Tesla

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 18 maja 2018, 23:31

Kolejna 2jka dołącza do szczurów opuszczających okręt :
Sameer Qureshi, senior manager of all TESLA cars' autopilot software stacks, just ran away from the company this week.
After six years at TESLA Celina Mikolajczak, senior manager battery technology, cell quality and materials analysis left earlier this year.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 19 maja 2018, 08:00

Chyba mimo wszystko jednak trochę więcej osób przychodzi do pracy w Tesli niż z niej odchodzi :)
A9AE98B7-3CFE-4AE0-8698-FE85A57B6EED.png

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 19 maja 2018, 19:34

Ponad 12 tysi z tej liczby to SolarCity. Także liczba pracowników w Tesli wzrosła o jakieś 25% ale wykres jest trochę mylący.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 22 maja 2018, 17:53

Co tu dużo mówić...
CONSUMER REPORTS SAYS TESLA MODEL 3 WILL NOT GET RECOMMENDATION
Obrazek

Hamulce w Modelu 3 nie istnieją... A co do pracy w Tesli to tak więcej przychodzi, bo automatyzacja nie działa i z "łapki" wszystko robią, więć te B$ na automatyzacje idą do pieca...

Coraz bliżej jestem (wczoraj ten krok zrobiłem) do stwierdzenia, że szybciej zobaczę -20% do -50% w 1 dzień w okolicach 200$ (gdzie Elon ma pożyczki pozastawiane) i bankructwa Elona niż tego, że Model 3, który nigdy inżyniera nie widział (Chief Engineer który się zwolnił projektował MacBooki bo był z Appla), zacznie się sprzedawać, a na dodatek wszystkie działania firmy są nastawione już chyba na paniczne zapowbieżenie bankrutctwu.

Wczoraj ogłoszono, ze Model 3 AWD będzie za 76k$ (tyle co BMW M3), a modelu 3 za 35k$ nie będzie raczej bo Tesla na nim straci. O efekt długo nie trzeba było się starać. Kurs zlatuje.

SolMaliva
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2018, 21:58

Re: Tesla

Post autor: SolMaliva » 23 maja 2018, 03:18

Greg pisze:Chief Engineer który się zwolnił projektował MacBooki bo był z Appla
W takim razie spodoba ci się nowy VP of engineering, który przyszedł ze Snapchata. Nie wiem co on tam projektował, bo oni nic nie produkują.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 24 maja 2018, 14:05

Taaa, wiem, coraz zabawniej... Tekst zabił mnie ostatnio :
Jumping from SNAP to Tesla is like moving from WorldCom to become an Enron exec.
Chyba pali się Elonowi pod tyłkiem... Wszyscy czekają na margin call Elona pod pożyczki jego ... teraz nowy target 200-230$ ... Jeden dzień i -20% do -50% kurs spadnie jak dojdzie do tego poziomu gdy banki wywalą wszystkie akcje... Model 3 hamuje jak ciężarówka, więc Elon walczy teraz z mediami ..., ale nowy VP od Engineering ze SnapChata na pewno coś temu zaradzi i przeprojektuje całe auto ... hahahaha ;)

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 30 maja 2018, 12:00

Jak nie straż to policja :)
https://www.investing.com/news/technolo ... le-1467071

ja jakoś strasznie negatywnie nie patrzę na te wypadki autopilota Tesli. Te wszystkie AI to są gigantyczne bazy danych zawierające maksymalną możliwą ilość scenariuszy/danych. W tym przypadku to, że Tesla teraz się rozwala seryjnie za chwilę może się obrócić na korzyść Tesli bo będą mieć przewagę w rozmiarze danych w takiej bazie. Tesli jeździ sporo w stosunku do innych autonomicznych aut, obecni kierowcy włączający autopilota to po prostu testerzy- króliki doświadczalne.
Podsumowując do zera Tesla nie spadnie bo baza danych auto pilota będzie miała swoją wartość :D
Nie kojarzy ktoś czy Tesla musi wypłacać jakieś odszkodowania tym co się na autopilocie rozwalili? bo to by mogło faktycznie wpłynąć negatywnie.
Bieżąco PR'owo każdy wypadek to minus- z tym nie dyskutuję.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 31 maja 2018, 21:53

Inwestycja w GM dołuje TSLA, wejście coraz mocniejsze dużych graczy jak Toyota, BMW czy Honda bedzie niekorzystnie wpływać na sprzedaż Tesli, tym bardziej, że wiele tych samochodów kwalifikuje się na ogromne rabaty podatkowe $7,500 co tworzy kuriozalne sytuacje kiedy mieszkańcy Californii mogli wziąć w lease BMW i3 za $54 na miesiąc. Czyli ten sam mechanizm, który wypromował teslę może stać się przyczyną jej porażki.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Tesla

Post autor: sebo » 31 maja 2018, 21:56

To już wiem dlaczego taki skok był dzisiaj, widziałem ale się nie interesowałem, dzięki za info.

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 06 cze 2018, 17:15

idziemy na obiecany short squeeze? :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 06 cze 2018, 17:35

Na pewno. Jest to jeden z tych przykrych dni kiedy czlowiek patrzy na swoje konto, ale za to smak zwycięstwa będzie slodszy, albo opowieści dla potomnych zamiast zaczynąć się od słów:
"Ale mnie przeczyściła krótka pozycja na TSLA"
Będą zaczynynać się od słów:
"Lato pamiętnego roku 2018 było gorące, ale nie tak gorące jak sytuacja na giełdzie. Bitwa na tesli była długa i krwawa.."

A na poważnie to już tu byliśmy 3 tygodnie temu i dalej fundamenty się nie zmieniły więc jeszcze obstaję przy swoim.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 06 cze 2018, 18:17

Trochę się zmieniły chyba jednak te fundamenty, bo produkcja Modelu 3 im podobno w końcu ruszyła, a w dodatku Chiny od lipca obniżają taryfy na zagraniczne auta z 25 do 15% (a Chiny to 17% sprzedaży Tesli z prognozami na więcej).

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 06 cze 2018, 22:06

I jak to teraz przy short squeezach dziala? :) wywala stopniowo wszystkim w jeden dzien czy raczej jest to proces rozlozony w czasie na wiele dni? (abstrahując od wplywu szerokiego rynku)
Gdzie mozna obserwowac jak shorty sa czyszczone i zmniejsza sie ilosc wypozyczonych akcji? (nie posiadam konta w IB)
to jest spolka nr 1 w shortach wiec labo ten short squeeze bedzie epicki jak Elon obiecal czyli mysle ze te 340 to spokojnie, a i pewnie 380 tez powinno - albo bedzie to dla mnie sygnal ze juz czas na cos wiecej niz tylko skalpowanie po kilka kilkanascie procent.
Niby ruszyli z produkcja ale takich obietnic bylo sporo. I druga najwzniejsza sprawa skoro produkuja to czy zarabiaja? bo jak na razie to wiecej ludzi odebralo zaliczki (cancelations) na 3 niz odebralo samochod (deliveries) i to chyba w stosunku 23% do 8% czy jakos tak bo z glowy pisze.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 06 cze 2018, 23:08

Tomek pisze:Trochę się zmieniły chyba jednak te fundamenty, bo produkcja Modelu 3 im podobno w końcu ruszyła, a w dodatku Chiny od lipca obniżają taryfy na zagraniczne auta z 25 do 15% (a Chiny to 17% sprzedaży Tesli z prognozami na więcej).
Miałem na myśli bajanie szefa tego zamieszania, ale zgadzam sie, że wygląda to nieciekawie. Zobaczymy za 3 tygodnie czy dojdziemy do 5 tysięcy czy dalej mamy do czynienia z kultem.

Na otarcie łez natomiast:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... t-tesla-vw


Obrazek
Niemiecki czołg (truck) do walki z Teslą.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Tesla

Post autor: Plastic Tofu » 06 cze 2018, 23:40

eleste pisze:I jak to teraz przy short squeezach dziala? :) wywala stopniowo wszystkim w jeden dzien czy raczej jest to proces rozlozony w czasie na wiele dni? (abstrahując od wplywu szerokiego rynku)
Gdzie mozna obserwowac jak shorty sa czyszczone i zmniejsza sie ilosc wypozyczonych akcji? (nie posiadam konta w IB)
to jest spolka nr 1 w shortach wiec labo ten short squeeze bedzie epicki jak Elon obiecal czyli mysle ze te 340 to spokojnie, a i pewnie 380 tez powinno - albo bedzie to dla mnie sygnal ze juz czas na cos wiecej niz tylko skalpowanie po kilka kilkanascie procent.
Niby ruszyli z produkcja ale takich obietnic bylo sporo. I druga najwzniejsza sprawa skoro produkuja to czy zarabiaja? bo jak na razie to wiecej ludzi odebralo zaliczki (cancelations) na 3 niz odebralo samochod (deliveries) i to chyba w stosunku 23% do 8% czy jakos tak bo z glowy pisze.
Ja raczej obstawiam długie pozycje i narzędzia do szortowania mam u brokera. Nie ma tego dużo, ale dla mnie wystarcza. czasami podpieram się:
http://shortsqueeze.com/shortinterest/stock/TSLA.htm
https://www.nasdaq.com/symbol/tsla/short-interest
https://finance.yahoo.com/quote/tsla/ke ... tics?ltr=1
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże.

ODPOWIEDZ