Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 16 cze 2020, 20:49

Jak to Szanowny Pan Bartoszewski swego czasu nadmienił w życiu trzeba być Przyzwoitym.... Każdy ma prawo do swoich indywidualnych opinii być może błędnych....ale w życiu Należy być przyzwoitym i szanować drugiego człowieka (Każdego) bez wyjątku. A agresja jest pase i a Fuj......... THE END

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 16 cze 2020, 22:00

Inwestor nie musi miec racji nawet w 50% przypadkow. Wystarczy, ze wtedy kiedy ma racje, zyskal wiecej, niz stracil wtedy kiedy sie pomylil. W tym interesie nie trafil sie jeszcze nikt kto mial zawsze racje.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 17 cze 2020, 01:39

glina pisze:
16 cze 2020, 22:00
Inwestor nie musi miec racji nawet w 50% przypadkow. Wystarczy, ze wtedy kiedy ma racje, zyskal wiecej, niz stracil wtedy kiedy sie pomylil. W tym interesie nie trafil sie jeszcze nikt kto mial zawsze racje.

Tak sie właśnie traci majtek w ruletkę;) 10000 na czerwone proszę. Nie weszło? No to 20000 to samo. Znowu czarne? To 40000.. oj

Ja nie twierdzę, że mam zawsze rację ale że większość zwrotów, jak i kierunek da się przewidzieć. Do tej pory nie miałem racji tylko przy korekcie w Q1, kiedy to zakładałem 10-15% a wyszlo ponad 30% przez czynnik, którego nie brałem pod uwagę, a powinienem.
Mimo wszystko bylem pierwszym głosem na forum zapowiadajacym korektę (Ryszard, który wiedzą i doświadczeniem przewyższa niejednego z nas, wypowiedział sie w podobnym tonie).
Później mielismy zjazd z 3400 w okolicę 2200, gdzie besso ogłosiło, ze jesteśmy w trakcie krachu. Moja odpowiedź byla taka, ze z racji tego jak zareagował FED, rzad USA i inne CB, idziemy zdecydowanie w górę, na nowe szczyty. Oczywiście zostalo to przez besso i jeszcze jednego użytkownika wyśmiane. Od tamtej pory ponad 40% w górę.
W końcu teraz, kilkanaście dni temu napisałem, ze spodziewam się korekty max 10%, reakcje byly negatywne, wręcz chamskie i prześmiewcze. Za kilka dni Tomek zamieścił wpis sugerujący korektę. Do 10% zabrakło niecałe 1%..
Ponadto od konca 2018 twierdziłem, ze FED będzie zmuszony, z racji błędów, które popełnil, ruszyć z ogromnym QE, co sie równiez ziściło (QE infinity). Twierdziłem tez, ze zyska na tym zloto, srebro i ich wydobywcy. Niektóre spolki z tej branży daly zarobic 100%-300% i dadzą zarobić jeszcze więcej.

Dlaczego nie mam prawa po kilku miesiącach rozliczyć się ze swoich prognoz? Ano dlatego, że większość z was jest pełna zawiści i zamiast czerpać wiedzę od kogoś, kto na giełdzie wygrał setki tysięcy dolców, wolicie go obśmiać, zaczepić, sprowokować. Moje ostatnie posty były tylko i wyłącznie w odpowiedzi na chamskie i prowokujące zaczepki.
Odpowiedzią na to dlaczego większość z was regularnie traci na giełdzie jest właśnie wasz zawistny charakter, brak umiejętności polemiki, jak również uszanowania zdania innych. Wasze zachowanie sprawia, ze nikt się z wami nie podzieli wiedzą, którą sam ciężko wypracował lub za którą sporo zapłacił, (nie jest to w żadnym wypadku wiedza tajemna, aczkolwiek brak jej wśród forumowiczów).
Tyle ode mnie. Nie mam zamiaru tracić czasu na bezproduktywne dyskusje, bo jak juz cześć z was zauważyła wygląda to żałośnie. Wpadnę od czasu do czasu obśmiać tych, którzy odpowiadali negatywnie bezpośrednio lub pośrednio na moje posty (z wyjątkiem Początkującego, który napisał kila słów wprost, za co go szanuję).
Przypomnijcie sobie Grega:
Greg pisze:
04 kwie 2020, 00:48
Problem z tym forum jest taki, że 99.9% ludzi tutaj nie rozumie jak działa ekonomia i niech tak zostanie (tak jak 100% tych w bankach). 0.1% jestem ja. Dlatego wybacz nie wytłumaczę Ci jak mocno jesteś w błędzie i nie rozumiesz podstaw.
Hehe, czy to nie on "wróżył" masowe bankructwa, rekordowe bezrobocie i spadki GDP? Dlaczego nikt z jego prześmiewców mu po prostu nie pogratuluje?
Powodzonka wszystkim

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Live o wszystkim

Post autor: rebahas » 17 cze 2020, 13:56

To wychodzi na to że kolejny bilion. Chyba niedługo trzeba będzie zmienić nomenklaturę liczbową na piętro wyżej ;)

https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKBN23N0D7

GacoPL
Posty: 54
Rejestracja: 30 mar 2020, 15:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: GacoPL » 17 cze 2020, 14:49

Masowe bankrutctwa, potezne bezrobocie i spadki gdp ... hmm wszsytko sie zgadza ? Musimy wiedziec, ze kryzys dopiero sie zaczyna ... poki co wszyscy maja pieniadze bo dostali czeki i dotacje. Za kilka tygodni kiedy sie skoncza zaczna sie powolne schody w dol. Dopiero wtedy zobaczymy, ze czesci ulicy bedzie brakowac pieniedzy na rachunki i zakupy. Naprawde kryzys nie powstaje w miesiac i nie konczy sie w 3 miesiace ... tutaj nawet FED nie pomoze ktory sam mowi, ze EKONOMIA na koniec 2021 roku nie bedzie taka sama jak na koniec 2019. Ekonomia miala mnostwo problemow i stagnacji/cofania sie przed covidem.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 cze 2020, 15:37

https://businessinsider.com.pl/piec-naj ... ca/gc1lj0l

Złoty nie ma wyboru ma sie osłabiać

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 17 cze 2020, 15:41

Raszard mam taka nadzieję bo na walucie jestem około 200kPLN w plecy...

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 17 cze 2020, 16:17

Kris pisze:
17 cze 2020, 15:41
Raszard mam taka nadzieję bo na walucie jestem około 200kPLN w plecy...

Ostrzegałem. Trzeba było być bardziej elastycznym w osądach. Każdy gdy coś rośnie widzi same plusy nie dostrzegając minusów.


Z innej beczki ten rynek kolejny dzień nie wygląda na zbyt mocny :-)

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 17 cze 2020, 16:22

Ryaszard mogą się tu ze mnie nabijać dla mnie zapowiada się równia pochyła :) nie ma fundamentów do wzrostów i tyle:)
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, 16:23 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 17 cze 2020, 16:22

Teraz są bardzo pozytywne dane dot. konsumpcji w USA, więc dolar się umacnia.

Ale długoterminowo może się to zmienić.
COVID w USA nie wygląda zbyt dobrze i można się spodziewać wybuchu kolejnych ognisk lub drugiej fali: https://www.worldometers.info/coronavirus/
Z drugiej strony, nieźle wygląda to np stanie Nowy Jork, który jest najważniejszy dla gospodarki USA.

Jest też jeszcze kwestia funduszu odbudowy zaproponowanego przez Komisję Europejską. Jeśli wejdzie on w życie, może pociągnąć on w górę EURO i także złotówkę, w przeciągu kilku miesięcy.

Oczywiście to tylko szacunki. Jak będzie, to się okaże.

Z walutami niestety jest ciężka sprawa. Długoterminowo nie odważyłbym się na nich grać, co najwyżej zdywersyfikować portfel.

Kris
Stały bywalec
Posty: 223
Rejestracja: 11 mar 2020, 21:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Kris » 17 cze 2020, 16:30

Według mnie za nim Euro zacznie obijać teoretycznie powinniśmy zobaczyć EUR/USD około 1,1140

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 17 cze 2020, 16:41


Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 17 cze 2020, 17:39

Dwa wskaźniki są moim zdaniem ważne: Active Cases oraz Daily New Cases.
Te 2 wskaźniki nie wyglądają dobrze w USA na tle innych krajów. Choć trzeba tu wziąć poprawkę, że stan stanowi nierówny, więc nie można też traktować USA jak monolit.
Do tego protesty w USA. Naprawdę kiepski moment sobie wybrali.
Kiedy Hiszpania zezwoliła na demonstrację z okazji dnia kobiet (sic!), to spowodowała tym samym lawinowy wzrost przypadków COVID. Czego końcowym efektem było niechlubne prześcignięcie Włoch.

Ponadto kraje które restrykcyjnie i od razu wprowadziły lockdown, mają dziś o wiele mniej przypadków, które o wiele łatwiej kontrolować.
Te które tego nie zrobiły, poniosły tego konsekwencje (w Europie widać to na przykładzie UK i Hiszpanii).

A jeśli chodzi o Chiny, to to jest w ogóle osobny przypadek. To jak tam do tego podeszli jest moim zdaniem nie do zastosowania w Europie, o USA nie wspominając: https://www.youtube.com/watch?v=J3U2tfsxxik
Nic dziwnego, że mają tam sytuację pod kontrolą. Z resztą nie tylko Chiny, ale także Singapur czy Korea Pd, poradziły sobie po prostu lepiej i sprawniej niż my. Pomimo, że mieliśmy więcej czasu na zachodzie, to najpierw lekceważyliśmy problem a potem paniczne działania.

GacoPL
Posty: 54
Rejestracja: 30 mar 2020, 15:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: GacoPL » 17 cze 2020, 18:22

Sp 500 i Down konsoliduja sie na jakis wiekszy wystrzal ... jesli pojedziemy teraz w dol ponizej 3k to ciekawe czy znow FED wkroczy - tylko ciekawe co teraz mialby do zaoferowania ? Kupowanie akcji ? Dopiero co oglosil kupowanie obligacji chyba za szybko na kolejna bazuke :) Kiedy tylko sentyment sie zmienia i robi sie goraco wkracza FED ...

Wojtas
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: 11 cze 2020, 17:42

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas » 17 cze 2020, 18:30

Moim zdaniem marcowa sytuacja już nie wróci. Nie będzie też drugiego lockdownu.
Double hit, jeśli nastąpi, po prostu opóźni wyjście danej gospodarki z kryzysu.

ODPOWIEDZ