Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lis 2019, 22:25

No ja teraz raczej nie kupuję wiele, jedynie ALB wczoraj dołożyłem, bo jest w ciekawym miejscu. Z drugiej strony wyniki w następną środę mogą być kiepskie, ale spółka i tak jest tania. Odbiła dzisiaj 6%, więc nawet opłaca mi się kupić jakiegoś krótkoterminowego puta i wiele netto nie stracę.
A co do putów to dorzuciłem ich trochę przez ten tydzień, żeby mieć jakiś hedge. Gdybyśmy tak zjechali na 2750 w ciągu najbliższych kilku miesięcy to byłoby miło.

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Live o wszystkim

Post autor: imjw » 01 lis 2019, 22:57

https://www.dailyfx.com/forex/market_al ... port-.html

Złe wyniki wliczyłby w cenę kolejne cięcia stóp czyli wzrosty na indeksach i spadki na dolarze, a do takowych może nie dojść.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 02 lis 2019, 13:51

Patrzę na co tygodniowy raport i widzę:
miedź ma gorsze perspektywy, nadal atrakcyjny jest gaz ziemny, źle nie wygląda ropa, spadają perspektywy dla funta oraz dolara kanadyjskiego.

Wzrastają szanse na wzrosty dla walut save heaven czyli jena i franka. Tak samo wzrastają szanse na spadki na giełdzie ze względu na rekordową pozycję long na vix, znaczną pozycję funduszy na rynku, mało szortujących. Na srebrze dużo się nie zmieniło co interpretuje jako szansę na wzrosty, gorzej wygląda złoto, ale w obliczu spodziewanych spadków na giełdzie nie wyciągałbym daleko idących wniosków.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 07 lis 2019, 22:07

Rastignac pisze:
01 lis 2019, 22:25
No ja teraz raczej nie kupuję wiele, jedynie ALB wczoraj dołożyłem, bo jest w ciekawym miejscu. Z drugiej strony wyniki w następną środę mogą być kiepskie, ale spółka i tak jest tania. Odbiła dzisiaj 6%, więc nawet opłaca mi się kupić jakiegoś krótkoterminowego puta i wiele netto nie stracę.
ALB dzisiaj kolejne +7%. Jeśli się utrzyma to będzie ładne wybicie. Należy mieć na uwadze, że fundamentalnie najbliższy rok dla litu ma być kiepski, o czym mówi sam zarząd Albermarle, więc możliwe, że będzie można jeszcze raz skubnąć te akcje po $60. Chociaż Albermarle to nie tylko lit...

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 12:17

Wzrosty na ALB wynikają z poprawy sentymentu na surowcach i rynkach rozwijających się, spółki wydobywające miedź od przynajmniej dwóch tygodni rosną w szalonym tempie, ropa też się nie poddaje.

jpmorgan.png

Myślę, że to jest coś z rodzaju jest tak źle, że może być tylko lepiej. Sektory cykliczne to półprzewodniki oraz surowce i rynki rozwijające się. Recz jasna to wszystko powoduje pozbywanie się metali szlachetnych oraz obligacji.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 12:48

kghm.png
Chyba pora na korektę :)

dino.png
Póki co trzyma linię trendu wzrostowego.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 14:46

JP Morgan jak zawsze ma dobre rady. Chcą przekierować ludzi ze złota w akcje :)

https://www.bloomberg.com/news/articles ... oward-risk

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 lis 2019, 16:15

dnp.png
Polski Amazon zachowując odpowiednią skalę ;)

kgh.png
Światowi wydobywcy miedzi dostali lekkiej zadyszki to samo widać po Kghmie.

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Blade » 17 lis 2019, 21:10

Najbliższe dni/tygodnie zapowiadaja się interesująco..
VIX z potencjalem na wystrzal w okolice ~18. Przy głębszej korekcie widze poziom przy górnej, czarnej linii, gdzies 26-27. Aktualny poziom VIXa 12 to wsparcie, mniej więcej od polowy 2018 roku. Zwykle z tego poziomu następowało wybicie Vixa

Vix.JPG

Pozycje Commercials zwiekszyli long na vixie, a speculators kolejny rekord short.
Równiez Feer&Greed index jest na poziomach nienotowanych od Q42017, aczkolwiek trzeba pamiętać, że przy podobnym odczycie tego indexu, rajd potrwał jeszcze dobre 2 miesiące, wiec sam w sobie nie jest dobrym wyznacznikiem timingu.
Jeśli rajd miałby być kontynuowany to Vix powinien przelamac wsparcie na 12, jednak patrzac na dane COT, skłaniam się bardziej na korektę i wzrost VIXa.

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Live o wszystkim

Post autor: Blade » 17 lis 2019, 21:14

Jeszcze krótki tekst dotyczacy aktualnej sytuacji na VIXie:
https://www.sentimentrader.com//blog/4- ... e-horizon/

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 lis 2019, 20:31

Tu będzie rzeźnia co nie znaczy, że nie może być jeszcze wyżej, ale ropa dzisiaj może pokazywać kierunek. USA póki co wygląda najlepiej, ale wszystko kwestia czasu.

mostcrowdedhedge.jpg


ndsi.gif

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 20 lis 2019, 11:34

No ropa pięknie spadała, nie wiem czy zauważyliście, początkowo spółki powiązane z ropą leciały, by później odwrócić kierunek, już nie chcę tak silnie spadać jak ropa.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 20 lis 2019, 20:47

headline.jpg

No i dzisiaj ropa pięknie odbiła :) Chyba już o tym pisałem wcześniej, że nie wierzę w żadną umowę między Chinami, a USA. Czego konsekwencją może być brak reelekcji Trumpa na następną kadencję.


Złoto w obliczu kiepskich wiadomości zachowuje się wyjątkowo słabo może to zwiastować dalszą słabość.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 22 lis 2019, 12:00

Tak na szybko po Q3, 75% spółek pobiło prognozy EPS-ów, ale był to trzeci z rzędu kwartał, w którym zyski konsekwentnie spadały (spadek po prostu był mniejszy niż zakładali analitycy). 60% spółek opublikowało negatywny guidance na Q4, a 27 spółek pozytywny (to też kiepski wynik). Forward P/E dla S&P 500 znajduje się na poziomie 17.5, co oznacza przewartościowanie względem pięcioletniej średniej (16.6) i przewartościowanie względem dziesięcioletniej średniej (14.9).

Ergo, czas na zakup obligacji :)

Tutaj pełny raport of FactSet (fajna lektura, bo nie wszystkie branże mają się słabo!): https://www.dropbox.com/s/v7ayrrqkpaugh ... 9.pdf?dl=0

mah
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2018, 19:31

Re: Live o wszystkim

Post autor: mah » 22 lis 2019, 14:41

Może kogoś zainteresuje:
Z IKE i IKZE w BOSSA na zagraniczne rynki
https://blogi.bossa.pl/2019/11/22/z-ike ... zne-rynki/

ODPOWIEDZ