Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 29 gru 2018, 21:37

Dolar spada, bo poszedl w gore i od dawna siedzi na topie
a co rosnie musi spasc, taka zasada :)

dwa, perspektywa podwyzek stop procentowych spadla, i bedzie spadac
wiec to dlatego dolar tez juz sie nie bedzie umacnial

trzy, drogi dolar jest zly dla gospodarki w usa, i tabia to wszyscy lacznie z trumpem

cztery sprawy ktore ciazyly na euro wydaja sie miec perspektywe na pozytywne rozwiazanie, przynajmniej na jakis czas

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Ryszard Wielkouch » 29 gru 2018, 22:11

Greg cały czas pisał o umacniającym się dolarze, nie wiem czy zmienił zdanie :P

Pamiętam, że podawałem dane wg. których dolar ma się osłabić:
1) pozycjonowanie commercials
2) most crowded trade

ale fundamentalnie strefa euro to tykająca bomba zegarowa:
1) podwyżki procentowe w recesji nie sądzę
2) coraz więcej rozruchów i Macron może zostać odsunięty od władzy, na rzecz kogo chyba Lepen, której nie tak dawno wszyscy się bali
3) obligacje krajów bankrutów na które nie ma chętnych

Jeśliby to spróbować połączyć w logiczną całość to najpierw dolar musi się osłabić, żeby wyczyścić pozycje spekulacyjne, a dopiero potem pójdzie w górę ;)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: sebo » 29 gru 2018, 23:10

Nie wiem jak patrzycie ale dolar jest cały czas w kanale wzrostowym.
Jeśli ktoś patrzy w perspektywie godzinnej to tak osłabia się czasem tak jak i dniowej ale trend jest jeden.
Jak już wspominacie o Gregu to Greg szalał, że będzie i po 150 czy jakoś tak, teraz skromnie pisze DXY 100, czemu, nie wiem nie odpowiedział na pytanie czy coś się zmieniło.
Na pewno złoto nie idzie w tą stronę co Greg mówił i się dzielnie trzyma, to twardziel.
Załączniki
Screen Shot 2018-12-29 at 23.07.26.png

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Marcin71 » 29 gru 2018, 23:42

Ja patrzyłem na ostatnie 3 miesiące czyli od momentu gdy zaczął się bear market.
Najpierw wzrósł a potem się osłabił i na razie spada.
Obrazek

sebo pisze:
29 gru 2018, 23:10
Nie wiem jak patrzycie ale dolar jest cały czas w kanale wzrostowym.
Jeśli ktoś patrzy w perspektywie godzinnej to tak osłabia się czasem tak jak i dniowej ale trend jest jeden.
Załączniki
498A928A-D30B-453E-8B04-89ED721E2A54.jpeg

Maniek
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Maniek » 30 gru 2018, 03:03

Ja bym nie powiedział, że się osłabia...
Załączniki
dx.f.png

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Petrus » 30 gru 2018, 11:40

Z całym szacunkiem. Kowboje zrobili wiele w celu zabezpieczenia się pod zjazd na rynkach, QT podnoszenie stop procentowych. A co śmieszna strefa euro zrobiła. Wielkie Nic. Więc jak można wierzyć w taka walute jak euro. Dziwi mi że jeszcze są chętni na ich obligacje. Z dwoja złego dolec lepszy. Kowboje łatwo swojego nie oddadzą. Jak będą czuli się osaczeni to zrobią wszystko w tym wojnę aby sprawować nadzór i hegemonię.

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: hds » 30 gru 2018, 16:47

To tez dorzuce 3 grosze do ogrodka Martina78:
Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
Powtarzam to do znudzenia. Jesli masy mysla ze bedzie kryzys, media o tym trabia, nawet wyborcza
to bedzie odbicie i nie bedzie zadnego kryzysu, to korekta!

Popatrz na wykres. Ile czasu formowal sie podwojny szczyt? Ile czasu trwala dystrubucja i jaki byl przekaz medialny?
Spadek indeksow o 20% powszechnie uznawany jest za poczatek bessy. Spadlo o 20% wiec media o tym fakcie informuja. Owszem, sentyment jest skrajnie negatywny co zwiastuje odbicie. "Styczniowy kontrakt E-mini S&P 500 Futures odszedł już od średnich, więc mean reversion może pojawić się w każdym momencie, czy to na wyższych, czy niższych poziomach". (http://spekulant.com.pl/2018/12/25/punkt-kulminacyjny/) Uwazasz, ze to poczatek nowego impulsu wzrostowego? Kupuj. Uwazasz, ze to korekta wzrostowa w trendzie spadkowym? Poczekaj i sprzedawaj.

Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
Poza tym te preteksty do spadkow byly kuriozalne.
Trade Wars
sprawa johnson&johnson z przed pol roku!
Navarro Says "Agreement With China Difficult"
zamkniecie government
brexit
italy
france
i mase innych tego typu pierdol rozgrywanych na malym volumenie

Czy te wydarzenia wywolaly spadki? Ot, naglowki jakich zawsze w gazetach pelno. Powiedzialbym, ze spadki wywolala polityka bankow centralnych: QT i podwyzki stop.

Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
nie ma zadnych szans na taki kryzys jak wieszczy greg, Co najwyzej spowolnienie, recesja, jakis trend boczny

Acha, czyli kryzysu nie bedzie, co najwyzej recesja. Nie sadze by posiadaczom akcji ulzylo po przeczytaniu tej prognozy. Kilka stron temu Tomek pisal o roznicy pomiedzy korekta, krachem, spowolnieniem, recesja, hossa i bessa... polecam.

Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
Poza tym banki centralne maja narzedzia, zaczna drukowac znow kase i tyle.

Poki co jednak nie drukuja, a wrecz przeciwnie.

Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
gdyby grybe ryby chcialy posprzedawac akcje to wybralyby dni z duzym obrotem zeby znalezc frajerow zeby opchnac jak najwiecej

ok,wczorajszy wzrost tez byl w dniu w sumie z niskim volumenem
ale to wszystko by wyprowadzic wszystkich w pole, dac szanse, wyrobic poczucie ze maja racje dla tych ktorzy obstawiaja na spadki (eee to na niskim volumenie to odbicie, poleca w dol)

moze zjada, ale po to zeby dac ostatnia szanse do kupna grubasom tanio przy dniu z duzym volumenem, wtedy ostatecznie up

Spekulacja w oparciu o Twoja analize volumenu jakos mnie nie przekonuje. Moze warto zastanowic sie ponownie nad interpretacja volumenu. Moze to Cie zaciekawi:
https://www.youtube.com/watch?v=uzISUr1itWg&t=2137s

Martin78 pisze:
27 gru 2018, 08:35
Trzeba poczekac pare miesiecy, sie wyjasni

Sie wyjasni, ale sie nie zarobi, choc sie i nie straci.

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 31 gru 2018, 11:56

przepraszam bardzo, nie ze spadlo o 20% to media o tym DOPIERO informuja

media informowaly jak spadalo do 10%, naganialy, wieszczyly besse, krach itd


Ile deficytu handlowego mają stany? Jak więcej importujesz niż eksportujesz to na jakiej walucie Ci zależy: słabej czy silnej?

Trump powiedział buhahahhhaha. I tweety on sam też pisze? I to nie manipulacja tylko on taki szczery i mówi jak jest?

Drogi dolar to droga do deflacji, mniejsze wplywy z podatkow
coraz drozsze iphony itd (nizsze przychody, nizsze podatki)

W interesie usa nie jest az tak drogi dolar
deficyt bedzie latwiej zmniejszyc przy tanim dolarze przeciez.

to absurdalne by mial sie umacniac jeszcze bardziej, moglby, ale to gdy bedzie juz totlany kryzys
a tego nie bedzie, w ciagu nastepnych 3 lat


"trump powiedzial" = takie jest stanowisko jego administracji, ekipy:
zmniejszenie deficytu, tanszy dolar


To moze cala polityka usa jest sciema? i w ogole nie nalezy brac pod uwage czegokolwiek co wychodzi z ust politykow i ekonomistow ktorzy maja na cos wplyw?
czy uznajesz ze tylko polityka administracji trumpa jest manipulacja?

Nie lapecie mojego ciut zartobliwego tonu? :)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2018, 12:11 przez Martin78, łącznie zmieniany 3 razy.

Maniek
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Maniek » 31 gru 2018, 12:03

... Jak czytam takie wpisy jak powyżej to mam wrażenie, że słucham rozmowy w kolejce, w maglu...
Brak merytoryki i sensownych uzasadnień... Poziom dyskusji niebezpiecznie się obniżył...



Życzę nam wszystkim zdrowia i niech trend będzie z nami w nadchodzącym roku ... :)

WhyNot
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2018, 19:03

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: WhyNot » 31 gru 2018, 14:09

3maj Maniek uzasadnienie dlaczego dolar nie spadnie.
Załączniki
IMG_20181231_140329.jpg

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrew » 31 gru 2018, 17:39

Martin78 pisze:
31 gru 2018, 11:56
...
W interesie usa nie jest az tak drogi dolar
deficyt bedzie latwiej zmniejszyc przy tanim dolarze przeciez.

to absurdalne by mial sie umacniac jeszcze bardziej, moglby, ale to gdy bedzie juz totlany kryzys
a tego nie bedzie, w ciagu nastepnych 3 lat


Absurdalna to jest ta niezachwiana pewność, wręcz zadufanie osoby, który wcześniej pisze "Ale tak pewnym jak Greg tez nie mozna byc."
No i pisze to osoba tak nieomylna, że ostatnio "przewiezli mnie, ubrali w jesionke mimo ze nie bylem strasznie zlewarowany, moze 1:5 max. Ale utopilem tak duzo, ze postanowilem przeczekac poza rynkiem, przyjac strate"

Andrew
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2018, 22:59

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Andrew » 31 gru 2018, 17:46

zdublowany post

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Marcin71 » 31 gru 2018, 19:50

Wzajemnie wszystkiego Najlepszegi w tym zdrowia aby można było się cieszyć giełdowymi sukcesami :-)

Kris pisze:
31 gru 2018, 18:44
Wszystkim forumowiczom życzę Mega: Zdrowia, Spokoju, Radości i trafionych decyzji inwestycyjnych w roku 2019.

szymon
Posty: 11
Rejestracja: 09 gru 2018, 07:43

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: szymon » 31 gru 2018, 20:19

Marcin71 pisze:
31 gru 2018, 19:50
Wzajemnie wszystkiego Najlepszego w tym zdrowia aby można było się cieszyć giełdowymi sukcesami :-)

Dzięki i wzajemnie . :)

Martin78
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2018, 19:16

Re: Podsumowanie tematu Stock Market Crash 2018

Post autor: Martin78 » 01 sty 2019, 10:48

Andrew pisze:
31 gru 2018, 17:39
Martin78 pisze:
31 gru 2018, 11:56
...
W interesie usa nie jest az tak drogi dolar
deficyt bedzie latwiej zmniejszyc przy tanim dolarze przeciez.

to absurdalne by mial sie umacniac jeszcze bardziej, moglby, ale to gdy bedzie juz totlany kryzys
a tego nie bedzie, w ciagu nastepnych 3 lat


Absurdalna to jest ta niezachwiana pewność, wręcz zadufanie osoby, który wcześniej pisze "Ale tak pewnym jak Greg tez nie mozna byc."
No i pisze to osoba tak nieomylna, że ostatnio "przewiezli mnie, ubrali w jesionke mimo ze nie bylem strasznie zlewarowany, moze 1:5 max. Ale utopilem tak duzo, ze postanowilem przeczekac poza rynkiem, przyjac strate"

Moje podejscie kontrariańskie wynika po czesci z pogladow Grega, to taki antywskaznik.
poza tym sugeruje sie innymi analizami ktore do mnie przemawiaja bardziej i sa calkowicie sprzeczne.

Jego projekcje zjazdy spadki to przeciez kryzys wszechczasow!

Polityka Trumpa jak i podstawowe recepty na poprawe sytuacji w usa (przedluzenie koniunktury) sa powszechnie znane i logiczne, wiec to zadna pewnosc, tylko cytowanie

Przewiezli mnie bo jak zwykle timing nie do konca trafny, tydzien roznicy, bo tak dziala gielda, strzasa tych co maja racje ale nie maja az tak twardej dupy by potem pokazac ze mieli racje, pisalem to.

Livermmor: najwazniejsza cnota trejdera to umiejetnosc siedzenie na 4 literach. To ze mnie przewiezli nie znaczy ze nie mam racji, to znaczy tylko ze nerwy nie te.


To ze ktos ma racje w perspektywie paru letniej, np taki Peter Shiff, ktory od 10 lat wieszczy krach kompletnie nie nadaje sie jako jakikolwiek wskaznik inwestycyjny. Ma facet racje, nie? ale postaw na to kase to zobaczymy czy cie przewioza czy nie.


Ja podobnie odbieram Grega bo przewidziec skuteczine besse z jakims znosnym timingiem, typu 2 tyg
jest baaardzo trudno. To jest mega sztuka!
Zakladam z prawdopodbienstwa ze kolega Greg jednak nie trafil w totolotka i nie przewidzial tego w ten sposob i ze sie myli.
A timing jego prognoz jest totlanie nieokreslony, wiec nie mozna na to postawic kasy.


To ze umoczylem, nie znaczy ze zmienilem zdanie.
Mysle ze w 2019 zobaczymy nowe szczyty na s&p500

Zablokowany