Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 sty 2019, 19:15

Zgadzam się, sam jestem fanem Netflixa jeśli chodzi o rozrywkę, telewizji nie mam od ponad 10 lat.

Ps. Bandersnatch mi się bardzo podobał :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 sty 2019, 19:33

Jak ktoś lubi kabarety :) Brexit live - https://www.youtube.com/watch?v=cplFKSCuUus

scyther5
Posty: 92
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:58

Re: Live o wszystkim

Post autor: scyther5 » 15 sty 2019, 19:55

Napiszcie tu na wątku jak już będzie po głosowaniu (Brexit) co i jak.

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 15 sty 2019, 20:07

Chyba tak szybko nie będzie wyników

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 sty 2019, 20:18


Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 15 sty 2019, 20:29

Plastic Tofu pisze:
15 sty 2019, 19:06
Marek pisze:
15 sty 2019, 16:36
dammad pisze:
15 sty 2019, 16:19
Shorty intra strzeliły, ale ponowione :) Netflix upakowany, aż piszczy. Jeśli to było fake wyjście to będzie zlot, potrzeba jedynie testu i odbicia, a jak wrócą to rynek pokazał piękną siłę i idziemy up na 2700. Now or never :)

Czyżby na Netflixie zaczęła się realizacja zysków? Jasne, że Netflix zwiększy przychody, ale podwyżka abonamentów jest dość drastyczna i świadczy o tym, że firma potrzebuje gotówki i że być może w Ameryce firma jest już po szczycie, jeśli chodzi o przyrost liczby abonentów. Przyznam się że nie rozumiem dzisiejszego wyskoku ceny...
Tesla też podwyższa ceny, Apple podobnie...

Netflix jest b tani w porównaniu do innych serwisów (oprócz amazona, który jest darmo gdy masz prime) jak hulu, czy cbs, czy nawet HBO, które ma jakościowo super ofertę programową ale niestety ilościowo niezbyt szeroką. Kiedy porównasz to z kablówką czy satelitą to okazuje się, że jest to ułamek kosztów i powoli "cord cutting" staje się sportem narodowym. Nie wiem czy Amazon albo netflix mają plany wprowadzenia tv do swoich pakietów i muszę przyznać, że nie widać jeszcze sukcesów ATT czy Youtuba które weszły ze swoją telewizją, ale wtedy oznacza to skok na potężną kasę. Mój abonament za satelitę jest prawie 10x Netflix, więc nawet przy stałej ilości subskrybentów dopływ gotówki na klienta może się drastycznie zmienić. Plus Netflix staje się potężnym producentem (house of cards) i nawet innowatorem jak Bandersnatch. Walka pomiędzy Hulu a Netflixem o wypuszczenie produkcji dokumentalnej na temat Fyre Festival stała się bardzo medialna jak kiedyś obserwowano potyczki wielkich networków czy studiów filmowych. Dzisiejsze gale z nagrodami dla produkcji telewizyjnej czy filmowej coraz częściej zawierają nazwy Netflix, Amazon, Hulu. To wszystko oznacza, że jesteśmy świadkami fundamentalnej zmiany w konsumpcji programów telewizyjnych, a nie tylko zwykłej firmy. Stąd tak wysokie wyceny akcji.

Jeśli chodzi o fundamenty to generalnie zgadzam się z Tobą. To jedna z firm, które w w dziedzinie, którą się zajmuje wprowadziła na świecie totalną rewolucję. Nawet w Polsce wystarczy zapytać się dzieciaka z podstawówki, czy gimnazjum o Netflix, to o filmach i serialach dostępnych w streamingu, będzie dużo więcej wiedział, niż to co jest emitowane w TV ogólnodostępnej.

Ale na tych znakomitych fundamentach widzę drobną rysę w postaci zadłużenia firmy oraz spowolnienia gospodarczego, ewenualnej recesji. W przypadku recesji jest to jedna z pierwszych pozycji każdego gospodarstwa do ścięcia. Nawet forward P/E są obecnie na dość wysokich poziomach, wręcz kosmicznych, nawet biorąc pod uwagę brak recesji i wzrost liczby abonentów na świecie. Niektórzy też piszą, że konkurencja w postaci Disney'a coś może zmienić, ale nawet jeśli tak, to myślę, że w perspektywie kilku lat, więc tym bym się nie przejmował.

No i jeszcze jedna rzecz mnie dziwi - ostatnio, bodajże w listopadzie ub. roku Netflix przedstawił całkiem niezłe wyniki z rewelacyjnym outlookiem jeśli chodzi o przyrost abonentów. I co się stało? Kurs otworzył się luką 7 procent up, a w przeciągu kilku dni zatonął kilkanaście procent i nikt nie wiedział o co chodzi.

A teraz rośnie tak, że gdy wsiadłem do mojej windy w bloku z otwartą aplikacją Netflixa, to aż winda odmówiła jazdy do dołu...

Być może to kwestia obecnego świetnego sentymentu, z rynkiem nie ma co się kopać...

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 sty 2019, 20:50

Brexit vote Result: 432 No -202 Yes

jfd
Stały bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 10 sie 2018, 00:01

Re: Live o wszystkim

Post autor: jfd » 15 sty 2019, 20:50

dammad pisze:
15 sty 2019, 20:50
Brexit vote Result: 432 No -202 Yes

Czy wiadomo dlaczego Europa rośnie po odrzuconym Brexicie...albo przynajmniej nie spada? :)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: dammad » 15 sty 2019, 20:53

Nie ma znaczenia, wiadomo było, że May przegra, kwestia tylko czy mocno czy słabo, okazało się, że mocno więc saga będzie trwać.

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: domi » 15 sty 2019, 21:15

Gdzie mogę sprawdzić ile kosztuje mnie wypożyczenie akcji pod short?

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 15 sty 2019, 21:30

@Marek
Ale na tych znakomitych fundamentach widzę drobną rysę w postaci zadłużenia firmy oraz spowolnienia gospodarczego, ewenualnej recesji. W przypadku recesji jest to jedna z pierwszych pozycji każdego gospodarstwa do ścięcia. Nawet forward P/E są obecnie na dość wysokich poziomach, wręcz kosmicznych, nawet biorąc pod uwagę brak recesji i wzrost liczby abonentów na świecie. Niektórzy też piszą, że konkurencja w postaci Disney'a coś może zmienić, ale nawet jeśli tak, to myślę, że w perspektywie kilku lat, więc tym bym się nie przejmował.

Jeśli traktujemy tą firmę jako start-up globalny, a jeszcze tak widzę Netflix, to wydaje mi się, że trudno przykładać typową miarkę P/E i naturalnym jest, że zadłużenie jest ogromne. Jednakże firma wchodząc w produkcję zaczyna patrzeć coraz bardziej perespektywicznie i ich programy będą procentować latami. Któż nie obejrzy od czasu do czasu "Die Hard" czy "Czterech pancernych" do dzisiaj te i temu podobne przynoszą zyski producentom.
W przypadku recesji jest to jedna z rzeczy na które nie zwraca się uwagi. 13$ czy 16$ za taką porcję rozrywki oznacza, że szybciej pozbędę się satelity, obniżę ogrzewanie o 1-2 stopnie i więcej zaoszczędzę niż na skasowaniu Netflixa. To jeden lunch w miesiącu. Netflix i Amazon Prime zostają bo cos w telewizji musi być a z anteny (jeszcze jeden drobiazg to jest potężny kraj w wielu miejscach antena daje tylko kilka kanałów względnej jakości) poza wiadomościami i 4-5 networkami nie da się korzystać w dzisiejszym świecie więc raczej tego nie widzę. Chociaż z mojego rozeznania zauważyłem, że tak to działa z innymi serwisami, nawet bez recesji: czyli coś modnego pojawia się na ... Hulu, YoutubeTV czy cbs all acces to ludzie kupują na miesiąc i jadą do oporu, kasując po darmowym okresie lub płacąc za jeden miesiąc i tyle natomiast z Netflikxem już tak nie jest.
Jeśli mówimy o konkurencji to właśnie na wszystkich urządzeniach Amazona pojawiła się IMDB TV. Darmowe filmy i seriale, kilka reklam jak w telewizji ale są to starsze produkcje. Reszta konkurencji jeszcze jest w lesie tak jak pisałeś i będzie im bardzo ciężko gdyż jest to kolejna subskrypcja i powoli zamiast jednej platformy jak to kiedyś bywało (kablówka czy satelita) trzeba miec wykupione kilka czy nawet kilkanaście licencji (HBO, Starz, Epix, Networki x 4 Netflix, Amazon, Hulu, Espn+ Fox sport Showtime, jakąś tv: philo, sling, Youtube TV, vue, att, fubo) i nagle całe oszczędności diabli wzięli. Wiele ofert się dubluje stąd mimo że droga jest przetarta to zdecydowanie będzie wyboista.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 15 sty 2019, 21:47

Osobiście wolałbym zjeść, mieć ciepło 2-3 stopnie, a przy Netflixie nie jest potrzebny satelita. Ale to moja opinia. Zobaczymy jak to będzie w przypadku recesji, która prędzej czy później nastąpi...
Wiesz, może w krajach bogatszych jak USA być może tak by było, jak piszesz, ale firma wychodzi mocno na rynki międzynarodowe (choćby Indie) i tam już 2 stopnie i lunch mogą mieć duże znaczenie...

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Tomek » 15 sty 2019, 21:49

Jak dobrze policzyłem, to te podwyżki abonamentu Netfliksa powinny podnieść mu przychody o około 1.4 mld rocznie, czyli o jakies 10%. Nic dziwnego, ze kurs rośnie :)

A z ta recesja nie przesadzajmy, bo średnie wynagrodzenie w USA to 3460 USD, natomiast średnie podwyżki abonamentu to 2 USD, czyli 0.005% w skali budżetu domowego.

W Indiach sredni dochód (z 2016 r) to 1670 USD, czyli to wzrost o 0.01% w wydatkach gospodarstwa domowego. Nikt od tego nie zbiednieje, ani nie będzie rezygnował z abonamentu :)

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Plastic Tofu » 15 sty 2019, 22:26

Marek pisze:
15 sty 2019, 21:47
Osobiście wolałbym zjeść, mieć ciepło 2-3 stopnie, a przy Netflixie nie jest potrzebny satelita. Ale to moja opinia. Zobaczymy jak to będzie w przypadku recesji, która prędzej czy później nastąpi...
Wiesz, może w krajach bogatszych jak USA być może tak by było, jak piszesz, ale firma wychodzi mocno na rynki międzynarodowe (choćby Indie) i tam już 2 stopnie i lunch mogą mieć duże znaczenie...
Netflix i satelita (czy kablówka) to dwa zupelnie inne zwierzęta. Musisz (jeśli jest ci potrzebne) miec satelitę aby odbierac bieżące kanały. Tak są już tv internetowe, wiadomości z netu wiele vod, ale to zupełnie coś innego. To prawda, że z wiekiem idzie fala ludzi czerpiących fake newsy w inny sposób ale to bardziej zmiana pokoleniowa więc potrwa dłużej. Natomiast tak jak Tomek pisał to ułamek budżetu niezauważalny dla przeciętnej rodziny, a jak już mówimy o szczegółach to nie sugerowałem nie jeść lunchu tylko zamiast kupować na mieście możesz zrobić kanapkę. Zamiast starbucksa weźmiesz kawę z domu i masz na 2 miechy podwyżki. Zresztą rynek sam ci odpowiada, gdyby to był problem to akcje by nurkowały.

Zresztą ta opłata ląduje gdzieś na karcie, nawet jest niewidoczna więc na koniec miesiąca spłacasz kartę nawet nie wiedząc czy ekstra 2$ to była podwyżka Netflixa czy akurat zatankowałeś za 5c na galonie drożej, czy kupiłeś snickersa.

Marek
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 28 lis 2018, 19:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: Marek » 15 sty 2019, 22:59

Tomek pisze:
15 sty 2019, 21:49
Jak dobrze policzyłem, to te podwyżki abonamentu Netfliksa powinny podnieść mu przychody o około 1.4 mld rocznie, czyli o jakies 10%. Nic dziwnego, ze kurs rośnie :)

A z ta recesja nie przesadzajmy, bo średnie wynagrodzenie w USA to 3460 USD, natomiast średnie podwyżki abonamentu to 2 USD, czyli 0.005% w skali budżetu domowego.

W Indiach sredni dochód (z 2016 r) to 1670 USD, czyli to wzrost o 0.01% w wydatkach gospodarstwa domowego. Nikt od tego nie zbiednieje, ani nie będzie rezygnował z abonamentu :)

Tomku, skąd masz dane, że średni dochód-wynagrodzenie w Indiach to 1670 USD? Ja znalazłem informacje, że jest to raczej 295-300 USD w 2015 roku, a to w opisywanym przypadku robiłoby różnicę...
https://surejob.in/average-salary-in-india.html
Rozumiem, że chodziło Ci o średnie miesięczny wynagrodzenie w USA i Indiach?

ODPOWIEDZ