Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, przede wszystkim opcji, ale też swapów czy kontraktów terminowych. Hedging, short volatility i zagrania kierunkowe. Co kto lubi.
RoboOks
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2021, 09:25
Tu mieszkam: Warszawa

Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: RoboOks »

Witam,

Sprawdzilem lynx i degiro, ale zadne z nich nie oferuje konta firmowego, a potrzebuje na mojej splolce miec kilkadziesiat pozycji na rozne opcje.
Co byscie mi polecili? Dla akcji uzywam mdm i xtb, ale zadne z nich nie ma opcji.

Pozdrawiam
Kamil
Gość niedzielny
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2021, 18:41
Tu mieszkam: Katowice

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: Kamil »

Wydaje mi się, że Interactive brokers oferuje takie konto.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: Tomek »

LYNX oferuje konta firmowe, sam mam tam rachunek dla brytyjskiej spółki limited: https://www.lynxbroker.pl/centrum-pomoc ... k-firmowy/

IB tez oczywiście takie konta zakłada, ale proponowałbym najpierw porozmawiać z Twoja księgowością, czy są w stanie poprawnie rozliczać takie transakcje. Większość krajowych biur księgowych nie ma tu kompletnie doświadczenia i może trzeba bedzie poszukać specjalistycznej kancelarii obsługującej fundusze.
RoboOks
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2021, 09:25
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: RoboOks »

Dziekuje za odpowiedzi, chyba interactive brokers, ale przeraza mnie ta ich biurokracja :-)
@Lyns wstrzymal konta firmowe dla spolek.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: Ostap_Bender »

Tomek pisze: 14 cze 2021, 06:20 LYNX oferuje konta firmowe, sam mam tam rachunek dla brytyjskiej spółki limited: https://www.lynxbroker.pl/centrum-pomoc ... k-firmowy/
Jak wyglada obsluga ksiegowa zyskow z inwestycji dla spolki limited w UK? Jest to bardzo skomplikowane czy wystarczy podrzucic ksiegowemy salda rachunkow i dalaj juz sobie daja z tym rade?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: Tomek »

Skomplikowane to może nie jest, ale czasochłonne, bo każdą transakcje, każde odsetki zaksięgowane czy pobrane, koszty margina etc., trzeba ręcznie przeliczać na GBP i inaczej księgować w zależności od tego, jaki to koszt (dywidenda, zbycie akcji, prowizje etc.). Mówiąc inaczej – kancelaria księgowa musi to wszystko robić ręcznie i jest to mozolne, ergo dużo roboczogodzin poświęcają, co kosztuje.

Tego nie zrobi taka normalna kancelaria z ulicy, albo zrobi to źle, bo dochodzą jeszcze kwestie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i występowania po zwroty nadpłaconego podatku. Na przykład w USA pobrane jest 30% podatku od ETF-a na spółki spoza USA, a tax treaty z danym krajem mówi, że powinno być 15% czy 20%, więc trzeba występować do urzędu skarbowego w USA po zwrot tego podatku, który zatrzymał broker.

Dodatkowa rzecz, że odkąd broker zaczął rozbijać koszty dostępu do danych researcherskich od kosztów prowizji, to do tych danych trzeba, np. doliczyć VAT po stronie spółki, a do prowizji nie. Dużo takich kwiatków jest, które na pierwszy rzut są niewidoczne albo nie istnieją w rozliczeniach rachunków indywidualnych.

Ja już wyniosłem inwestycje z UK i teraz prowadzę tam tylko działalność operacyjną, więc koszty księgowości mi mocno spadły, ale za samo rozliczanie tych transakcji giełdowych płaciłem 1800 GBP miesięcznie za limit 100 księgowań/mc (sto linijek transakcji na wyciągu) + dodatkowe fee za każde przekroczenie.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Handlowanie opcjami na sp.z o. o.?

Post autor: Ostap_Bender »

Dziekuje Tomek za podzielenie sie wiedza w tym temat :). Swoja droga to jest tez jakis pomysl na dzialalnosc - mozna by sprobowac zautomatyzowac process ksiegowy na podstawie wyciagow z IBKR.
1800 GBP to troche sporo dla nawet wiekszego inwestora detalicznego, musze sie jeszcze przyjrzec Estonii (choc podejrzewam, ze sposob opodatkowania firm w Estonii niewiele zmieni - i tak trzeba bedzie prowadzic pelna ksiegowosc podobnie jak w UK).
ODPOWIEDZ