Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 14 lut 2019, 12:35

Gregory pisze:
14 lut 2019, 09:56
Zapewne w centrum uwagi są rozmowy US-Chiny. Nie spodziewał bym się jednak merytorycznego konsensusu bardziej zasłony dymnej o spektakularnym sukcesie którego tak naprawdę nie będzie a który zapewne kupi giełda ochoczo i może to dać impuls w górę. Jednak tylko na krótki horyzont.
Trump Considers 60-Day Extension for China Tariff Deadline
Zła wiadomość dla niedźwiedzi, nijaka dla byków, ale tak jak mówisz, kierunek raczej w górę.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 lut 2019, 14:43

Ciekawe co jest shutdown kryje ;)

Giełda leci chwilowo~
Załączniki
retails sales.png

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 14 lut 2019, 15:20

Póki co widzę próbę zbudowania podwójnego topu na D1 na US100. Jeśli to się powiedzie to pierwszy target 6600. Wyniki z 14.30 bardzo złe , wręcz fatalne. Ważne będzie dzisiejsze zamknięcie.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 14 lut 2019, 15:45

Wczoraj wrzucałem potencjalny schemat Wyckoffa dla ES. Zobaczymy jaki wolumen dziś będzie, ale na pewno prospadkowo to wygląda. Natomiast nie spodziewałbym się jakiś gwałtownych spadków, bo strefa nie skończona. Jeśli wyjdą rzeczywiście dołem to potencjalna korekta przed pójściem dalej up do marca~
Załączniki
esss.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 15 lut 2019, 01:13

To co Panowie jedziemy z 1Q/2Q2019 z recesją?

Ciekawe co trzaśnie na tym dead-cat bounce'ie ...

Buy the $ ...

Obrazek

Obrazek

A pamiętacie temat jakto dolar będzie taniał i nasza gospodarka będzie rozkwitać? (a wujek Greg mówił... BUY THE $ ...)

Obrazek

Jak zwykle NIKT tego nie widział ;)

Drop jak od 20 lat nikt go nie widział. A analitycy w retail sales pierdyknęli się o 7x o odchylenie standardowe ... Żeby kaska na koncie była gdy Deutsche Bank się wyłoży :D W/g mnie przeżyjemy powtóreczkę z 1929 roku ...

Obrazek

Denial phase jak sie ma ... chciałbym poznać tych co te bzdury piszą...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 15 lut 2019, 01:32

Od dekady powiadają ...

Obrazek

Wujek Greg Was uczył ... Jak USDPLN > 4.00 to znaczy, że w Polsce będzie już naprawdę źle.

Obrazek

Będziemy mieli zabawę... Mam nadzieje, że ETFy nie zostaną zablokowanie tak jak konta brokerskie ...

TOP INVESTMENT (dwa badziewia, których nikt nie chce) ...

physical cash (reserve currency)
physical gold

Dochodzimy do momentu gdzie 0.00% + QE zakredytowały gospodarkę pod korek jak w 1929 roku... Deflacja musi się rozładować... Patrzcie jak globalny handel po prostu spada do ... ZERA... i banki centralne gówno mogą zrobić, bo QE nie zastąpi tego, że Kowalski jest zakredytowany pod korek (w/g tego co rynek mówi). Chyba, że round #2 - Helicopter Money.

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 15 lut 2019, 02:48

Zapoznajcie się z cyklem pełnym i 1929 ...

https://www.youtube.com/watch?v=Sv7IP2qL0gg

(nie dziwcie się czemu mówiłem, że long-term inwesting w tych czasach to strzał w łeb... - i tak zapewne kasy z ETFów czy kont brokerskich nie zobaczycie, bo zostanie to zablokowane)...

Przypomnę, że 1929 roku też mieliśmy QE i QT bo obniżono stopy do zera po kryzysie finansowym z 1921 roku, aby uratować bańkę wcześniej. Zobaczcie też poziom socjalizmu, nacjonalizmu, populizmu czy prawicowo-narodowego skrzydła jak dochodzi do głosu. To efekt zakredytowania pod korek. W 1924 Hitler uważał, że dysproporcja nierówności społecznych (deflacja, która trwa od 1980 do teraz) wywołana deflacją jest wynikiem Żydów i ich chciwości. Dlatego 0.1% najbogatszych to Żydzi i trzeba z nimi zrobić porządek. Nikt go nie słuchał, no ale po paździeniku 1929 roku wszyscy go zaczęli słuchać i uwieżyli w tezę. Rozpętał wojnę, a Żydów zagazował.

Klasyczny cykl ok 90-100 letni .. Po prostu kredyt dobija Kowalskiego przy 0.00% stopach i jest koniec konsumpcji. Szkoda, że trafiło akurat na nas, ale gorzej zapewne nie będziemy mieli później.

Punkt #1 o agriculture capacity jest 1:1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pamiętajcie QE można zrobić raz ... Potem już jest DEAD... Aby to zobaczyć spójrzcie na consumer index oraz ilość consumer credit.

To z ostatniego raportu FEDu

Obrazek

A co do consumer index (w/g ostatniej fazy consumer index drops dramatically, na razie zawirowania takie, że historia nie pamięta)...

Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 15 lut 2019, 03:00

I na koniec obejrzyjcie sobie nasze "Roaring 10s" vs "Roaring 20s"

https://www.seattletimes.com/business/w ... udy-finds/

Zaliczamy powtórkę z 1929 roku ... (obym się pomylił, ale ekonomia to ekonomia ..., więc ja cały 2018 rok się przygotowywałem i ... przygotowałem)

Obrazek

Módlcie się aby wujek Greg się pomylił i ktoś oszukał cykl gospodarczy ... (bo kończymy mały cykl i ten duży 90-cio letni... prosto pod cios skrajnej deflacji)

Obrazek

Tak się skończyło pierdzenie w ETFy (wtedy ich nie było) w 1929 roku... Będzie tylko rosło ... (zauważcie ... MUST HAVE "CASH") ...

Obrazek

Hahahah ;)

A wiecie jak to będzie wygladać? O tak :

https://www.youtube.com/watch?v=L_GVE8RCHMw

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 15 lut 2019, 03:52

Aaaaaaaaaaaaaaaa.... 1929 ... Pamiętacie BREAK-THE-ICE PHASE?

Kurde ... Znowu spadki najwięsze od Great Depression...

Przypadek? ... Nieeeeeeeeeeeeee ;)

... Spier... ze wszystkich akcji do dwóch aktywów :

physical cash (DXY)
physical gold

Rynek tak gwałtowne ruchy robił ostatnio w latach 1929-1932 (ZIRP + QE)

Obrazek

Matthias
Posty: 52
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:12

Re: Live o wszystkim

Post autor: Matthias » 15 lut 2019, 06:21

Ilekroć tracę obiektywizm, przychodzi Greg i robi mi "ice bucket challenge" :-)

Czytam ostatnio coraz więcej opinii, że sp500 idzie na 3000. Nawet spekulant.com.pl napisał o tym poziomie. Wiadomo, jaka jest giełda i nie mam nic przeciwko takim wzrostom. Zastanawiam się tylko, czy giełdy nie występują w tej chwili w roli orkiestry z Titanica.

Obecnie gram z trendem i trzymam longa, ale tylko na parach dolarowych.

Dzięki Greg za dobry research.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 15 lut 2019, 13:53

Greg pisze:
15 lut 2019, 01:13
To co Panowie jedziemy z 1Q/2Q2019 z recesją?
Jasne, tylko gdzie? USA, Niemcy, Polska? Z resztą, pytałem już wcześniej o recesję w Q1/Q2 USA i odpowiedziałeś twierdząco, więc czekam z niecierpliwością na wyniki.
Rozumiem też, że olałeś już 3xETF i teraz tylko fizyczne złoto i cash? Też dobrze wiedzieć.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 15 lut 2019, 14:08

Ropa miała spadać, giełda miała spadać, złoto miało spadać. Ja tam nic nie widzę.
Ludzie kredyciki zaciągają, kupują to nowsze zabawki, ludzie negocjują coraz wyższe stawki w pracy za to że są a nie za to że umieją, więc jak na razie jak się patrzy jest super. Przewidywać równie dobrze można toto-lotka.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 15 lut 2019, 14:20

Napisałem to raz... napiszę i w tym miejscu.

...ktoś w końcu trafi z przepowiedniami... wtedy będą nowe książki w sklepie sprzedawane o tym jakim to ja nie jestem geniuszem handlu. (bez obrazy dla kogokolwiek)

a na chwilę obecną zdejmuje coraz to nowe profity z longów na sp500.

Będzie spadać, sprzedam... póki rośnie.. kupuję.

Znam osoby co mówiły o 50% spadku na dj... jak zaczął się spadek... te osoby zaczęły kupować... (i trochę potraciły).. wniosek tego całego mojego wywodu jest jeden: jak spadnie super... ale ile na tym zarobiłeś.. (i nie na samym jednym ruchu ale ciągłym shorceniu - bo są osoby co z 5 lat już indexy łapią na krótko)

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku » 15 lut 2019, 16:05

Greg pisze:
15 lut 2019, 03:52
Aaaaaaaaaaaaaaaa.... 1929 ... Pamiętacie BREAK-THE-ICE PHASE?

Kurde ... Znowu spadki najwięsze od Great Depression...

Przypadek? ... Nieeeeeeeeeeeeee ;)

... Spier... ze wszystkich akcji do dwóch aktywów :

physical cash (DXY)
physical gold

Rynek tak gwałtowne ruchy robił ostatnio w latach 1929-1932 (ZIRP + QE)

Obrazek

a styczniowe wzrosty były największe od jakiego czasu?

i jeszcze jedno- w grudniu spadki wyniosły 8,66% a nie cofając się zanadto na wykresie znalazłem kilka gorszych wyników, min.: X 2008 -14%, X 1987 -23%, więc jak rozumieć tę tezę o największych spadkach od 1929?

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 15 lut 2019, 16:34

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia - dlaczego tak jest, że jak rynek zrobi 1 dzień spadkowy, a nie daj Boże tydzień to już sporo osób posiada prognozy w stylu: teraz to już będzie piekło..

ODPOWIEDZ