System transakcyjny kupił mi opcję z innym poziomem niż w zleceniu!

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

System transakcyjny kupił mi opcję z innym poziomem niż w zleceniu!

Post autor: Nataniel Rotschild »

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Złożyłem zlecenie na opcję z poziomem wykonania 240 i to mam w historii zleceń w lynxie natomiast w otwartych pozycjach mam poziom wykonania 250.

Spojrzałem jeszcze na IB i tam mam opcję z poziomem wykonania 250 (position = 1), ale mam jeszcze opcję z poziomem wykonania 240 (position = 0).

Czy to jest w ogóle możliwe, żeby system transakcyjny kupił mi inną opcję? Najlepsze, że w historii zleceń przy zakupie tej opcji pokazuje mi koszt zakupu 270$ i zysk 248$, a w pozycjach na koncie ta opcja jest warta 330$ Stan mojego konta po zakupie tej opcji nie uległ zmianie.
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: System transakcyjny kupił mi opcję z innym poziomem niż w zleceniu!

Post autor: winnie-the-pooh »

Mogła być jakaś zmiana na akcjach typu podział, jakaś dywidenda w nowych akcjach. Tam bym szukał. Wtedy może zmienić się strike opcji.
Zerknij na Activity Statement w pozycję "Corporate Actions". Może coś tam będzie.
Awatar użytkownika
Nataniel Rotschild
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:34
Tu mieszkam: Boston Massachusetts

Re: System transakcyjny kupił mi opcję z innym poziomem niż w zleceniu!

Post autor: Nataniel Rotschild »

Nie nic z tych rzeczy, dywidendy nie było, etf popularny QQQ. Napisałem do obsługi Lynxa i póki co to miałem swój raport wygenerować, ale jakby powiedzieć nic czego bym nie wiedział z tego nie wynika.

Zrobiłem Pani z obsługi test ze znajomości opcji odnośnie tego czy jest mi w stanie wyjaśnić jak to możliwe, że jednocześnie zapłaciłem za opcję i dostałem pieniądze za kupienie tej opcji :) Na moje szczęście opcja zarabia więcej niż tą, którą bym kupił :)

qqq123.png
qqq123.png (12.42 KiB) Przejrzano 1004 razy
Price = 270$ P&L = 248$ :)
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: System transakcyjny kupił mi opcję z innym poziomem niż w zleceniu!

Post autor: winnie-the-pooh »

Na platformie jest w menu gdzieś opcja ściągnięcia logów. Może coś tam wypatrzysz ciekawego.
ODPOWIEDZ