IBKR - Options Trading Permissions Level 3

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
informatyknag
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2024, 15:55
Tu mieszkam: Kraków

IBKR - Options Trading Permissions Level 3

Post autor: informatyknag »

Dzień dobry Państwu,

Chciałem się zapytać czy komuś się udało w ostatnim czasie dostać trading permission na opcje >= level 3. Aktualnie mam level 2 przez co mnie mogę się realizować moich planowanych strategii czyli (Selling Covered Call oraz Sell put żeby zająć pozycję i zgarnąć premię). Typ konta w IBKR mam "cash", margin mnie nie interesuje bo lubię grać tylko tym co mam i nie chcę się zapożyczać. W ankiecie dałem odpowiedzi:

Options Experience: 6 - 10 Years of Experience

Options Trades per Year: > 100 Trades per Year

Options Knowledge: Extensive Knowledge

Aktualnie na koncie mam 2300 USD ale nie chce wpłacać więcej dopóki nie dostanę approva na level 3 option trading.
Aktualnie jak probuje zmien permission level na 3 to dostaje taki komunikat:

"""

The financial information, investment experience and/or investment objectives you have listed in your account profile do not meet the eligibility requirements to trade the Level of Options that you are requesting.


IMPORTANT: Please note that IBKR does not disclose the Financial Profile eligibility requirements and those requirements are subject to change at any time.
""""

Z góry dziękuje za pomoc. Pewnie i tak bede musiał napisać do ich supportu

https://x.com/informatyknag
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 631
Rejestracja: 13 mar 2021, 17:17
Tu mieszkam: Sam już nie wiem, chyba głównie jednak na lotniskach

Re: IBKR - Options Trading Permissions Level 3

Post autor: Tomek »

Z tego co pamiętam, to musisz mieć jeszcze annual income w wysokości co najmniej $50k lub równowartość i w celach inwestycyjnych zaznaczone: hedging i profits from speculation czy cos takiego.

Level III to też naked PUT-y, więc obstawiam, że musisz mieć minimum 2500$ na koncie i zmienić typ konta na margin. Ale...

Dopóki sam nie postanowisz z tego margina korzystać, to on jest bezpłatny. Nikt nie zmusza Cie do robienia debetu na koncie. Włączenie konta margin oznacza tylko możliwość zakupu akcji na kredyt, ale dopóki korzystasz ze swojej gotówki, to nie musisz tego robić.
informatyknag
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2024, 15:55
Tu mieszkam: Kraków

Re: IBKR - Options Trading Permissions Level 3

Post autor: informatyknag »

Dziękuje za odpowiedź Panie Tomaszu. Pozmieniam trochę profil i dopłacę trochę gotówki, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Będę aktualizował ten post :) będzie wiedza dla przyszłych inwestorów :)
FreeCashFlow
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 25 lut 2024, 22:15
Tu mieszkam: Poland

Re: IBKR - Options Trading Permissions Level 3

Post autor: FreeCashFlow »

Tomek pisze: 11 paź 2024, 10:17Włączenie konta margin oznacza tylko możliwość zakupu akcji na kredyt, ale dopóki korzystasz ze swojej gotówki, to nie musisz tego robić.
I natychmiastowe rozliczenia transakcji, zamiast D + 3 lub coś podobnego.
Dawno temu się tym interesowałem i wyszło, że kasowe konto jest bez sensu pod każdym względem i w każdym przypadku.
Żadnych zalet, same wady (extra opóźnienia i ograniczenia).
ODPOWIEDZ