Stock Market Crash 2018 - live comments

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 29 maja 2018, 18:21

Albo napłynie kapitał z siła i z dołu poleci do góry.
Spadnie trochę to pojawią się chętni do zakupu.

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: WhyNot » 29 maja 2018, 18:36

Tu już nie chodzi o sentymenty ale na wyniszczenie. Wywołujecie czy będzie korekta czy nie. Nie patrzmy co się działo w przeszłości a postawmy się w miejscu elity amerykańskiej. To co się dzieje to wbijanie wszystkich oprócz nas (USA) w ziemię. Gdy przy obecnych cenach kursowych USD/all zacznie się rolowanie długu to gospodarki tego nie udźwigną. Przyspieszony został kryzys. Wg mnie rozpocznie się od europy. Może się okazać że partia 5 gwiazd została zainspirowana osobami co stoją za kulisami. Jakby nie było teraz to najlepszy okres do przechowania kapitału w czymś namacalnym jak złoto stąd drożeje i będzie drożał mimo umocnienia dolara.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: eleste » 29 maja 2018, 18:41

sebo pisze:Albo napłynie kapitał z siła i z dołu poleci do góry.
Spadnie trochę to pojawią się chętni do zakupu.
Poki co plynie do obligacji, wiec albo zmiana i znowu rentownosci na +3 i wyzej albo ilosci kapitalu sa nieograniczone :)

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 29 maja 2018, 18:55

WhyNot pisze:Wywołujecie czy będzie korekta czy nie.
Będzie spadek na sp 500 ponad 50%.Unia Europejska zostanie zniszczona gospodarczo.To będzie szansa dla Polski żeby odrobić się za terapie szokową Balcerowicza i odbić firmy które nam zgrabili , albo przejmą jeszcze więcej.To nie jest zdarzenie wynikające z praw ekonomii.Tylko zaplanowana akcja mająca cel finansowo polityczny.Najpierw stwarzają problem , a rozwiązanie mają już gotowe.Unia Europejska już dawno o tym wiedziała , wprowadzając bail in.Od 18:15 jest chwilowa korekta spadków.
Kapitał napłynie ale do shortów nie do akcji.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 29 maja 2018, 19:25

nie wiem dlaczego wszyscy wieszczą odrazu apokalipsę :)
kończy się hossa i zaczyna się bessa, owszem będą spadki, może nawet bardzo duże ale świat się pewnie nie zawali, zresztą jak narazie to te spadki trudno nazwać inaczej jak korektą wzrostów
co do DB to nie ma strachu nie pozwolą mu upaść
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 19:30 przez rufi01, łącznie zmieniany 1 raz.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 29 maja 2018, 19:27

Niedawno pisałem o obligacjach i kupnie, wteńczas warto był brać, teraz to po ptakach.
Za parę dni uspokojenie i do góry giełdy, dzisiaj i tak mała wyprzedaż na razie się nie rozkręciło.
Chyba to powoduje sama w sobie Brazylia no i jednak dolar.

Cały czas hossa tylko z większymi przerwami.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: sebo » 29 maja 2018, 19:40

Dzisiaj rynki są na chwilę i nie wolno przewidywać na dłużej, bo to idiotyzm, rynki zachowują się teraz iracjonalnie.
"Byłbym bardziej ostrożny w takich sądach w długim terminie" dokładnie.
kupujesz - sprzedajesz, sprzedaje i kupujesz, tra to chwilę i na chwilę.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: rufi01 » 29 maja 2018, 20:26

ciekawe dzisiaj te spadki, na SP ładna długa świeca, wybicie dołem z ostatniej konsolidacji, VIX +30%, natomiast FAANG 0%

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Plastic Tofu » 29 maja 2018, 20:33

Greg, Onufry...
Polecam Wojna o Pieniądz Hongbing Song'a.
Chociaż nie przeczytałem jej jeszcze do końca polecam ją wszystkim fanom funduszu sorosa i FED.
Patrzyłem na amazonie, sa kopie po chinsku i nawet po polsku, nie ma po angielsku mimo, że gość napisał już 5 części tej książki. O czym jest ta książka?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Greg » 29 maja 2018, 20:41

Record short na obligacjach USA ma zly dzien... Oczywiscie ze USA zrobi wszystko zeby znalezc frajerow na swoj dlug, ale poki oni maja walute rezerwowa i tak atrakcyjne oprocentowanie wobec euro bankruta to moge byc tym frajerem ;) trzeba bylo cos zrobic zeby zassalo obligacje USA? Prosze sila dolara wywala pokolei wszystko. A wiecie czemu? Bo strefa euro to taki duzy Emerging Market wiec rosnacy dolar zabija go moze nie tak samo jak Turcje ale efekt poki co podobny.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: Rastignac » 29 maja 2018, 20:43

CHFPLN prawie +2.5% dzisiaj. Sprzedałem wszystko co miałem po 3.8, bo i tak ładny zysk zaliczony, ale ciekawi mnie jak wysoko poleci. Niedługo pewnie znowu odezwą się frankowcy.

tower
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2018, 20:30

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: tower » 29 maja 2018, 20:53

Dzisiaj czytałem prognozę opartą o Eliota, że w grudniu CHFPLN może dobić do 4,7.
Jeśli dojdzie do kryzysu w Eurolandzie, to kto wie.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 20:54 przez tower, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 29 maja 2018, 21:01

Te pieniądze które im pożyczyli nie istniały wcześniej , jak oddadzą to zostaną tylko odsetki.Te obligacje nie były w większości wykorzystywane do szczytnych celów i pieniądze z tych pożyczek nie przynosiły zysku.Więc rolowali je.Dużo z tych nowych pieniędzy nie miało żadnego pokrycia więc inflacja rosła.Teraz to my wszyscy będziemy musieli to oddać w podatkach, bo firma czy człowiek może nie oddać pożyczki a państwo zrobi to w podatkach.Tu nie chodzi o pieniądze tylko władze.Im bardziej państwa są zadłużone , to banki mają większy wpływ na nie i specjalnie zadłużają je do takich poziomów że nie dadzą rady ich spłacić.Banki centralne to największe zło i patologia tych czasów ten system wcale nie jest potrzebny jest inny lepszy.

Tak jak pisałem dzisiaj rano , tak się stało Trump jednak nakłada taryfy celne na Chiny.
To dopiero początek. Taki cytat "Nie doceniacie ludzkiej chciwości" .
Czas ostrzyć pazury niedźwiedzie .

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: domi » 29 maja 2018, 21:07

Kris pisze:Strefa Euro Celem ratowania (dobre sobie ) pożyczyła w różnej formie lub oddała na wieczne oddanie w ostatnich latach: Portugali 78 Mld euro , Grecji 260 mld euro , Hiszpani 40 mld euro , Irlandi 68 mld Euro, Obecny dług Włochów 2,5 biliona euro (130 % PKB a co tam jak się bawić to bawić po włosku ) :) Ciekawe ile im pożyczą (czy podarują na wieczne oddanie) i skąd unia na to weźmie kasę. Zapowiada się ciekawy scenariusz nie muszę pisać, że czarny. Natomiast Włosi mają w skarbcu 2500 ton złota i tego nie ruszają cwaniaczki koperkowe :)
Jak euro padnie to w jakiej walucie będą oddawać? Czytałem w jakiejś książce, nie pamiętam której, że Korea podczas jednego z kryzysow uratowała się dzięki temu że długi splacila złotem.

Awatar użytkownika
onufry
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 17 mar 2018, 16:11

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

Post autor: onufry » 29 maja 2018, 21:09

Plastic Tofu pisze:
Greg, Onufry...
Polecam Wojna o Pieniądz Hongbing Song'a.
Chociaż nie przeczytałem jej jeszcze do końca polecam ją wszystkim fanom funduszu sorosa i FED.
Patrzyłem na amazonie, sa kopie po chinsku i nawet po polsku, nie ma po angielsku mimo, że gość napisał już 5 części tej książki. O czym jest ta książka?
Na początku jest historia rodziny która stworzyła wszystkie banki centralne , wzbogaciła się na wojnie napoleońskiej kupując cały dług Anglii , później sieczka w Ameryce bo tam prezydenci nie chcieli wprowadzić banku centralnego.Wojna secesyjna wprowadzenie podstępem banku centralnego o innej nazwie rezerwa.Finansowanie skąd jak i po co pierwszej i 2 wojny światowej.Upadek komunizmu korupcja i terapia szokowa sorosa w Europie wschodniej, Rosji części Azji.Coś o spółkach wydobywających złoto że jest dużo więcej kontraktów niż wydobytego złota , dalej nie pamiętam. I jeszcze troche mi zostało do przeczytania.
Jak to napisał 5 część ? to jest ich więcej ?
Kup sobie z innej strony niż amazon , cena koło 50 zł.
Także jest o powstaniu banku światowego w Szwajcarii , i dlatego frank jest taki silny a Szwajcaria była neutralna tylko dlatego że miała ten bank ,a nie że tak chciała.Szwajcaria to jakaś kpina patrz na franka do jena , przecież powinno być na odwrót to jest żałosne.Nie kupujcie nigdy franków

Zablokowany