Margin w IBKR

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Ulenka
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:00
Tu mieszkam: Ogrodniczki

Margin w IBKR

Post autor: Ulenka »

Mam pytanie, w jaki sposób mogę skorzystać z margin na koncie IBKR? Chodzi mi o sytuację, kiedy mam na koncie PN, potrzebuję USD ale nie chcę wymieniac p wysokim kursie. Wiem że % na USD jest niskie i badziej oplaca się pożyczyć USD niż wymieniać. Chcę się zorientować na wszelki wypadek aby potem w pośpiechu nie panikowac i czegoś nie namieszać :) Dziękuję.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Margin w IBKR

Post autor: winio »

Jak masz marżowe to po prostu kupujesz za dolary, których nie masz na koncie (będą się wyświetlać jako ujemne).
Ulenka
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:00
Tu mieszkam: Ogrodniczki

Re: Margin w IBKR

Post autor: Ulenka »

OK ale nie mogę kupić :) Tzn. Mam konto Margin, mam PLN, nie mam USD, chcę kupić akcje i dostaje komunikat że akcje kosztują xxx, ja mam yyy i wymień cash.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Margin w IBKR

Post autor: Ostap_Bender »

Na pewno masz margin? Taki komunikat wystepuje dla konta cash/custody.
Ulenka
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 21:00
Tu mieszkam: Ogrodniczki

Re: Margin w IBKR

Post autor: Ulenka »

Masz rację, sądziłam że zmiana ustawienia wystarczy a okazuje się że byłam w trakcie procesu weryfikacji. Dzięki!
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Margin w IBKR

Post autor: Sebo »

Rozumiem, że to margin i zależy od tego ile masz już na koncie i Atego go wyliczają czy to kredyt na akcje i nie ważna jest wartość aktywów ani ile mamy na koncie ?
Bo margin jest mega niebezpieczny w tych czasach.
Jak oni to mają ?
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Margin w IBKR

Post autor: winio »

Napisałbyś to może troszkę bardziej po polsku?
Sebo
Stały bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2021, 16:56
Tu mieszkam: Bangkok

Re: Margin w IBKR

Post autor: Sebo »

Sorki, po paru latach człowiek, zapomina języka.
Mówimy o kredycie na akcje, bierzemy kredyt w USD i kupujemy za to akcje, czyli posiadając konto margin. Tyle, że ten margin jest zależy od posiadanej kwoty na koncie albo walutowa, by w sytuacji kryzysowej mogli nam szybko zabrać kasę np PLN albo sprzedać walory?
Czyli w sytuacji kiedy spodziewamy się spadków, ale nigdy nie wiemy to lepiej mieć odpowiednią kwotę w PLN na koncie, czyli bierzemy kredyt na akcje 1000$ a zabezpieczenie sobie robimy równowartość w PLN 3800. Wtenczas oni mogą nam potrącić rozwija dole z naszego konta w PLN ? Nie sprzedając nam naszych walorów?
Tak niski kredyt jest bardzo kuszący i można nieźle na tym popłynąć? Czy się mylę.
ODPOWIEDZ