Ustawianie zlecenia

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Ustawianie zlecenia

Post autor: sebastianka »

Może podstawowe pytanie, ale chcę się upewnić.
Chciałbym ustawić zlecenie. Kup akcje X w liczbie Y jak cena będzie powyżej XXX z limitem YYY. Do tego ustawić zlecenie sprzedaj X w liczbie Y jeśli cena spadnie poniżej XXX.

Czy można wykorzystać do tego zlecenie kupna o typie stop limit z dołączonym SL , czy on mi zagra na krótko w momencie dojścia do ceny sprzedaży, która teoretycznie ma chronić (bo akcji nie będę miał jeszcze w portfelu, bo nie osiągnęły ceny zakupu)?

Korzystam z IBKR
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Ustawianie zlecenia

Post autor: sebastianka »

ejj tak btw patrzę na prowizje i za kupno aapl zapłaciłem $1 a za CCC 15zł - fajnie, że sporo drożej na PL :/ bez sensu
ale i tak taniej niż w mbank
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 559
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Dubaj

Re: Ustawianie zlecenia

Post autor: Tomek »

Jeśli robisz to w TWS przez formatkę zleceń (zakładka Advanced -> Attache SL), to on jest przypisany do zlecenia zakupu, więc teoretycznie nie powinien zadziałać, jeśli zlecenie zakupu najpierw nie zostanie zrealizowane. Jednakże nigdy tego nie próbowałem w prawdziwym świecie, więc dla pewności ja bym rozbił to zlecenie na dwie składowe, tj. najpierw zlecenie zakupu stop z limitem, a dopiero jak akcje zostaną kupione, to dodatkowe zlecenie SELL ze stopem i limitem w trybie GTC (Good Till Canceled).

PS. Jak w IB system prowizji zmienisz z Fixed na Tired (robi się to gdzieś tam przez stronę brokera w zakładce Settings -> Account Settings -> Commisions), to za zlecenia na amerykańskich parkietach będziesz płacił jeszcze mniej niż 1$.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: Ustawianie zlecenia

Post autor: sebastianka »

dziękuje za odpowiedź, spróbuje :)

Znalazłem tutaj: In Client Portal, go to Manage Your Account > Account Settings > IBKR Pricing Plan
Rzeczywiście się opłaca. Grubasem nie jestem ;)
ODPOWIEDZ