BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
Robisi
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:18
Tu mieszkam: Poznań

BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Post autor: Robisi »

Witam wszystkich.
Ostatnio zainteresowałem się tematem opcji i strategii, do których można ich użyć. O ile idee poszczególnych strategii rozumiem... tak mam mały problem co do Bull credit put. Modelowo strategia wygląda tak:

Cena akcji wynosi 141$.
Wystawiamy Opcję 1. PUT inkasując 400$, kupujemy opcję PUT z niższym poziomem wykonania, płacąc 280$. Zysk wynosi 120$.

1. Sell PUT 140$ @4.00$ - zobowiązuje do zakupu akcji w cenie 140$
2. Buy PUT 137$ @2.80 $ - daje prawo do sprzedaży w cenie 137$

Warianty zachowania się ceny:
A) Cena rośnie i nasze opcje wygasają bezwartościowe, inkasujemy wartość spreada 120$.

B) Cena spada i nasze opcje zostają wykonane. Musimy zakupić 100 akcji w cenie 140$ i możemy je sprzedać w cenie 137$. Strata wyniesie 300$ (137-140=-3x100) + zysk z premii 120$. Maksymalna strata wyniesie 180$
.

To wszystko przy założeniu, że nasze opcje (1 i 2) zostaną wystawione i kupione poniżej obecnej ceny akcji (141$) ...i tu pytanie czy (zakładając wzrost ceny akcji) można obie opcje ustawić po cenie wyższej niż 141$? Taki zabieg wg. wszelkich kalkulatorów opcji zapewnia dużo większy potencjalny zysk od straty.

Idea jest taka, że ceny STRIKE obu opcji zamiast poniżej, ustawiam powyżej obecnej ceny - zyskując dużo lepsze risk/reward. Poniżej przykład z dnia dzisiejszego:

Akcje TLRY kosztują obecnie 27$. Zakładam, że w ciągu 3 tygodni wzrosną do 35$ więc dziś wystawiam opcje
1 .SELL PUT 31
2 .BUY PUT 30
Obrazek

a tak wygląda risk reward:
Obrazek
max strata 20$, max zysk 80$.

W przypadku ustawienia STRIKE'ów poniżej aktualnej ceny 27$
1. SELL PUT 26
2. BUY PUT 25
Obrazek

nasze risk/reward jest dużo gorsze i nominalnie możemy więcej stracić.
Obrazek


Jak już wspomniałem stosując ten zabieg dostaję dużo lepsze risk/reward oraz angażuje mniejsze środki. Jednak jako "żółtodziub" w świecie opcji przedstawiłem tutaj tylko teorię :) Pytanie czy moje rozumienie strategii w ten sposób jest prawidłowe.. innymi słowy czy w takiej formie, jak przedstawiłem strategia w ogóle zadziała na realnym rynku?

Wszystkim tym, którzy przebrną przez moje wypociny i zdecydują się coś dodać dziękuję z góry :)

Pozdrawiam
Chmielo
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2021, 16:44
Tu mieszkam: Siedlce

Re: BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Post autor: Chmielo »

Ja również jestem początkujący w świecie opcji, ale wydaje mi się że tutaj głównym czynnikiem sprawiającym że jest taki profil zysków i strat jest prawdopodobieństwo zysku.Te zaś w przypadku wystawiania spreda tak daleko OTM jest poprostu dużo mniejsze.Na LYNX czy IB platforma pokazuje profit propablity.
Wiec poziom strike powinien zależeć od Twojego przekonania co do scenariusza który zakładasz
leszekw
Gość niedzielny
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2021, 11:55
Tu mieszkam: Warszawa

Re: BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Post autor: leszekw »

Przy wystawianiu opcji że stikiem atm lub itm. Zawsze dostaniesz większe premie i risk/reward będzie lepszy.Natomiast zmniejszy się profit probability. Pytanie też jake termiy wygasania bierzesz pod uwagę. Bo jeżeli dość ,kròtkie to będziesz też bardziej narażony na przypadkowe ruchy ceny. Teoretycznie jeżeli pp masz powyżej 50% to w długim terminie będziesz zarabiał. Jednak musisz się liczyć z większą ilością przegranych tradòw po drodze. Z drugiej strony wystawiając otm dostajesz małe premie ale bardziej pewne. Natomiast jeżeli trafi się przegrana( a na pewno się trafi) to zje procentowo większą część zarobionych wcześniej premi.
Robisi
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2021, 21:18
Tu mieszkam: Poznań

Re: BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Post autor: Robisi »

Jeszcze jedno pytanie :) Czy wystawianie spreadów polega na wykorzystaniu u brokera opcji Vertical Spread, pokazującego łańcuch opcji, z których składa się spread czy można wystawić dwie "gołe" - przeciwstawne opcje, tworzące spread?
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: BULL PUT CREDIT SPREAD nieco inaczej?

Post autor: Hubert »

Możesz je wystawić jedna po drugiej nie ma problemu ( takie wystawianie na raty ) jednak platforma nie pokaże tego jako spread tylko jako 2 osobne pozycje .
ODPOWIEDZ