Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Gotowi na odłączenie internetu i wprowadzenie nowego systemu :> ?





Covid nie straszny dla otwartej Szwecji :>
deaths.jpg
deaths.jpg (63.38 KiB) Przejrzano 5789 razy

Złoto w niełasce :>

https://www.cnbc.com/2021/12/15/cramers ... hedge.html


Kiedy zrobią reset?
Jeśli się nad tym zastanowić to tzw. covid pass poza tym, aby zachęcać ludzi do szczepień niczemu nie służą. Z tego powodu, że wirusa może roznosić też zaszczepiony. Dlatego niektóre kraje ignorują covid passy i wymagają aktualnego testu. Stąd zgaduje, że reset nastąpi wtedy gdy większość społeczeństwa zostanie zaszczepiona i otrzyma covid pass, który w moim mniemaniu spełni też funkcję indywidualnego konta banku centralnego bo pamiętajcie wszystkie banki zostaną zresetowane :> Zastanawiam się czy długi tak jak pieniądze również zapomniane. Istnieje taka możliwość :>
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: Bear's food

Post autor: buk0f »

TLDR; jak się boisz, że ci burza na słońcu zepsuje internet to kup sobie CSCO :)
Taka ciekawostka co do wybuchów na słońcu - to dzięki nim mamy zjawisko zwane zorza polarna i ma to codziennie całkiem duży wpływ na działanie elektroniki :) To jakie aktualnie na ziemi mamy promieniowanie cząsteczek słonecznych określa index Kp w przedziale 0-9. Jednym z systemów wrażliwych na Kp jest GPS i o ile w zwykłej nawigacji nie ma on większego znaczenia o tyle w dronach dokładny odczyt z GPSa jest bardzo ważny, bo umożliwia utrzymywanie drona w jednej pozycji na tej samej wysokości nawet przy bardzo silnym wietrze. I np. dla Kp 0-3 można bezpiecznie latać to już przy 4 mogą występować problemy a dla 5 i więcej nie zaleca się już latać. Aktualnie w Warszawie mamy Kp=4.
Także na pocieszenie - tak, burze na słońcu mogą doprowadzić do chwilowego uszkodzenia internetu poprzez uszkodzenie urządzeń dzięki, którym działa internet. No i nawet wniosek nasuwa się sam - buy CSCO :)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Kolejny short na VIX się szykuję:)
Załączniki
FG_0KCeWYAQCBVv.jpg
FG_0KCeWYAQCBVv.jpg (35.04 KiB) Przejrzano 5687 razy
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Wyglada na to, ze w tym roku sanie sw mikolaja na gieldach lekko stracily impet ;)).
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »



Fajny materiał. W skrócie władza dąży do całkowitej kontroli. W tym celu rozbija się rodzinę i kościół. Po to, aby ponad państwem nie było innych autorytetów. Inny cel to zniszczenie klasy średniej, która jest w stanie oprzeć się władzy. W tym celu wykorzystana zostanie strach związany z pandemią i wojną. Klasa średnia zostanie ograbiona z pieniędzy za pomocą inflacji czy może bardziej złowieszczego planu, który widzę :>

Ptaszki ćwierkają, że Rosja wejdzie na Ukrainę 24 grudnia. Ile w tym prawdy nie wiem. Logicznie wnioskując religia prawosławna nie obchodzi 24 grudnia bożego narodzenia, a zachód w jakimś zakresie tak i niekorzystnie to wpłynie na morale :>
Ostatnio zmieniony 20 gru 2021, 15:03 przez RiszardinioBigusDig, łącznie zmieniany 1 raz.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

buk0f pisze: 19 gru 2021, 22:12 Także na pocieszenie - tak, burze na słońcu mogą doprowadzić do chwilowego uszkodzenia internetu poprzez uszkodzenie urządzeń dzięki, którym działa internet. No i nawet wniosek nasuwa się sam - buy CSCO :)
Burza, burzy nie równa. Z taką we współczesności nie mieliśmy do czynienia.

Screenshot 2021-12-20 at 15-00-40 Burza magnetyczna roku 1859 – Wikipedia, wolna encyklopedia.png
Screenshot 2021-12-20 at 15-00-40 Burza magnetyczna roku 1859 – Wikipedia, wolna encyklopedia.png (33.13 KiB) Przejrzano 5645 razy
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Jak się bawić, to się bawić: skoro planujemy 'koniec świata' to proponuję 'rok bez lata', jak w 1816.
PS: Zarówno rodzina, jak i kościół (piszę to z przykrością) - rozbije się sam, bez niczyjej pomocy.

A wracając (tak dla odmiany) to tematu wątku - szortuje ktoś na GPW? Ostatnio można było dość dobrze zarobić.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Winio jak nie widzisz, że te procesy są wspomagane przez państwo to nie wiem czy jest dla Ciebie ratunek ;)
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Przebijecie w końcu 15700 na tym Nasdaq? Ile czasu można się męczyć. 2 miesiące męczyć się z korektą 10%? OMG
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »




Mam nadzieję, że wszyscy już wiedzą o co w tym chodzi.

Gdy covidowy strach minie wymyślą następną historię, która będzie służyła odebraniem wolności i nowym niewolnictwem.

Nowym strachem będzie wojna i dalszy reset.
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »







Rosja poprawia swoją pozycję negocjacyjną po przyszłym ataku na Ukrainę.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Gukwa pisze: 20 gru 2021, 11:46 Kolejny short na VIX się szykuję:)
I po shorcie:)
Chmielo
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:44
Tu mieszkam: Siedlce

Re: Bear's food

Post autor: Chmielo »

Gukwa pisze: 21 gru 2021, 20:33
Gukwa pisze: 20 gru 2021, 11:46 Kolejny short na VIX się szykuję:)
I po shorcie:)
Jak shortujesz vix?
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

VIX Jan18'22 15 CALL
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »



;)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Co to ma wspólnego z inwestowaniem? Będziesz szortował producentów?
RiszardinioBigusDig
Forumowy wyga
Posty: 204
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:57
Tu mieszkam: In the middle of nowhere

Re: Bear's food

Post autor: RiszardinioBigusDig »

Jak ja się cieszę winio, że nie jesteś moderatorem ;)

Screenshot_20211222_225702.jpg
Screenshot_20211222_225702.jpg (166 KiB) Przejrzano 5181 razy
Jeśli chodzi o tematy inwestycyjne to wykres minera srebra, którego wstawiłem 2 dni przed fedem, a dołek przypadał na spotkanie fedu.

Według mnie srebro i miedź wyglądają ciekawie. Zresztą inne metale też.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Nawet jakbym był to nic bym Ci nie moderował, jestem za wolnością wypowiedzi, zwłaszcza że to 'Twój' wątek.
Jeśli pamiętasz, to byłem też przeciwny usuwaniu Raya i jego treści z Forum :)
Co do metali - srebro trochę rozczarowało, był duży hype na nie, a w sumie nie wystrzeliło zbyt mocno.

PS: Jestem moderatorem na forum motocyklowym.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

RiszardinioBigusDig pisze: 22 gru 2021, 22:51
Jeśli chodzi o tematy inwestycyjne to wykres minera srebra, którego wstawiłem 2 dni przed fedem, a dołek przypadał na spotkanie fedu.

Według mnie srebro i miedź wyglądają ciekawie. Zresztą inne metale też.
Pare dni temu wybory w Chile (najwikeszym producencie miedzi na swiecie) wygral kandydat ultra-lewicowy ktory ma w planie m.in nalozenie solidnych royalities na istniejace kopalnie i ograniczenie wydawania nowych koncesji ze wzgledu na ekologie.
Z drugiej strony moze oslabnac popyt ze strony Chin.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Na miedzi mieliśmy spore inwestycję w latach 2017,2018 i 2019.
Wydaję się, że popyt w długim terminie będzie rósł ale jest ryzyko, że zwiększona krótkoterminowa podaż może wywołać presję na cenę.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Bear's food

Post autor: Ostap_Bender »

Czytalem raporty z ktorych wynikalo, ze trwaly niedobor na rynku miedzi bedzie postepowac dopiero od 2025/2026 (popyt rosnie stopniowo, a rozpoznanie nowych zloz i udostepnienie ich zajmuje wiele lat).

Odnosnie bear's food:
Podobno zona Morawieckiego pozbyla sie kolejnych nieruchomosci :)). CIekawe czy chodzi o przeniesienie majatku za granice czy o insider selling w zwiazku z potencjalnymi podwyzkami stop procentowych.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Bear's food

Post autor: winio »

Albo nowymi ̷p̷o̷d̷a̷t̷k̷a̷m̷i̷ ̶o̶p̶ł̶a̶t̶a̶m̶i̶ daninami, które wprowadzi mąż premier.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

Ostap_Bender pisze: 23 gru 2021, 12:11 Czytalem raporty z ktorych wynikalo, ze trwaly niedobor na rynku miedzi bedzie postepowac dopiero od 2025/2026 (popyt rosnie stopniowo, a rozpoznanie nowych zloz i udostepnienie ich zajmuje wiele lat).
Swoje wypowiedź oparłem o dane analityka z JPM które usłyszałem na ostatnim podsumowaniu tygodnia na Bloomberg czy Yahoo Finanse - już nie pamiętam.
Nie ogarniam surowców więc to tylko taka ciekawostka.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Bear's food

Post autor: Thorwald »

winio pisze: 23 gru 2021, 12:23 Albo nowymi daninami, które wprowadzi mąż premier.
Z czegoś trzeba skompensować spadek wpływów do budżetu spowodowany obniżką stawek VAT.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Bear's food

Post autor: Gukwa »

[/quote]
Swoje wypowiedź oparłem o dane analityka z JPM które usłyszałem na ostatnim podsumowaniu tygodnia na Bloomberg czy Yahoo Finanse - już nie pamiętam.
[/quote]
Znalazłem:)
ODPOWIEDZ