AEX Index - różne rodzaje opcji w LYNX

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
jumper
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2021, 21:04
Tu mieszkam: Polska

AEX Index - różne rodzaje opcji w LYNX

Post autor: jumper »

Witam,

Chciałbym zrozumieć różnice, dla opcji na AEX Index, które mam dostępne dla platformy LYNX.
Dla AMS EOE Index (EOE) Euronext Amsterdam - Derivatives | ISIN NL0000000107 mam dwa rodzaje opcji, które różnią się Trading Class:

- pierwszy rodzaj jest dostępny w cyklu miesięcznym i wszyskie mają Trading Class: AEX
Expiry Date: Feb 18, 2022 Multiplier: 100 Exchanges: Euronext Amsterdam - Derivatives (FTA) Trading Class: AEX

- drugi rodzaj ma krótki Expiry Date (25, 28, 28 Stycznia) i każdy ma inny Trading Class:A25, A26, AX4
Expiry Date: Jan 25, 2022 Multiplier: 100 Exchanges: Euronext Amsterdam - Derivatives (FTA) Trading Class: A25

Chciałem dzisiaj po 16:00 zamknąć pozycje i otrzymałem informacje 'Contract has expired.' - kontrakt wygasł.
Gdzie można znaleźć informacje na ten temat ?
winnie-the-pooh
Forumowy wyga
Posty: 235
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:24
Tu mieszkam: Warszawa

Re: AEX Index - różne rodzaje opcji w LYNX

Post autor: winnie-the-pooh »

Dla opcji na CBoE opisy są na stronach giełdy. Skierowałbym się na strony Euronextu - gdzieś tam powinieneś znaleźć specyfikację kontraktów opcyjnych.
Powinny tam być zasady notować, dni wygasania, godziny handlu, zasady rozliczania wygasających pozycji itp.
ODPOWIEDZ