NET- drugie fastly?

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje.
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

NET Obecnie puchnie do absurdalnych poziomow, wykres idzie pionowo w gore, w ciagu 5 dni spolka zrobila +25%. Brakuje informacji co mialoby byc triggerem takich wzrostow, bo na pewno nie umowa z Microsoftem.

Obecny P/S 104, Rev growth 50%, Mkt cap 56mld, przy TTM rev 530M

Nawet zakladajac, ze odbiora 1-2% rynku amazonowi jesli chodzi o biznes cloud, obecna wycena jest dalej irracjonalna.

IV obecnie jeszcze na akceptowalnych poziomach- rosnie, ale jeszcze w polowie wartosci jakie historycznie osiagalo.
Zakupilem puty na grudzien ze strikiem 160, zakladam, ze bedzie mocny zjazd po wynikach, ktore maja raportowac 4 listopada.

Nie sadze, zeby to byla zla spolka, jednak uwazam, ze jest obecnie mocno przewartosciowana. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze rynek moze byc irracjonalny dluzej niz ja wyplacalny. Co sadzicie?
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Gukwa »

bywaj pisze: 19 paź 2021, 12:34 Nawet zakladajac, ze odbiora 1-2% rynku amazonowi jesli chodzi o biznes cloud, obecna wycena jest dalej irracjonalna.
Amazon nie ma chmury brzegowej. Korzysta z FSLY albo korzystał do czasu awarii. Plotki głoszą, że wraca z usługą.
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

Chodzilo mi o AWS jak calosc i dochod jaki generuje i raportuje amazon w sprawozdaniach rocznych i kwartalnych.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Gukwa »

W tym problem że rynek uważa że chmura brzegowa jest warta o wiele więcej niż 1-2% AWS. Odzwierciedlanie masz w kursie akcji. Czy mają rację to się okaże ale nie byłbym taki pewny aby kupować PUTy na krótki okres wygasania. Może PUT leaps.
keyfodet
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, 22:37

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: keyfodet »

Brakuje informacji co mialoby byc triggerem takich wzrostow, bo na pewno nie umowa z Microsoftem.
https://blog.cloudflare.com/introducing ... t-storage/

W dużym skrócie:

- ogłosili usługę R2 która jest klonem S3 AWSa
- R2 jest tak na oko 90+% tańsze od AWSa
- bardzo łatwo przenieść się z S3 na R2 (bo mają to samo API)
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

keyfodet pisze: 19 paź 2021, 18:38
Brakuje informacji co mialoby byc triggerem takich wzrostow, bo na pewno nie umowa z Microsoftem.
https://blog.cloudflare.com/introducing ... t-storage/

W dużym skrócie:

- ogłosili usługę R2 która jest klonem S3 AWSa
- R2 jest tak na oko 90+% tańsze od AWSa
- bardzo łatwo przenieść się z S3 na R2 (bo mają to samo API)
a) Usługa jeszcze nawet nie wystartowała, póki co można zapisywać się w kolejce do bety.
b) Info o usłudze jest sprzed 3 tygodni i jakoś wtedy nikt aż w taki zachwyt nie popadł.

Jak dla mnie sztuczne pompowanie jak w przypadku viacom/discovery.
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: buk0f »

bywaj pisze: 19 paź 2021, 19:02
keyfodet pisze: 19 paź 2021, 18:38 https://blog.cloudflare.com/introducing ... t-storage/

W dużym skrócie:

- ogłosili usługę R2 która jest klonem S3 AWSa
- R2 jest tak na oko 90+% tańsze od AWSa
- bardzo łatwo przenieść się z S3 na R2 (bo mają to samo API)
a) Usługa jeszcze nawet nie wystartowała, póki co można zapisywać się w kolejce do bety.
b) Info o usłudze jest sprzed 3 tygodni i jakoś wtedy nikt aż w taki zachwyt nie popadł.

Jak dla mnie sztuczne pompowanie jak w przypadku viacom/discovery.
Mimo wszystko to może być ten news. Przypomnę artykuł Tomka: https://www.tradingforaliving.pl/wiadom ... dowe-2017/

Osobiście mi pasuje, że rośnie :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Ostap_Bender »

Ogolnie nie ma co sie z spolka szarpac jak jest w tak silnym trendzie wzrostowych. Jakby byla znowu jakas wieksza korekta na nasdaqu to wtedy mozna probowac szortowac jak ktos lubi spekulacje, albo jeszcze lepiej wybrac jakis kompletny badziew zamiast naprawde perspektywicznej spolki.

Kiedys wszystko powyzej PE>10 to bylo drogo. W 2020 trzycyfrowe PE i dwucyfrowe PS nikogo nie dziwi. Wiec idziemy o krok do przodu :). Kiedys sie na pewno zwroci.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Baldwin »

Tylko dopowiem, że nie tylko NET urósł, ale cały segment, Fortinet odbił, CRWD, ZS... Takie Dynatrace cały czas rośnie od dłuższego czasu niż NET...
Jakby nie było to super spółka i ten zamach na chmurę Amazonu to odbierałbym raczej bardzo dobrze, więc polowałbym na jakiegoś dipa... ;-)

Gitlabem się zainteresujcie...
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Ostap_Bender »

Ok NET oferuje swoja chmure taniej niz amazon. Pojawia sie pytanie czy sa w stanie wykrecic z tego biznesu dodatnie marze operacyjne? Czy wytrzymaja konkurencje z amazonem gdy ten obnizy na jakis czas ceny swoich uslug aby nie pozwolic sie rozwinac konkurencji? Czy ich produkty sa rzeczywiscie lepsze, bardziej innowacyjne od AWS/Azure? .
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Baldwin »

Na krótko na pewno tak, na długo to się okaże. ;)
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

Dzisiaj zamknąłem na stracie, po wynikach wycena dalej w stratosferze, ale póki co nikt tym się nie przejmuje.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Gukwa »

Dla pocieszenia Ciebie. Ja dzisiaj kupiłem PTON i jestem już na starcie 0,8% i idzie w dół:)
Faktycznie wyceny nawet jak na takie spółki to jest rzadkość.
Wydaję się że lepszym rozwiązaniem jest kupienie PUT na okres roku tak jak pisałem w pierwszym poście ponieważ raczej rynek w dłuższym okresie ma większą szanse na sprowadzenie wycen w normalne rejony.
Ogólnie masz rację tylko masz zły timing zresztą jak zawsze z graniem na krótką więc może czas dać sobie więcej czasu ryzykując oczywiście odpowiednio większą kwotą.
Załączniki
NET.jpg
NET.jpg (116.75 KiB) Przejrzano 7164 razy
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

Trudno zdarza się, lekcja wyciągnięta, żeby nie kopać się z koniem. Na shortowaniu Tesli też sporo osób popłynęło. Co do PTON, to jeżeli nie jest to zagranie pod chwilowe odbicie i złapanie kilku procent to też mocno musisz w produkt wierzyć. Ja tam obstawiam zjazd do poziomów z ipo.
buk0f
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:17
Tu mieszkam: Kraków

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: buk0f »

No teraz to hardkorowo to wygląda :/
Obrazek
Obrazek
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Gukwa »

Jeszcze musisz dodać fundamenty takie różnicy w wycenie. Jak jedno ma awarię poważną i nie działa to drugie na tym zyskuję. Tylko czy inwestowanie w chmurę brzegową która nie działa i traci takiego klienta jak Amazon to dobry pomysł.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: rebahas »

Hmmm wydaje mi się że trochę mylicie pojęcia. CloudFlare nie jest raczej żadną chmurą brzegową czy tam chmurą tylko rozbudowanym CDN z ochroną hostowanej domeny z DNS i mnóstwem innych różnych usług z tym związanych i nawet domeny już rejestrują. Odpowiednikiem w Amazonie jest to:
https://aws.amazon.com/cloudfront/ - ale to jest tylko CDN oczywiście rozwijają to ale do CF im sporo brakuje

NET jest po prostu mocne w swoim fachu więc dalej się rozwija w nowych rejonach.
Co najważniejsze CF ma darmowy plan całkiem dobrze funkcjonalny, który można używać komercyjnie. Dzięki temu mają coraz większy wolumen ruchu, który analizując mogą zbierać dużo cenny i przydatnych informacji, bo security to u nich także mocny punkt na którym zarabiają.
Mają powszechnie dostępny DNS 1.1.1.1 i 1.1.1.3 (filtruje podejrzane domeny i je blokuje), który nie ma żadnego logowania i analizowania ruchu (logi trzymają 24h) do tego jest apka na tel gdzie po włączeniu mamy DNSoverHTTPS i do tego VPN WARP - polecam.
Generalnie CF jest mocno innowacyjną firmą i nastawioną pro klient np DNS 1.1.1.1 czy rejestracja domen po kosztach jakie płacą do ARIN czyli praktycznie najtańsze domeny na rynku.
Oczywiście nie bronię tu kursu czy jakoś go uwiarygodniam - po prostu moje trzy grosze bo w pracy między innymi z tego korzystam.
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

Spoko dzięki za branżowy feedback zawsze lepiej zrozumieć temat. A o DOCN masz jakaś konkretną opinię? Podobna dobra alternatywa dla średnich i małych firm.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2021, 13:59
Tu mieszkam: PL

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: rebahas »

DOCN to widzę DigitalOcean i raczej już chmury nie zwojują. Oni bardziej się nastawili trochę jak Google na jakieś stricte wąskie i specyficzne działki w chmurze. Nie ma się co oszukiwać ale z punktu widzenia od strony technicznej AWS i teraz Azure zdominowały ten rynek nawet powiem ostatnimi czasy Azure się coraz mocniej rozpycha. Reszta graczy musisz raczej szukać jakieś specjalności, jakiś specyficznych wąski działek na których może podziałać.
Ja DOCN czasami używam jako darmowy DNS bo ma dostęp do api w darmowej wersji i przy jego poziomie można sobie generować na serwerach certyfikaty Lets Encrypt, które to serwery nie mają dostępu do Internetu ale to jest raczej szczegół mało znaczący. DOCN już trochę na rynku jest więc pozycje jakąś mają ale chyba bardziej w USA bo w EU to raczej są słabo widoczni a w brażny IT znani ale raczej rzadko kiedy brani pod uwagę - oczywiście mam na myśli pryzmat PL.
Baldwin
Stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:07
Tu mieszkam: Polska

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Baldwin »

Dużo ludzi w branży korzysta z Digital Ocean i uważam, że spokojnie przetrwają na rynku i się rozwiną. Aczkolwiek jak dla mnie NET > DOCN. Plan rozwoju z punktu widzenia giełdy jest bardziej seksi - nowości, których każdy potrzebuje, a oni jeszcze wiedzą jak to zrobić. Z drugiej strony NET jedzie już palcem po wodzie, muszą coś dorzucić do produktu, by wycena naprawdę się utrzymała w dłuższej perspektywie.

Na drugim biegunie takie AYX - mają rozwiązania, które są bardzo przydatne dla wyspecjalizowanych analityków i bazodanowców, ale już nie takie, dla których nie ma alternatyw, sami w sobie niewiele kombinują w kwestii rozwoju i dlatego ta spółka ma tak niewiele do zaoferowania na giełdzie.
Gukwa
Forumowy wyga
Posty: 193
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:15
Tu mieszkam: Warszawa

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: Gukwa »

Gukwa pisze: 19 paź 2021, 14:50 Może PUT leaps.
Potwierdzam. Daje zarobić:)
bywaj
Gość niedzielny
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2021, 16:23
Tu mieszkam: Wroclaw

Re: NET- drugie fastly?

Post autor: bywaj »

Bardzo ładnie gratuluję, ja mam nauczkę żeby takie zagrania planować w długoterminowej perspektywie.
ODPOWIEDZ