Global Equity Momentum (GEM)

Wątek dla każdego, kto chciałby założyć własny temat i opisywać prowadzony przez siebie portfel. Zakupy, sprzedaż, zmiany, rebalansowania, wyniki i strategia. To jest miejsce, żeby opisywać swoją strategię i swoje transakcje.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Global Equity Momentum (GEM)

Post autor: winio »

Dzisiaj wymiana trzeciej (z czterech) części portfela na obligacje. Oznacza to, że modelowy czterotranszowy portfel GEM jest aktualnie podzielony równo 50/50 między akcje i obligacje. (Transza 1 i 3 obligacje, transza 2 i 4 - akcje).
voo.JPG
voo.JPG (142.2 KiB) Przejrzano 655 razy
arku
Stały bywalec
Tu mieszkam: Polska

Post autor: arku »

Oby się nie okazało że sprzedałeś te akcje w dołku. Ja obecnie jestem zapakowany na full, łącznie z marginem :-)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Bardzo możliwe. Plus jest taki, że ja nawet się nad tym nie zastanawiam.
arku
Stały bywalec

Post autor: arku »

W końcu na tym polega idea inwestowania pasywnego :)
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Na sprzedaż idzie czwarta transza. Sygnał sprzedaży co prawda dość słaby (-0.4%), ale strategia to strategia. Trzymać się trzeba.
Innymi słowy transze 1., 3. i 4. zaparkowane w obligacjach. Transza 2. w akcjach. Za tydzień sprawdzam transzę 1. Kto wie - może będzie trzeba odkupić akcje.
Dobrze, że nie muszę się zastanawiać. To daje mi pewien komfort psychiczny. Niby odbija, ale kto wie. Droga ropa dobrze rynkom nie robi.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Pierwsza transza pozostaje w obligacjach, chociaż sygnał kupna/sprzedaży jest praktycznie w równowadze (okolica 0% za ostatni rok).
Jeśli za tydzień zwrot będzie ma minusie to wtedy całość kapitału zostanie ulokowana w obligacje (druga transza ciągle jest w akcjach).
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Dzisiaj z portfela akcji 'wypadła' transza numer dwa - oznacza to ni mniej ni więcej, że cały portfel siedzi w obligacjach o krótkim terminie zapadalności.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Dzisiaj dzień rebalansowania portfela. Z uwagi na wyraźnie negatywne momentum i pełną alokację w obligacjach - nie ma czego balansować.
W związku z tym następny wpis pojawi się przy okazji pierwszych zmian w portfelu.
Kris
Gość niedzielny

Post autor: Kris »

winio: paradoksalnie Twoja strategia daje radę. Uważam ze to bardzo dobry moment na schowanie się w obligacje (Ty to zrobiłeś pasywnie ) Ja świadomie część portfela mam w obligacjach indeksowanych inflacją (obecnie płacą 14 %) i zacząłem skup ETF TLT . Akcji mam zero.... raz po raz malutką częścią portfela bawię się produktem SQQQ...ę. Sztuką obecnie nie jest zarabianie a ochrona kapitału..... na zakupy przyjdzie czas....
ODPOWIEDZ