Tesla

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
MarcinBB
Stały bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:06

Re: Tesla

Post autor: MarcinBB » 30 mar 2018, 11:27

Tomek pisze:I tak, w dalszym ciągu uważam, że to jest zerojedynkowy zakład, na który warto postawić 1-2% kapitału w perspektywie emerytalnej, tak na wszelki wypadek, gdyby im się jednak udało :)
Zgadzam się, ale równie dobrze warto postawić 1-2% kapitału, na wszelki wypadek, że im się nie uda :-)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 30 mar 2018, 11:44

Jasne, jeśli tylko stosunek zysku do ryzyka w takim zakładzie jest asymetryczny, to jak najbardziej. W końcu chodzi o to, żeby zarabiać pieniądze, a nie żeby mieć rację :)

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Tesla

Post autor: Thorwald » 30 mar 2018, 12:53

Tomek pisze: Fundamentów to tam w tej spółce nie ma żadnych. Może parę patentów i wartość samej marki/logo.
12 czerwca 2014r Tesla udostępniła bezpłatnie wszystkie swoje patenty komukolwiek kto chce je wykorzystywać. W związku z tym, nie może czerpać zysków z ich udostępnienia.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 30 mar 2018, 14:01

Ta, ale to jakoś nie przeszkadza im składać nowych wniosków patentowych od tego czasu: http://www.freepatentsonline.com/y2017/0259675.html

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 30 mar 2018, 14:17

Tomek pisze:Jak spadnie do 1$, to sam ją skupię i zdejmę z giełdy. Bądźmy realistami, jakaś wartość likwidacyjna to tam jednak jest, spółka nie spadnie poniżej tej wartości, bo wtedy ktoś ją przejmie i powtórzy się casus Blackberry czy Nokii, gdzie inny gracz przejmuje zdechlaków dla samych patentów i marki/logo. No a nie zapominajmy, że Tesla ma przecież linie produkcyjne, sprzęt, Gigafactory i tak dalej. W dodatku sprzedaż Modelu S i X generuje kilka miliardów dolarów(!) przychodu i cały czas rośnie.
Nie rośnie sprzedaż Modelu S i X .... Spada i to na łeb na szyję... :D A tak poza tym nie sądzisz, że sprzedaż od 4 kwartałów nie rośnie + straty są coraz większe? Przecież miała być wykładnicza sprzedaż wszystkiego? Pomijam te kolosalne wyprzedaże i rabaty na koniec miesiąca, bo auta się w ogóle nie sprzedają... Tesla sprzedaje tylko auta praktycznie w ostatnich 2 tyg danego kwartału.

Poczekaj na wyniki za 1Q, które zaraz będą. Przychód to nie cash flow. Bawią mnie tematy na seekingalpha. Tesla ma 5MLD$ przychodu czy tam ile, albo stosunek przychodów/kosztów gwarancyjnych jest lepszy niż w BMW. Nie operuje się
przychodem. To inżynieria finansowa. Gdy spółka wali straty i ma zły model biznesowy to może mieć i 100MLN subskrybentów, albo 50MLD$ przychodów ale dług zabije tą firmę przy pierwszej serii 6 podwyżek stóp procentowych i wystrzeleniu LIBORu pionowo do góry.

Na co mi 5MLD$ przychodu jak kosztuje mnie to 9MLD$? A Gdy mam 10MLD$ to kosztuje mnie to już 30MLD$

Ten sam casus co Netflix, który zaraz podzieli los Tesli.

Przecież te komunikaty o tym, że zdejmują produkcję Modelu S i X niby po to, żeby przyspieszyć Model 3 to nic innego jak wychodzenie z produkcji czegoś co się nagle przestało sprzedawać.

Wiadomo, że z tym 1$ przesadzałem, jak spadnie poniżej 100$ to będę się zastanawiał co dalej. Tesla wyłożyła się na tym czego próbował cały automotive od 100 lat. Elon uznał, że Model 3 ma być w 100% zautomatyzowany. Mercedes, BMW itp dawno się poddali po wielu próbach. Elon zainwestował gigantyczną kasę, że mu się uda i ... się k... nie udało...

PS : Gigafactory nie jest Tesli -> tylko Panasonica... (chyba - nawet sprawdzać mi się nie chce)

A obligacje gwarantuje SolarCity.

...
Tomek pisze:Ta, ale to jakoś nie przeszkadza im składać nowych wniosków patentowych od tego czasu: http://www.freepatentsonline.com/y2017/0259675.html
Dla mnie to mogą teraz stare gacie i pingwina nawet w kosmos wysłać :). To zajęcie publiki prawdziwymi problemami.

Niech dadzą więcej kasy Elonowi, który je spali miotaczem ognia.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 30 mar 2018, 14:37

A tu macie mój cel pęknięcia tej bańki. Desert island = no return back... Kurde 1.5 roku cierpliwości i dokładania ... Ale cierpliwy jestem :) Z -30% straty wytrzymałem nawet i więcej i więcej i więcej i super więcej... i ...trach... Nagle mój minus w ogromny plus się przerodził.

Obrazek

Pęknie jak Enron 2.0 :

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 30 mar 2018, 14:44

No jak możesz mówić, ze nie rośnie im sprzedaż, skoro rośnie? :P http://carsalesbase.com/us-car-sales-data/tesla/

Gigafactory należy do Tesli, Panasonic tylko zainwestował w tę fabrykę.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 30 mar 2018, 14:51

Ale mają wobec Panasonica ogromne zobowiązania za fabrykę. Jutro Panasonic może wstać i powiedzieć -> SPŁAĆCIE MNIE...

Nie masz danych za 1Q, które będą dzisiaj?
*Tesla US monthly sales are estimates, the annual total are exact figures based on the company’s quarterly reports. As a result, the monthly sales may not add up to the annual total.
Ktoś ładnie pompuje, albo Tesla za free już wszystko wyprzedaje :) Poza tym US Estimates... W Chinach i Europie Tesle zmiotło do zera. W tym wymiarze robimy betting against zero... :)

Elonowi napiszę na twiterze podziękowania za to... Jezu jak ja tego oszusta nienawidzę...

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 30 mar 2018, 15:05

W przyszłym tygodniu chyba powinny być dane sprzedażowe za Q1, a raport kwartalny dopiero w maju. Na razie bazujemy na pełnych danych za 2017 i szacunkach za styczeń i luty 2018, z których wynika, ze sprzedaż total rośnie. Nie ma podstaw, żeby mówić, ze sprzedaż spada, skoro nie ma jeszcze danych. A sądząc po rejestracji nowych VIN-ów w Q1 dla Modelu 3, to produkcja przyspiesza dość mocno.

Wiadomo, ze przesadzili z tym całym procesem automatyzacji. Takie rzeczy można robić jak jest do perfekcji opanowany już cały proces produkcyjny, to wtedy można próbować go automatyzować, a nie na odwrót. No ale to przecież często tak jest, ze pierwsze modele są do kitu, maja opóźnienia i tak dalej.

Dobra, nic tu mądrego więcej nie wymyślę, bo łeb mnie boli, mam potwornego kaca, a na horyzoncie 12h lotu. Ciao wszystkim i wesołych świat :)

PS. Tesla podwoiła swoją sprzedaż w Chinach https://electrek.co/2018/02/23/tesla-ch ... -expanded/

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 30 mar 2018, 15:40

Ehhh, Tomek Tomek ... Uwielbiam electreka i Lamberta prawą rękę Muska coś ala Goebbels dla Hitlera ... Brak mi słów powiem szczerze :) Jeszcze raz zatem :
Tesla made over $2 billion in China last year...
Tak Enron podskakiwał, a my oczekujemy na 1Q2018

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 31 mar 2018, 14:11

Fani Elona posprzedawali ogromną ilość PUTów i panika się zaczyna ... Bo przecież Elon obiecał, więc wiadomo, że kurs nigdy nie spadnie ...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 31 mar 2018, 23:17

Jakby ktoś chciał wiedzieć z czego Elon ma takie bogactwo...

Jedynym jego sukcesem to to, że był co-właścicielem PayPala (nawet nie głównym). Spółka słabo szła, ale eBay się pojawił i dał Muskowi 180MLN$ za to.

Dzięki temu Elon zainwestował 70MLN$ w Tesle, 100MLN$ w SpaceX i 10MLN$ w SolarCity

SolarCity zbankrutowało - wykupione przez obligatariuszy Tesli. Teraz sąd rozpoznał wiosek i zatwierdził chyba wczoraj, że pozew jest zasadny i Musk działał na szkodę akcjonariuszy Tesli, bo wykupił swoje i kuzynów długi tylko i wyłącznie.
Tesla -> wiadomo - gorący kartofel.
SpaceX -> pilnie szuka 500MLN$ - źle się dzieje w państwie duńskim...

Elon zastawił akcje pod swoje pożyczki. Wszyscy to wiedzą. Short sellerzy - ale Ci smart - wcale nie chcą bankructwa Tesli. Chcą wywalić ten poziom gdzie Elon ma zastawione akcje. Dlaczego to takie ważne? Bo wtedy banki z automatu wywalą jedną serią wszystkie akcje w panice. Sytuacja jest 1:1 jak Valeant Pharmaceuticals. A co się stało jak banki wywaliły akcje zastawione?

Pokaże na tym zdjęciu.

Obrazek


Short sellerzy (Ci smart) chcą doprowadzić do tego, aby wybić ten poziom i zrobić zjazd -20 do -50% w 1 dzień. Takie moje zdanie :) Tak się chłopaki bawią. Nie chcą zarobić na bankructwie Tesli, ale na wybicu tego poziomu. Wtedy majątek Elona stopnieje grubo ... A w 1 dzień -50% na shortach toż to złoty strzał :)

SolMaliva
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2018, 21:58

Re: Tesla

Post autor: SolMaliva » 01 kwie 2018, 00:57

Greg, nie jest przypadkiem tak, że stałeś się trochę członkiem anty-Teslowej sekty? Z góry odrzucasz każdą pozytywną informację jako fałszywą. Z drugiej strony przedstawiasz internetowe anonimy jako prawdę objawioną.

Co do Twojego ostatniego wpisu to:
Musk był głównym (największym) udziałowcem PayPala. Nie wiem co oznacza stwierdzenie "spółka słabo szła", ale była liderem rynku i przynosiła zyski. Tymczasem Ebay miał wtedy własny system płatności, który przynosił straty. Ebay zapłacił $1.5B za PayPala, sporo jak na spółkę, która "słabo idzie".
Sąd nie rozpoznał żadnego wniosku w sprawie SolarCity, tym bardziej nie stwierdził, że Musk działał na szkodę akcjonariuszy. Sąd jedynie przyjął wniosek do rozpoznania co oznacza, że dopiero będzie rozpoznawany. Do ewentualnych zarzutów daleka droga.
Nie wiem skąd info, że SpaceX pilnie szuka $500M. Rzeczywiście wydrukowano nowe akcje, ale ich cena była rekordowa, a liderem rundy było Fidelity. Nie wygląda to na działanie w panice.

Oczywiście Tesli można bardzo dużo zarzucić, ale to nie oznacza, że wszystko jest złe i jedyne co można zrobić z akcjami Tesli to tapetować nimi ściany.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 01 kwie 2018, 16:32

SolMaliva -> pokaż mi choć 1dną informację pozytywną ... Nie widzę, żadnej, ale to żadnej -> chyba, że obietnice o ramp up Modelu 3 uważasz za pozytywne... Chętnie się dowiem co rozumiesz przez pozytywne informacje. Proszę podaj mi je (ale realne informacje, a nie bełkot PRowy Tesli). A, jeszcze związki zawodowe do dupy się Elonowi dobierają...

Sąd rozpatrzył zasadność wniosku akcjonariuszy mniejszościowych odnośnie pozwu za niegospodarność Elona i przejęcia SolarCity w ramach wykupu długu swojego i swoich kuzynów przez obligatrariuszy Tesli, na co wziął chyba ze 1.5-2.5B$ (nie pamiętam). SolarCity praktycznie chwilę po przejęciu zostało zlikwidowane wbrew pozorom. Teraz zaczyna się prawdziwy pozew o niegospodarność Elona, bo sąd potwierdził zasadność wątpliwości. Można Elona czesać na kasę i to niemałą...

Fidelity = DUMB MONEY

Tak jestem członkiem sekty anty-Elonowej bo chcę przyczynić się do tego, że kurs jednego dnia dupnie -50% jak zastawione akcje pójdą na SELL przez banki. Na to liczę, bo zarobię. Elona uważam, za Bernie Madoffa 2018 roku..., a Tesle za Enron 2.0. Uważam, że Elon powinien skończyć w pierdlu w tej samej celi z Bernim za oszustwa finansowe i piramidę ala Tesla służącą tylko Elonowi do wyprowadzania kasy.

Na to liczę. Przekręty w księgach, pozwy itp itd... 1:1 jak Enron... Fraud news wychodzi na jaw, gdy Elon sobie wykupił długi rodziny za kasę obligatariuszy na poczet niby rozwoju firmy Tesla.

Previous week :
1) NTSB opens investigation on autopilot crash, where a person died.
2) Judge allows SCTY fraud lawsuit to move ahead
3) Moodys downgrade
4) Recall almost 50% of all Model S
5) Tesla announces Joan of Arc had AutoPilot engaged
6) NLRB amends union busting complaint.
7) Share price crashes

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 01 kwie 2018, 17:39

Może April Fool's ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ