TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Thorwald pisze: 13 lip 2022, 10:22 (...)ale w walucie.
Dzięki. Przeoczyłbym to.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Baldwin »

A samo w sobie ACH coś byście polecili? Jest dostępne dla Polaka?
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

Raczej nie bo ACH jest rozwiązaniem stricte banków u usaków, więc musiałbyś mieć po prostu w jakimś ichnim banku konto. Z tego co pamiętam, żeby móc mieć u nich konto trzeba mieć ichni pesel czy coś tam w ten deseń. Możesz próbować przez pośredników w stylu https://wise.com/ ale z tego co pamiętam to chyba będzie odrzucone.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

Thorwald pisze: 13 lip 2022, 10:22 Aion nie pobiera opłat za transfer USD na konto w Tasty.
Ale Aion wkurzył mnie czymś innym. Najpierw tzw. Plan Light miał być darmowy, potem wprowadzili opłatę 19zł miesięcznie. W przypadku trzymania na koncie oszczędnościowym więcej niż 5000zł miał być darmowy. Trzymałem wielokrotnie więcej, ale w walucie. Okazało się, że nie liczą tego i łupili mnie 19zł miesięcznie. Musisz trzymać na koncie oszczędnościowym w złotówkach, żeby zwolnili z opłaty.
Ja po przebojach z Revolut to omijam szerokim łukiem wszelkie tego typu nowości. Ok kupić marchewkę w warzywniaku albo espresso w Italii to i można ale nic poza tym większego ;)
DonKichot
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 cze 2022, 21:48
Tu mieszkam: Poland

Re: TastyWorks

Post autor: DonKichot »

rebahas pisze: 22 lip 2022, 08:33Możesz próbować przez pośredników w stylu https://wise.com/ ale z tego co pamiętam to chyba będzie odrzucone.
CurrencyFair działa. To jest generalnie to samo co Wise, tylko firma inna. Mam konta w obu.
Tutaj info od supportu.

rebahas pisze: 22 lip 2022, 08:35Ja po przebojach z Revolut to omijam szerokim łukiem wszelkie tego typu nowości. Ok kupić marchewkę w warzywniaku albo espresso w Italii to i można ale nic poza tym większego ;)
Zależy do czego używasz. Jak używasz z głową, to sprawdza się doskonale, zwłaszcza w internetowych zakupach.

W realu możesz spróbować Curve, który jest tylko agregatorem kart, ale zapewnia ci swoje kursy wymiany walut zamiast tych bankowych ze spreadem.
Jeśli nawet ci hipotetycznie Curve by gdzieś nawalił, to i tak nic nie tracisz, bo oni nie mają twoich pieniędzy, a są tylko pośrednikiem. Wtedy po prostu użyjesz zwykłej karty.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

DonKichot pisze: 24 lip 2022, 18:57
CurrencyFair działa. To jest generalnie to samo co Wise, tylko firma inna. Mam konta w obu.
Tutaj info od supportu.

Zależy do czego używasz. Jak używasz z głową, to sprawdza się doskonale, zwłaszcza w internetowych zakupach.

W realu możesz spróbować Curve, który jest tylko agregatorem kart, ale zapewnia ci swoje kursy wymiany walut zamiast tych bankowych ze spreadem.
Jeśli nawet ci hipotetycznie Curve by gdzieś nawalił, to i tak nic nie tracisz, bo oni nie mają twoich pieniędzy, a są tylko pośrednikiem. Wtedy po prostu użyjesz zwykłej karty.
Ale Wise i ten CF działa ci z TastyWorks zarówno in jak i out? Testowałeś?

No kiedyś była dyskusja na starym forum to mi się nie chce powtarzać na temat Revolut. Curve mam ale ostatnio zauważyłem, że zaczęli biznes, jak to się mówi monetyzować i niestety ale kursy już nie są tak dobre jak były, owszem lepsze niż w większości banków ale już z jakimś kantor aliora czy inną kartą wielowalutową przegrywają i to znacznie.
DonKichot
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 14 cze 2022, 21:48
Tu mieszkam: Poland

Re: TastyWorks

Post autor: DonKichot »

Nie, nie korzystam z Tasty, choć mam konto. Wystarcza mi IB i nie widzę nic dla siebie w Tasty.

A z Revoluta korzystam od dawna i nigdy nie miałem z nim problemów, choć swego czasu kupowałem nim wszystko (od marchewki po laptopa) i to na całym cywilizowanym świecie.
Jedyny mankament to, że w jednym z barów mnie notorycznie pytał czy chcę płacić złotówkami czy funtami brytyjskimi. A to dlatego, że domyślną walutą dla tych kart jest GBP.

Wiem natomiast, że obsługa klienta w tego typu usługach leży i kwiczy. Jak nie masz problemów to oczywiście jest ok.
Ale jak je już masz to rozmawiasz albo z botem, albo z tylko ociupinkę mądrzejszym od bota konsultantem.
Ale to jest przecież normalne. Jak firma oferuje wszystko za półdarmo, to i logicznie oszczędza na wszystkim. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.

To samo miałem z mBankiem. Korzystam z niego od niepamiętnych czasów - bo tani i działa. Ale jak np miałem sprawę spadkową, to tylko w mBanku burdel regulaminowy (i obsługowy) spowodował, że musiałem się włóczyć po sądach. Wygrałem, ale zmarnowali mi sporo czasu.
A najbardziej kompetentne w sprawach prawnych okazało się z kolei PKO BP, którego przedstawiciele doskonale wiedzieli jakie są przepisy i jak je interpretować.

Tak więc bank najbardziej nowoczesny może się okazać najgorszym w sytuacjach skrajnych (np śmierć, wypadek, utrata pamięci czy co tam się może w życiu zdarzyć), a ten który zarasta mchem może się okazać z kolei w takich właśnie sprawach bardzo kompetentny.
Bo wtedy liczy się człowiek i to konkretny, decyzyjny (jak radca prawny). Algorytm nie zadziała, bo algorytm działa tylko w sprawach, które przewidział ten kto go zaprogramował. A logicznie rzecz biorąc, programista nie przewidzi wszystkich życiowych sytuacji, a tym bardziej sposobów ich rozwiązania.
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

Czy Tasty posiada rachunek demo? Zainstalowałem sobie ich appkę desktopową, ale nie widzę opcji 'paper trading' a mają za to jakieś demonstracyjne webinary. Interesuje mnie czy da się na ich platformie kupić amerykańskie bony skarbowe? Wiem że ten broker specjalizuje się raczej w innych obszarach, ale chodzi o jakiś sposób na zagospodarowanie wolnej gotówki w okresach gdy nie ma lepszych pomysłów, bo sam rachunek jak rozumiem nie jest oprocentowany. W ofercie na ich stronie nie bardzo widać nic na ten temat poza lakonicznym "Treasury Bill Fee - $25/transaction".
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

wlodzimierz_liszaj pisze: 06 lis 2022, 17:45 Czy Tasty posiada rachunek demo? Zainstalowałem sobie ich appkę desktopową, ale nie widzę opcji 'paper trading' a mają za to jakieś demonstracyjne webinary. Interesuje mnie czy da się na ich platformie kupić amerykańskie bony skarbowe? Wiem że ten broker specjalizuje się raczej w innych obszarach, ale chodzi o jakiś sposób na zagospodarowanie wolnej gotówki w okresach gdy nie ma lepszych pomysłów, bo sam rachunek jak rozumiem nie jest oprocentowany. W ofercie na ich stronie nie bardzo widać nic na ten temat poza lakonicznym "Treasury Bill Fee - $25/transaction".
Tastyworks nie ma demo
Co amerykańskie bony skarbowe to nie wiem bo się nie interesowałem tym ale jak powiesz czego szukać to sprawdzę
Rachunek chyba jest oprocentowany bo jakies centy mi dopisywali jakis czas temu
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

iMisiek pisze: 06 lis 2022, 18:30 Co amerykańskie bony skarbowe to nie wiem bo się nie interesowałem tym ale jak powiesz czego szukać to sprawdzę
Nie wiem jak wygląda platforma, więc trochę ciężko powiedzieć ale szukałbym w menu rzeczy typu 'Treasuries', 'Bills', 'UST' może?
Natomiast jeżeli mają wyszukiwanie po CUSIP to najlepiej spróbować po którymś z oficjalnej strony rządowej, przykładowo: 912796XR5 (https://www.treasurydirect.gov/auctions ... =912796XR5)
Dzięki!
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

wlodzimierz_liszaj pisze: 06 lis 2022, 19:42
iMisiek pisze: 06 lis 2022, 18:30 Co amerykańskie bony skarbowe to nie wiem bo się nie interesowałem tym ale jak powiesz czego szukać to sprawdzę
Nie wiem jak wygląda platforma, więc trochę ciężko powiedzieć ale szukałbym w menu rzeczy typu 'Treasuries', 'Bills', 'UST' może?
Natomiast jeżeli mają wyszukiwanie po CUSIP to najlepiej spróbować po którymś z oficjalnej strony rządowej, przykładowo: 912796XR5 (https://www.treasurydirect.gov/auctions ... =912796XR5)
Dzięki!
Chyba nie mam ja nic takiego nie moge znalesc ale mozesz do nich napisac na support@tastyworks.com

albo tutaj
https://support.tastyworks.com/support/ ... contact-us
Awatar użytkownika
wlodzimierz_liszaj
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 06 lis 2022, 17:05
Tu mieszkam: Nieciecza

Re: TastyWorks

Post autor: wlodzimierz_liszaj »

iMisiek pisze: 07 lis 2022, 13:17 Chyba nie mam ja nic takiego nie moge znalesc ale mozesz do nich napisac na support@tastyworks.com
Ok, odpisali bardzo szybko (to się chwali). W skrócie: można handlować, ale platforma nie jest przystosowana i można to robić wyłącznie przez telefon (stąd pewnie dość wysoka opłata $25 za transakcję - nie będzie się opłacać dla małych zleceń). Poniżej cytuję pełne wyjaśnienia gdyby ktoś był zainteresowany, bo nie ma tego nigdzie na ich stronie:
What are the fees to purchase T-Bills?
There is a $25 transaction fee to buy or sell T-Bills. If you hold a T-Bill to maturity, there is no $25 transaction fee when it matures.

How can I trade T-Bills?
Currently, you can only trade T-Bills by contacting the tastyworks trade desk.

How will T-Bills appear?
We currently are not able to display T-Bills on our front end. This means the value of the T-Bill will not show up in net liq. You can view your current T-Bill position on your monthly statement. We hope to include T-Bills on the front end in the future.

Are T-Bills marginable?
T-Bills are marginable and have a margin requirement of 10%. For example, if you deposit $100,000 and use it all to buy T-Bills, you would still have $90,000 in buying power.

Who benefits from purchasing T-Bills?
It may be beneficial to purchase T-Bills if you meet the following criteria:
  • You are okay with tying up 10% of your potential buying power.
  • You can purchase enough where the interest earned exceeds the transaction fees.
  • You don’t trade futures, futures options, or positions that incur a debit. This is because when your funds are tied up in T-Bills, and additional debits or future requirements are created, it will create a debit margin balance and the debit margin balance interest rate you will pay is higher than the interest rate you will earn on the T-Bills.
  • You primarily open equity & equity option positions that generate a credit (naked options, credit spreads, etc.)

Can T-Bills be liquidated before maturity?
You can liquidate all or part of a T-Bill position before maturity, and the buying power released can be used immediately.

How is the interest paid?
When you purchase a T-Bill, you only pay for part of the principal upfront. When the T-Bill matures, you receive the full principal. For example, if you were to purchase $100,000 worth of a one-year T-Bill that has an interest rate of 2%, you would pay approximately $98,000 upfront and you would get $100,000 at maturity. You may not receive the full principal if you sell the T-Bill before maturity.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

Tak
Support działa w TastyWorks bardzo sprawnie. To nie IB
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks - kończy handel ETF

Post autor: Thorwald »

Dostałem maila od TastyWorks. Pewnie inni użytkownicy Tasty dostali takiego samego.

W związku z wprowadzeniem od 01.01.23 dodatkowego podatku w wysokości 10% dla obcokrajowców od zysków z ETF, Master Limited Partnerships, Publicly Traded Partnerships, Tasty zawierza handel ETF, MLP i PTP. Będzie można je jedynie sprzedać.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks - kończy handel ETF

Post autor: rebahas »

Thorwald pisze: 08 lis 2022, 13:50 Dostałem maila od TastyWorks. Pewnie inni użytkownicy Tasty dostali takiego samego.

W związku z wprowadzeniem od 01.01.23 dodatkowego podatku w wysokości 10% dla obcokrajowców od zysków z ETF, Master Limited Partnerships, Publicly Traded Partnerships, Tasty zawierza handel ETF, MLP i PTP. Będzie można je jedynie sprzedać.
No widziałem gdzieś tytuł maila ale muszę się odkopać z innych rzeczy. Czyli na razie nie ma się co spieszyć bo można będzie sprzedać po nowym roku, jedynie opcja "buy" będzie a raczej nie nie będzie ;)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Thorwald »

Czyli od 1 stycznia będziemy płacili 15+10=25% podatku od sprzedaży i dywidend z ETF w USA i 4% w Polsce.
A w przypadku osób bez W-8BEN to będzie 40% w USA i 4% w Polsce.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Ciekawe, że na liście objętych nowym podatkiem pokazanej w tasty nie ma SPY, ani QQQ.
kuba
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 15 mar 2021, 11:33
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: kuba »

A ten nowy podatek to dotyczy tylko klientów zagranicznych u amerykańskich brokerów? Czy wszystkich? Mam konto w Interactive Brokera i nie widziałem jeszcze żadnej informacji
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Thorwald »

Po rozmowie z Tasty wynika iż:
Podatek dotyczy wszystkich zagranicznych posiadaczy MLP i Partnerships.
Podatkiem są dotknięte ETF, które w swoim składzie mają choć jeden MLP lub Partnership.
Jeżeli ETF nie jest "skażony" MLP lub Partnership to regulacja go nie dotyczy.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

Ktoś może wie jak sprzedać akcje ułamkowe na Tasty? Próbuję się dowiedzieć od supportu ale to droga przez mękę i od dwóch dni mi piszą że nie widzą moich załączników (ani png ani jpg itd itp), po 2-3 odpowiedziach dałem sobie spokój i napisałem o co mi chodzi ale oni dalej z uporem maniaka mi odpisują:

===
Hi
Thank you for your email. We are still not able to open the file that you provided. Do you try to provide a different file?
Can you please clarify how we can help you?
===

Tak jakby im się bot zaciął albo skończyła kasa na utrzymanie ejaj ;)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

rebahas pisze: 29 lip 2023, 13:05 Ktoś może wie jak sprzedać akcje ułamkowe na Tasty? Próbuję się dowiedzieć od supportu ale to droga przez mękę i od dwóch dni mi piszą że nie widzą moich załączników (ani png ani jpg itd itp), po 2-3 odpowiedziach dałem sobie spokój i napisałem o co mi chodzi ale oni dalej z uporem maniaka mi odpisują:

===
Hi
Thank you for your email. We are still not able to open the file that you provided. Do you try to provide a different file?
Can you please clarify how we can help you?
===

Tak jakby im się bot zaciął albo skończyła kasa na utrzymanie ejaj ;)
A ten link

If you decide to close your entire position, you must submit two separate closing orders. One order to close the whole share amount, and the next order to close the fractional share amount. Any whole plus fractional share amount orders will result in an error or rejection.

For example, you have 50.66 shares of XYZ. To close out of all 50.66 shares, you will first need to place a closing order for 50.00 shares. After the order is filled you will then need to place a closing order of 0.66 to close the remaining position.



https://support.tastyworks.com/support/ ... nal-shares
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

iMisiek pisze: 31 lip 2023, 22:43 A ten link

If you decide to close your entire position, you must submit two separate closing orders. One order to close the whole share amount, and the next order to close the fractional share amount. Any whole plus fractional share amount orders will result in an error or rejection.

For example, you have 50.66 shares of XYZ. To close out of all 50.66 shares, you will first need to place a closing order for 50.00 shares. After the order is filled you will then need to place a closing order of 0.66 to close the remaining position.



https://support.tastyworks.com/support/ ... nal-shares
Teraz mi pokazało (chyba jak jest rynek czynny), że fractional share można zamknąć tylko marketem. Inna sprawa, że support po raz już chyba 5 albo 6 mi dalej odpowiada, że nie widzi moich obrazków mimo, że piszę do nich że nic nie załączam, no koszmar się tam jakiś zrobił czy jak?
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: iMisiek »

rebahas pisze: 01 sie 2023, 18:05
iMisiek pisze: 31 lip 2023, 22:43 A ten link

If you decide to close your entire position, you must submit two separate closing orders. One order to close the whole share amount, and the next order to close the fractional share amount. Any whole plus fractional share amount orders will result in an error or rejection.

For example, you have 50.66 shares of XYZ. To close out of all 50.66 shares, you will first need to place a closing order for 50.00 shares. After the order is filled you will then need to place a closing order of 0.66 to close the remaining position.



https://support.tastyworks.com/support/ ... nal-shares
Teraz mi pokazało (chyba jak jest rynek czynny), że fractional share można zamknąć tylko marketem. Inna sprawa, że support po raz już chyba 5 albo 6 mi dalej odpowiada, że nie widzi moich obrazków mimo, że piszę do nich że nic nie załączam, no koszmar się tam jakiś zrobił czy jak?
Ja wysylalem im maile i niegdy nie bylo problemow. Klej obrazik do Word i zrob PDF i wyslij załacznik
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: TastyWorks

Post autor: rebahas »

iMisiek pisze: 01 sie 2023, 18:52 Ja wysylalem im maile i niegdy nie bylo problemow. Klej obrazik do Word i zrob PDF i wyslij załacznik
Wysyłam z protonmail przez webmail i wysyłałem "plain text" i html bez załączników żadnych i odpisuję mi cały czas, że nie widzą mojego maila itd. itp. to nie chce mi się z koniem kopać. Z rok temu do nich pisałem z protona i nie było najmniejszych problemów, na razie ogarnąłem co miałem ogarnąć więc olewam ;)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: TastyWorks

Post autor: Thorwald »

Bankier.pl napisał o jakieś alternatywnej metodzie zasilania Tastyworks.
Tastytrade prowadzi rachunki wyłącznie w dolarach, przez co chcąc zasilić konto skazujemy się na koszt przelewu SWIFT. Można jednak uniknąć opłat transferując środki przez konto w Interactive Brokers, którego prowadzenie jest darmowe, zasilenie w PLN bezpłatne, a koszty przewalutowania stosunkowo nieduże. Z pewnością istnieją też inne sposoby.
Ktoś może mi wytłumaczyć mechanizm zasilania Tastyworks przez Interactive Brokers?
ODPOWIEDZ