Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 31 sty 2019, 23:05

scyther5 pisze:
31 sty 2019, 22:49
Słaby jestem z fundamentów więc będę wdzięczny za przybliżenie mi trochę tematu tych baybacków. Czemu było to ostatnio zablokowane, jeżeli teraz rusza to od kiedy i do kiedy. Niech mi ktoś napisze coś więcej jeżeli to nie problem :)

Niepisaną umową jest, że buybacki zablokowane są mniej więcej przez dwa tygodnie przed ogłoszeniem wyników finansowych.
Czasem dziwiło mnie, że firma typu Oracle po ogłoszeniu wyników spadała po ileś %, a później po ustaleniu dna zaczynała rosnąć. Logicznie rozumując tym co odbudowywało kurs były słynne buybacki :) Buybacki dotyczą spółek typu value bo growth nie przeznacza na to kasy.

buyback blackout period jan 2019.jpg

a tu jak się rozkładały buybacki w 2018

buybacks.png

Jak dobrze pamiętam szerzej temat buybacków był omówiony u tradera21 ;)

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 01 lut 2019, 08:06

Dzięki wielkie za wyjaśnienia.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 01 lut 2019, 13:15

Dotarliśmy do lokalnej strefy oporowej moim zdaniem dość silnej. Wcześniej sądziłem że 50% fibo będzie punktem zwrotnym. Jednak po weryfikacji doszedłem do wniosku że tam nic nie ma co mogłoby przypominać opór. Mimo że W1 wybudowano pinbara który sugerował zwrot nic takiego się nie stało. Co prawda zbiegło to się z komunikatem FED który jak wiemy od 2 miesięcy zmienia retorykę. Obecnie znajdujemy się w strefie 61,8 zniesienia Fibo i to już nie jest miejsce gdzie nie ma nic. W październiku i listopadzie w tym rejonie dużo się działo i po świecach widać ślady walki i obrony tych poziomów. Wstępne założenie zniesienie 61,8 Fibo punktem zwrotnym do kontynuacji spadków. Jeśli tak się wydarzy to zakładam ponowną 20% korektę w kierunku jak widać na wykresie. Jeśli nie i przebijemy ten poziom to znaczy że rynek pokazuje siłę i wówczas rozważałbym ruch w najgorszym razie do formacji podwójnego szczytu lub wyżej. Przebicie 61,8 daje otwartą drogę do tego bo tam nic nie ma co mogłoby ograniczać ten ruch. Ciekawym też jest że giełdy europejskie i amerykańskie powoli rozjeżdżają się, ale jak wcześniej pisałem Amerykanie mają gdzieś to co się dzieje w Europie. Jednak nie można powiedzieć, że nie będzie to miało wpływu na rynek amerykański.

Rozważałem jeszcze możliwość budowania iSHS na miesięcznym, tak jakby rynek chciał zbudować teraz drugie ramię. Doszedłem jednak do wniosku że to głupi i zbyt naciągany pomysł. Do całej tej koncepcji nie pasuje grudniowe zejście, a przyjęcie że był to test linii szyi jest głupie.
Załączniki
US100 M.png
W1

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Gregory » 01 lut 2019, 13:44

Ciekawostka z H1
Czyżby Włosi wyprzedzali bieg zdarzeń?
Załączniki
Mibtel.png
H1

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 lut 2019, 15:12

Zgadza się Gregory coś takiego zakłada pewnie każdy kto patrzy się na analizę techniczną.

Przypomniało mi się jedno z ostrzeżeń, które wystąpiło zanim rynek zaczął się staczać. Indeksy SPX, QQQ, IWM są ze sobą skorelowane. Przed samymi spadkami jeden z indeksów się wyłamał, zaczął spadać i był to Rusell 2000. Wyprzedzał resztę indeksów prawdopodobnie dlatego, że buybacki stanowią dla niego zaledwie 3% całej kapitalizacji. Drugim ostrzeżeniem, które wszyscy znają był wysoki poziom rentowności, ale to już nie ma prawa się powtórzyć.

spxversusiwm.png

W kolejności SPX, IWM, QQQ

Dlatego przyglądajcie się Rusellowi on prawdę wam powie ;)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2019, 15:36 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lut 2019, 15:28

No nie wygląda to jakby się zaczynała recesja w USA.
Obrazek

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 01 lut 2019, 15:45

Rastignac pisze:
01 lut 2019, 15:28
No nie wygląda to jakby się zaczynała recesja w USA.
Obrazek

Weź pod uwagę, że większość tych wyników została zakłócona przez shutdown...

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lut 2019, 15:49

W jaki sposób została zakłócona?
according to the report, "there were no discernible impacts of the partial federal government shutdown on the estimates of employment, hours, and earnings from the establishment survey."
ale
The change in total nonfarm payroll employment for November was revised up from +176,000 to +196,000, and as noted above, the change for December was revised down from +312,000 to +222,000. With these revisions, employment gains in November and December combined were 70,000 less than previously reported. After revisions, job gains have averaged 241,000 per month over the last 3 months

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 01 lut 2019, 16:04

Skoro dane są tak dobre dlaczego Powell zrezygnował z podwyżek stóp procentowych i redukcji bilansu ;)

Jest zależny od danych z gospodarki czy od tego jak zachowuje się giełda ;) ?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lut 2019, 16:21

Nie wiem, bo może aktualny poziom stóp jest adekwatny do sytuacji? Fed jest odpowiedzialny za prowadzenie polityki pieniężnej, a nie oglądaniu się na giełdy. Oczywiście to wszystko polityka, więc są różne naciski, ale tak naprawdę nikt z nas nie wie dlaczego Fed podejmuje takie czy inne działania. No chyba, że jesteście zapraszani na ichniejsze spotkania. Ja nie jestem, więc nie gdybam. Zwyczajnie nie pasuje mi rosnące zatrudnienie z ogłoszoną tutaj recesją w Q1/Q2 '19.
A czy Powell zrezygnował z podwyżek to się okaże. Powiedział coś takiego? Nie czytałem ostatniego oświadczenia. Pewnie w tym roku wyhamują z podwyżkami, bo i tak USA ma najwyższe stopy wśród rozwiniętego świata, a dodatkowo każdy mówi o spowolnieniu w gospodarce. Ale czy spowolnienie to od razu recesja?
Z drugiej strony mógłbym odwrócić pytanie i zapytać skąd 4 podwyżki w zeszłym roku, skoro wszystko się wali, a na początku 2018 niektórzy dawali szansę na max 1 podwyżkę, a może i cięcia ;).

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 01 lut 2019, 16:23

Rastignac pisze:
01 lut 2019, 15:49
W jaki sposób została zakłócona?
according to the report, "there were no discernible impacts of the partial federal government shutdown on the estimates of employment, hours, and earnings from the establishment survey."
ale
The change in total nonfarm payroll employment for November was revised up from +176,000 to +196,000, and as noted above, the change for December was revised down from +312,000 to +222,000. With these revisions, employment gains in November and December combined were 70,000 less than previously reported. After revisions, job gains have averaged 241,000 per month over the last 3 months

https://finance.yahoo.com/news/payrolls ... 17259.html

Many economists noted that January’s results could contain some “noise” due to impact from the 35-day partial government shutdown. For the Bureau of Labor Statistics’ establishment survey – which produces data on non-farm payrolls, earnings and hours worked – furloughed workers were counted as employed since their back pay was guaranteed.
For household survey data – including results for household employment, unemployment and labor force participation – furloughed workers who were not working for the BLS survey’s entire reference week were counted either as unemployed or temporarily laid off.
According to the BLS, the impact of the shutdown had some effect on January’s results. “Both the unemployment rate, at 4.0 percent, and the number of unemployed persons, at 6.5 million, edged up in January,” the BLS said in a statement. “The impact of the partial federal government shutdown contributed to the uptick in these measures. Among the unemployed, the number who reported being on temporary layoff increased by 175,000.”

A co do Powella - wiadomo, że gospodarka najważniejsza, ale jeśli ponad połowa Amerykanów ma bezpośrednio lub pośrednio w posiadaniu akcje/fundusze, to z rynkiem on też musi się liczyć...

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lut 2019, 16:27

OK, dzięki. Zobaczymy jakie będą rewizje tego zatrudnienia w przyszłym miesiącu.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 01 lut 2019, 16:38

Rastignac pisze:
01 lut 2019, 16:27
OK, dzięki. Zobaczymy jakie będą rewizje tego zatrudnienia w przyszłym miesiącu.

Ale mamy kolejne dane:
USA. Wydatki na inwestycje budowlane (listopad): +0,8% (prognoza +0,2%)
USA. Indeks Uniwersytetu Michigan, fin. (styczeń): 91,2 pkt. (prognoza 90,8 pkt.)
USA. Indeks ISM dla przemysłu (styczeń): 56,6 pkt. (prognoza 54,2 pkt.)
USA. Indeks PMI dla przemysłu, fin. (styczeń): 54,9 pkt. (prognoza 54,9 pkt.)

Bynajmniej nie wydaje mi się, żeby one również wskazywały na recesję.

Albo to jest faktycznie dead cat bounce i sprawdzą się przewidywania Grega, albo może to tylko spowolnienie?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lut 2019, 16:58

https://tradingforaliving.pl/forum/view ... 564#p21564
obserwator pisze:Spojrzałem na XOM, na miesięcznym jest grubo pod 200MA i przechodzi w trend spadkowy. Do tego początek globalnej bessy + ropa która ma chodzić po około 20$ . Nie wiem czy to dobre rozwiązanie kupić tylko dlatego, że jest dywidenda. [...] Kurs za jakiś czas będzie na 40$.
arku pisze:Co do XOM to jeśli nie zatrzyma się na poziomie 67 to poleci co najmniej na 55-56 i dopiero tam zastanawiałbym się czy nie próbować go podkupić. jeśli przebije to wsparcie otwiera drogę do spadków w okolice 30.
XOM pozdrawia marzycieli ;). Ech, gdyby choć jeden z "przewidujących" pisał kiedy i co kupuje tak jak ja...
Obrazek

arku
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 03 sie 2018, 16:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku » 01 lut 2019, 17:54

Wywołałeś mnie do tablicy więc odpowiadam- napisałem że jeśli przebije 67 to poleci niżej i swoje zdanie podtrzymuję. Nie napisałem tylko że rynek akcyjny analizuję i decyzje o zakupie podejmuję na podstawie interwału W1 a nie D1.
Na W1 kurs przetestował wsparcie, cieniem zszedł w niższe rejony (64) i zamknął się powyżej wsparcia rysując świecę w stylu doji, a więc prowzrostową. Zatem wsparcie na poziomie 67 zostało tym razem obronione, ale wcale nie jest powiedziane że definitywnie i podtrzymuję swoje stanowisko że przebicie tego poziomu otwiera drogę w niższe rejony. Obecnie miejsce do wzrostów widzę w okolice 84 gdzie przebiega spadkow LT która stanowi górne ramię trójkąta w którym kurs porusza się od kilku lat. Jeśli nie wybijemy się powyżej zapewne czeka nas powrót do wsparcia i ponowny test.
Wrzucam wykres na którym wszystko widać :-)
Co do zamieszczania swoich transakcji mogę to zrobić, ale w jaki celu? Staram się raczej rywalizować z rynkiem, a nie z innymi traderami na forum :-)

Obrazek

ODPOWIEDZ