Credit Spread zysk?

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
MSobel
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2021, 13:04
Tu mieszkam: Pz

Credit Spread zysk?

Post autor: MSobel »

Hejka :)
Wystawiłem Credit Bull Put 54.5/52 i na konto dostałem premie 92$.
Obecny kurs akcji to 54.9 czyli mogę na ten moment zatrzymać otrzymaną premię, gdyby notowania zamknęły się po tej cenie. To rozumiem.
Pytanie brzmi czym jest zysk na koncie (Unrlz 50), który spada i rośnie wraz z wahaniami ceny instrumentu na który wystawiony jest Put? Czy jest jakiś wzór, którym można to wyliczyć? Nie bardzo rozumiem z czego ten zysk wynika, skoro jedynym moim zyskiem ma być zainkasowana wcześniej premia za wystawienie PUT credit spreada w wyskkości 92$
Pozdrawiam

Obrazek
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Credit Spread zysk?

Post autor: CLM »

92$ to Twój max profit po wygaśnięciu opcji, do tej pory zarobiłeś 50$ na tej strategii i jeśli dzisiaj chciałbyś odkupić te opcje dzisiaj to zapłacisz za nie ok 42$ (92 -50).

Max profit to nie jest gwarantowany profit, opcje nadal mają wartość czasu, a wahania kursu akcji wpływają na zmiany cen opcji (delta opcji), pomijam już zmiany IV.
Na Twoim miejscu odkupiłbym te opcje za +- 42$ i zainkasował ponad 50% maksymalnego premium, a następnie reinwestował zarobiony kapitał w coś innego
MSobel
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2021, 13:04
Tu mieszkam: Pz

Re: Credit Spread zysk?

Post autor: MSobel »

Ten zysk (Unrlzd 50) jest w PLN co daje jakieś 10$. Obejrzalem sporo filmów, trochę się naczytałem o opcjach i byłem pewnien, że przy wystawianiu premia ląduje odrazu na koncie wystawiającego opcje i ten zatrzymuje ją w całosci, kiedy cena zamknie się powyżej opcji PUT z wyższą wartością, tj. 54.5
CLM
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:55

Re: Credit Spread zysk?

Post autor: CLM »

No to zarobiłeś 10$ do tej pory.
Tak, dostajesz pieniądze na konto w przypadku strategii kredytowej, ale przecież broker nie udostępnia Ci całości dopóki nie zamkniesz danej strategii, a żeby zamknąć dana strategię należy ją odkupić, najlepiej taniej niż cena sprzedaży ewentualnie poczekać do wygaśnięcia (co odradzam).
MSobel pisze: 29 lip 2021, 13:53 Przy wystawianiu premia ląduje od razu na koncie wystawiającego opcje i ten zatrzymuje ją w całosci, kiedy cena zamknie się powyżej opcji PUT...
Sam sobie odpowiedziałeś, zatrzymujesz całość JEŚLI w dniu wygaśnięcia opcji kurs akcji zamknie się powyżej twojego short puta. Z tego co widzę na Twoim screenie opcje wygasają w sierpniu, a o ile wiem mamy lipiec.

Skoro dopiero się uczysz i korzystasz z konta demo to może spróbuj jakieś bardziej zmienne akcje niż nudne CSCO, będzie ci łatwiej wychwycić zmiany, po opanowaniu podstaw, poczytaj o współczynnikach greckich, a później zmienności implikowanej. Pzdr
ODPOWIEDZ