TastyWorks

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Tu mieszkam: Warszawa

Re: TastyWorks

Post autor: winnie-the-pooh »

Thorwald pisze: 13 lip 2022, 10:22 (...)ale w walucie.
Dzięki. Przeoczyłbym to.
Baldwin
Stały bywalec
Tu mieszkam: Polska

Post autor: Baldwin »

A samo w sobie ACH coś byście polecili? Jest dostępne dla Polaka?
rebahas
Stały bywalec
Tu mieszkam: PL

Post autor: rebahas »

Raczej nie bo ACH jest rozwiązaniem stricte banków u usaków, więc musiałbyś mieć po prostu w jakimś ichnim banku konto. Z tego co pamiętam, żeby móc mieć u nich konto trzeba mieć ichni pesel czy coś tam w ten deseń. Możesz próbować przez pośredników w stylu https://wise.com/ ale z tego co pamiętam to chyba będzie odrzucone.
rebahas
Stały bywalec

Thorwald pisze: 13 lip 2022, 10:22 Aion nie pobiera opłat za transfer USD na konto w Tasty.
Ale Aion wkurzył mnie czymś innym. Najpierw tzw. Plan Light miał być darmowy, potem wprowadzili opłatę 19zł miesięcznie. W przypadku trzymania na koncie oszczędnościowym więcej niż 5000zł miał być darmowy. Trzymałem wielokrotnie więcej, ale w walucie. Okazało się, że nie liczą tego i łupili mnie 19zł miesięcznie. Musisz trzymać na koncie oszczędnościowym w złotówkach, żeby zwolnili z opłaty.
Ja po przebojach z Revolut to omijam szerokim łukiem wszelkie tego typu nowości. Ok kupić marchewkę w warzywniaku albo espresso w Italii to i można ale nic poza tym większego ;)
Awatar użytkownika
DonKichot
Stały bywalec
Tu mieszkam: Poland

Post autor: DonKichot »

rebahas pisze: 22 lip 2022, 08:33Możesz próbować przez pośredników w stylu https://wise.com/ ale z tego co pamiętam to chyba będzie odrzucone.
CurrencyFair działa. To jest generalnie to samo co Wise, tylko firma inna. Mam konta w obu.
Tutaj info od supportu.

rebahas pisze: 22 lip 2022, 08:35Ja po przebojach z Revolut to omijam szerokim łukiem wszelkie tego typu nowości. Ok kupić marchewkę w warzywniaku albo espresso w Italii to i można ale nic poza tym większego ;)
Zależy do czego używasz. Jak używasz z głową, to sprawdza się doskonale, zwłaszcza w internetowych zakupach.

W realu możesz spróbować Curve, który jest tylko agregatorem kart, ale zapewnia ci swoje kursy wymiany walut zamiast tych bankowych ze spreadem.
Jeśli nawet ci hipotetycznie Curve by gdzieś nawalił, to i tak nic nie tracisz, bo oni nie mają twoich pieniędzy, a są tylko pośrednikiem. Wtedy po prostu użyjesz zwykłej karty.
rebahas
Stały bywalec

DonKichot pisze: 24 lip 2022, 18:57
CurrencyFair działa. To jest generalnie to samo co Wise, tylko firma inna. Mam konta w obu.
Tutaj info od supportu.

Zależy do czego używasz. Jak używasz z głową, to sprawdza się doskonale, zwłaszcza w internetowych zakupach.

W realu możesz spróbować Curve, który jest tylko agregatorem kart, ale zapewnia ci swoje kursy wymiany walut zamiast tych bankowych ze spreadem.
Jeśli nawet ci hipotetycznie Curve by gdzieś nawalił, to i tak nic nie tracisz, bo oni nie mają twoich pieniędzy, a są tylko pośrednikiem. Wtedy po prostu użyjesz zwykłej karty.
Ale Wise i ten CF działa ci z TastyWorks zarówno in jak i out? Testowałeś?

No kiedyś była dyskusja na starym forum to mi się nie chce powtarzać na temat Revolut. Curve mam ale ostatnio zauważyłem, że zaczęli biznes, jak to się mówi monetyzować i niestety ale kursy już nie są tak dobre jak były, owszem lepsze niż w większości banków ale już z jakimś kantor aliora czy inną kartą wielowalutową przegrywają i to znacznie.
Awatar użytkownika
DonKichot
Stały bywalec
Tu mieszkam: Poland

Post autor: DonKichot »

Nie, nie korzystam z Tasty, choć mam konto. Wystarcza mi IB i nie widzę nic dla siebie w Tasty.

A z Revoluta korzystam od dawna i nigdy nie miałem z nim problemów, choć swego czasu kupowałem nim wszystko (od marchewki po laptopa) i to na całym cywilizowanym świecie.
Jedyny mankament to, że w jednym z barów mnie notorycznie pytał czy chcę płacić złotówkami czy funtami brytyjskimi. A to dlatego, że domyślną walutą dla tych kart jest GBP.

Wiem natomiast, że obsługa klienta w tego typu usługach leży i kwiczy. Jak nie masz problemów to oczywiście jest ok.
Ale jak je już masz to rozmawiasz albo z botem, albo z tylko ociupinkę mądrzejszym od bota konsultantem.
Ale to jest przecież normalne. Jak firma oferuje wszystko za półdarmo, to i logicznie oszczędza na wszystkim. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.

To samo miałem z mBankiem. Korzystam z niego od niepamiętnych czasów - bo tani i działa. Ale jak np miałem sprawę spadkową, to tylko w mBanku burdel regulaminowy (i obsługowy) spowodował, że musiałem się włóczyć po sądach. Wygrałem, ale zmarnowali mi sporo czasu.
A najbardziej kompetentne w sprawach prawnych okazało się z kolei PKO BP, którego przedstawiciele doskonale wiedzieli jakie są przepisy i jak je interpretować.

Tak więc bank najbardziej nowoczesny może się okazać najgorszym w sytuacjach skrajnych (np śmierć, wypadek, utrata pamięci czy co tam się może w życiu zdarzyć), a ten który zarasta mchem może się okazać z kolei w takich właśnie sprawach bardzo kompetentny.
Bo wtedy liczy się człowiek i to konkretny, decyzyjny (jak radca prawny). Algorytm nie zadziała, bo algorytm działa tylko w sprawach, które przewidział ten kto go zaprogramował. A logicznie rzecz biorąc, programista nie przewidzi wszystkich życiowych sytuacji, a tym bardziej sposobów ich rozwiązania.
ODPOWIEDZ