mercury.com

Czytałeś ostatnio dobrą książkę? Znalazłeś fajny webinar? Odkryłeś ciekawy artykuł w prasie lub wpis na innym blogu? Wpadł Ci w ręce wartościowy raport lub newsletter? Podziel się wrażeniami.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

mercury.com

Post autor: iMisiek »

Czy ktos ma lub mial konto w Mercury . https://mercury.com/

Wiem ze Mercury to nie bank ale oferta wyglada nie zle i mozna miec konto w USA

Mercury checking and savings deposits are FDIC-insured up to $1M. As a broader effort, we are working on expanding all coverage up to $4M. You can learn more about FDIC insurance through their own FAQ here.
Mercury Treasury deposits are insured by the Securities Investor Protection Corporation (SIPC). In the very unlikely event our brokerage partner fails and your securities cannot be transferred, the SIPC will insure customers with up to $500K in securities and cash.
*Mercury is a financial technology company, not a bank. Banking services provided by Choice Financial Group and Evolve Bank & Trust®; Members FDIC


Cennik tez wygląda OK https://mercury.com/pricing
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: mercury.com

Post autor: Thorwald »

A czytałeś komentarze na app store ?
" I regret switching to this bank. I just switched over all my business accounts and I regret it. Customer service is slow to respond and I feel like they are holding my money hostage because they won’t increase my transfer limit (even in!). Also lots of places (like PayPal and my current local bank) don’t recognize them as a bank so it’s been a hot mess doing external transfers/getting bills switched over to them. I wish I had gone with a different bank."

"The Customer support is aweful. There is no number to call in case of emergencies and the help chatline is mostly non-responsive. Then when they do respond, they don’t offer much help. Also sometimes your money will even get held up when simply transferring between the mercury saving and checking accounts."

Bank który się reklamuje, że założony przez dwóch nastolatów i arabskiego cwaniaka.

Żeby korzystać z oprocentowania gotówki trzeba im przelać 250.000USD, a żeby dostać kartę kredytową trzeba mieć na koncie 50.000USD.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: mercury.com

Post autor: iMisiek »

Thorwald pisze: 21 lut 2023, 16:16 A czytałeś komentarze na app store ?
" I regret switching to this bank. I just switched over all my business accounts and I regret it. Customer service is slow to respond and I feel like they are holding my money hostage because they won’t increase my transfer limit (even in!). Also lots of places (like PayPal and my current local bank) don’t recognize them as a bank so it’s been a hot mess doing external transfers/getting bills switched over to them. I wish I had gone with a different bank."

"The Customer support is aweful. There is no number to call in case of emergencies and the help chatline is mostly non-responsive. Then when they do respond, they don’t offer much help. Also sometimes your money will even get held up when simply transferring between the mercury saving and checking accounts."

Bank który się reklamuje, że założony przez dwóch nastolatów i arabskiego cwaniaka.

Żeby korzystać z oprocentowania gotówki trzeba im przelać 250.000USD, a żeby dostać kartę kredytową trzeba mieć na koncie 50.000USD.
Ale przeciez napisałem przeciez nie jest to bank a raczej nie chwali sie ktos ze mu wszystko dziala
Dlatego chcialem poznac opinie kogo kto korzysta(ł)?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: mercury.com

Post autor: winnie-the-pooh »

Ktoś korzysta ?
Te problemy, co wyżej opisane to wypisz wymaluj te same jak w Revolut, więc nic nowego dla startupu.
Amerykanie generalnie lubią dzwonić na support nawet w drobnych sprawach, więc słaby support ich wnerwi. Widać to po tym jak mocno na support telefoniczny stawia tastylive i z czym tam ludzie dzwonią.
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: mercury.com

Post autor: iMisiek »

winnie-the-pooh pisze: 25 wrz 2023, 10:36 Ktoś korzysta ?
Te problemy, co wyżej opisane to wypisz wymaluj te same jak w Revolut, więc nic nowego dla startupu.
Amerykanie generalnie lubią dzwonić na support nawet w drobnych sprawach, więc słaby support ich wnerwi. Widać to po tym jak mocno na support telefoniczny stawia tastylive i z czym tam ludzie dzwonią.
Ja zamierzam załozyc
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: mercury.com

Post autor: winnie-the-pooh »

Hehe, zamierzam i ja :) Nie wiesz jak tam jest z właścicielstwem rachunku ? Na przelewach wychodzących będziemy jako beneficjenci, czy tak jak w Revo ?

Demo pokazuje, że niby tak, dla przelewów krajowych (w usa).
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: mercury.com

Post autor: Tomek »

Mi odrzucili aplikację, bo przy wypełnianiu wniosku podałem, że główni kontrahenci spółki będą z UK, UAE i PL. Rozmawiałem potem z człowiekiem na supporcie i powiedział, że zakładają konta tym podmiotom, którzy spodziewają się większości transakcji głównie z kontrahentami z USA, dlatego moja została odrzucona.

Nie sugerują oczywiście, żeby naginać rzeczywistość przy wypełnianiu papierów, no ale niech każdy sam już wyciągnie własny wniosek :)

Btw. Ja jak dostaję przelewy z Mercury SWIFT-em w USD, to widoczny jest beneficjent rzeczywisty, w sensie imię i nazwisko człowieka i/lub spółki jako nadawcy, więc na 99% to są indywidualne rachunki.
leszekw
Gość niedzielny
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2021, 11:55
Tu mieszkam: Warszawa

Re: mercury.com

Post autor: leszekw »

winnie-the-pooh pisze: 25 wrz 2023, 10:36 Ktoś korzysta ?
Te problemy, co wyżej opisane to wypisz wymaluj te same jak w Revolut, więc nic nowego dla startupu.
Amerykanie generalnie lubią dzwonić na support nawet w drobnych sprawach, więc słaby support ich wnerwi. Widać to po tym jak mocno na support telefoniczny stawia tastylive i z czym tam ludzie dzwonią.
Ja korzystam z Mercury od ponad roku. Rachunek Założony dla spółki LLC w Delaware. Bank (chociaż właściwie to platforma finansowa) bez problemu współpracuje z IBKR w USA. Przelewy dochodzą błyskawicznie w 2 strony:). Używam spółki i konta tylko do działań inwestycyjno- tradingowych. Także nie wiem jak się sprawdza ten bank w przypadku prowadzeniu jakiegoś „realnego” biznesu. Natomiast ja poległem na próbie osobistego założenia konta w banku typu „brick-and-mortar” . Byłem tylko 4 dni w NY, ale to się okazało za mało na skomplikowaną procedurę założenia konta przez nierezydenta, próbowałem w Wells Fargo i w BofA. I teraz wiem że trzeba się solidnie przygotować, co zamierzam uczynić bo jednak wolałbym mieć konto w dużym prawdziwym banku.
PS: Agent rejestrowy polecał jeszcze ten www.relayfi.com. (to też jest platforma której operacje finansowe obsługuje evolve and trust bank tak jak przy Mercury.)
Awatar użytkownika
iMisiek
Forumowy wyga
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2021, 21:04
Tu mieszkam: PL

Re: mercury.com

Post autor: iMisiek »

leszekw pisze: 27 wrz 2023, 14:01
winnie-the-pooh pisze: 25 wrz 2023, 10:36 Ktoś korzysta ?
Te problemy, co wyżej opisane to wypisz wymaluj te same jak w Revolut, więc nic nowego dla startupu.
Amerykanie generalnie lubią dzwonić na support nawet w drobnych sprawach, więc słaby support ich wnerwi. Widać to po tym jak mocno na support telefoniczny stawia tastylive i z czym tam ludzie dzwonią.
Ja korzystam z Mercury od ponad roku. Rachunek Założony dla spółki LLC w Delaware. Bank (chociaż właściwie to platforma finansowa) bez problemu współpracuje z IBKR w USA. Przelewy dochodzą błyskawicznie w 2 strony:). Używam spółki i konta tylko do działań inwestycyjno- tradingowych. Także nie wiem jak się sprawdza ten bank w przypadku prowadzeniu jakiegoś „realnego” biznesu. Natomiast ja poległem na próbie osobistego założenia konta w banku typu „brick-and-mortar” . Byłem tylko 4 dni w NY, ale to się okazało za mało na skomplikowaną procedurę założenia konta przez nierezydenta, próbowałem w Wells Fargo i w BofA. I teraz wiem że trzeba się solidnie przygotować, co zamierzam uczynić bo jednak wolałbym mieć konto w dużym prawdziwym banku.
PS: Agent rejestrowy polecał jeszcze ten www.relayfi.com. (to też jest platforma której operacje finansowe obsługuje evolve and trust bank tak jak przy Mercury.)
Leszekw

To jak bedziesz mogł sie podzielic tym co mozliwe to mogłbys napisac tutaj. Z góry dziekuje

Pozdrawiam
M
ODPOWIEDZ