Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: Live o wszystkim

Post autor: buk0f »

W degiro KWEB jest dostępny w dolarach na LSE i EAM i w euro na MIL.

Jak zapatrujecie się na najbliższe posiedzenie FED? Jaki może być wpływ na giełdę jak zaczną przykrecać korek?
Tomek wczoraj postawił na PUTy na NASDAQa bo są najbardziej skorelowane z jego portfelem.
Natomiast mnie ciekawi jaka będzie ogólna reakcja rynku. Jeżeli QE zostawią na takim poziomie jak jest to raczej giełda powinna być bez reakcji. Jeśli zmniejszą to wg Tomeka najbardziej ucierpią spółki growth. Podobna sytuacja byłą w 2014r i wtedy początkowo kapitał uciekł z EM na około 2 miesiące po czym wróciły wzrosty. Logika podpowiada, że najbarzdiej powinny oberwać spółki, które są zależne od taniego kapitału by przetrwać jak np. linie lotinicze itp.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Moja ulubiona wizjonerska spółeczka zaraportowała świetne wyniki, ale coś kiepsko AH:
Obrazek

Ładujcie, bo taniej nie będzie (chociaż już powinniście być all in). Jutro Ciocia Kasia wjedzie w to jak w masło :D
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Było już przecież poniżej 100 dolarów.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek »

buk0f, moim zdaniem ta konferencja nie będzie miała jakiegoś specjalnego znaczenia, bo nie pojawi się na niej nic odkrywczego. Ja zabezpieczyłem się tylko przed zmiennością w portfelu firmowym, bo tam dla mnie istotne jest to, jaki wynik mamy na 31 sierpnia, czyli na ostatni dzień miesiąca, dlatego że na ten dzień przypada wycena naszych akcji, na podstawie której dokonujemy kolejnych emisji, odkupujemy papiery, wyliczamy success fee i tak dalej. Nikogo u nas nie obchodzi wynik na 28 sierpnia czy na 2 września, tylko wiążący jest ten na 31 sierpnia jako koniec miesiąca. No a taka konferencja jak ta zazwyczaj mocno podnosi zmienność na rynku (tylko wczoraj VIX poszedł do góry o 8%), więc słabo by było w dwa dni stracić utarg wypracowany przez cały miesiąc, stąd przeznaczyłem część zysku na opcje na NASDAQ, żeby jakoś ten zysk zabezpieczyć. Gdyby jednak ta konferencja odbywała się w połowie miesiąca, to bym tego nie robił.

PS. Parę zdań komentarza odnośnie tego, co może się wydarzyć, wrzuciłem przed chwilą tutaj: https://www.tradingforaliving.pl/wallst ... kson-hole/
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

winio pisze: 27 sie 2021, 08:28 Było już przecież poniżej 100 dolarów.
To przecież mówię, że znowu okazja, bo fundamenty coraz lepsze i trzeba się spieszyć zanim Ciocia Kasia zrobi BTFD.
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

Biddena czekają duże wydatki w związku z projektami infrastrukturalnymi, planowane nowymi projektami socjalnymi i 4 fala Covidu. Co najważniejsze zbliża się wybór nowego/starego szefa FED. Powell nie zrobi/powie nic do lutego 2022 co by mogło osłabić swoje szanse na reelekcję. Usłyszymy pewnie, że obserwuje, analizuje, wszystko jest pod kontrolą i że jak będzie trzeba to zareaguje.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

Jeśli kogoś nagoniłem wiosną na Ubiquiti, to teraz dowieźli wniki ^^
ui.JPG
ui.JPG (26.73 KiB) Przejrzano 4296 razy
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Thorwald pisze: 29 sie 2021, 16:01 Catherine Wood wyprzedaje BABA.
Uczcie się inwestycju od guru. "Kup na górce, sprzedaj w dołku"
https://cathiesark.com/ark-combined-holdings-of-baba
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Jakie tam sprzedawanie na dolku, zauwazyla, ze perspektywy firmy sie zmienily i dokonala racjonalnej decyzji. Albo po prostu nie ma momentum, nie ma akcji w portfelu cioci Kasi.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Taper USA

Post autor: sebastianka »

Jak myślicie taper w USA zadziała na rynku akcji w USA? Podobno mogą ogłosić za tydzień.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Nadchodzacy taper jest jak nadchodzaca decyzja u dentysty. Wszyscy sie jej boja, a gdy juz nadchodzi okazuje, ze wcale nie bylo tak zle.

A tak na serio, nei jest wcale powiedziane, ze jakiekolwiek ograniczenie QE nastapi. Po pierwsze ostatnie dane NFP z rynku pracy negatywnie zaskoczyly, po drugie sytuacja z koronawirusem jest dobrym pretekstem to nie pdoejmowania zadnych dzialan.
A nawet jesli do jakies ograniczenia QE dojdzie to w dalszym ciagu mowimy o jedynie ograniczeniu dodruku, wiec do jego pelengo wygaszenia na rynek spokojnie moze jeszcze naplynac bilion swiezo wykreowanych usd.

Moim zdaniem fundamentalnie zmiana trendu jest w tym momencie nei mozliwa. Bo i do czego tu uciec z rynku akcyjnego? Obligacje placace mniej niz inflacja? zloto?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Większość niedźwiedzi (w tym też naszych, forumowych) wskaże Ci na to drugie jako ich zdaniem 'prawdziwy pieniądz'.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Zebysmy sie dobrze zrozumieli, ja tez uwazam, ze w tym momencie fiat i obligacje nie spelnia juz fukncji przechowania wartosci i w takim rozumowaniu pare % portfela w zlocie moze byc ok. Jednak jesli chcesz cos co zapewnia cashflow to zostaja te przewartosciowe zdaniem wielu akcje.
Awatar użytkownika
Rozgotowany Makaron
Gość niedzielny
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2021, 08:34
Tu mieszkam: Kuchnia Włoska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rozgotowany Makaron »

RayDalio jakiś czas temu dodał ciekawy komentarz o Price Targetach analityków i podziele się jednym ciekawym spostrzeżeniem wyceny spółki Splunk na morningstarze.

Zobaczyłem że PT dla spółki Splunk mocno odjechał po marcowej korekcie a następnie analityk został zmieniony:
Obrazek

Nowy analityk mocno obniżył PT więc pomyślałem sobie - "może nowy analityk ocenił że jednak firma nie będzie mieć takich wzrostów przychodów, może marżę będą niższe itd." - otóż nie :-)
Porównałem opis wyceny poprzedniego i obecnego analityka i jedyne co się zmieniło to mnożnik. W fundamentach nie ma żadnych zmian:
Obrazek

Z pewnością Morningstar ma mnóstwo świetnych analityków natomiast tutaj to wygląda trochę jak w kawale gdzie na rozmowie rekrutacyjnej księgowy na pytanie "ile to jest 2+2" odpowiada "a ile potrzeba?"

PS: Pół żartem, pół serio - ciekawe czy zatrudniają jakiś nowych analityków bo chyba już odkryłem jak "profesjonalnie" wyceniać spółki :-)
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wickedfox »

dlatego trzeba patrzeć na spółki z dużym pokryciem analityków i na wyciągniętą średnią z ich rekomendacji.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Live o wszystkim

Post autor: winnie-the-pooh »

W Ycharts dla Splunka jest 31 analityków, w IB widzę 37.
Ale w sumie ta średnia faktycznie spadała ostatnio.
BTW, to właśnie przewidywanie tego mnożnika jest tutaj kluczowe. Gdzieś jest przyczyna, że zamiast 14 przewidują 11.
Maro
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 19:38
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Maro »

Wickedfox pisze: 18 wrz 2021, 19:56 dlatego trzeba patrzeć na spółki z dużym pokryciem analityków i na wyciągniętą średnią z ich rekomendacji.
I traktować to jako dodatek po zrobieniu własnej analizy :)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Coś czerwono z rana.
Hermetic
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2021, 13:10
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic »

Chyba efekt Evergrande.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Baldwin »

Jak dla mnie reakcja przesadzona, ale kto ich tam wie. Co sądzicie? Ładować w puty? :D

Najgorsze, że mi złapało lecący nóż w premarkecie i ciekawe za ile to oddam straty. Z drugiej strony gotówka na zakupy jest :)
korver
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 14 mar 2021, 09:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: korver »

Trzeba się chyba przeprosić z psem i pójść na spacer… 😂 Nasdaq dzisiaj przebije -3.5%? Koniec świata jutro?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Przynajmniej TLT/obligacje wreszcie działa jak hedge. No i 'uran' leci jak kamień, więc chyba więcej tam spekulacji niż fundamentów.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Uran wzbudzil zainteresowanie wallstreetbets z reddita ale jak to z innymi aktywami odkrywanymi przez wsb bywa po szybkich wzrostach nastapily szybkie spadki
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

No, ale tutaj trzeba przyznać, że trader21 był pierwszy :P
Ciekawe co jutro zrobi FED. Obstawiam, że nic.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Live o wszystkim

Post autor: iMisiek »

winio pisze: 21 wrz 2021, 18:20 No, ale tutaj trzeba przyznać, że trader21 był pierwszy :P
Ciekawe co jutro zrobi FED. Obstawiam, że nic.
Ja kupowałem URA po 12,00 USD a URNM po 32,00 USD wiec myślę ze jeszcze troche pociągnę z tego
ODPOWIEDZ