Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Live o wszystkim

Post autor: sebo » 12 paź 2019, 10:36

Jak zwykle mądrze powiedziane, przez kolegę Ryszarda. Jak widać było ostatnio złoto/srebro oberwało i to nie mało, taki solidny klaps. Sam się zastanawiałem czemu tak mocno, powinno być delikatnie, czy to na pewno dobry moment na powolne zakupy mineralsów?
Co do dolara to dla mnie wielka niewiadoma, kierunek wykresy pokazują jeden, ale te silne wzrosty to już przesada, teraz jak patrzę na GPW to znowu czemu by miała nie wystrzelić tymczasowo do góry. Wszystko pomieszane i trwa krótko.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 12 paź 2019, 14:56

Złoto wzrosło w ciągu roku o prawie 40%. Od końca maja wzrosło o 20%. Jesteśmy raptem o $60 nizej od wrzesniowego szczytu - to jest 4%. Wg mnie to normalne ze po kilkumiesięcznych wzrostach czesc inwestorów realizuje zyski. Perspektywa luźniejszej polityki finansowej, obnizka srop procentowych, ucieczka w "bezpieczne aktywa", dodruk - a zatem oczekiwania wzrostu inflacji, spadający dolar - jest wiele czynników, które sprawią, ze zloto wzrośnie. Nie zapominajmy o wynikach finansowych minersow, ktore powinny być bardzo dobre. Logiczne jest również to, ze podążający za trendem inwestorzy, którzy wlasnie się wyprzedali, wskoczą ponownie na wyższym poziomie. Miłośnicy AT widzą byczą flagę na wykresach tygodniowych a także RGR ktore sie nie sprawdziło a jak wiadomo układ ktory sie nie sprawdzi ma tendencję do wystrzału w odwrotna stronę. $1700 to minimum wg mnie i ten cel bedzie osiągnięty szybciej niz z $1300 na $1550. Pozdrawiam

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Live o wszystkim

Post autor: imjw » 12 paź 2019, 18:39

Ja bardziej w strone milkshake theory i dolar do 5, 6, 7zl? W sumie dlaczego nie wyzej. QE niewiele zmienia. Roczmy popytac, zeby zaplacic odsetki swiatowego dlugu to 1T$.

Posrod slepcow jednooki jest krolem.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 paź 2019, 19:04

imjw pisze:
12 paź 2019, 18:39
Ja bardziej w strone milkshake theory i dolar do 5, 6, 7zl? W sumie dlaczego nie wyzej. QE niewiele zmienia. Roczmy popytac, zeby zaplacic odsetki swiatowego dlugu to 1T$.

Posrod slepcow jednooki jest krolem.

Jeżeli brać pod uwagę tekst poniżej o teorii mlecznego koktajlu to właśnie mieliśmy szczyt na dolarze i QE i obniżki stóp zmieniają wszystko. Coroczne odsetki od długu USA przewyższają budżet militarny, to coś w okolicy 1000% do PKB.

Czym jest milk shake theory:

But now, something has changed. The US has pulled out a straw, and is starting to suck the milkshake out. While all the other central banks are still pouring liquidity into the financial system, the Federal Reserve is hiking rates, and reducing its balance sheet. And so long as the other central banks keep pouring the liquidity in, the US will keep sucking it out.

As capital is “global and mobile” in the modern world, it will travel to wherever it is treated best. With the European Central Bank, the Bank of Japan and the Bank of England all still running the printing presses, their currencies aren’t looking very accommodating for investors, but the US is.

https://www.capitalandconflict.com/a-mo ... milkshake/

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 13 paź 2019, 09:51

No tak, tylko ze amerykancom zalezy teraz zeby oslabic dolara a nie go wzmacniac. Sklaniam sie ku teorii Raya Dalio, ktory wspominal o nadchodzacej redukcji $ o 30%, to by wspomoglo amerykanski eksport oraz pozwoliloby krajom rozwijajacym sie ktore maja dlug w $ redukowac go szybciej, bo w przeciwnym razie to te kraje moga sie wylozyc na niemoznosci obslugi zadluzenia.
W tym zestawieniu jest tez Polska, wiec nie wiem czy dolar po 7zl nie wylozy polskiej gospodarki ;-)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 13 paź 2019, 23:27

Właśnie przeglądam sobie różne spółki w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego trade'u na najbliższe parę miesięcy i rzuciło mi się w oczy, że prawie wszystkie utilities są przewartościowane względem swoich historycznych wycen. Prawie każda, na którą patrzę, ma P/E na poziomie wyższym od średniej. To samo jeśli popatrzymy na P/OCF. Albo to jest gra pod niższe stopy procentowe, albo sporo pieniędzy szuka bezpieczeństwa w spółkach o małej becie.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 paź 2019, 09:15

Zastanawiał się ktoś dlaczego USA tak szybko zdecydowały się uciec z Syrii i zostawić swoich sprzymierzeńców Kurdów? Wpisuje się to w strategie USA, żeby zaprzestać bycie światowym policjantem szczególnie w rejonie europy i bliskiego wschodu. Tutaj mam wątpliwości bo Trump za wycofanie się z pomocy Kurdom jest krytykowany praktycznie przez wszystkich zarówno demokratów jak i republikanów. Nawet sam pentagon twierdzi, że rzeczywistość jest niezgodna z tym co twierdzi Trump i o wycofaniu nie ma mowy.

Jest też ciekawsza alternatywa, Turcja weszła w układ z USA, a jedyną rzeczą, której USA mogą chcieć jest wsparcie Izraela w ataku na Iran. To dobrze wpisuje się w plan USA, żeby amerykańscy żołnierze nie walczyli bezpośrednio na froncie. Turcja dzięki temu nie pozwoli na powstanie państwa kurdyjskiego, które znacznie ograniczyłoby rolę Turcji. Konsekwencją tego wszystkiego będą wysokie ceny ropy naftowej, wysoka inflacja co więcej Turcja krytykowana przez Europę wypuści 3,6 milionów uchodźców jak już to obiecywała.

Jestę ekspertę od geopolityki ;)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 14 paź 2019, 11:54

Ktoś ma może Yandex w portfelu ? Ja miałem ostatnio ale sprzedałem jednak w piątek spółka spadła przez doniesienia poniżej ?

02:24 PM EDT, 10/11/2019 (MT Newswires) -- Yandex (YNDX) shares were down 15% on Friday afternoon on concerns over a Kremlin-backed draft law that seeks to restrict foreign ownership of the internet company and other tech firms in Russia on grounds of national security, Bloomberg reported on Friday.

The proposals of Anton Gorelkin, a United Russia deputy in parliament's lower house, seek to limit foreign ownership in "significant information resources" to 20%, the news company said, citing three sources familiar with the matter. The administration is supporting the proposals, despite warnings from providers that the businesses will be negatively affected.

I teraz pytanie co z tego się wykluje ? Bo spółka dobra i w sumie w promocji ale do końca nie wiem jak oni chcieliby zmniejszyć do 20 % udział kapitału obcego w spółce ? Skoro zmniejszyć do musieliby odkupić a skoro odkupić do cena powinna iść w drugą stronę ? Chyba że będzie tak że zabiorą Ci akcje i dupa blada :)

Poniżej obecny akcjonariat trochę tego jest w "obcych rękach " . W sumie zagranie short volatility byłoby wskazane:)
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-14 o 11.59.05.png
Zrzut ekranu 2019-10-14 o 11.57.22.png

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski » 14 paź 2019, 13:25

Ciekawe, ja mialem w portfelu ale sprzedalem wczesniej, ale tez ciekawi mnie jak taka operacja moglaby wygladac.

Adrian
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:59

Re: Live o wszystkim

Post autor: Adrian » 14 paź 2019, 15:57

Ryszard Wielkouch pisze:
14 paź 2019, 09:15
Zastanawiał się ktoś dlaczego USA tak szybko zdecydowały się uciec z Syrii i zostawić swoich sprzymierzeńców Kurdów? Wpisuje się to w strategie USA, żeby zaprzestać bycie światowym policjantem szczególnie w rejonie europy i bliskiego wschodu. Tutaj mam wątpliwości bo Trump za wycofanie się z pomocy Kurdom jest krytykowany praktycznie przez wszystkich zarówno demokratów jak i republikanów. Nawet sam pentagon twierdzi, że rzeczywistość jest niezgodna z tym co twierdzi Trump i o wycofaniu nie ma mowy.

Jest też ciekawsza alternatywa, Turcja weszła w układ z USA, a jedyną rzeczą, której USA mogą chcieć jest wsparcie Izraela w ataku na Iran. To dobrze wpisuje się w plan USA, żeby amerykańscy żołnierze nie walczyli bezpośrednio na froncie. Turcja dzięki temu nie pozwoli na powstanie państwa kurdyjskiego, które znacznie ograniczyłoby rolę Turcji. Konsekwencją tego wszystkiego będą wysokie ceny ropy naftowej, wysoka inflacja co więcej Turcja krytykowana przez Europę wypuści 3,6 milionów uchodźców jak już to obiecywała.

Jestę ekspertę od geopolityki ;)

Rowniez jestę ekspertę od geopolityki i powiem ze tez mi smierdzi jakims ukladem z Turcja! Ciekawe co na to pan Bartosiak?

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 16 paź 2019, 00:44

Pierwszy dzień wyników kwartalnych w stanach i znów zaskoczenie na plus. Greg wieszczy katastrofe na wynikach kwartalnych od 8 kwartałów. No cóż... Wciąż czekamy

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 16 paź 2019, 14:24

Wyniki są okoje jednak trzeba być czujnym bo dynamika wzrostu zysków nie jest tak imponująca. Dzisiaj wyniki Netflixa zobaczymy co tam chłopaki pokażą jestem lekko long :)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 paź 2019, 20:01

W mojej kryształowej kuli widzę potencjał na spadki. VIX broni wsparcia, szorty poczyszczone ;)

FED zaczął QE, ale nie nazywajcie go QE :), ten skup obligacji jest większych od poprzednich, a i tak zapotrzebowanie rynku jest dużo większe.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 paź 2019, 22:00

Wczoraj był niższy dołek na GDXJ. Ciekawe czy będzie niższa górka :)

gdxj.png

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 16 paź 2019, 22:38

Hubert pisze:
16 paź 2019, 14:24
Wyniki są okoje jednak trzeba być czujnym bo dynamika wzrostu zysków nie jest tak imponująca. Dzisiaj wyniki Netflixa zobaczymy co tam chłopaki pokażą jestem lekko long :)
Good call, prawie 10% na plusie. Przegapiłem Netflix przed wynikami. Nawet nie zauważyłem, że tak spadł ostatnio, a przecież szukałem czegoś na krótkoterminowy trade.

ODPOWIEDZ