idzie, militarnej). W przeciwnym wypadku w rok pewnie znikną z mapy - kto wie, może ponownie na kilka tysięcy lat?

Żeby czymś poprzeć moje przemyślenia - strategia GEM (momentum) jednoznacznie i nieprzerwanie wskazuje na USA (SP500 - VOO lub z Europy CSPX.L).

PS: Gdybym był w FEDzie robiłbym to samo (czyt. drukował dolary i ładował w gospodarkę) - jakby nie było okradam wtedy cały świat i pompuję w mój kraj.
Nikt nie wie kto jest w zarzadzie FEDU. FED wstepnie mysle, ze mial dobra misje. Minimalne bezrobocie i regulowanie rynkami. I gdymy Politycy nie uchylili praw ograniczajace spekulacje to wszystko byloby oki. Niestety tak sie nie stalo. FED jest teraz w bardzo nieciekawej sytuacji. Nie moze zmniejszyc QE bo by podnoslo to stopy procentowe i USA byloby niewyplacalne. Nie moze bardziej obnizyc bo juz sa prawie 0. (Moim zdaniem beda przy nastepnej korecie jak sie wszyscy rzuca do kupowania obligacji jak w marcu).
Design z reverse repo jest genialny. Nadmiar gotowki laduje w FEDzie i wszyscy sa zadowoleni. Dodatkowo banki musza kupowac obligacje a na nie potrzeba kupcow bo rzad USA jest totalnie zaluzony i musi zadluzac sie dalej. Czy wiedza co robia? Mysle ze sieda tam tacy analitycy co maja po IQ 165 i wiecej i tylko kminia co moze sie zdarzyc za rok, za dwa, za 10. I pisza scenariusze, doradzajac jak wybrnac z sytuacji UWAGA! nie wywracajac kraju, a nie dbajac czy jakis fundusz zbankrutuje czy nie. Najwazniejsze jest zeby obligacje sie sprzedawaly po niskich oprocentowaniu, zeby byl obrot pieniadza i zeby nie upadla waluta swiatowa czyli USD. Cala reszta to tylko zaslona dymna. Czytaj bezrobocie i inflacja.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

winio pisze: 27 lip 2021, 14:48
Ostap_Bender pisze: 27 lip 2021, 12:52 Pewnie wiedza, ze dodruk to koniecznosc - bez niego oprocentowanie rzadowego/korporacyjnego/prywatnego idzie w gore i wywraca caly system :).
Ale czy z drugiej strony nie wywraca przede wszystkim rynków EM, czyli m.in. ich największego gospodarczego wroga - Chiny?
Chiny bez watpienia wygraly pandemiczny 2020 rok i teraz sobie swietnie radza jako jedyne nie pociagajac sie do masywnego QE. Status dolara nie upadnia w rok, dwa czy dziesiec choc znaczenie USD bedzie stopniowo spadac a goposdarczy srodek ciezkosci bedzie w dalszycm ciagu przesuwac sie na wschod.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Nataniel Rotschild pisze: 26 lip 2021, 22:22
Baldwin pisze: 26 lip 2021, 18:54 Daj znać, co z tą aplikacją, bo sam myślałem nad tym, zwłaszcza po lekturze ostatnich wpisów w Live o wszystkim czy by czegoś podobnego nie zrobić, choć raczej rozliczając analityków z prognoz. Ranking analityków to byłoby to.
Ta funkcjonalność jest już gotowa. Muszę tylko odpowiedni hosting znaleźć. Chciałbym tam też wprowadzić dużo więcej funkcji w stylu dodawania portfela z akcjami. Rozliczenia roczne. Możliwość dzielenia się swoim portfelem z innymi ;)
Fajnie, daj znać, jak będzie można to zobaczyć.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Jak obstawiacie dzisiejsza konferencje FED? Bedzie cos nowego czybez zmian?
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Moim zdaniem nic sie nie zmieni. FED dziala reactywnie, nigdy proaktywnie. Mysle ze bedzie znowu bla, bla, bla. Pozniej moze cos napomkna jacy sa zajebisci i ze Repo market dziala super bo daje zaparkowac nadwyzce kasy i stabilizyje rynek.

Wszystko usprawiedliwia niepelnym zatrudnieniem i potencjalnie przejsciowa inflacja.

IMHO
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Tak jak myslelismy FED nic nie zrobil, natomaist konferencja Powella nie miala jasnego kierunku - niektorzy sie doszukiwali miedzy slowami odlozenia decyzji i ograniczeniu QE na przyszle sympozjum w sierpniu lub na spotkanie FOMC we wrzesniu. Nie widac na rynku euforii po ostatnim mini 'dipie' wiec moze cos w tym jest :).
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

Jak ktoś się łudzi, że Fed dba o coś więcej niż interesy banków, funduszy to niestety lepiej, żeby się obudził ze snu. Będą trzymać stopy procentowe tak nisko jak to możliwe dopóki nie zagrozi to statusowi dolara. Jeśli inflacja wybije to powiedzą, ale mamy dużo bezrobotnych i musimy o nich dbać nie podnosząc stóp procentowych i tak cyrk się będzie kręcił.

Moje ekskluzywne typy chyba działają ;) Zaraz ktoś napisze, że kupując Chiny w dołku można było zarobić więcej. Tylko, że kosztem nerwów bo zmienność na złocie o wiele mniejsza ;)

No i uważajcie na dolara bo wygląda na to, że zaliczy korektę.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Dziwne ze spadki w Chinach i niewyplacalnosc obligacji developerow nie wplynela zupelnie na gielde. Jak by sie nic nie stalo i gospodarka, ktora jest fabryka swiata dzialala nadal jak gdyby nic. Hmmm... no zobaczymy. Mozliwe, ze przejdzie bez echa i w piatek nie zobaczymy naglego odwrocenia rynku. Jezeli nic sie nie wydarzy i bedzie jak zwykle na + to chyba znowu ATH nas czekaja i czy ja wiem, S&P 4600 w ciagu nastepnych 2 tygodni?
Pozniej zowu "korekta" 1-2% i jedziemy na 4800 - 5000.

Nie do wiary. Jestem pelen podziwu dla ludziej chciwosci, naiwnosci oraz "teraz bedzie inaczej".

Czarnym koniem moze byc Developerka w Australii. Duzo chinczykow kupuje tam nieruchomosci. Jak przestana to bedzie zwijanie sie rynku a sa zalewarowani 6-6.5 raza w kredytach.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Ostatnie pół roku dało z lekkością zarobić ok.20%. Najważniejsze, to mieć chyba dobrze ustaloną strategię wyjścia i przeczekania ewentualnego krachu.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

Misiu Uszatku czuję, że jeszcze trochę się nadziwisz. Nie będzie blackswana nie będzie spadków bo sentyment teraz trochę przysiadł. Rynki nieruchomości w Kanadzie, Australii są od dawna oblegane przez Chińczyków. W imię zasady my wam dajemy bezwartościowe dolary, których mamy na pęczki, a my bierzemy dobra namacalne :) To samo w USA tam też Chińczycy są na zakupach i to już przestaje się podobać władzom.
CzyDe
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 14 mar 2021, 18:04
Tu mieszkam: Wrocław

Re: Bear's food

Post autor: CzyDe »

Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 13:13 W imię zasady my wam dajemy bezwartościowe dolary, których mamy na pęczki, a my bierzemy dobra namacalne :) To samo w USA tam też Chińczycy są na zakupach i to już przestaje się podobać władzom.
No póki było tak, że to Amerykanie drukowali dolary i w zamian importowali z Chin elektronikę, ubrania i zabawki to wszystko było git :) a teraz jak Chińczycy wymieniają dolary na realne dobra (i to na całym świecie, np w Afryce, pośrednio korzystając z tego że dolar jest uznawany wszędzie, w przeciwieństwie do juana) to już nie wolno
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

gold123.png
gold123.png (104.76 KiB) Przejrzano 3348 razy
ag123.png
ag123.png (100.51 KiB) Przejrzano 3348 razy

Dobry mam timing ;) ?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

masterinho pisze: 26 lip 2021, 22:24 Prognozy analityków z tipranks są za darmo w Lynx lub IB, więc warto nawet dla tej opcji załozyć tam konto:)
Zapomniałem tutaj odpisać - tak, są prognozy analityków, ale pod konkretnymi spółkami, rankingu nie ma i nie ma podglądu, co i kiedy najlepsi proponują. Chyba, że ja tego na platformie znaleźć nie mogę, istnieje taka opcja. ;-)
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 13:13 Misiu Uszatku czuję, że jeszcze trochę się nadziwisz. Nie będzie blackswana nie będzie spadków bo sentyment teraz trochę przysiadł. Rynki nieruchomości w Kanadzie, Australii są od dawna oblegane przez Chińczyków. W imię zasady my wam dajemy bezwartościowe dolary, których mamy na pęczki, a my bierzemy dobra namacalne :) To samo w USA tam też Chińczycy są na zakupach i to już przestaje się podobać władzom.
Tak, widze to wlasnie, ze jest tylko jedna mysl. Przedluzyc ta sytacje jak tylko mozna.
Widac, ze Chiny jak i Stany robia wszystko zeby tylko gieldy rosly. Gospodarka sie nikt nie przejmuje. Ciekawe ile to jeszcze potrwa.
Ciekawe jak rynek zareaguje na wysztkie eksmisje nieplacacych. Chociaz sklaniam sie ze przewroci sie najpierw rynek komercyjny. Te puste biura i sklepy z witrynami najpierw oglosza upadlosc i nastapi upadek papierow dloznych tych spolek. Pozniej dopiero rozleje sie na caly swiat. Ale kto to wie kiedy to sie stanie?
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Baldwin »

Nataniel Rotschild pisze: 29 lip 2021, 15:51 gold123.png


ag123.png


Dobry mam timing ;) ?
Jeszcze lit od jakiegoś czasu próbuje się wybić.

Złoto mam, bo i tak chciałem odkupić po korekcie, ale na srebro się nie załapałem. ;-)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

PSLV niewiele droższe od tegorocznego dołka, więc spokojnie się jeszcze załapiesz (jeśli wierzysz w wybicie tego metalu).
Możesz też kupić 'nasze' KGH bo technicznie nieźle wygląda, podobnie jak i miedź.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: Bear's food

Post autor: Nataniel Rotschild »

FCX też zamieściłem w moich prognozach wzrostowych i to jest miedź. Tak na prawdę mają rosnąć surowce skoro dolar ma się osłabiać więc czy to będzie lit, miedź, srebro czy złoto prawie wszystko jedno. Z tym, że dla złota i srebra wyczuwam niski sentyment.

Za to nasdaq dostaje zapaści na słowo inflacja, a jak się słuchało przesłuchania Powella to jak zwykle nic nie wie. Wcześniej twierdził, że inflacja jest przejściowa. Teraz już nie jest przejściowa, ale za to nie jest ciągła (czyli nie spodziewa się spirali inflacji). Tak na prawdę jedynym jego zadaniem jest budowanie pewności siebie wśród holderów akcji. Gdy pewność odleci trzymajcie podłogę bo trudno będzie ją znaleźć.
MisUszatek
Stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:02
Tu mieszkam: Dublin

Re: Bear's food

Post autor: MisUszatek »

Na razie dolar sie umacnia. Moze jeszcze skoczy do 94-95 i dopiero wtedy bedzie presja inflacyjna, wzorsty na nasdaq i spadek na obligacjach? Albo juz bedzie spadek do 80-85 na dolarze, nastepny rajd na spolkach. Producenci prockow wydaja sie takim pewnym koniem. Wszyscy tylko narzekaja ze nia ma kosci do wszystkiego. Jak sie rozbuja to bedzie jak drewno w 2020. Z 600 USD do 1600. To jak teraz AMD jest po 100 USD to bedzie po 250-300 USD za akcje.
ODPOWIEDZ