Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Interactive Brokers

Post autor: Ostap_Bender »

makulatura
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2021, 22:27
Tu mieszkam: Krakow

Re: Interactive Brokers

Post autor: makulatura »

Dzięki za odpowiedź. Ten tool nie działa dla małych kwot (wyświetla błąd) więc nie bardzo rozumiem czy przy 1-3k USD pożyczonych na margin te dzienne opłaty są faktycznie tak niskie? Ciężko dotrzeć do takiej informacji bo we wszystkich przykładach na stronie znalazłem są wielkie kwoty rzędu 100k $. Byłbym wdzięczny za komentarz. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek »

Dla każdej kwoty do 100 000 USD to jest 1.57% rocznie rozbijane proporcjonalnie na czas wykorzystania pożyczki. Tak więc, jeśli weźmiesz pożyczkę na 100 USD i utrzymasz ją przez miesiąc, to będzie Cię to kosztowało 13 centów. Uroki niemal zerowych stóp procentowych.

PS. U mnie ten kalkulator działa nawet dla małych kwot:
Zrzut ekranu 2021-04-15 o 11.44.57.png
Zrzut ekranu 2021-04-15 o 11.44.57.png (604.27 KiB) Przejrzano 7761 razy
iva12
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:14
Tu mieszkam: Polska

Re: Interactive Brokers

Post autor: iva12 »

reuptake pisze: 07 kwie 2021, 12:02 Dodam jeszcze, że dla konta zamkniętego w styczniu 2020 mam dodatni podatek. Faktycznie wygląda na to, że powinno się złożyć korektę…

Ja niestety w 2019 (i poprzednich latach) źle w ogóle wpisywałem dywidendy (doliczałem je do przychodu), więc może tym bardziej powinieniem.

W ogóle to US u mnie próbował to drążyć, wygląda na to, że dostają od IB albo od IRS jakieś informacje.
myślie że już wiem jak liczyć poprawnie dywidendy :
1) zlożyć korektę lat < 2020 (+100% doplata odsetek za zwloke https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy- ... odatkowych ? )
2) nie używac wogólie "Withholding Tax" z "activity report"
3) używac do oblićzeń raport "Dividend Report" (w Reports -> Tax), tam w "Withhold in USD" widać ile dokladnie pobral IRS

Przyklad: w moim wypadku w 2019 w "Activity report 2019" -> BGX dywidendenda 23.00 USD -> "Withholding Tax" (15%) -> -3.45 USD
w 2020 otrzymalem "Dividend Report" (w Reports -> Tax) za 2019, tam widze że IRS pobral -0.28 USD zamiast -3.45 USD
"Activity report 2020" -> "Withholding Tax" mam tak: zwrot 3.45 USD + pobor -0.28 USD za rok 2019 (problem o którym my mówimy)

czyli gdy korzystać z "Dividend Report 2020" (w Reports -> Tax) zamiast "Activity report 2020" -> "Withholding Tax" to już w 2021 nie będzie problemu!

2021-04-23-12-44-15-7941555.png
2021-04-23-12-44-15-7941555.png (55.15 KiB) Przejrzano 7628 razy
jaszczomp
Gość niedzielny
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:04

Re: Interactive Brokers

Post autor: jaszczomp »

Witam,
od wczoraj mam problem z platformą IB.. nie mam wykresów, newsów, a na górze po prawej miga na czerwono napis "DATA"..
Po jego kliknięciu pojawia mi się takie oto okno jak w załączeniu.

Próbowałem już
- restartu komputera
- reinstalacji platformy
- restartu modemu/routera
- zezwolenia na cały ruch na lokalnym firewall'u

nic nie pomaga.

Macie jakieś pomysły co może być nie tak..?

Jedyna rzecz, jaka przychodzi mi do głowy a może mieć związek to to, że wczoraj była awaria zasilania i uwaliło mi cały komputer, jednakże po restarcie wszystko (?) działa poza IB =((
Załączniki
awaria-2021-04-22_0502.png
awaria-2021-04-22_0502.png (23.28 KiB) Przejrzano 7602 razy
Tomek D.
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2021, 11:39
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek D. »

WItjacie,

Mam pytanie :
Konto w IB założone na Spółkę a nie na osobę prywatną.
I teraz :
Potrzebuje mieć dwa niezależne konta w ramach Spółki w IB.
1 - pasywny portfel dług-terminowy
2. transakcje opcyjne, spekulacja krótkoterminowa.
Czy jest możliwość aby NET LIQ z konta nr. 1 był dostępny jako margin w koncie nr 2. ?
Mój zamysł jest taki aby nie zaglądać do 1 konta bo niepotrzeba a na drugie cześciej się logować bo tam są traksakcje krótko/średnioterminowe.

Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Interactive Brokers

Post autor: Tomek »

Możesz stworzyć dodatkowy rachunek (z innym numerem) w ramach tego samego konta, ale wtedy margin jakby nie przechodzi na drugi rachunek. Tzn. jeśli na tym pierwszym masz Net Liq 100k, a na drugim 10k, to wystawiając opcje na drugim brany jest pod uwagę tylko kapitał 10k alokowany na tym konkretnym subrachunku. Nie możesz zatem w ramach dwóch subkont pomieszać i wykorzystać kapitału z jednej strategii do tego, aby zabezpieczał on pozycje z drugiej strategii.
Kamil
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:41
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Kamil »

Mam problem z TWS, w oknie ORDER ENTRY nie działają mi przyciski BID, MID, ASK - to znaczy nie podświetlają się na żółto i po prostu funkcjonują jedynie jako napisy, nie mogę na nie kliknąć i wybrać ceny w ten sposób. Znajdujące się pod spodem rozwijane menu LMT działa i tylko w ten sposób mogę wybrać cenę.
Na paper account wszystko jest dobrze po najechaniu BID, MID, ASK podświetlają się na żółto i mogę w nie kliknąć i wybrać cenę w ten sposób. Support nie jest w stanie mi pomóc... Zmieniłem aplikację na wersję stabilną-nie pomogło
Jakieś rady?
dwoch.mezczyzn
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2021, 16:15
Tu mieszkam: Polska

Re: Interactive Brokers

Post autor: dwoch.mezczyzn »

Ervel pisze: 19 mar 2021, 17:11 Podzielę się swoimi doświadczeniami w tym zakresie bo jestem na świeżo.
Wczoraj do południa zleciłem przelew do IB, dziś około 14 środki pojawiły się na rachunku maklerskim. Także praktycznie w ciągu jednego dnia.
Przelew w złotówkach zlecałem ze zwykłego ROR w mBank na niemiecki rachunek IB w JP Morgan. Koszt zwykłego przelewu (bodajże SWIFT) wyszedł 35 zł za 10 000 zł i rósł przy wielokrotności 10 000 zł, np. dla 40 000 zł było to już 140 zł. Nie sprawdzałem jaka jest maksymalna prowizja.
IB zaksięgowało kwotę całości bez potrącania dodatkowych kosztów więc pewnie nie zostali obciążeniu kosztami przelewu.
Będę przelewał resztę środków i szukam jednak korzystniejszego rozwiązania niż zwykły SWIFT.
Jakieś wieści? Próbowałeś większych kwot w PLN albo innej metody? Rozmawiałem z mBankiem i powiedzieli mi, że przelew SWIFT w PLN do Niemiec to jest 0,35% kwoty przelewu, min 25 zł max 200 zł.
I najważniejsze, czy z opóźnieniem nie pojawiła się jakaś dodatkowa opłata banku-korespondenta? Mnie "osobisty doradca" w mBanku powiedział, że może się tak zdarzyć i że nie sposób przewidzieć, w jakiej wysokości. Trochę lipa, że przelewasz, a (ponoć nawet po kilku miesiącach!) nagle znika Ci z konta kilkaset złotych. Możesz sprawdzić w historii mBanku, czy CI nie odwalili takiego numeru?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Interactive Brokers

Post autor: Ostap_Bender »

Opisywalem wczesniej korzystny sposob na przelewqanie srodkow do IBKR:
1. Zaloz konto walutowe w EUR
2. W kantorze banku wymien pln lub inna walute na EUR (spread na przewalutowaniu bedzie znikomy).
3. Przelej srodki z Polskiego banku do brokera przelewem typu SEPA. Prowizja 1eur niezaleznie od kwoty.
Kamil
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:41
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Kamil »

Obrazek

Wystawiłem dwa Bull put spready:
jeden: XOM MAY 28 '21 60/59
drugi: XOM MAY 28 '21 59/55

Po zrealizowaniu obu zamówień w portfolio wyświetla mi się zupełnie co innego niż zamówiłem czyli:
XOM 28 '21 60/55 Bull put
XOM 59 PUT przy czym widnieje przy nim POS 0 - czyli tak jak by już był zamknięty.

Czy to jest jakieś błędne przyporządkowanie przez TWS? Można to jakoś zmienić, żebym widział to co wystawiłem? Jak sobie z tym radzić?
Załączniki
IBKR.jpg
IBKR.jpg (1.83 MiB) Przejrzano 6983 razy
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Interactive Brokers

Post autor: winnie-the-pooh »

Sprzedałeś 2 BULL PUT SPREADy, czyli

Pierwszy spread:
- sprzedałeś (SHORT) PUT 28MAY strike 60
- kupiłeś (LONG) PUT 28MAY strike 59

Drugi spread:
- sprzedałeś (SHORT) PUT 28MAY strike 59
- kupiłeś (LONG) PUT 20MAY strike 55

Zgadza się ?

Teraz zobacz: opcję PUT 28MAY strike 59 raz kupiłeś i raz sprzedałeś. Czyli nie masz tutaj już żadnej pozycji (+1-1=0)
Zostały tylko opcje ze strike 60 oraz 55. Platforma pokazuje poprawnie.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Interactive Brokers

Post autor: Baldwin »

Zmieniłem numer telefonu w ustawieniach konta, a tymczasem powiadomienia z kodami do logowania dalej przychodzą na stary numer. Co zrobiłem nie tak? Ktoś wie i podpowie?
Kamil
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:41
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Kamil »

winnie-the-pooh pisze: 24 maja 2021, 19:24 Sprzedałeś 2 BULL PUT SPREADy, czyli

Pierwszy spread:
- sprzedałeś (SHORT) PUT 28MAY strike 60
- kupiłeś (LONG) PUT 28MAY strike 59

Drugi spread:
- sprzedałeś (SHORT) PUT 28MAY strike 59
- kupiłeś (LONG) PUT 20MAY strike 55

Zgadza się ?

Teraz zobacz: opcję PUT 28MAY strike 59 raz kupiłeś i raz sprzedałeś. Czyli nie masz tutaj już żadnej pozycji (+1-1=0)
Zostały tylko opcje ze strike 60 oraz 55. Platforma pokazuje poprawnie.
Dzięki @winnie-the-pooh!
Jak najbardziej to co napisałeś się zgadza. Tylko ja nie chcę żeby tak było. Bo załóżmy pierwszego spreda wystawiłem tydzień temu, a drugiego dzisiaj i chce mieć je właśnie w takiej formie jak były , bo np. pierwszego zamknę dzisiaj a drugiego za 3 dni.
Kamil
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:41
Tu mieszkam: Katowice

Re: Interactive Brokers

Post autor: Kamil »

Baldwin pisze: 24 maja 2021, 19:27 Zmieniłem numer telefonu w ustawieniach konta, a tymczasem powiadomienia z kodami do logowania dalej przychodzą na stary numer. Co zrobiłem nie tak? Ktoś wie i podpowie?
A kiedy zmieniłeś, może jeszcze zmiany nie zostały "zaksięgowane" i trzeba poczekać do jutra?
Awatar użytkownika
Wickedfox
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2021, 10:45
Tu mieszkam: PL

Re: Interactive Brokers

Post autor: Wickedfox »

Baldwin pisze: 24 maja 2021, 19:27 Zmieniłem numer telefonu w ustawieniach konta, a tymczasem powiadomienia z kodami do logowania dalej przychodzą na stary numer. Co zrobiłem nie tak? Ktoś wie i podpowie?
podobno raz wpisanego nr nie da się zmienić, a ta zmiana w ustawieniach nie dotyczy telefonu na który dostajemy pin.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Interactive Brokers

Post autor: winnie-the-pooh »

Kamil pisze: 24 maja 2021, 19:51 Dzięki @winnie-the-pooh!
Jak najbardziej to co napisałeś się zgadza. Tylko ja nie chcę żeby tak było. Bo załóżmy pierwszego spreda wystawiłem tydzień temu, a drugiego dzisiaj i chce mieć je właśnie w takiej formie jak były , bo np. pierwszego zamknę dzisiaj a drugiego za 3 dni.
Nie da rady. Kupiłeś jabłko i sprzedałeś jabłko, więc nie masz jabłek. Spread to kombinacja dwóch opcji. W tym przypadku masz w obu spreadach przeciwstawne pozycje, które się zniosą. Albo musisz zmienić strike'i, albo daty. Zresztą skoro to się znosi to i efekt finansowy też pewnie się zniesie. Zadziała matematyka. Wynik spreada końcowego 60/55 będzie zapewne sumą wyników spreadów składowych. Ale tego nie liczyłem, tylko się domyślam.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: Interactive Brokers

Post autor: Baldwin »

Kamil pisze: 24 maja 2021, 19:54 A kiedy zmieniłeś, może jeszcze zmiany nie zostały "zaksięgowane" i trzeba poczekać do jutra?
Odpada, minęło bowiem już kilka dni.
Wickedfox pisze: 24 maja 2021, 20:08
Baldwin pisze: 24 maja 2021, 19:27 Zmieniłem numer telefonu w ustawieniach konta, a tymczasem powiadomienia z kodami do logowania dalej przychodzą na stary numer. Co zrobiłem nie tak? Ktoś wie i podpowie?
podobno raz wpisanego nr nie da się zmienić, a ta zmiana w ustawieniach nie dotyczy telefonu na który dostajemy pin.
Dzięki, pomęczę zatem support w tej sprawie, może jest jakaś opcja.
Miki
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2021, 17:00
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Interactive Brokers

Post autor: Miki »

Cześć Wszystkim,

Jestem to nowy i przymierzam się do brokera.
Czy moglibyście udzielić mi info na temat warunków
jakie oferuje IB ?
Przeglądałem ich stronę ale nie jestem pewien czy
wiem wszystko co trzeba i czy dobrze to zrozumiałem.
Jako swój wkład pracy, mogę obiecać że info, które tutaj
zgromadzimy na ten temat skompiluję i może być ono
widoczne na początku wątku i na bieżąco aktualizowane.

Pozdrawiam

Miki
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2021, 21:24

Re: Interactive Brokers

Post autor: Besso »

Cześć, dość ogólne pytanie. Napisałeś, że zrobiłeś już research, więc jeśli jakiś konkretny temat Cie trapi, to śmiało pisz.
Miki
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2021, 17:00
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Interactive Brokers

Post autor: Miki »

Nie trapi mnie nic konkretnego.
Proszę jedynie bardziej doświadczonych użytkowników IB
o warunki na jakich handlują...
Jeśli są jakieś haczyki czy coś w tym rodzaju też dobrze byłoby
ująć to razem w takim raporcie myślę dla potomności również.
Na stronie IB nie jest to takie przejrzyste, zakładam też że
mogę pewnych warunków nie doczytać albo nie zrozumieć.
Stąd po prostu moja prośba do bardziej doświadczonych użytkowników
o przejrzyste przedstawienie tematu.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Interactive Brokers

Post autor: Ostap_Bender »

* Nie ma zadnych pulapek w stylu custody fee, jedyna rzecz na jaka zwrocilem uwage to niewielkie inactivity fee przy portfelu ponizej 100 tys $.
* Za real-time market data sie placi dodatkowo jakies drobne sumy, delayed na wiekszosci rynkow jest gratis.
* Musisz sie jedynie zdecydowac ktory model pricingu Ci bardziej pasuje tiered vs fixed:
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=stocks2
* Nie da sie kupic amerykanskich ETFow (chyba, ze przez opcje)
* Kolejna rzecz zostala juz przedstawiona wczesniej w tym watku - przelew z Polskiego banku bedzie szedl transferem SWIFT, jesli chcemy zminimalizowac oplaty w tym miejscu nalezy przewalutowac w swoim banku kase do EUR i puscic przelew SEPA.
Miki
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2021, 17:00
Tu mieszkam: Gdańsk

Re: Interactive Brokers

Post autor: Miki »

Super, to już są jakieś konkrety.
Czy jeśli chodzi o przelew to SEPA można zrobić też w USD ?
dzięki
domi
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2021, 12:52
Tu mieszkam: Świat

Re: Interactive Brokers

Post autor: domi »

Nie, tylko EUR
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: Interactive Brokers

Post autor: iMisiek »

Miki pisze: 29 maja 2021, 07:34 Super, to już są jakieś konkrety.
Czy jeśli chodzi o przelew to SEPA można zrobić też w USD ?
dzięki
SEPA z definicji obsługuje tylko EUR. Jeśli chcesz przelać inna walutę za granice to tylko SWIFT

https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
https://en.wikipedia.org/wiki/Society_f ... munication
ODPOWIEDZ