Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 16 cze 2020, 17:07

Poczatkujacy pisze:
16 cze 2020, 04:33
Nie kumam Twojej agresji Adrianku. Mialem co innego napisane... jednak i tak wybierzesz sobie jakies zdanie i bedziesz sie go trzymal jak mucha g..... . Trzymaj sie cieplo. Martwie sie powoli o Twoje serducho... serio.
Przegladajac internety i widzac jak popularnos ma ten broker to w sumie moze tak byc. Tam juz kazdy nauczal jak inwestowac i wymienial np top 5 spolek ktore musisz miec w tym miesiacu. Do tego dorzucili opcje i poszlo..

Besso, czepiasz sie jak mucha g.. i usuwasz posty wybiórczo. Usunales między innymi ten, w ktorym napisalem, ze czepiasz się jak mucha g... Natomiast nie usunales zgloszonego przeze mnie posta powyzej, w ktorym uzytkownik Początkujący uzywa podobnego stwierdzenia w stosunku do mnie.
Rozumiesz juz dlaczego uwazam, ze czepiasz sie jak mucha g...? Zauważam tez, ze masz wielkie poczucie władzy, niczym ochroniarz w bierdonce. Szkoda, ze wiedzą dot ekonomii i rynków nie mozesz się popisać.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 23 mar 2020, 15:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins » 16 cze 2020, 19:09

Adrian pisze:
16 cze 2020, 17:07
Besso (...) Szkoda, ze wiedzą dot ekonomii i rynków nie mozesz się popisać.

Szczerze mówiąc to wolę czytać mniej przebojowe komentarze napisane w zrównoważony sposób niż nawet najwspanialsze i najwartościowsze teorie rynkowe wyplute z siebie razem z pianą i inwektywami pod adresem wszystkich dookoła. To nie forum hip-hop.pl z przełomu wieków, dajcie spokój.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 cze 2020, 19:15

Sentyment dalej wysoki, nikt sie nie przejął ostatnimi spadkami stąd to jeszcze nie koniec. Z checią zobaczyłbym jakieś pionowe wzrosty, żeby dorzucić szortów :) i wywalić pozostałych szortujących.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 16 cze 2020, 19:18

CoinsMakingCoins pisze:
16 cze 2020, 19:09
Adrian pisze:
16 cze 2020, 17:07
Besso (...) Szkoda, ze wiedzą dot ekonomii i rynków nie mozesz się popisać.

Szczerze mówiąc to wolę czytać mniej przebojowe komentarze napisane w zrównoważony sposób niż nawet najwspanialsze i najwartościowsze teorie rynkowe wyplute z siebie razem z pianą i inwektywami pod adresem wszystkich dookoła. To nie forum hip-hop.pl z przełomu wieków, dajcie spokój.

Czytaj to, co lubisz - proste

Petrus
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 23 mar 2018, 17:32

Re: Live o wszystkim

Post autor: Petrus » 16 cze 2020, 19:18

Ryszard jakie instrumenty używasz do shortowania?.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 cze 2020, 19:24

Na dłuższy czas opcje na krótszy to i forexa.


Czytał ktoś chyba troche w tym prawdy? Zresztą zwracałem uwage nie raz na czym głównie zarabia trader 21.

https://slomski.us/2020/06/14/cezary-gl ... e-dyzma21/

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 16 cze 2020, 19:45

Ryszard Wielkouch pisze:
16 cze 2020, 19:24
Czytał ktoś chyba troche w tym prawdy? Zresztą zwracałem uwage nie raz na czym głównie zarabia trader 21.

https://slomski.us/2020/06/14/cezary-gl ... e-dyzma21/

Co do tradera21 mam mieszane uczucia. Zmieniał kilka razy narracje, promował rożne aktywa, gdzie osoby początkujące coś potraciły pewnie.
Wiedzę chłop ma(i jeżeli faktycznie kupuje to co pisze/mówi z myśleniem długooooo terminowym - to jest ok. Jak zawsze wszystko opiera się o kapitał) ... mówi też sensownie niektóre rzeczy. Jednak to czy kupię od niego książkę.. no nie wiem.
Zastanawia fakt, że strasznie dużo się ostatnio promuje u "nowobogackich".
I jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę... szkolił/i? prowadził/i? konsultacje i jeszcze tam zarządzaniem się zajmuje z tego co gdzieś tam doczytałem.. wniosek? coś tu jest nie tak, jednak czy faktycznie wszystko co mówi warto wyrzucić do kosza? Owszem, nie.

ps. ktoś tu jest niesamowicie czuły na swoim punkcie jednocześnie atakując cała okolice.. na to chyba już wymyślono termin..

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 cze 2020, 20:01

Moje mieszane uczucia biorą sie z błedów merytorycznych, które można wyłapać szukając w google. Z tego, że promuje "swoich brokerów" wiadomo w końcu chce zarobić nawet jeśli to co poleca nie jest najwyższej jakości. Hitem jest to, że jak szukał kogoś do pracy to w ogłoszeniu była informacja, że to praca darmowa i liczy sie zdobycie doświadczenia u niego :)

Odnosząc sie do posta poniżej zapomniałem tego dodać, że to tłumaczone zerohedge. Wiedza sensacyjna, ale mało użyteczna.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2020, 20:03 przez Ryszard Wielkouch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 16 cze 2020, 20:02

IMHO trader21 to przedruk z Zerohedge. Trzeba wiedziecc i rozumiec co i dlaczego mowi, poniewaz jest w tym duzo prawdy, ale niestety na tych wskaznikach sie nie zarobi. Gielda jak na zlosc porusza sie wbrew tej wiedzy ogolnej.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 16 cze 2020, 20:05

Ryszard Wielkouch pisze:
16 cze 2020, 20:01
Moje mieszane uczucia biorą sie z błedów merytorycznych, które można wyłapać szukając w google. Z tego, że promuje "swoich brokerów" wiadomo w końcu chce zarobić nawet jeśli to co poleca nie jest najwyższej jakości. Hitem jest to, że jak szukał kogoś do pracy to w ogłoszeniu była informacja, że to praca darmowa i liczy sie zdobycie doświadczenia u niego :)

informacja, która została umieszczona na jednej z grup:

Od tego momentu przez cały rok trader21 napisał, że będzie wysyłał swoje sygnały oraz przygotuje 6 raportów specjalnych (wnioskuję, że darmowych)

Fakt Ryszardzie zapomniałem o fakcie promowania brokerów, z czego ten na E ma siedzibę chyba na cyprze i malcie

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 16 cze 2020, 20:07

Poczatkujacy pisze:
16 cze 2020, 19:45
ps. ktoś tu jest niesamowicie czuły na swoim punkcie jednocześnie atakując cała okolice.. na to chyba już wymyślono termin..

A dlaczego, powiedz po prostu nie przestaniesz w moim kierunku ironizować? Masz w tym jakiś interes? Czepiles się jakis czas temu, kiedy napisałem że spodziewam sie korekty i od tamtej pory caly czas cos do mnie masz. Nie mozesz znieść tego, ze mialem rację? Po prostu napisz o co ci chodzi, bedzie nam łatwiej.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina » 16 cze 2020, 20:29

@Adrian

W internecie czasem latwo o nadinterpretacje, i dotyczy to zarowno czytajacego jak i piszacego. Daje kredyt zaufania, ale jak dotychczas to w twoich wypowiedziach widze nadmierna dawke zbednej agresji. To jest przyjazne forum. Spojrz z dystansu, takze na siebie, i wszyscy beda zadowoleni.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 cze 2020, 20:33

in.png

Zaostrzenie to może być potencjalny black swan, którego sie nikt nie spodziewa.

Poczatkujacy
Stały bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 13 gru 2018, 23:36

Re: Live o wszystkim

Post autor: Poczatkujacy » 16 cze 2020, 20:34

Adrian pisze:
16 cze 2020, 20:07
Poczatkujacy pisze:
16 cze 2020, 19:45
ps. ktoś tu jest niesamowicie czuły na swoim punkcie jednocześnie atakując cała okolice.. na to chyba już wymyślono termin..

A dlaczego, powiedz po prostu nie przestaniesz w moim kierunku ironizować? Masz w tym jakiś interes? Czepiles się jakis czas temu, kiedy napisałem że spodziewam sie korekty i od tamtej pory caly czas cos do mnie masz. Nie mozesz znieść tego, ze mialem rację? Po prostu napisz o co ci chodzi, bedzie nam łatwiej.

Adrianie po pierwsze uważam iż powstało totalnie nieporozumienie dzięki Twojemu agresywnemu podejściu do tematu.

Napisałeś:

"Adrian pisze: ↑04 cze 2020, 20:59
Wyglada na to, ze szykuje nam sie mala korekta na indeksach - max 10% po czym, zgodnie z tym co pisalem jakis czas temu wystrzal w gore znacznie powyzej obecnych ATH."

Odpisałem:

"totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?"

Jesteśmy osobami, które stawiają swoją kasę za swoje przekonania. Co będzie i jak będzie tego nie wiemy. Pisząc "pisałem" sugerujesz, że: kto by mnie posłuchał to by zarobił. Nie tędy droga. Jednak ok, może mogłem to napisać inaczej, może mogłem nie reagować.. może i Ty również też.. nawet przeprosiłem, ale nie o tym.
W większości Twoich wypowiedzi sugerujesz - przynajmniej ja mam takie odczucia - że jesteś super zarąbistym gościem, a reszta to debile. Skąd to się wzięło? Z Twoich twierdzeń, że potraciłem, że korekta, że nie mogłem wejść w dołku tej korekty... Dużo wybiórczych wypowiedzi bierzesz.. ale nie widzisz jak 2 dni przed spadkiem pisałem, że indexowo jestem już tylko 20% pozycji - reszta zdjęta. Dołek załadowany na poziomie, o którym też pisałem.
Jednak jak pisałem wcześniej to była moja kasa, którą postawiłem na moje przekonanie. Czy to jest powód, abyś coś insynuował? Nie wiem.. strasznie jesteś czuły na swoim punkcie.. a w sumie pogryźliśmy się o to, że mamy podobny pogląd co do SP, z tym że ja bazuję na moich przekonaniach co do rynku, a Ty na swojej wiedzy. Ot co.
Przeanalizuj Swoje posty.. ten ostatni w stronę Besso też jest nie na miejscu. Ten fragment jest dla mnie po prostu chamski: "I od momentu kiedy besso napisało ten post odbiliśmy juz 40%." Jednak nie mnie oceniać.
Napisze to jeszcze raz i tym razem doczytaj - jeżeli napisałem coś co Ciebie uraziło - to nie taki był zamiar. Uwierz mi, nie każdy ma zamiar atakować Ciebie.. tylko to jest forum, gdzie każdy może się wypowiedzieć odnośnie wpisu poprzednika tak więc reakcje powinny być na innym poziomie do czasu aż ktoś personalnie nie uderzy w Ciebie/kogoś.
To jest moje zdanie. Serdecznie pozdrawiam Adrianie, serio. I wyluzuj trochę.

Wracając do Trader-a21 - jak będzie pół roku pokazywał swoje wejścia to pewnie go opiszą szybko.. Czas pokaże.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 16 cze 2020, 20:48

Poczatkujacy pisze:
16 cze 2020, 20:34
Adrian pisze:
16 cze 2020, 20:07
Poczatkujacy pisze:
16 cze 2020, 19:45
ps. ktoś tu jest niesamowicie czuły na swoim punkcie jednocześnie atakując cała okolice.. na to chyba już wymyślono termin..

A dlaczego, powiedz po prostu nie przestaniesz w moim kierunku ironizować? Masz w tym jakiś interes? Czepiles się jakis czas temu, kiedy napisałem że spodziewam sie korekty i od tamtej pory caly czas cos do mnie masz. Nie mozesz znieść tego, ze mialem rację? Po prostu napisz o co ci chodzi, bedzie nam łatwiej.

Adrianie po pierwsze uważam iż powstało totalnie nieporozumienie dzięki Twojemu agresywnemu podejściu do tematu.

Napisałeś:

"Adrian pisze: ↑04 cze 2020, 20:59
Wyglada na to, ze szykuje nam sie mala korekta na indeksach - max 10% po czym, zgodnie z tym co pisalem jakis czas temu wystrzal w gore znacznie powyzej obecnych ATH."

Odpisałem:

"totalnie bez sensu wpis. Ja wiele rzeczy mówiłem... i z 80% z tego okazało się faktem(nie na tym forum).. tylko co to wnosi do dyskusji?"

Jesteśmy osobami, które stawiają swoją kasę za swoje przekonania. Co będzie i jak będzie tego nie wiemy. Pisząc "pisałem" sugerujesz, że: kto by mnie posłuchał to by zarobił. Nie tędy droga. Jednak ok, może mogłem to napisać inaczej, może mogłem nie reagować.. może i Ty również też.. nawet przeprosiłem, ale nie o tym.
W większości Twoich wypowiedzi sugerujesz - przynajmniej ja mam takie odczucia - że jesteś super zarąbistym gościem, a reszta to debile. Skąd to się wzięło? Z Twoich twierdzeń, że potraciłem, że korekta, że nie mogłem wejść w dołku tej korekty... Dużo wybiórczych wypowiedzi bierzesz.. ale nie widzisz jak 2 dni przed spadkiem pisałem, że indexowo jestem już tylko 20% pozycji - reszta zdjęta. Dołek załadowany na poziomie, o którym też pisałem.
Jednak jak pisałem wcześniej to była moja kasa, którą postawiłem na moje przekonanie. Czy to jest powód, abyś coś insynuował? Nie wiem.. strasznie jesteś czuły na swoim punkcie.. a w sumie pogryźliśmy się o to, że mamy podobny pogląd co do SP, z tym że ja bazuję na moich przekonaniach co do rynku, a Ty na swojej wiedzy. Ot co.
Przeanalizuj Swoje posty.. ten ostatni w stronę Besso też jest nie na miejscu. Ten fragment jest dla mnie po prostu chamski: "I od momentu kiedy besso napisało ten post odbiliśmy juz 40%." Jednak nie mnie oceniać.
Napisze to jeszcze raz i tym razem doczytaj - jeżeli napisałem coś co Ciebie uraziło - to nie taki był zamiar. Uwierz mi, nie każdy ma zamiar atakować Ciebie.. tylko to jest forum, gdzie każdy może się wypowiedzieć odnośnie wpisu poprzednika tak więc reakcje powinny być na innym poziomie do czasu aż ktoś personalnie nie uderzy w Ciebie/kogoś.
To jest moje zdanie. Serdecznie pozdrawiam Adrianie, serio. I wyluzuj trochę.

Wracając do Trader-a21 - jak będzie pół roku pokazywał swoje wejścia to pewnie go opiszą szybko.. Czas pokaże.

Ok napisałeś co cie boli i naprawdę nie musisz dalej ironizować. Ja tez powstrzymam się od komentarzy w twoim kierunku.

ODPOWIEDZ