Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 23 lip 2020, 20:00

Ryszard Wielkouch pisze:
22 lip 2020, 19:17
https://robintrack.net/symbol/TSLA
Wish me luck ;)

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem szortów na Tesli chociaż wczoraj po sesji nie byłem takim szczesliwy ;)
Dzisiaj od rana rynek krzyczał sell, a teraz to już nie wygląda tak pesymistycznie.

Śmieszna sprawa, ale śniła mi sie TSLA po 400$ :))

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 23 lip 2020, 20:14

glina pisze:
22 lip 2020, 16:28
Dostalem kiedys madra rade. Do budowania majatku sluza aktywa, waluty jedynie do zawierania transakcji.

Myślę, że trafione w punkt a trochę żartobliwie ujmę to inaczej: "Oto wielka tajemnica wiary: Bitcoin, Złoto i Dolary".

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 23 lip 2020, 20:24

Adrian pisze:
23 lip 2020, 18:30
Ty nie musisz mi niczego udowadniać, bo widzę, ze nie masz wiedzy. Po prostu poczułem niesmak po tym jak napisałeś, ze nikt nie jest w stanie przewidzieć kursu waluty. To, ze ty tego nie potrafisz zrobić nie oznacza, ze nikt nie potrafi.

Ile razy trzeba powtarzać, że jak już to rozmawiamy/dyskutujemy o ideach, pomysłach a nie ad person i naprawdę darujmy sobie teksty typu "poczułem niesmak jak napisałeś", bo to śmieszne. Moim zdaniem Besso bardzo dobrze napisał i ma rację, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie kurs nawet jutro i tak nikt tego nie potrafi.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 23 lip 2020, 20:39

rebahas pisze:
23 lip 2020, 20:24
Adrian pisze:
23 lip 2020, 18:30
Ty nie musisz mi niczego udowadniać, bo widzę, ze nie masz wiedzy. Po prostu poczułem niesmak po tym jak napisałeś, ze nikt nie jest w stanie przewidzieć kursu waluty. To, ze ty tego nie potrafisz zrobić nie oznacza, ze nikt nie potrafi.

Ile razy trzeba powtarzać, że jak już to rozmawiamy/dyskutujemy o ideach, pomysłach a nie ad person i naprawdę darujmy sobie teksty typu "poczułem niesmak jak napisałeś", bo to śmieszne. Moim zdaniem Besso bardzo dobrze napisał i ma rację, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie kurs nawet jutro i tak nikt tego nie potrafi.

Mówcie za siebie. Ty nie potrafisz, Besso tez nie potrafi. Zastanawia mnie co w ogóle was skłania do zakupu czegokolwiek na giełdzie. Rzut kostką, monetą?
Dokładnego kursu jutro nie da się przewidzieć ale odniesieniu kilku lub kilkunastumiesięcznym jak najbardziej. Mówienie, ze się nie da, podczas gdy macie dowody w postaci moich postów to jakaś niedorzeczność. Nie każdy na giełdzie dostaje baty :)

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 23 lip 2020, 22:22

Adrian pisze:
23 lip 2020, 20:39
Dokładnego kursu jutro nie da się przewidzieć ale odniesieniu kilku lub kilkunastumiesięcznym jak najbardziej. Mówienie, ze się nie da, podczas gdy macie dowody w postaci moich postów to jakaś niedorzeczność. Nie każdy na giełdzie dostaje baty :)

Ok, to doradź coś, bo nie wiem czy sobie kupić taczkę boliwarów, czy też dwie ;]
W perspektywie dekady powiedzmy.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 23 lip 2020, 23:00

Q'bot pisze:
23 lip 2020, 22:22
Adrian pisze:
23 lip 2020, 20:39
Dokładnego kursu jutro nie da się przewidzieć ale odniesieniu kilku lub kilkunastumiesięcznym jak najbardziej. Mówienie, ze się nie da, podczas gdy macie dowody w postaci moich postów to jakaś niedorzeczność. Nie każdy na giełdzie dostaje baty :)

Ok, to doradź coś, bo nie wiem czy sobie kupić taczkę boliwarów, czy też dwie ;]
W perspektywie dekady powiedzmy.

Ok, może zacznij od nie robienia z siebie pajaca i idź spać

Dostajesz ostrzeżenie za ten post. Nie ma zgody na brak elementarnej kultury.
Odsyłam do regulaminu:
viewtopic.php?f=4&t=183
B.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 24 lip 2020, 11:14

Gdyby post był obraźliwy to byś go usunął, tak jak to robiłeś wcześniej. Przyjmuję to z uśmiechem bo rozumiem, ze po tak chybionych prognozach trzeba na kimś lub na czymś się odegrać. Mam nadzieję, se choć odrobinę poczułeś się ważny.
Nie zapomnij udzielić sobie ostrzeżenia za łamanie pkt.2

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: kuba » 24 lip 2020, 12:10

Drodzy Moderatorzy pamiętajcie, że poziom dyskusji i poziom całego forum w dużej mierze zależy od Was.

A wszystkim życzę ładnej pogody w weekend, dajmy głowom trochę odpocząć

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 24 lip 2020, 12:31

Taka ciekawostka z naszego podwórka czyli o tym jak nasza poczta z trąbką zgubiła swoje ...

https://prawainwestora.pl/2020/07/23/po ... akcje/amp/

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 24 lip 2020, 12:41

rebahas pisze:
23 lip 2020, 20:24
Moim zdaniem Besso bardzo dobrze napisał i ma rację, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie kurs nawet jutro i tak nikt tego nie potrafi.

Ale przywidywanie na jutro jest trudniejsze niż dostrzeganie trendów.
Poza tym dostrzeganie trendów (i zagrożeń) to nie to samo co przewidywanie dokładnego kursu.

Dla mnie pakowanie się w dolara jest ryzykowne. Wyszedłem z niego i jak się okazuje, bardzo dobrze zrobiłem.

To jak pogoda i klimat. Śmieją się ludzie, że klimatolodzy nie zawsze potrafią przewidzieć pogodę na jutro/za tydzień, a biorą się za klimat na 10-20 lat na przód.
Ale tak jest. Codzienność to nieprzewidywalne szumy, ale trendy daje się już dostrzec.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 24 lip 2020, 12:49

Wojtas pisze:
23 lip 2020, 14:07
Tymczasem tak jak napisał Kris - polski inwestor zarobi 10% w 3 miesiące na akcjach (które czasem w pocie czoła analizuje), straci 10% na dolarze i wychodzi po 3 miesiącach prawie na zero.
Równie dobrze mógłby ten inwestor nic nie robić i kupić tylko dolara po 3 miesiącach, albo nawet nic nie kupować. Bo w obu przypadkach ma i tak dokładnie ten sam majątek giełdowy.

Tu jest tylko trochę prawdy. Gdybyś napisał przy założeniu, że po 3 miesiącach... potem dodał, że po 3 miesiącach akurat byś się obkupił (nie było by tu sytuacji, a poczekam jeszcze z tydzień, a jeszcze jeden itd.) to się z Tobą zgadzam. W innym wypadku... niestety uważam to za błędne rozważanie. Dużo zmiennych.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 24 lip 2020, 13:44

Co myślicie o INTEL dzisiaj 13% down bo opóźnienie z nowym procesorem ale wyniki pobił zarówno przychody jak i zyski. Trochę korci podebrać :)

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 24 lip 2020, 14:14

Hubert pisze:
24 lip 2020, 13:44
Co myślicie o INTEL dzisiaj 13% down bo opóźnienie z nowym procesorem ale wyniki pobił zarówno przychody jak i zyski. Trochę korci podebrać :)

Ja tam ugryzę, nie widzę powodów do takiej reakcji. Imho przesadzona

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 24 lip 2020, 14:26

Jak myśle o Intelu to automatycznie myśle o konkurencji AMD, która na polu procesorów konsumenckich radzi sobie o wiele lepiej i Intel ma generalnie podejście płać i płacz bo zazwyczaj z wymianą procesora wiąze sie wymiana płyty głównej. Tylko, że Intel to nie tylko komputery konsumenckie :)

Pamietam, że Intel ma bardzo dużą zmienność po wynikach finansowych i kupując tanio jeszcze nie dało sie stracić, ale patrząc sie na sentyment na nasdaqu bałbym sie na dłużej potrzymać.

Tu coś dla dolarowych byków, ale jak zawsze ostrzeżenie, że jeśli fundamenty dla dolara sie zmieniły to sentyment dużo nie pomoże.

dollar.png

mah
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2018, 19:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: mah » 24 lip 2020, 14:49

Weźcie pod uwagę fakt, że niedługo Intel straci dużego klienta czyli Apple, które całkowicie przechodzi na procesory ARM.
ARM podobno zostanie przejęte przez nVidię.

ODPOWIEDZ