Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
Zbyszek
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, 21:43
Tu mieszkam: Bielsko Białs

Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Post autor: Zbyszek »

Witam wszystkich,

prosiłbym Was o skorygowanie mojego myślenia odnośnie opcji,
interesuje mnie tylko gra na krótkie terminy 7-14- dniowymi opcjami kupno CALL na SP 500 oraz na niskie ruchy instrumentu bazowego zakładając że jest cały czas płynność na rynku, np. hipotetycznie zakładając że przewiduję wzrost istrumentu bazowego o 0.5%-1%-2%
czy w takiej sytuacji ma sens grania opcjami czy premia od opcji będzie większa?,
ile wynosi w bardzo dużym przybliżeniu premia od takich opcji, bliżej 0.5%-1%-1.5%-2%?.
czy najkorzystniej w takiej sytuacji grając na wzrosty istrumentu bazowego o 0.5%-1%-2% kupować coola TM (in the money, „w pieniądzu) lub przeciwnie może lepiej kupić opcję OTM (out the money, „poza pieniądzem?,
czy ja dobrze rozumiem że w takiej sytuacji najkorzystniej kupować coola na małej zmienności i wraz ze wzrostem zmienności i wzrostem instrumentu bazowego będzie szansa na jakiś zarobek?.
Prosiłbym o bardzo ogólne wytłumaczenie, chciałbym bardzo ogólnie zrozumieć ten temat odnośnie opcji kupna cool na index SP 500

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Pytanie o opcje kupno cool na SP500

Post autor: winio »

Masz na myśli CALLa?
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Pytanie o opcje kupno cool na SP500

Post autor: Ostap_Bender »

Specem od opcji nie jestem (zaraz się pewnie wypowiedzą bardziej doświadczone osoby) ale wydaje mi się, że chyba lepieć w takim zagraniu użyć jakiegoś CFD z dźwignią (i odpowiednim stop lossem!!)
Zbyszek
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, 21:43
Tu mieszkam: Bielsko Białs

Re: Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Post autor: Zbyszek »

Doprecyzuję temat, czytałem w paru książkach że aby zarobić w tym temacie to trzeba najlepiej trzech czynników, wzrost/spadek bazy/ wzrost zmienności i czas, lecz pisze też że można zarobić jak zostaną spełnione tylko dwa warunki czyli wzrost bazy i wzrost zmienności, a mnie w tym temacie chodzi tylko w wzrost/spadek bazy np. 0.2-1% i minimalny wzrost zmienności na wskażikach VIX i ATR//nie duży czy średni wzrost zmienności , tylko minimalny lub niewielki wzrost zmienności oraz bazy jak pisałem 0.2-1%// .Pytanie do Was czy jest sens drążyć temat?, interesują mnie tylko minimalne zyski z tego 0.1% do 0.3% Pozdrawiam
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 240
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Post autor: winnie-the-pooh »

Poczytaj tutaj nieco o opcjach, premiach, itp. https://www.tradingforaliving.pl/opcje-call-put/
Zbyszek
Gość niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2021, 21:43
Tu mieszkam: Bielsko Białs

Re: Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Post autor: Zbyszek »

Witam ,może zapytam inaczej jeżeli index kosztuje np. 120 ja przewiduję wzrost 1% w ciągu kilku dni do 121.2, jeżeli udał by mi się teraz kupić opcję wykonania po 120.4 lub 120.8 kupuję opcję kilkudniową np.1-5 dni ponieważ jest najtańsza // czy dłuższą 30-45 dniową?// i w ciągu 1-3 dni opcja osiąga założone prze ze mnie 121.2 i ją realizuję, czy Waszym zdaniem z Waszego doświadczenia takie granie ma sens, , w kontekście tego że premie w takich przypadkach mogą być wyższe niż potencjalne zyski?, interesują mnie tylko minimalne zyski .Pozdrawiam
orzech
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 14 mar 2021, 07:45

Re: Pytanie o opcje kupno CALL na SP500

Post autor: orzech »

Jezeli dobrze rozumiem twoja teorie, to najlepsze beda opcje z krotkim okresem.
ODPOWIEDZ