Growth Momentum Play

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Tu mieszkam: Warszawa

Growth Momentum Play

Post autor: Tomek »

Poprzedni wątek tutaj >> https://www.tradingforaliving.pl/forum/ ... t=535.html <<, a poniżej wrzucam dzisiejsze transakcje, które niemalże wyprztykały mnie już z gotówki w moim super hiper spekulacyjnym portfolio opartym o spółki growth/momentum. Nie ma się co ekscytować, bo to jest portfel funny money, no ale zawsze lepiej, żeby finalnie skończył na plusie niż na minusie, nie? :)

Screenshot 2021-03-30 at 17.02.15.png
Niektóre z tych pozycji są dużo mniejsze niż inne, bo uśredniałem w ten sposób wcześniej kupione opcje, które mają już po 70-80% straty. Na początku kwietnia wrzucę podsumowanie miesiąca z wynikami.

PS. Na większości tych spółek jest fajny moment na zakup opcji, bo IV mamy o wiele niżej niż HV (np. CRWD!)
Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec

Re: Growth Momentum Play

Post autor: winio »

O, nie ma TDOCa?
Ostap_Bender
Stały bywalec
Tu mieszkam: The Hague

Post autor: Ostap_Bender »

Ostatnio niektóre spółki value/surowcowe załapały się do kategorii value, można też próbować grac na nich pod potencjalny wzrost inflacji.
orzech
Gość niedzielny

Post autor: orzech »

O co chodzi tutaj z tym PYPL? Jakiś przypadkowy zakup i sprzedaż szybka?
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks

Winio, Nie ma TDOC-a, bo on już był kupiony wcześniej i przyzwoicie się trzymał, więc nie uśredniałem.

Ostap_Bender, miałeś na myśli, że Value załapały się do kategorii Growth? Jeśli tak, to chętnie zobaczę jakiś przykład :)

Orzech, PYPL musiałem sprzedać, bo za bardzo się rozpędziłem z liczbą pozycji i zabrakło mi bodajże 10% do utraty płynności (excess liquidity), więc wolałem się czegoś pozbyć, żeby zwiększyć sobie ten margines bezpieczeństwa. No a wybrałem pozbycie się PYPL, bo mam już na nim dużą pozycję na głównym rachunku akcyjnym, więc uznałem, że nie ma sensu tego dublować.
Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec

Post autor: winio »

Przyzwoicie jak przyzwoicie, na watchliście go miałem (podobnie z kilkoma innymi z Twojej listy) to z tego co patrzyłem jakiś czas temu na yahoo finance to kupowałeś chyba calla koło 30$, a jest po 5$ :P
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks

Pierwszego po 31$ kupowałem, a teraz jest po 6$, ale potem jeszcze dokupiłem drugiego, żeby uśrednić. Generalnie w marcu będę pod kreską i na growth momentum i na portfelu total, ale ten dzisiejszy dzień trochę poprawi wynik końcowy, jak się sytuacja utrzyma do zamknięcia.

Zrzut ekranu 2021-03-31 o 18.23.32.png

Zrzut ekranu 2021-03-31 o 18.24.55.png
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec

Post autor: glina »

Nie przesadziles cos z tym Daily? :-)
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks

Raz na milion lat i mnie się jakiś timing uda :) Akurat wydałem resztę gotówki na CALL-e tego dnia, w którym przyszło odbicie. Chciałem wkleić update po marcu, ale IB coś jeszcze nie może go wygenerować dzisiaj, więc wrzucę dopiero po weekendzie.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec

Post autor: glina »

Ja tradycyjnie bezopcyjny, ale na odbiciu sprzedalem ARKW i wymienilem na kilka pojedynczych pozycji z najwiekszym potencjalem (ROKU, SQ, HUBS, TSLA, APPS) i okazalo sie to calkiem trafna decyzja. Zobaczymy jak dalej.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks

Wygenerowałem w końcu statement i... po marcu aktywny portfel jest na stracie -26%, natomiast pasywny -5.5%. Rzutem na taśmę w skali total wyszedłem jednak na kosmetyczny plus. Na zmiany kwotowe nie ma co patrzeć, bo robiłem tam ruchy gotówkowe pomiędzy subrachunkami, ale te ruchy nie wpływają na wynik.

Zrzut ekranu 2021-04-6 o 10.29.23.png

Miesięczne obsunięcie -26% trochę boli, zwłaszcza że w lutym było -11%, no ale to jest jeszcze do przełknięcia zważywszy, że nawet pomimo tych dwóch kiepskich miesięcy portfel jest na plusie ponad +50% od startu, czyli od listopada.

Po południu zaloguję się na platformę, to wrzucę screen z tego, jak on wygląda na dzisiaj.

EDIT:
Siedem ostatnich dni pokazuje natomiast, że z każdego g... da się wyjść :)

Zrzut ekranu 2021-04-6 o 10.38.36.png

EDIT 2:
A tak wygląda obecnie portfel:

Screenshot 2021-04-08 at 17.32.08.png
Szoł Mi De Many
Gość niedzielny
Tu mieszkam: Tu

Post autor: Szoł Mi De Many »

Tomek, jakies wstepne przemyslenia dot. kupowania calli vs wystawiania opcji ?
Generalnie jestes zwolennikiem kredytowych zagran, ja tez sie ku temu sklaniam. Ale jak widac calle tez niezle potrafia dac zarobic, tylko ze wszystko zalezy od timingu. A przeciez timing to w duzej mierze fart.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks

Kupowanie CALL-i fajnie sprawdza się na tych spółkach, gdzie faktycznie sky is the limit. Jeśli potencjał do wzrostu jest potężny, to trochę bez sensu byłoby wystawiać opcje/spready z ograniczonym maksymalnym zyskiem. Na dokładkę, największy potencjał do wzrostu mają spółki najbardziej ryzykowne, więc nie chciałbym też trzymać takich akcji w portfelu, żeby nie utknąć z nimi na lata z zamrożonym kapitałem. Dlatego dla tych takich spółek mega-growth stosuję Long CALL-e na długie terminy. Ja mam fatalny timing, dlatego jak już, to stosuję LEAPS-y, żeby kupić sobie trochę tego czasu na wypadek pomyłki.

No ale im więcej tego robię, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to tylko taka zabawa, żeby coś sobie powklejać na forum, bo przecież w głównym portfelu nigdy w życiu nie kupiłbym tych opcji za więcej niż, nie wiem, 5% kapitału? Ergo, przełożenie tej strategii na finalne zyski jest u mnie nieznaczne i traktuję to jako taki trochę dodatek do głównej strategii opartej na solidniejszych biznesach niż Datadog czy Roku :)
Szoł Mi De Many
Gość niedzielny
Tu mieszkam: Tu

Post autor: Szoł Mi De Many »

OK, dzieki za komentarz
ODPOWIEDZ