W co wchodzić?

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

W co wchodzić?

Post autor: sebastianka »

Cześć,
Jestem nowy na rynku, bo dopiero inwestuje od roku, ale im dalej w las tym bardziej się gubię więc zakładam ten wątek, aby nieco zrozumieć obecną sytuację. Zapytam ogólnie, jakie są Wasze przewidywania na najbliższą przyszłość? Co tam widzicie w Waszych szklanych kulach?
Otwarcie mówiąc to nie wiem już co myśleć jak czytam codziennie newsy i wskaźniki. Jest wiele przeciwstawnych informacji, jednak wnioskuje, że przynajmniej do końca roku surowce powinny rosnąć, a krzywa obligacji US również, dlatego myślałem nad długą pozycją przynajmniej do końca roku na:
L&G Longer Dated All Commodities UCITS ETF - USD
iShares EURO STOXX Banks 30-15 UCITS ETF (DE) (EXX1.DE)

Co myślicie o tym zagraniu, ma sens? Czy może lepiej MSCI Momentum jak to niejednokrotnie pokazywał Tomasz, że jest to dobry motyw. Tylko tutaj obawiam się, że jak krzywa rentowności obligacji US zacznie iść w górę to, może on sporo ucierpieć.

PS: Fajnie, że strona przetrwała pożar :)
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: W co wchodzić?

Post autor: Ostap_Bender »

hmm L&G Longer Dated All Commodities wygląda na ETN? który trzyma futures. Ogólnie jestem byczo nastawiony do surowców ale nie jestem przekonany do trzymania koszyka futures. Po 1) czy przypadkiem contango nie zje część zysków? 2) Nie mogłem znaleźć dokładnego koszyka futures które ten fundusz trzyma jednak podejrzewam, że większość to kontrakty na ropę. Więc w przypadku wzrostu np. metali i surowców rolnych nie zrealizujemy określonych zysków.
Banki:
- Coś tam się ruszyło na stopach długoterminowych w Europie (ale nie aż tak jak w stanach) ale wydaje mi się, że EBC nie pozwoli na większy wzrost rentowności obligacji co może wymahować nastroje. Z drugiej strony największe hedge fundy w stanach, czyli smart money, ostatnio się zainteresowało bankami więc coś może być na rzeczy. Zamiast banków europejskich wolałbym chyba sektor bankowy z USA.
sebastianka
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 mar 2021, 11:58
Tu mieszkam: Kraków

Re: W co wchodzić?

Post autor: sebastianka »

L&G Longer Dated All Commodities tak trzyma futures. Rzeczywiście masz rację, są tutaj pewne ryzyka, lecz do tej pory sytuacja na surowcach wygląda optymistycznie. Tutaj masz przedstawiony koszyk Koszyk . Powiedziałbym, że jest to dość zrównoważony ETF.
O jakim instrumencie myślałbyś, aby zdobyć większą ekspozycje na surowce?
ODPOWIEDZ