Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 20 sie 2020, 04:48

Tak wczoraj patrzyłem na wykres indeksu i się zastanawiam na ile wolumen jest wiarygodny? Musieli sporo dorzucić do pieca by osiągnąć nowe ATH, dlatego spodziewałem się ostrego przebicia 3400. Ustawiłem po kilkanaście punktów wyżej TP, czekałem, czekałem i nic z tego... Czy też może interpretować to jako wolumen sprzedażowy, a nie akumulację przed wystrzałem?

Obrazek

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 20 sie 2020, 10:40

Ostatnio tylko FED potrafi poruszyć rynki. Wczoraj konsensus zakładał ustalenie sztywnego oprocentowania obligacji. Jak widać po wczorajszo/dzisiejszo reakcji rynku FED zawiódł oczekiwania, a że wallstreet jest jak małe dziecko, które chce coraz więcej i więcej będziemy spadać aż FED da to czego oczekuje ulica :)

Stąd mamy umocnienie dolara (bo może nie jest takim papierem toaletowym jak wszyscy zakładają). Obligacje w pierwszej reakcji spadały, ale potem umocniły się bo gdzieś trzeba uciec. Złoto też spadało, ale jak to zwykle bywa było widać zbijanie ceny.

Z innych obserwacji:
- rekordowa ilość skupu akcji spółek zaangażowanych w wydobycie ropy przez insajderów
- rynek w dalszym ciągu mega optymistyczny

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 20 sie 2020, 12:47

Brak szczepionki, brak realnej kontroli nad wirusem, ciągły pat (republikanie-demokraci) w rozmowach na temat pakietu stymulacyjnego i to o czym wspomniał Ryszard, czyli brak deklaracji skupu obligacji w takiej ilości by trzymać oprocentowanie w ryzach.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 20 sie 2020, 13:37

Ryszard Wielkouch pisze:
20 sie 2020, 10:40
Jak widać po wczorajszo/dzisiejszo reakcji rynku FED zawiódł oczekiwania, a że wallstreet jest jak małe dziecko, które chce coraz więcej i więcej będziemy spadać aż FED da to czego oczekuje ulica :)

Stąd mamy umocnienie dolara (bo może nie jest takim papierem toaletowym jak wszyscy zakładają). Obligacje w pierwszej reakcji spadały, ale potem umocniły się bo gdzieś trzeba uciec.

Co do pierwszej części - czyli to ulica rządzi rynkami? hm..

Co do dolara - nie wiem, może to kolejne z moich dziwnych widzeń, ale rynek zawsze robi coś... jak cena jest gdzieś. Ładnie to wszystko idzie połapać.
Eur/Pln idealne naruszenie dołka - nabranie płynności i rura.. Usd/pln - tu gorzej... ale też AT w tym odcinku dało ładnie uśrednić i zarobić na wystrzale. Sp500? czy aby nie złapał płynności po przebiciu ath? nie wiem.. ważne że $ na plus.
Oczywiście to wszystko może być tylko kolejnym przypadkiem.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 sie 2020, 20:57

Według mnie $ nie ma Prawa się umacniać dopóki giełda nie zacznie lecieć w dół. Jak będzie i w którą stronę rynek pójdzie ? nie mam pojęcia natomiast robi się bardzo niebezpiecznie a każdy balon ma swoją ograniczoną wytrzymałość.

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 20 sie 2020, 21:20

Ale mnie dziś LYFT wnerwił... dwa razy longowałem, dwa razy wyszedłem na BE i co? I jest teraz 5$ wyżej, niż moje pozycje!

A z długoterminowych nabytków skusiłem się na niewielki pakiet AYX po 110$

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 20 sie 2020, 21:29

Kris pisze:
20 sie 2020, 20:57
Według mnie $ nie ma Prawa się umacniać dopóki giełda nie zacznie lecieć w dół. Jak będzie i w którą stronę rynek pójdzie ? nie mam pojęcia natomiast robi się bardzo niebezpiecznie a każdy balon ma swoją ograniczoną wytrzymałość.

Jak widać na załączonym filmiku chwile to może potrwać :)
https://youtu.be/cts-jlCUu7Y

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 20 sie 2020, 22:29

Hubercie :) Dokładnie tak to postrzegam:))))))))))) wszystko dzieje się do czasu......bądźmy wszyscy czujni cobyśmy nie zmoczyli a zarobili bo tak naprawdę o to w tej grze chodzi. Na moje to co wydarzyło się w marcu 2020 to wstęp do zasadniczego preludium.....Osobiście jestem zajebiście UZBROJONY:))))) Jak NIGDY !!!!! I MEGA KOMFORTOWO SIĘ CZUJĘ :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 25 sie 2020, 15:51

Coś mam wrażenie, że dzisiaj wyżej nie pójdziemy.

Wskaźniki indeksów wykupiony, szorty poczyszczone. Jak to mówią na twiterze release the kraken :)


kraken.png

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 25 sie 2020, 16:19

Niespełna 10 lat temu Exxon był największą firmą świata pod względem market cap, a dzisiaj spada z Dow Jonesowego rowerka.

The Dow Jones Industrial Average is getting a makeover.

S&P Dow Jones Indices, which manages the 30-stock benchmark, said it would add Salesforce. com, Amgen Inc. AMGN and Honeywell Inc. to the blue-chip index at the start of trading on Monday.

Those three stocks will replace Exxon XOM Mobil Corp., Pfizer Inc. and Raytheon Technologies Corp, respectively.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 25 sie 2020, 19:54

SPX 3436,66 widzę tam opór :) i trochę powyżej postawiłem stopa

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 25 sie 2020, 21:19

Magia liczb nie działa :)

Awatar użytkownika
Q'bot
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2019, 16:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot » 25 sie 2020, 21:49

Nie prościej było Ci opcje kupić? ;P
Skoro mamy 3400+, to pewnie i 3500 trzeba będzie zaliczyć, dla ładnego numerka. Potem się zobaczy, bo wybory będą - spodziewałbym się ping pong'a góra-dół przez kilka miesięcy jak w 2015. Myślenie życzeniowe?

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 25 sie 2020, 23:42

Ja dla mnie wciąż jest sporo zapasu w górę. Spółki fang i tech stają się przewartościowane a mimo to nie brakuje chętnych do ich zakupu. Cala reszta poki co laguje ale z pewnością zacznie nadrabiać. Tak jak wspomniałem jakiś czas temu ath na sp500 spowoduje gonienie za wzrostami - fomo oraz palenie shortow. Kolejny pakiet stymulacyjny pośle dolara w pierony (zreszta juz kapitał ucieka do euro) a indeksy mocno w górę. Znaczna część pieniędzy z poprzednich pakietów trafiła na gielde i tak bedzie tym razem.
Na obligacjach mamy początek korekty. Sentyment inwestorów jak i consumer confidence Wciąż na niskich poziomach, z pewnością ulegną poprawie w najbliższych tygodniach/miesiącach.
Przy ATH na indeksach nie ma oporów - sky is the limit :)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 26 sie 2020, 20:49

CRM zabrakło jaj... co jak co ale tego żałuje tym bardziej ze znam spółkę dość dobrze ehhh idę się napić :)

ODPOWIEDZ