Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 23 sie 2019, 17:39

Hermetic pisze:
23 sie 2019, 17:26
Wojna handlowa się rozkręca.
Chiny właśnie zapowiedziały cła na 75 mld $ na amerykańskie produkty. Trump już twittował przed chwilą, że niedługo odpowiedź USA i zachęca wszystkie firmy do wyjścia z Chin i powrotu do Ameryki.

ale jak to tak? Przeciez rozmowy idą dobrze, piszą do siebie listy, czasem dzwonią :)

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 23 sie 2019, 17:45

Dla Chin to kryzys podejrzewam, że jest teraz na rękę. Być może chodzi o to, żeby przed wyborami wyeliminować Trumpa. Zobaczymy czy uda mu się opanować sytuację. Ciekawe czasy.

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 23 sie 2019, 17:51

Hermetic pisze:
23 sie 2019, 17:45
Dla Chin to kryzys podejrzewam, że jest teraz na rękę. Być może chodzi o to, żeby przed wyborami wyeliminować Trumpa. Zobaczymy czy uda mu się opanować sytuację. Ciekawe czasy.

Też mi się tak wydaję. Przyjdzie Clintonowa albo ktoś jej pokroju i wrócą do handlu z Chinami jak kiedyś i to pewnie na jeszcze lepszych warunkach niż wcześniej. Jak przyjdzie kryzys do USA to bedą podpisywać wszystko jak leci. Trumpa obwinią za sytuację i będzie jak było

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 24 sie 2019, 14:01

I napisał:
Na 250 mld już wprowadzonych taryf podniesienie do nawet 30%, a na 300 mld produktów o tej wartości podniesienie do 15%.
Chyba giełdy w poniedziałek będą lecieć w dół z prędkością światła.

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 24 sie 2019, 19:09

https://www.youtube.com/watch?v=3vBOIGMj0Eg

Jak zawsze ciekawa analiza techniczna od NorthmanTrader. Ciekawy tydzien przed nami oraz ciekawe otwarcie juz w niedzielę bo twity również szły już po zamknieciu ;)

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hermetic » 25 sie 2019, 12:57

https://www.bloomberg.com/news/articles ... er-markets

Czy jednak zmieni zdanie? Ciekawe, Chińczycy mogą jednak go przycisnąć i nawet może być im na rękę recesja przed wyborami.
Trump jednak zapowiadał w zamian za cła obniżki podatków dla firm i biznesu.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 28 sie 2019, 17:47

Dzisiejsze polskie banki zostały niezle zmasakrowane ciekawe jak daleko zjadą bo negatywnym TSUE:)

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 28 sie 2019, 18:45

Hubert pisze:
28 sie 2019, 17:47
Dzisiejsze polskie banki zostały niezle zmasakrowane ciekawe jak daleko zjadą bo negatywnym TSUE:)

Potrzebujesz gwałtownego osłabienia $, aby sytuacja się odwróciła ... im wyższy tick $ i coraz wyżej USDPLN (które rośnie im bardziej FED ścina stopy) to ... chyba powoli kiss of goodbye dla polskiej gospodarki... Ale na razie mBank i Alior ... poszedł ... Poczekajmy na dalsze obniżki stóp ... Na razie to wygląda słabiutko... Programy socjalne zaczynają nam wychodzić bokiem ... tyle mogę powiedzieć...

Co tu można pokazywać ... Dno dna ... Albo ja czegoś nie wiem, ale Polska gospodarka jest w ... znacznie gorszym stanie niż wszyscy słyszymy...

Obrazek

Obrazek

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald » 28 sie 2019, 18:49

Jak zjadą po tym jak Idea i Getin utracą płynność/zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny. BFG nie udźwignie upadku Idea/Getin i będą się musiały pozostałe banki dokładać to przepalenia kasy przez Czarneckiego. Idea już dziś nie spełnia wymogów kapitałowych, a Getin nie będzie spełniał jak będzie musiał przeszacować kredyty w swoim portfolio.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 28 sie 2019, 18:55

Im wyżej dolar po każdej obniżce stóp w USA ... tym patrzcie jak polski sektor bankowy pęka ... Na razie zabawa jest w okolicach USDPLN = 4.00, dodajmy następny pułap 4.50 i które banki będą miały kłopoty... a ponieważ opieraliśmy się spowolnieniu przez idiotyczny wzrost konsumpcji ... skutek będzie taki, że jak złotówka zacznie się osłabiać bo złapie słabość naszego socjalizmu i spowalniającej globalnej gospodarki to strzelam, że ruch na USDPLN będzie kilka razy szybszy niż na innej walucie EEM, która takich programów socjalnych po prostu nie ma... Wtedy ruszymy do bankomatów w obawie przez problemami z wypłatą gotówki... Na razie nasz sektor bankowy jest ... le massacre ... Ale tak musi być po prostu...

Easy ... Czas start...

motokolo
Stały bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 26 maja 2018, 19:11

Re: Live o wszystkim

Post autor: motokolo » 29 sie 2019, 07:22

Zaczyna mnie to wszystko juz zadziwiać, skąd do diabła gielda w stanach sie jeszcze tak dobrze trzyma. Kto o zdrowych zmysłach kupuje teraz akcje?

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert » 29 sie 2019, 09:54

Ja się dziwie kto kupuje obligacje przy tych cenach tam to jest dopiero bańka :) Jest tyle dobrych stabilnych spółek które płacą dywidendę 5 % i więcej i jest wyceniana naprawdę atrakcyjnie .

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Live o wszystkim

Post autor: Greg » 29 sie 2019, 12:33

motokolo pisze:
29 sie 2019, 07:22
Zaczyna mnie to wszystko juz zadziwiać, skąd do diabła gielda w stanach sie jeszcze tak dobrze trzyma. Kto o zdrowych zmysłach kupuje teraz akcje?

To cykl ex-US (jak 2000 rok) ... więc tak naprawdę giełda w US musi być na najwyższych poziomach względem ex-US ... W 2008 roku miałeś US dołowało a EEM szło do góry i utrzymywało się wyżej gdy US już leciało na pysk. Dziś masz odwrotnie... Chociaż oprócz NASDAQa i SPX'a te sektorówki ala DJT, Banki itp realizują się cały czas niższym bounce'm.

Cały świat robi dead-cat bounce niższy a US dead-cat bounce wyższy ... To takie moje zdanie ... A cud polski gospodarczy odpada dość szybko ... Nie chce być złym prorokiem, ale jak ktoś liczył na wzrosty WIGu w cyklu ex-US gdzie to ex-US musi zacząć dołować to raczej się przeliczył... mWIG przepięknie wygląda ... Polska gospodarka odpada od wiatru tak szybko, że może za parę kwartałów będzie jak w Argentynie czyli 50% trzaśnięcie w weekend czy tam dwa...

Nasz cud gospodarczy skończył się dość szybko ... Nie ma co sobie nawet gitary zawracać już z naszym pięknym krajem mlekiem i miodem płynącym ... Obserwować tick USDPLN i jak szybko gospodarka Polski siada...

Kiedyś powiedziałem, że jak USDPLN będzie 4.00 to będzie w polskiej gospodarce bardzo źle... Patrząc na banki i to co wykresy pokazują względem Morawieckiego to ktoś kłamie i na pewno nie są to wykresy...

A jak będziecie chcieli się pośmiać jak nasza giełda będzie dołowała to poczekajcie na następne obniżki stóp FEDu ... Komedia będzie ze złotówką i naszą giełdą... Ponoć gdy FED tnie stopy to $ spada ... To się przekonaliśmy ostatnio i zaraz się mocniej przekonamy.

Nie że jestem złym prorokiem, ale chyba bear market nam trzasnął 26 stycznia 2018 roku... (a dead-cat bounce przynajmniej na mWIG40 puszcza właśnie - tak jak i na naszym sektorze bankowym... - to już wiem czemu PKO BP chce mi dać tak "kolosalne" oprocentowanie na lokatę w USD ... W sumie dała. Po prostu sektor bankowy ma już "srednie+" kłopoty a nie to co słyszymy głównie z TV, że jest dobrze... Nie jest.

Obrazek

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Live o wszystkim

Post autor: imjw » 29 sie 2019, 13:06

Hubert pisze:
29 sie 2019, 09:54
Ja się dziwie kto kupuje obligacje przy tych cenach tam to jest dopiero bańka :) Jest tyle dobrych stabilnych spółek które płacą dywidendę 5 % i więcej i jest wyceniana naprawdę atrakcyjnie .

to wynika z systemu monetarnego, który wymusza deficyt handlowy i budżetowy US

domi
Stały bywalec
Posty: 235
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Live o wszystkim

Post autor: domi » 29 sie 2019, 17:00

Greg, co dla Kowalskiego oznacza dołek cyklu? Drogi dolar, wysoka inflacja, giełda szoruje po dnie? Potem od tego czasu dolar w dół, inflacja w dół?

ODPOWIEDZ