Wykup danych w Lynx

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Kuba-Domin
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2021, 11:19
Tu mieszkam: Polska

Wykup danych w Lynx

Post autor: Kuba-Domin »

Witam,
Od niedawna korzystam z Lynxa i zagłębiam się w platformie tws która ma mega dużo funkcji natomiast mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników. Chodzi o dostęp do danych, to że wykres jest opóźniony o 15min mi nie przeszkadza ale pytanie pierwsze czy mini podgląd orderbooka mam na myśli najlepszą oferte bid i ask są w czasie rzeczywistym czy też są opóźnione ?

A druga sprawa najważniejsza to skaner akcji, próbowałem ustawić wyszukiwanie wg targetu analityków tak jak pokazywał Tomek na filmie, ale wyświetla sie tylko puste pole i komunikat że nie mam subskrypcji danych, i tego już nie rozumie, po co mi dane w czasie rzeczywistym do korzystania ze skanera, więc proszę o informację co należy wykupić żeby skaner działał i można było z niego korzystać i wyszukiwać na wszystkich dostępnych rynkach w lynx, na danych w czasie rzeczywistym mi nie zależy bo wiem że w tym wypadku musiałbym wykupywać każde dane do konkretnej giełdy z osobna a mi zależy tylko na pełnej funkcjonalności programu a nie na danych w czasie rzeczywistym.

Dzięki za pomoc
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: winnie-the-pooh »

Kuba-Domin pisze: 27 cze 2021, 11:30 wyszukiwanie wg targetu analityków tak jak pokazywał Tomek na filmie, ale wyświetla sie tylko puste pole i komunikat że nie mam subskrypcji danych
Jaki dokładnie skaner uruchomiłeś ? Może zaznaczyłeś, że chcesz skorzystać z danych, do których dostęp wymaga opłaty (niekoniecznie chodzi o dane notowań, mnóstwo innych baz danych także jest płanych ?)
Kuba-Domin
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2021, 11:19
Tu mieszkam: Polska

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: Kuba-Domin »

Jeśli chodzi o sam filtr to chodziło mi o AVG Analyst/Target Price, ale to nie ma żadnego znaczenia bo nawet jak nic nie dodam i w skanerze mam tylko jedno pole które jest domyślne czyli "Price greather than" to nawet jak tam wpisze np 10 to itak nic mi się nie wyświetla jest pusta lista a jak najadę na rynek wyświetla się komunikat jak na załączonym screnie i tak jest na każdej giełdzie, skaner wogóle nie działa.

Obrazek
Kuba-Domin
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2021, 11:19
Tu mieszkam: Polska

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: Kuba-Domin »

Może ktoś ewentualnie napisać czy u niego scaner działa, czy musiał wykupować jakieś dodatkowe bazy ?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: winnie-the-pooh »

Hmmm, nie mam żadnych subskrypcji poza danymi bez opóźnień z CBoE oraz giełd w USA i Kanadzie (ten najtańszy pakiet, co przy kilku transakcjach na opcjach wychodzi gratis).
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (226.38 KiB) Przejrzano 1410 razy
Kuba-Domin
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2021, 11:19
Tu mieszkam: Polska

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: Kuba-Domin »

Mam prośbę, możesz podać dokładnie jaki pakiet masz wykupiony i w jakiej cenie, tak może łatwiej go znajdę i czy w tym pakiecie masz podgląd ceny w czasie rzeczywistym oraz orderbooka, a drugie pytanie czy przy tym pakiecie działa ci skaner na rynek europejski czy też masz pusto ?

Dzięki
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: Wykup danych w Lynx

Post autor: winnie-the-pooh »

Wklejam mój zrzut. Mnie akurat zależy na opcjach (CBoE). Ale to co mam daje mi dostęp do notowań bieżących w USA. Kanada jest aktualnie gratis.
Z tego CUSIP zdaje się nie jest w ogóle do rynków akcyjnych potrzebny.
Ale nadal nie są to dostępy do baz danych, tylko do notowań. Chyba warto zadzwonić do supportu.
(Sorry, ale staram się czasem detoksykować od "Internetów", więc mój czas odpowiedzi bywa długi).
Rynek europejski - dostaję ostrzeżenie o wynikach niepełnych, ale coś wyłazi - vide załącznik.

Co do order booka - nie potrafię odpowiedzieć. Market Depth (Level II) coś pokazuje, ale spodziewam się, że nie z każdej giełdy.
Podobnie Time & Sales.
Załączniki
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (229.57 KiB) Przejrzano 1304 razy
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (60.01 KiB) Przejrzano 1304 razy
ODPOWIEDZ