Tesla

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator
Posty: 239
Rejestracja: 29 wrz 2018, 11:21

Re: Tesla

Post autor: Besso » 16 paź 2018, 17:50

Rastignac pisze:
Greg pisze:Więc pomijamy marketing bzdurny, a spoglądamy na fakty i opinie nawet już fanów.
I dlatego wklejam liczby, a nie twitty tego czy innego gościa, który ma usterkę w samochodzie.
this
bo jak się ma kilkanaście/kilkadziesiąt takich tweetów przy ponad 50 tys. dostawach? nijak. jakaś tania sensacja

a do newsów pokroju "mercedes wyprzedzony" podchodziłbym z dystansem, bo oni produkują na bieżąco, a Tesla leci z listy

dobre wieści:
https://seekingalpha.com/news/3397661-j ... settlement
https://seekingalpha.com/news/3397587-t ... six-months

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 19 paź 2018, 00:32

Horus pisze:Elon nie ma głowy do bzdetów, ma kolejne wizje:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Musk-z ... 20830.html
Za dużo zioła chyba jara i za dużo bierze ambienu i mixuje z winem ... CEO jak ta lala ... ;)

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 19 paź 2018, 10:56

Enron ogłosił obniżkę na 3 o 4k$. Teraz jest ca 45k$ i Enron mówi, że to jest to słynne 35k$ bo jak się odejmie wszystkie dopłaty (w tym najważniejszą Federal EV Tax Credit czy jakoś tak - 7,5k$) to wyjdzie 35k$. Problem jest taki, że jeszcze kilka dni temu na stronie Tesli wisiało info, że jak ktoś chce zdążyć na pełny Federal EV to musi złożyć zamówienie do 15.10.2018 (po nowym roku dopłata maleje o 50%). Dzisiaj mamy 19.10 :)

A inna sprawa jest taka, że chyba się kończy back log i generalnie demand na drogie wersje. To nie za dobry znak dla Tesli.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 19 paź 2018, 13:16

Generalnie to NODEMAND, znowu cofnijmy się w temacie ... Mówiłem, alarmowałem. Model3 jest asprzedawalny. Tylko hype fanów i tych co nie rozumieją o co w tym come on i co to znaczy late-cycle napędził hype... A tu kolejne kłamstwo :

2Q :

Obrazek

4Q : (Firmy przełącznika nie umieją zrobić bo palą się samochody a zrobią autopilota ... Kto w to uwierzył? Tak samo jak w chipy do autopilotów...)

Obrazek

Awatar użytkownika
Horus
Posty: 20
Rejestracja: 02 sie 2017, 14:38

Re: Tesla

Post autor: Horus » 19 paź 2018, 16:07

Greg pisze:Generalnie to NODEMAND, znowu cofnijmy się w temacie ... Mówiłem, alarmowałem. Model3 jest asprzedawalny.
Greg, nie utrudniaj i nie siej defetyzmu. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej:

https://noizz.pl/moto/tesla-model-3-o-o ... go/4y2e2cc

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 20 paź 2018, 00:32

Oszust ... I wszystkim co w to inwestowali należało się ... Za głupotę się płaci...
Owners who paid thousands of dollars for the options filed a class-action lawsuit, alleging they were deceived into buying a feature that didn’t exist.
Obrazek

https://www.bloomberg.com/news/articles ... ble-to-use

A tle jak mówiłem Accounting Fraud ...

Obrazek

https://www.cnbc.com/2018/10/19/tesla-c ... nager.html
Some service employees said they were surprised to learn that when they sent mechanics to help out with “bursts” to build new vehicles in the Fremont factory, their time was billed either to “training” or “research and development,” rather than service or vehicle assembly. One said he was relieved that travel, per diem expenses and overtime wasn’t charged to his region.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 20 paź 2018, 17:07

Model 3 jest tak źle zaprojektowany, że aż dziw bierze że wszedł do produkcji ... Kto by się spodziewał... Buahahah....

https://www.youtube.com/watch?v=Lj1a8rdX6DU

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 20 paź 2018, 23:11

Wszystko wygląda jakby zaraz miało po prostu tąpnąć od 20-30% w dół pionowym strzałem ...

Jak to ktoś stwierdził :
The Tesla Q3 conference call is going to be better and more awkward than ever (if it happens). No FSD now, plus the fraud charges, Solar City, and much more!
Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 23 paź 2018, 02:25

Jutro wyniki!!!

[quote]Q3 Earnings call is 530 PM EST Oct 24th. This should be fun[/quote]

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 23 paź 2018, 09:52

Greg pisze:Jutro wyniki!!!

[quote]Q3 Earnings call is 530 PM EST Oct 24th. This should be fun
[/quote]

Obrazek

A na poważnie to liczę, że przygotowali te wyniki i kurs podbije w górę. Ale to życzeniowo bo nastawienie do tej firmy mam short.

Scenariusz z ost wyników Netflixa byłby super.

SolMaliva
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2018, 21:58

Re: Tesla

Post autor: SolMaliva » 23 paź 2018, 19:53

Andrew Left połknął żabę i stał się wyznawcą elonizmu.

Jego najważniejsze obserwacje:
- Jest zapotrzebowanie wśród nowych klientów, którzy odchodzą od innych marek i mogą zapłacić za samochód więcej byle tylko stać się członkiem sekty
- Problemy z jakością to przeszłość
- Nie ma żadnego "Tesla killera", a ich technologia jest "lata świetlne" od konkurencji

Pełny dokument: https://citronresearch.com/wp-content/u ... ignore.pdf

Dante
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 28 lip 2017, 21:55

Re: Tesla

Post autor: Dante » 27 paź 2018, 22:05

Byłem dziś na spotkaniu TSJ i jeden z prelegentów twierdził, że Tesla zmierza w kierunku 600$ za akcję, a dodatkowo spółka jest już w stanie regularnie zarabiać co widać po ostatnim raporcie finansowym.
Sala oczywiście wybuchła śmiechem, ale gość zdania nie zmienił.

Jak widać sentyment jest pozytywny, trzeba dokładać do wora ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Tomek » 29 paź 2018, 20:19

Short squeeze, short squeeze i po short squeezie :) Wolnych akcji przybyło od groma, a koszty zaczynają znowu rosnąć:
Zrzut ekranu 2018-10-29 o 20.21.36.png
Ja skeszowałem właśnie 30% zysku po poprzednim tygodniu i chyba drugi raz w tym roku wybiorę się Teslą do Shortville z jakimś asekuracyjnym stopem.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Tesla

Post autor: Greg » 29 paź 2018, 21:39

No to jak Enron .. Żadna wiadomość nie działa. Ich obligacje są bardzo nisko a więc to tylko short squeeze. Tesla nie dała 10Q nadal ze szczegółowym raportem finansowym kwartalnym, a to co mówiłem o accounting fraud :
I'm crunching Tesla numbers for my Short Seller's Journal and I'm simply stunned at how out of whack TSLA's financials are for Q3. There's massive accounting fraud going on. Depreciation per car delivered is nearly 50% lower in Q3 than Q2. This is impossible.
Następna wiadomość powinna posłać do diabła już permanentnie tą spółkę :) Okolice 2580 na SP500 zapewne ...

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Tesla

Post autor: eleste » 02 lis 2018, 15:00

Tesla dojechała już praktycznie do kolejnego poziomu w okolicy 350
Moim zdaniem na fali optymizmu po ostatnich wynikach spokojnie mogą ją jeszcze popchnąć na kolejne schody - 360 a potem gdzies pod 380 na ATH. Kilku analityków punktuje "ugotowanie tych wyników{" - głównie po stronie kosztów i amortyzacji - ale jakiegoś negatywnego armagedonu nie widać - wręcz przeciwnie, sentyment w necie, na SA itd. wygląda na pozytywny a wielu bearsów się wyciszyło.
Ostatni etap jeśli chodzi o wyniki to dzisiejsze 10Q (było albo będzie?) i ewentualnie przez najbliższe kilka dni wiwisekcja.

Kluczowe będzie w takiej sytuacji zachowanie szerokiego rynku - na plus powinien dać Tesli wiatr w żagle z tego obecnego 350, na minus wręcz przeciwnie. Na bazie tego będę patrzył czy nie dołożyć kolejnej paczki szortów.
I oczywiście tu z dnia na dzień może się pojawić jakiś nagły negatywny news ale Enrona obecnie wyciszyli więc małe szanse.

ODPOWIEDZ